Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

hordak reče pred 17 minutami:

Kako pride virus na Novo Zelandijo, če so covid free in imajo zaprte meje?

približno tako

bleachedagnus reče pred 1 uro:

Jst sm ugotovil da sem imel covid, še bolj sem prepričan da je zadeva prenapihnjena

 

bilo je enako kot prehlad, samo da sem malo bolj kašljal, nisem pa imel tako zelo zamašenega nosa
dan 1 - boli me grlo
dan 2 - boli me grlo, sem utrujen, imam malo povišan utrip
dan 3 - grlo me neha bolet, še vedno utrujen, rahlo zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj
dan 4 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 5 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 6 - zamašen nos, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 7 - zamašen nos, kašelj
dan 8+ - včasih še zakašljam
sploh nisem vedel, da je to korona, šele potem ko je ena oseba, ki se je nalezla od mene bila pozitivna na testu, druga pa izgubila voh, sem pogruntal
 

 

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 8 minutami:

približno tako

Težko verjetno, ker se virus ne materializira kar iz zraka, tiste redke ljudi ki že spustijo v državo pa testirajo in dajo v karanteno v vsakem primeru.

Bolj verjetno je, da je virus prisoten med populacijo, samo to poleti nihče ne opazi, dokler se en @Profesor praktičnega pouka ne odloči iti testirati, ker ga neki boli glava en dan.

Povezava do prispevka

Eno vprasanje za vse ... 

Glede na trenutno stanje in padanje števila okužb, kaj mislite, a je to to, kar se ustavljanja javnega življenja tiče? Itak popolnega odpiranja in nekih velikih družabnih prireditev ne bo verjetno res do precepljenosti 70 % folka, ampak tako, a mislite, da je šansa da gremo spet v rdeče in črno, ali smo zaradi cepiv in dejstva, da je šel virus iz starejše na mlajšo populacijo in je zato tudi manjša zasedenost po bolnicah, s tem delom zaključili, mogoče dokončno? Tudi v kolikor se bi JJ trudil, bodo številke težko pumpali, ne glede na število testov, ker se situacija, več kot očitno umirja. 

Povezava do prispevka

Da bi število okužb še poskočilo v rdeče ali črno, se mi zdi povsem možno, čeprav seveda upam, da ne bo. Že danes (oz. jutri) se bo 7-dnevno povprečje sigurno precej povečalo, samo zato, ker je bil prejšnji ponedeljek praznik (me zanima, če bodo to spet predstavili kot šokantno 🙄). Da bi se bistveno povečalo število hospitaliziranih, se mi zdi pa precej manj verjetno. Glede na to, da je point lockdowna reševanje zdravstva pred preobremenitvijo (zdaj ga sicer preobremenjujejo ravno s hitrimi testi 🙄), bi bilo verjetno smiselno malo prilagoditi thresholde faz, da ne bomo šli v zaostrovanje samo zaradi okuženih mladih.

Povezava do prispevka

Sem istega mnenja kot @Andy. Jutri bo 7-dnevno povprečje poskočilo (upam sicer na vseeno manj kot 1000) in tudi mene zanima kako bodo to "predstavili" na konferenci (že vidim: "Slabšajo se razmere, krivulja se je obrnila, bla bla bla"). Sicer zna sedaj dejstvo, da se pozitivni HAT testi več ne štejejo v statistiko in morajo biti opravljeni še PCR testi, morda vseeno doprinesti kaj k dodatnem padcu povprečja čez teden. Ampak to bomo videli tam konec tedna po vsej verjetnosti.

 

Vsekakor je tudi res, da bi večjo težo pri tem sproščanju, moralo imeti število hospitaliziranih in ne tudi toliko število okuženih. Ampak kaj hočemo, ko pa imamo take pajace na oblasti.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 12 urami:

Jst sm ugotovil da sem imel covid, še bolj sem prepričan da je zadeva prenapihnjena

 

bilo je enako kot prehlad, samo da sem malo bolj kašljal, nisem pa imel tako zelo zamašenega nosa
dan 1 - boli me grlo
dan 2 - boli me grlo, sem utrujen, imam malo povišan utrip
dan 3 - grlo me neha bolet, še vedno utrujen, rahlo zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj
dan 4 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 5 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 6 - zamašen nos, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 7 - zamašen nos, kašelj
dan 8+ - včasih še zakašljam
sploh nisem vedel, da je to korona, šele potem ko je ena oseba, ki se je nalezla od mene bila pozitivna na testu, druga pa izgubila voh, sem pogruntal
 

Pri meni pa: 

1. dan - glavobol ozven kategorije(mislil da me pritisk jebe)

2. dan - nic znakov

3. dan - bolecine v celem telesu, zvecer rahla vrocina

4. dan - bolecine v telesu, vrocina na polno 38.5+, ni vonja in okusa
5. dan - enako, pulz 120u/min

6. dan - enako

7. dan - enako

8. dan - bolecine popuscajo, pricne se brutalni kaselj, vrocina se vedno

9. dan - vracata se vonj in okus, vrocina popusca, pulz pocasi na 100u/min

10. dan - rahla vrocina, odpre se kaselj

11. dan - enako

12. dan - brez vrocine, kaselj

13. dan - brez vrocine, kaselj

20. dan - obcasni kaselj

Tolko o prehladu pri meni...Covid pljucnica na suho...Se danes 30. dan po tem ne morem dvakrat zapored po stopnicah v hisi...Se sreca, da sem nekadilec, ne predebel in tudi kondicijsko ne tako mrtev, drugace bi verjetno videl ventilator...

 

Povezava do prispevka

Povprečno število okužb raste samo zaradi nenormalnega števila testov in da lahko Janša tweeta. Številka v bolnici se ne bo preveč povečevala, ker je očitno, da so precej prispevali DSO-ji, ki pa so sedaj vsi cepljeni. Seveda se jih ni par pacientov, ki so prepametni in grejo raje loterijo z okužbo.

uredilo bitje shure
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 8 urami:

Eno vprasanje za vse ... 

Glede na trenutno stanje in padanje števila okužb, kaj mislite, a je to to, kar se ustavljanja javnega življenja tiče? Itak popolnega odpiranja in nekih velikih družabnih prireditev ne bo verjetno res do precepljenosti 70 % folka, ampak tako, a mislite, da je šansa da gremo spet v rdeče in črno, ali smo zaradi cepiv in dejstva, da je šel virus iz starejše na mlajšo populacijo in je zato tudi manjša zasedenost po bolnicah, s tem delom zaključili, mogoče dokončno? Tudi v kolikor se bi JJ trudil, bodo številke težko pumpali, ne glede na število testov, ker se situacija, več kot očitno umirja. 

močno dvomim. sicer je varljivo ker se je ravnokar spustila izjemno hladna fronta, ampak narava po enakonočju v vsakem primeru začne svoj pogon na mikro ravni ker absorbira vedno več sonca in nato se počasi takšen virus zreducira. javi se nekje v sredini oktobra, do takrat zaklenite to temo in poskusimo minimalno uživati :D takrat pa bodo vnovič reagirali in vsako leto strožje za manjše številke. namreč šlo bo za teorijo da lahko manjše številke uspešneje zajeziš z ekstremno rigoroznostjo, da se nam ne ponovi 5 mesecev lockdown, raje vzamemo preventivni 1 mesec. ampak jaz dvomim da bo deloval tak pristop. mogoče bi deloval in logika ni zgrešena sama po sebi, tako pa so naši državljani preveč vajeni na mentaliteto "polet se ne morš prehladit", ko jesen stiže pa en za drugim popadajo tako da so bolnišnice leto za letom obremenjene do amena. dokler bodo testiral za COVID (4ever) bo vsako leto nastopila neka oblika lockdowna, to jaz mislim o tvojem "dokončno". za odpretje gostiln, uradni znak zmage (:P) tisto pa nam niti posredovali niso kaj bi se moralo zgodit. ni opcije, pa zadeva sploh ni prispevala k nekim okužbam.

Povezava do prispevka

V kateri fazi je predvideno odprte kafičev in restavracij? Kolikor jaz gledam semafor tega tudi v rumeni in zeleni fazi ni a sem kaj zgrešil? Se mi zdi, da so se precej bolj začeli držati tega semaforja po tistem fiasku okoli božiča in novega leta ko so odpirali in zapirali brez obzira na ta semafor.

Povezava do prispevka
reder reče pred 5 minutami:

V kateri fazi je predvideno odprte kafičev in restavracij? Kolikor jaz gledam semafor tega tudi v rumeni in zeleni fazi ni a sem kaj zgrešil? Se mi zdi, da so se precej bolj začeli držati tega semaforja po tistem fiasku okoli božiča in novega leta ko so odpirali in zapirali brez obzira na ta semafor.

v nobeni fazi, perma ban dokler je pandemija

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Me pa zanima koliko pozitivnih HAT testov je potem tudi pozitivnih na PCR, škoda da tega podatka ne dajo 

 

 

Protection against SARS-CoV-2 after natural infection is comparable to the highest available estimates on vaccine efficacies.

 

To mi je tud tak wtf, sej ne da že to vemo odkar se uporabljajo cepiva in delujejo ravno zaradi človeškega imunskega sistema...

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

za kafiče zihr ne, za restavracije ne vem, ker celo v zeleni fazi je prepoved "barov in diskotek"

 

 

Samo še veselice, kjer bodo lahko na gasilske klopi nalimali A4 liste kje se lahko usedeš in kje ne. Plesalo se bo na parno/neparno številko mize.

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 6 minutami:

vsekakor pa bodo bari in kafiči prej odprti, preden bodo šli srednješolci v šolo. izobrazbe tudi ne toleriramo v naši družbi. 

 

Glede na umotvore, ki jih dandanes sproščajo razni potrči, hordaki, bleachi in podobni, te šole nimajo glih haska. Bo bolj produktivno če se odprejo bifeji. Zadost je če državljan zna prebrat cenik in zmnožit 5x pir po 3 eur.

uredilo bitje HellAngel
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 14 urami:

Eno vprasanje za vse ... 

Glede na trenutno stanje in padanje števila okužb, kaj mislite, a je to to, kar se ustavljanja javnega življenja tiče? Itak popolnega odpiranja in nekih velikih družabnih prireditev ne bo verjetno res do precepljenosti 70 % folka, ampak tako, a mislite, da je šansa da gremo spet v rdeče in črno, ali smo zaradi cepiv in dejstva, da je šel virus iz starejše na mlajšo populacijo in je zato tudi manjša zasedenost po bolnicah, s tem delom zaključili, mogoče dokončno? Tudi v kolikor se bi JJ trudil, bodo številke težko pumpali, ne glede na število testov, ker se situacija, več kot očitno umirja. 

Dokler bo zero covid zabloda še živa in dokler si bodo ljudje, ki odločajo o ukrepih, izplačevali covid dodatke je vse možno.

 

  

BumbleBee reče pred 3 urami:

Povratnike v Združeno kraljestvo čaka karantena v hotelih

 

seveda vse samoplacnisko tako da slabih £2000 za 10 dni za luksuz biti zaprt v sobi

Včeraj 'teorija zarote', danes realnost.

 

  

HellAngel reče pred 1 uro:

 

Glede na umotvore, ki jih dandanes sproščajo razni potrči, hordaki, bleachi in podobni, te šole nimajo glih haska. Bo bolj produktivno če se odprejo bifeji. Zadost je če državljan zna prebrat cenik in zmnožit 5x pir po 3 eur.

Zaradi ljudi kot sem jaz, ki smo se prekužili, se epidemija končuje. Smo dejansko junaki.

 

  

hordak reče pred 1 uro:

V Švediji so imeli skoz odprte, zdaj pa nimajo več dijakov da bi hodili vanje

Zdaj se bo dalo kupit poceni zemljo na Švedski, ker so vsi ljudje umrli in je prazno.

Povezava do prispevka

Slaba novica za zagovornike cepljenja, namesto da bi zagotovila cepivo najprej za lastne državljane, ki bi se radi cepili EU izvaža cepiva v tujino. Tudi v ZDA in VB, ki pri sebi izdelanih cepiv ne izvažata v EU.

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-export-idUSKBN2AB29N?utm_source=reddit.com

 

eu = cucked

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...