Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 7 urami:


Na test nisem sel, ker so mi rekli naj ostanem doma :)

 

Edini nacin, da ne bi imel, bi bil ta, da sem bil takrat imun. 

No, potem je najbolj verjetno, da si imel prvič pač srečo in se sploh nisi okužil. Ne vem zdaj, kakšne so bile podrobnosti v tvojem primeru, ampak še zdaleč ne bi bil prvi, ki je bil v skupnem gospodinjstvu z bolnim in se ni okužil.

Povezava do prispevka
kalasnikov reče pred 3 minutami:

Ker nisem na tekočem z ukrepi, kakšni so sedaj? Zunaj moraš nositi masko? V avtu z kolegi moraš imeti masko? V trgovino vem da mora biti, kaj pa za po mestu?

Vidim ljudi in eni imajo eni ne

 

1. DA  - razen če lahko vzdržuješ razdaljo 2m.  Basically bi jo torej v mestu moral skos, pa kup ljudi po LJ ne

2. DA - razen če ste iz istega gospodinjstva (nič jih ne zanima to, da ste se prej v tvojem stanovanju žvaljali, ko je treba v avto, rabiš masko)

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 29 minutami:

 

 

2. DA - razen če ste iz istega gospodinjstva (nič jih ne zanima to, da ste se prej v tvojem stanovanju žvaljali, ko je treba v avto, rabiš masko)

 

Ta mi je tak bedna. Mislim bedna, saj zastopim, da inkasantom ne gre dokazat. Sam tko k si rekel, 10 minut nazaj se žvaljaš pa u rite sexsaš, pol pa 400? kazni, ker nimaš maske. 😁

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 32 minutami:

 

1. DA  - razen če lahko vzdržuješ razdaljo 2m.  Basically bi jo torej v mestu moral skos, pa kup ljudi po LJ ne

2. DA - razen če ste iz istega gospodinjstva (nič jih ne zanima to, da ste se prej v tvojem stanovanju žvaljali, ko je treba v avto, rabiš masko)

 

Hvala

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 12 minutami:

Na prostem ne rabiš maske, jaz je nikoli nimam. 

 

Ne laži

če ti ne nosiš maske in če si proti kateremkoli od ukrepov, vključno z maskami, nima nobene veze z dejanskim stanjem oziroma predpisi/ukrepi

 

takoj, ko so rekli, da je potrebna samo še, če ne moreš vzdrževat razdalje vsaj 2m, jih je cel kup ljudi nehalo nosit (seveda tudi ob manjši razdalji)

in to nima nobene veze s tem, kaj si o vsem mislim jaz, samo gola dejstva

 

trpotec65387628363 reče pred 7 minutami:

Ta mi je tak bedna. Mislim bedna, saj zastopim, da inkasantom ne gre dokazat. Sam tko k si rekel, 10 minut nazaj se žvaljaš pa u rite sexsaš, pol pa 400? kazni, ker nimaš maske. 😁

 

ma ta je men res vrhunska, sploh k sem že bil točno v taki situaciji (sicer nas niso ustavli)

al pa sva na kosilu pr Evitini sestri, pol gremo skup do kolegov, pa bi mogli met maske v avtu :D

 

Povezava do prispevka

TBH pri nas niti v mestih ni take gužve, da ne bi mogel imeti razdalje vsaj večino časa. Decembra sem hodil po centru LJ brez maske, pa nisem bil nič v prekršku. Pa tudi če greš mimo nekoga na 1 meter namesto 2, je to pač smešno majhno tveganje, če si ravno ne zakašljata drug drugemu v faco. Se pa seveda povsod najdejo debili, ki ti grejo med čakanjem na semaforju/postaji/pred trgovino povsem brez potrebe dihat za ovratnik.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 17 minutami:

takoj, ko so rekli, da je potrebna samo še, če ne moreš vzdrževat razdalje vsaj 2m, jih je cel kup ljudi nehalo nosit (seveda tudi ob manjši razdalji)

in to nima nobene veze s tem, kaj si o vsem mislim jaz, samo gola dejstva

Pa saj ti nikoli ni nekdo na 2m razdalje, če nisi ravno v kaki guzvi? 

 

https://www.theguardian.com/global-development/2021/feb/08/its-time-for-africa-to-rein-in-tanzanias-anti-vaxxer-president

 

Članek da je treba ustaviti predsednika Tanzanije financiran s strani Billa Gatesa. En mesec nazaj. 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/John_Magufuli

 

Predsednik Tanzanije mrtev. Včeraj. Naključje? 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 19 minutami:

I mean, ce ne zivis z partnerjem/ko, moras tehnicno imeti vsakic ko se kam zapeljeta, se bolj next level, prespim pri njej pa sem 2 dni z njo, ampak ce greva v avto pa maske. Itak si ne dajeva gor ker je neumno, ampak ce me policaj ustavi mi lahko gladko spusti kazen. :lol: 

Ma js ji težim naj da masko gor in jo mava vedno gor. Ker res mi ni 400? kazni fasat.  

Pač se ti zdi res glupo, sam kaj češ. 😁

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 6 minutami:

Pa saj ti nikoli ni nekdo na 2m razdalje, če nisi ravno v kaki guzvi? 

 

 

 

jah, js delam in živim v Kosezah v LJ.  Na šiht mam 500m. V teh 500m sem sigurno vsakič vsaj 3x v situaciji, ko ni možno met razdalje vsaj 2m

k grem na sprehod okol Koseškega bajerja in po PST isto ni osnovnih pogojev.  Bi pa reku, da tam okol že manj kot 50% folka nosi masko.

 

Valda v neki divjini pa ni problema :)

Povezava do prispevka
Andy reče pred 1 uro:

TBH pri nas niti v mestih ni take gužve, da ne bi mogel imeti razdalje vsaj večino časa. Decembra sem hodil po centru LJ brez maske, pa nisem bil nič v prekršku. Pa tudi če greš mimo nekoga na 1 meter namesto 2, je to pač smešno majhno tveganje, če si ravno ne zakašljata drug drugemu v faco. Se pa seveda povsod najdejo debili, ki ti grejo med čakanjem na semaforju/postaji/pred trgovino povsem brez potrebe dihat za ovratnik.

Ni šans - brez da bi dajal gor/dol masko. Sicer je odvisno od ure. Jaz sem probal it brez maske in ni šans. In nimaš opcije 1 meter al 2 metra, po zakonu je 2 in to je to. SI v prekršku. Ko grem na sprehod po PSTju isto, ko sem šel na Golovec/Rožnik/Šmarno isto.

Povezava do prispevka
osis reče pred 9 minutami:

Ni šans - brez da bi dajal gor/dol masko. Sicer je odvisno od ure. Jaz sem probal it brez maske in ni šans. In nimaš opcije 1 meter al 2 metra, po zakonu je 2 in to je to. SI v prekršku. Ko grem na sprehod po PSTju isto, ko sem šel na Golovec/Rožnik/Šmarno isto.

Ne po zakonu, po odloku, ki mogoče sploh ni zakonit. ;) Mislim, ja, če se hočeš do pikice držat odloka in hodiš po nekih ozkih poteh, je res težko. PST z malo zdrave pameti (da se kdaj za pol sekunde približaš na manj kot 2 m, kdaj pa kakšno sekundo počakaš, preden greš mimo koga) bi sicer po mojem morala biti izvedljiva.

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 25 minutami:

ameriski CDC pravi, da je dovolj meter razdalje (3 feet), ker prejsnja 2 metrska razdalja (6 feet) ni mela znanstvene podlage.

 

 

za 1 meter je tudi ni :D

 

zaupaj znanosti :D

 

 

sej se ne pogovarjamo o smiselnosti/učinkovitosti

samo o predpisih :D

 

bleachedagnus reče pred 13 minutami:

A v odloku piše, da mora biti možno vzdrževat razdaljo 2m, al piše da je razdaljo treba vzdrževat?

 

Ker pač možno jo je vzdrževat povsod, kjer je fizično dovolj prostora.

 

wow, just wow :D

Povezava do prispevka

EU agency says AstraZeneca vaccine is 'safe and effective'

 

Navedek

 

A review by the EU's medicines regulator has concluded the Oxford-AstraZeneca Covid-19 vaccine is "safe and effective", and its benefits outweigh the risks.

The European Medicines Agency (EMA) found the vaccine was "not associated" with a higher risk of blood clots.

But it said it would continue to study the possibility of such links.

 

 

Povezava do prispevka

SŠK: Katoličani naj se cepijo, če se lahko, z moralno sprejemljivimi cepivi

 
Navedek

 

Usmeritve slovenskih škofov glede cepiv proti covidu-19
 

Slovenska škofovska konferenca podpira cepljenje proti covidu-19, vendar katoličanom odsvetuje cepljenje s cepivom AstraZenece, ker je, kot so prepričani, izdelano na etično sporen način. Katoličani naj bi se tako cepili le s cepivoma Pfizerja in Moderne.

 

AstraZeneca, tako Strehovec, v delu proizvodnje cepiva vključuje tudi uporabo celic splavljenih otrok.

"Za nas katoličane je svetost človeška življenja izjemna vrednota in jo upoštevamo tudi pri presoji teh vprašanj, katera cepiva je primerno uporabljati, katerih pa ne," pravi Strehovec.

 

 

 

Povezava do prispevka

Pizda, pa kaj a res noben več ne bere člankov, samo naslove?

 

Malo bolj spodaj imaš:

 

Navedek

Slovenska škofovska konferenca katoličanom zato odsvetuje cepljenje s cepivom AstraZenece.

Naj se katoličani cepijo z moralno sprejemljivimi cepivi npr. Pfizerja in BioNTecha ali pa Moderne. Če pa ni na voljo teh dveh cepiv, pa je tudi cepivo AstraZenece moralno dopuščeno.

 

 

Na žalost se mi zdi, da če izobraženi mn3njalničarji ne znajo brat dlje od naslova, tud katoliki ne bodo. Toliko o medijih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...