Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

osis reče pred 2 minutama:

glede na to, da so bile zdaj precej zadeve odprte in če se nista slišala ji/ti očitno ni. Pa zaprtje je na regije, ne občine  ... torej če ni ravno meja regije isto kot meja vajine očine, torej ne bo problemov.

Ja zdaj sva itak bila skupaj, saj nisem to rekel. Ampak kako dolgo je od prejsnjega lockdowna? kakšen mesec?

 

Poleg tega je iz druge regije. Pa več kot 10 let sva že skupaj pičko mater.

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 25 minutami:

sej ste si skupi z bleachedanusi, marvaki in ostalimi sami krivi, da je tko

 

najlažji pa spet jokat, po tem, ko sami niste sposobni skrbet zase

 

zarad takšnih pa imamo potem ukrepe, ker se sami očitno niste sposobni zaščitit in ne širit virusa naokrog

ukrepi so zaradi kimavcev kot si ti

 

  

HellAngel reče pred 1 uro:

Alo folk, dejte se zdej zjasnt. Zdele ste par tednov cmizdili da vlada ne upošteva priporočil stroke. Zdej jih je vlada upoštevala pa spet ni prou...

stroka ki ji je v interesu trenutno stanje ni nobena stroka

 

  

MikeHunt reče pred 1 uro:

ko bodo volitve, ne pozabit, kdo zapira in predvsem kdo je omogocil, tem prihod na oblast

 

cas bo za nove obraze.

 

 

pa prosim nosit masko zunaj, ceprav ni nikogar zraven, kdo ve kako dalec gredo aerosoli

 

 

TRUST SCIENCE

rabili bi antiukrepi stranko, ker opozicija se je že večkrat izrazila da podpira ukrepe

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 minutami:

bedak

zakaj? ker spoštujem ukrepe?

 

newsflash, epidemija se bo končala zarad tistih, ki spoštujemo ukrepe in želimo obvarovat sebe in ljudi okrog sebe. zaenkrat s spoštovanjem ukrepov, kasneje s cepljenjem

 

medtem ko znate vi samo drek mešat in srat po Billu Gatesu in Marku Zuckerbergu, ker vam hočejo dat 5g čip v šupak

uredilo bitje Profesor praktičnega pouka
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče Pravkar:

sej ste si skupi z bleachedanusi, marvaki in ostalimi sami krivi, da je tko

 

najlažji pa spet jokat, po tem, ko sami niste sposobni skrbet zase

 

zarad takšnih pa imamo potem ukrepe, ker se sami očitno niste sposobni zaščitit in ne širit virusa naokrog

Ukrep nošenja mask na prostem v državi s povprečno gostoto prebivalstva 103/km2 je debilen. V AT srečam 10x več ljudi med sprehodom v službo. Še vedno diham. ;)  Naj potem sprejmejo ta ukrep izključno za večja mestna središča.

MaDrung reče Pravkar:

:(

 

Js ne morem več. Pizda že tak svoje nism vidu že par mesecev pred tem ker je iz druge občine, zdj pa spet isto.  Pa bog ve kok let še.

 

Verjetno se motim, ampak mislim, da prepoved prehoda med občinami nima nekega vpliva. Namesto, da bi odprli gostilne na prostem in poskrbeli za neko kontrolirano interakcijo ljudi, sprejemajo te zakone, ki se jih ljudje NE MOREJO držati in se zato skrivajo po kleteh na tesno.

 

Pomojem je rezultat teh ukrepov slabši, kot če bi neka bolj človeška pravila sprejeli.

Dej nehaj, se napiše ena izjava z razlogi in vsak normalen policist bi razumel. Če ne razume, te pošlje nazaj in greš po drugi poti. Moja se vozi čez celo Slovenijo in preko avstrijske meje. Jebeš omejitve gibanja, nismo zajčki v kletkah.

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 26 minutami:

jaz jim ne dajem nobenega razloga, da zaostrujejo ukrepe

 

Sej ravno to je problem, da ni nobenega razloga, pa se kljub temu zaostruje. Če bi to imelo neko racionalno podlago, bi še razumel. Pa maska na prostem...do zdaj ni bila potrebna, ker je stroka rekla, da na prostem nima učinka, sedaj bo 12 dni (12 DNI) potrebna, potem spet ne več...čakaj...se ti res zdi mogoče, da je tak ukrep smiseln in strokovno podkovan? Podpiram ukrepe (tiste, ki dejansko pripomorejo k preprečevanju širjenja virusa), menim, da virus ni ravno nedolžen ampak tej naši vladi in stroki se je glede vsega skupaj čisto skisalo. Vsega sranja pa tudi ne moreš kar sprejemati, če nima niti pol procenta logike za sabo.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Amare reče pred 1 minuto:

Ukrep nošenja mask na prostem v državi s povprečno gostoto prebivalstva 103/km2 je debilen. V AT srečam 10x več ljudi med sprehodom v službo. Še vedno diham. ;)  Naj potem sprejmejo ta ukrep izključno za večja mestna središča.

dej mi povej ... kaj naj jaz naredim glede tega drugega, kot da se držim ukrepa? a naj dam masko dol in požiram kazni ker PRINCIP? nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bodo ukrepi prej sproščeni. nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bo manj ljudi zbolelo, če jih bo manj umrlo. nimam problema se držati ukrepov, ker če se jih bomo držali, ne bodo imeli več razlogov držati ukrepe. ampak lažje je nekaterim mešat drek in ne bit "team player" za dobro vseh nas. sam to zahteva že višje razumevanje in inteligenco, kar pa je čist jasno, da tega vsi ne premorejo. zato pač zarad tistih 10% imbecilov imamo stanje kot je

 

pa se ne rabite cinično zahvaljevat tistim, ki se ukrepov držimo, zahvaljujte se tistim, ki se jih ne, ker največja moč in vloga, ki jo bodo kdaj premogli v lajfu je ta v teh časih, ko mudonje po družbenih omrežjih in forumih razglašajo, da ne bodo nosil maske in si razkuževal roke. jaz bom masko nosil in si razkužujem roke, ostali, ki so proti, pa tud. sam da rabijo širit nek drek okrog in porabljat svojo energijo in živce kljubovati nečemu, kjer ne bodo naredili spremembe. treba je znat izbirat bitke fantje, sej razumem, da je za trakom v tovarni al pa doma na socki težko izoblikovat nek model strateškega razmišljanja, ko je največji dnevni challenge kako se zjutri vsrat

  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 6
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 7 minutami:

Sej ravno to je problem, da ni nobenega razloga, pa se kljub temu zaostruje.

kako ni nobenega razloga? praktično vsak 3. lokal ima že nek "backdoor", kamor folk hodi in se druži. kadar grem zvečer hodit slišim iz marsikaterga lokala musko, ki nabija in folk ki se dere. dve noči zapored (petek in sobota) so mel v bloku fešte, da so obe noči prišli policaji s kiblami in pojebal folk

 

daj mi povej drugačen način, kako takim genijem preprečit, da ne škodujejo sebi in ostalim, če je še faking masko težko met v bloku na gobcu, fakof res

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 4 minutami:

kako ni nobenega razloga? praktično vsak 3. lokal ima že nek "backdoor", kamor folk hodi in se druži. kadar grem zvečer hodit slišim iz marsikaterga lokala musko, ki nabija in folk ki se dere. dve noči zapored (petek in sobota) so mel v bloku fešte, da so obe noči prišli policaji s kiblami in pojebal folk

 

daj mi povej drugačen način, kako takim genijem preprečit, da ne škodujejo sebi in ostalim, če je še faking masko težko met v bloku na gobcu, fakof res

In kaj bo ta lockdown rešil? Ta folk se bo še vedno družil, pa čeprav je vse "zaprto".

 

To je samo jebanje v glavo tistega folka, ki se že tako ali tako drži ukrepov in nič drugega. Kot je že omenil @MorskaGlista bomo imeli maske 12 dni gor tudi zunaj, potem pa jih ne bo več. Kot je že marsikateri drug uporabnik rekel, hvala kurcu virus miruje v času praznikov, tako da se lahko takrat vseeno malo podružimo ker ni nobene bojazni. In hvala bogu imamo policijsko uro ...

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

Alo folk, dejte se zdej zjasnt. Zdele ste par tednov cmizdili da vlada ne upošteva priporočil stroke. Zdej jih je vlada upoštevala pa spet ni prou...

Res jaka strokovna skupina, ko vlada svoje ljudi nastavi v njo, vsakega k se ne strinja z njimi pa odstrani....

 

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 23 minutami:

kako ni nobenega razloga? praktično vsak 3. lokal ima že nek "backdoor", kamor folk hodi in se druži. kadar grem zvečer hodit slišim iz marsikaterga lokala musko, ki nabija in folk ki se dere. dve noči zapored (petek in sobota) so mel v bloku fešte, da so obe noči prišli policaji s kiblami in pojebal folk

 

daj mi povej drugačen način, kako takim genijem preprečit, da ne škodujejo sebi in ostalim, če je še faking masko težko met v bloku na gobcu, fakof res

 

Folk se je družil in navijal muziko vedno, to je normalno življenje in to bo folk vedno delal, ker ljudje so družabna bitja. A ne bi bilo bolje, da bi dovolili terase lokalov, da bi se folk raje tam družil na nadzorovani razdalji kot pa na skrito v čošku? To je posledica prohibicije, ki ima pač dokazano kontra učinek od želenega. Če prepoves ljudem vse, tudi tisto, kar sploh ne vpliva na širjenje virusa, za kaj potem sploh še živimo? Do kje nas lahko omejujejo brez tehtnega razloga?

 

Ne me narobe razumet, nisem a priori proti ukrepom, ko peljem psa na sprehod na vasi imam masko, ko je to z odlokom odrejeno, ampak a res čemu koristi to? Koga sploh lahko okužim zunaj na sprehodu? Imam pa masko vedno, ko grem k staršem na obisk, pa čeprav to ni predpisano, ker se s tem dejansko zmanjša možnost okužbe. Verjamem, da ti je jasna razlika med tema primeroma.

 

Nekateri ukrepi so glih toliko smiselni, kot da bi z odlokom sprejeli, da moramo 3 dni skakati okrog po levi nogi, potem en teden hodit po vseh štirih, ker to pripomore k zajezitvi virusa, potem se pa lahko sprostimo. In ponovi vajo čez par mesecev.

 

Hvala lepa za takšne strokovnjake in vlado. Tukaj so pogoreli na celi črti pri kredibilnosti.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 7 minutami:

Ne me narobe razumet, nisem a priori proti ukrepom, ko peljem psa na sprehod na vasi imam masko, ko je to z odlokom odrejeno, ampak a res čemu koristi to? Koga sploh lahko okužim zunaj na sprehodu? Imam pa masko vedno, ko grem k staršem na obisk, pa čeprav to ni predpisano, ker se s tem dejansko zmanjša možnost okužbe. Verjamem, da ti je jasna razlika med tema primeroma.

se 100% strinjam, da je nekaj ukrepov totalno prizadetih in nesmiselnih, med drugim ta z masko na sprehodu na prostem. ampak kaj naj narediva jaz in ti glede tega? daš jo gor in ne sikaš. pa ne, ker bi bil ovca, ampak ker folk pozablja s kom ima opravka, s folkom na oblasi, ki se napaja iz tega kontriranja in mešanja dreka. na drugi strani pa še policisti, ki imajo zdaj moč te oglobit zarad takšne malenkosti kot je maska, potem pa si prepuščen na njegovo nemilost in to, kakšen dan ma. roko na srce pa tud nimam neke hude želje požirat po par 100e kazni na mesec zarad tega, ker želim na tak način kontrirat.

 

čist en primer zdele na pamet iz glave, mogoče tudi ne najbolj primeren, ampak vseeno .. kako so se v Manchester Unitedu znebili Mourinha? posamezni nogometaš ali dva, ki sta bila najbolj glasna, sta bila problem in so ju odstranili, ker sta vnašala nemire. ostalih 20+ pa je špilalo "ovce" in ubogalo, ampak so na koncu kolektivno odjebali trenerja, ker rezultati (v našem primeru ukrepi) niso bili uspešni. saj verjamem, da je takšen pristop za marsikoga preveč za razmišljat, ampak tko je, tud marsikatera oblast je na koncu padla na tak način. ne zaradi glasnih posameznikov, ampak zaradi navidez ubogljive množice ...

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 20 minutami:

se 100% strinjam, da je nekaj ukrepov totalno prizadetih in nesmiselnih, med drugim ta z masko na sprehodu na prostem. ampak kaj naj narediva jaz in ti glede tega? daš jo gor in ne sikaš. pa ne, ker bi bil ovca, ampak ker folk pozablja s kom ima opravka, s folkom na oblasi, ki se napaja iz tega kontriranja in mešanja dreka. na drugi strani pa še policisti, ki imajo zdaj moč te oglobit zarad takšne malenkosti kot je maska, potem pa si prepuščen na njegovo nemilost in to, kakšen dan ma. roko na srce pa tud nimam neke hude želje požirat po par 100e kazni na mesec zarad tega, ker želim na tak način kontrirat.

 

čist en primer zdele na pamet iz glave, mogoče tudi ne najbolj primeren, ampak vseeno .. kako so se v Manchester Unitedu znebili Mourinha? posamezni nogometaš ali dva, ki sta bila najbolj glasna, sta bila problem in so ju odstranili, ker sta vnašala nemire. ostalih 20+ pa je špilalo "ovce" in ubogalo, ampak so na koncu kolektivno odjebali trenerja, ker rezultati (v našem primeru ukrepi) niso bili uspešni. saj verjamem, da je takšen pristop za marsikoga preveč za razmišljat, ampak tko je, tud marsikatera oblast je na koncu padla na tak način. ne zaradi glasnih posameznikov, ampak zaradi navidez ubogljive množice ...

 

Sem prejšnje leto marca razmišljal enako, ampak opažam, da tudi, če nosimo masko in hodimo po trepalnicah to nič ne vpliva na povrnitev v normalno stanje. 

 

Dejstvo je, da trenutna vlada in tako zvana svetovalna skupina delata ogromno škodo, ker se z izgovorom o skrbi za dobrobit ljudstva (kdaj pa sta sploh vlado zanimala dobrobit in zdravje ljudstva?) ukvarjata z rejenjem lastnih riti namesto, da bi delala svoje delo in se dejansko ukvarjala z zajezitvijo virusa in predvsem prihodnostjo gospodarstva. Ker pač ta situacija je idealna za rejenje lastnih riti ljudi na oblasti. In pač na random navržejo nekaj ukrepov in številk tu in tam, ki pa nimajo ne strokovne podlage in še manj smisla.

 

Pa tudi cepljenje - sam sem izrazil interes na portalu takoj, ko je bilo to možno. Vmes sem že prebolel, nakar izvemo, da sploh ne vejo, čemu služi tista prijava na portalu. Poleg tega te non-stop bombardirajo s tem, da je cepljenje nujno, cepiti se pa sploh ne moreš ker cepiva ni ker kurci jedni sploh niso naročili vse količine cepiva, ki je bila na razpolago. Ne vem no, jaz tukaj ne vidim nekega pretiranega interesa, da se zadeva razreši čim prej.

 

Je pa res, da nimam pojma, kaj lahko narediva jaz in ti, razen, da se pizdiva tukaj na forumu. Ker tudi, če greš naredit državni udar, je taka situacija po celem svetu in pač ne dosežeš kaj dosti.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

Fafangel je predlagal ukinitev policijske ure že kar nekaj časa, še vedno jo imamo

 

Danes se je strinjal s predlaganimi ukrepi. Ampak vseeno, glede policijske ure - v kolikor je ne bi bilo bi se ljudje za vikende še bolj dobivali po raznih kleteh. Tako da kombinacija odprih teras lokalov in policijske ure bi verjetno delovala.

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 1 uro:

dej mi povej ... kaj naj jaz naredim glede tega drugega, kot da se držim ukrepa? a naj dam masko dol in požiram kazni ker PRINCIP? nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bodo ukrepi prej sproščeni. nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bo manj ljudi zbolelo, če jih bo manj umrlo. nimam problema se držati ukrepov, ker če se jih bomo držali, ne bodo imeli več razlogov držati ukrepe. ampak lažje je nekaterim mešat drek in ne bit "team player" za dobro vseh nas. sam to zahteva že višje razumevanje in inteligenco, kar pa je čist jasno, da tega vsi ne premorejo. zato pač zarad tistih 10% imbecilov imamo stanje kot je

 

pa se ne rabite cinično zahvaljevat tistim, ki se ukrepov držimo, zahvaljujte se tistim, ki se jih ne, ker največja moč in vloga, ki jo bodo kdaj premogli v lajfu je ta v teh časih, ko mudonje po družbenih omrežjih in forumih razglašajo, da ne bodo nosil maske in si razkuževal roke. jaz bom masko nosil in si razkužujem roke, ostali, ki so proti, pa tud. sam da rabijo širit nek drek okrog in porabljat svojo energijo in živce kljubovati nečemu, kjer ne bodo naredili spremembe. treba je znat izbirat bitke fantje, sej razumem, da je za trakom v tovarni al pa doma na socki težko izoblikovat nek model strateškega razmišljanja, ko je največji dnevni challenge kako se zjutri vsrat

Ali se da izmeriti učinek nošenja mask na prostem? Ali je bil ta ukrep ključnega pomena pri zajezitvi virusa?

 

Ta ukrep je ob trenutni epidemiološki sliki nepotreben. Na srečo je vsaj izjema za rekreacijo na zelenih površinah, čeprav ima verjetno vsak svojo definicijo. Btw, vsaj 10% ljudi v vsaki državi ne upošteva ukrepov. Preberi malo tuje medije.

Haha ja itak, ta vlada bo vedno našla razlog za ohranjanje določenih ukrepov. To kažejo iz tedna v teden. Me ne bi čudilo, če bi 12.4. stopil v veljavo nov semafor, razdeljen na 5 dodatnih barv.

 

Kaj so ti naredili delavci v tovarni? Dej se zamisli malo nad svojim pisanjem. Nisi ti noben snowflake tukaj in napačnemu soliš pamet. V zadnjem letu sem vsaj 9 mesecev bil čisto sam, izoliran od ostalih in z nobenim se nisem družil v živo. Pričakujem, da mi pošlješ zlato medaljo za upoštevanje ukrepov. 

Povezava do prispevka

  

Profesor praktičnega pouka reče pred 1 uro:

kako ni nobenega razloga? praktično vsak 3. lokal ima že nek "backdoor", kamor folk hodi in se druži. kadar grem zvečer hodit slišim iz marsikaterga lokala musko, ki nabija in folk ki se dere. dve noči zapored (petek in sobota) so mel v bloku fešte, da so obe noči prišli policaji s kiblami in pojebal folk

 

daj mi povej drugačen način, kako takim genijem preprečit, da ne škodujejo sebi in ostalim, če je še faking masko težko met v bloku na gobcu, fakof res

Treba je ugotovit kdo jih prijavlja in jih malo zmasirat. Ko ljudje vidijo da snitches get stitches bo hitro bolje.

 

  

Profesor praktičnega pouka reče pred 1 uro:

dej mi povej ... kaj naj jaz naredim glede tega drugega, kot da se držim ukrepa? a naj dam masko dol in požiram kazni ker PRINCIP? nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bodo ukrepi prej sproščeni. nimam problema met maske gor, če to pomeni, da bo manj ljudi zbolelo, če jih bo manj umrlo. nimam problema se držati ukrepov, ker če se jih bomo držali, ne bodo imeli več razlogov držati ukrepe. ampak lažje je nekaterim mešat drek in ne bit "team player" za dobro vseh nas. sam to zahteva že višje razumevanje in inteligenco, kar pa je čist jasno, da tega vsi ne premorejo. zato pač zarad tistih 10% imbecilov imamo stanje kot je

 

pa se ne rabite cinično zahvaljevat tistim, ki se ukrepov držimo, zahvaljujte se tistim, ki se jih ne, ker največja moč in vloga, ki jo bodo kdaj premogli v lajfu je ta v teh časih, ko mudonje po družbenih omrežjih in forumih razglašajo, da ne bodo nosil maske in si razkuževal roke. jaz bom masko nosil in si razkužujem roke, ostali, ki so proti, pa tud. sam da rabijo širit nek drek okrog in porabljat svojo energijo in živce kljubovati nečemu, kjer ne bodo naredili spremembe. treba je znat izbirat bitke fantje, sej razumem, da je za trakom v tovarni al pa doma na socki težko izoblikovat nek model strateškega razmišljanja, ko je največji dnevni challenge kako se zjutri vsrat

Če daš samo ti masko dol, boš dobil kazen. Če nas da dovolj masko dol, kazni ne bo.

Povezava do prispevka

Jaz sem se zadnje dni po Tušu Bauhausu pa še parih trgovinah brez maske sprehajal. Brez problema.

 

Predlagam da nikjer več ne nosimo maske, valda jo ne bom nosil vzunaj lol

 

kakšne kazni, itak so verjetno dobil navodila policaji da ne enforcajo tega

 

gre samo za zastraševanje ter pritiskanje na psiho ljudi

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...