Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Brdavs reče pred 23 minutami:

Nočem bit nesramen ampak edgelordanje zaradi mask je vic od "upora tiraniji"

 

Sej štekam, vsi smo frustrirani, in to kar imaš na koncu nosu je dejansko še edino kar posameznik kontrolira... sam je vse skup malo komično. Pri tolko avtoritativnih manevrih te oblasti je vprašanje obraznih mask hebeno smešen bunker hill za last stand. 

 

Rolajte si public enemy mp3 zarad mene na sprehodu brez maske, sam tbh to ni ravno V for vendetta material za zmerjat ostale z ovčicami lol.

 

Sam jbg vsi rabimo nek ventil v teh časih a ne.

pač res je malenkost, ampak je bolje kot nič

 

druga stvar je podpora vsem, ki bodo na črno odprli svoje dejavnosti in tudi kjer je le možno vse poslovat z gotovino in brez računa, da ne hranimo teh parazitov

 

to dvoje je najmanj kar lahko posameznik naredi

Povezava do prispevka

Mene zanima kdo iz svetovalne skupine je kaj predlagal/podprl ... imam očutek da so rekli, ajde podpremo zaprtje in ok, pa naj majo za praznike v odprto, ker imamo vsaj neke omejitve. Se mi zdi, da imajo vedno bolj bolje nego nego ništa mentaliteto. 

 

Btw. Profesorje, ki jih poznam so zelo nenavdušeni nad ukrepi. Bojda prav čutijo, kako se apatija med njihovimi slušatelji povečuje. Ukvarjajo se z iskanjem rešitev, da jim ne plonkajo med e-testi. Vaj ne morejo izvajat. Vsi ki imajo bolj naravoslovne zadeve so v strahu kaj bo z znanjem. Pa je to isto na SŠ. Imamo zdaj skoraj dve generacij medicinskih sester in bratov, ki se niso praktično naučili nič. (npr. kako kri vzet, kateter naštimat ...) zdaj bodo vse to prevzeli zaposleni v zdravstvu. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 10 minutami:

Kako jih naj plačuje, če mora imeti zaprto? 

če so na čakanju 80% plače krije država

 

opflipo reče pred 9 minutami:

mene sam zanima kako bi profesor razmišljal, če bi moral zapret svoj biznis. 

 

imo ko bi voda v grlo tekla bi hit zamenjal ploščo

in kakšna bi bila razlika, če bi zamenjal ploščo?

 

ukrepi bi bili še vedno isti

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 2 minutama:

če so na čakanju 80% plače krije država

 

in kakšna bi bila razlika, če bi zamenjal ploščo?

 

ukrepi bi bili še vedno isti

 

seveda bi bili isti, ampak bi se ti preživetveni nagon vklopil in bi zato bil bolj kritičen, bolj za sproščene ukrepe. 

 

če se ti ne bi, no potem si očitno precej drugačen v svoji biti od večine, ki hodijo po robu finančne varnosti in obstoja, morajo odpuščati delavce, jih plačevati iz prihrankov, četudi ne smejo delati ipd.  

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Če bo tole trajalo (očitno bo) se morda na naslednjih volitvah prvič ne bomo delili na bele in rdeče ampak na "za ukrepe" in "proti ukrepom". Mislim, da je velik potencial, da nabere veliko glasov kak populist, ki bo obljubljal ukinitev ukrepov. Saj vem, da je do volitev še daleč, je pa popolnoma možno, da bomo tudi v 2022 imeli ukrepe, če se bodo osredotočali na število pozitivnih in ne število hospitalizacij. Pozitivne bodo našli vedno in bodo lahko še naprej manipulirali z številom testov tako kot to počnejo zadnje 2 tedna ko se de facto ni spremenilo nič razen povečanja števila testov in tako opravičujejo nov lockdown. 

 

Škoda, ker smo take pičke...

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 minutama:

Testira se pa samo ljudi z simptomi a ne? Verjetno se ne random ljudi na ulici 

HAT - testirat se greš lahko samo zdrav - verjetno se gredo samo tisti ki potrebujejo test (Prodajalci, učitelji,...) Ne vem kdo bi šel palčko v nos dajat iz ljubega miru. Vsaj sam ne vem če bi kr tako šel tja, če ga nebi potreboval za kar koli.

PCR - Imeti moraš simptome - Napoti zdravnik, lahko greš tudi sam vendar plačaš nenormalno visoko ceno...

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 1 uro:

če so na čakanju 80% plače krije država

 

in kakšna bi bila razlika, če bi zamenjal ploščo?

 

ukrepi bi bili še vedno isti

Tisti ki so na cakanju, dobijo 80% minimalca. Skoda ker niso vsi visoko izobrazeni, bi meli cukapecto gladko

Povezava do prispevka

ne mislim se prepucavat zakaj so zgoraj omenjeni kršili ukrepe in na kakšen način, ker teh oseb nimam niti najmanjšega namena zagovarjat, sploh ker sami, se strinjam, failajo na celi črti

 

lahko pa napišem to, kar se lahko delno razume kot "zagovarjanje" Kreka, odvisno od tega, kdo bo bral in kako bo želel razumet:

 

grem iz stanovanja in imam v skupnih prostorih v bloku masko gor, pridem ven, jo dam dol, sem v avtu, jo imam dol, pridem v btc, grem v prvo trgovino, jo dam gor, grem iz trgovine v avto, jo pozabim gor (medtem se random bleachedangus s parkirišča reži in kaže s prstom OVCAAAAAA), grem v drugo trgovino, jo imam še kar gor, pridem iz trgovine, jo dam dol, ne grem v avto, grem v drugo trgovino, jo pozabim dol, me prodajalka prijazno opomni in se nazaj lepo opravičim, kar sprejme z razumevanjem

 

jebiga, nekatere napake se iskreno dogajajo, spet druge (kacinovo pucanje bazena in počivalškova ekskurzija v gostilno) so fail, ki si jih ljudje na tem položaju ne bi smeli privoščiti in so katastrofalen zgled vsem ostalim

 

pod črto mi je konec koncev res vseeno kaj vsak posameznik dela, če s tem ne ogroža mene ali mojih bližnjih. kar se mene tiče, lahko po blokih ližejo kljuke in grgrajo scavnico iz javnih pisoarjev, problem bom imel, ko bodo zaradi neodgovornega ravnanja idiotov ogrožena življenja mojih bližnjih in navsezadnje tudi vseh ostalih, ki so ukrepov sicer držijo.

  • Račka +1 5
  • Groot, ki sir je 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Ja, ampak poanta je to, da jaz popolnoma razumem, zakaj ljudje več ne verjamejo v ukrepe, tudi v tisto peščico smiselnih ne, če pa jih tudi predstavniki vlade ne upoštevajo. 

 

C'mon, Logar je med čakanjem na izvid covid testa hodil naokoli. In ti govoriš o neodgovornem ravnanju idiotov, pa pičku mater, no :D

 

Isto to, da se nas 10 lahko zbere, ampak če se zberem z namenom protestnega shoda smo pa kaj, kar naenkrat bolj kužni? Po 21. uri covid virus mutira v nek super virus, ki ga za praznike ni več nikjer? 

 

Lej, super, da upoštevaš, res, jaz ti nikoli ne bom rekel, da si ovca. Ampak prav tako ne bom več grdo gledal nekoga, ki zunaj noče nositi maske. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 2 urama:

če so na čakanju 80% plače krije država

 

To se lepo sliši, v praksi pa ni glih tako lepo.

 

Predstavljaj si, da imaš en simple lokal z dvema zaposlenima in si s.p. Najprej si za povračilo plač in prispevkov moral imeti vse prispevke in terjatve poravnane. Kot drugo si moral čakati kot blesav na izplačilo s strani države. Kot tretje si moral zmetati pri vsakem zaprtju zaradi odloka 3/4 zaloge v smeti, ker poteče rok (in to večkrat zaporedoma, ker so se ukrepi spreminjali čez noč).

 

Na primer za to načrtovano zaprtje sedaj še zmerom ni jasno, ali bodo lahko lokali imeli take away. Je šlo vprašanje na ministrstvo, odgovor pa je bil, da ne vejo in bodo preverili. 

 

Pač usekani so do daske, niti najmanj jih ne zanimajo mali podjetniki, pomoč gor ali dol.

 

Jaz sem na primer zaposlen v tujini pa rezident v Sloveniji, plačujem vse prispevke, pripada pa mi ama nič pomoči. Še, ko sem šel darovati plazmo, sem si moral vzeti dopust, ker ZZZS tuji firmi že ne bo povrnil stroškov (??). Pa razumi ti to logiko. Enako za karanteno, ko sem zbolel, država ne povrne delodajalcu niti ficka v takem primeru.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Če je cepivo rešitev, če vlada želi konec epidemije, zakaj se je potem odrekla milijonu odmerkov, ki bi nam pripadali? Zakaj se ob tolikšnem številu testiranj na dan raje ne porabi ta čas in sredstva za cepljenje? Ne vem no, to bi lahko bilo vse skupaj pocepljeno in rešeno v dveh mesecih, če bi bil interes.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 7 minutami:

Če je cepivo rešitev, če vlada želi konec epidemije, zakaj se je potem odrekla milijonu odmerkov, ki bi nam pripadali? Zakaj se ob tolikšnem številu testiranj na dan raje ne porabi ta čas in sredstva za cepljenje? Ne vem no, to bi lahko bilo vse skupaj pocepljeno in rešeno v dveh mesecih, če bi bil interes.

 

Ker cepivo ni nobena rešitev za epidemijo, ki se meri samo po pozitivnih casih, ampak uvertura v stalna cepljenja na par mesecev.

Povezava do prispevka

Saj je v bistvu konec epidemije v kolikor bi se uporabljala logika. Starejši od 70 let so precepljeni/prekuženi/mrtvi, vsaj 1/3 vseh Slovencev prav tako na kar kaže tudi relativno nizko število hospitalizacij v primerjavi z jeseni... Nevarnosti za kolaps zdravstvenega sistema ni več. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 17 urami:

 

Dobro samo to pa tudi ni glih za se hvalit. Maska pač dokazano zmanjšuje možnost okužb z virusi, ki se prenašajo kapljično, kar je logično. Nekdo, ki hodi brez maske med folk v zaprt prostor v času epidemije je pač neodgovoren in ne upošteva ostalih ljudi. Če grem jaz v trgovino mislim, da imam vso pravico, da nekdo ne govori/pljuva/kašlja vame brez maske.

 

glej ce zivis v svetu logike, pa ti maska na obrazu ne pomaga, ker gre okuzba cez zunanji del noter, ko je kdo ki nima maske, ne gre pa cez notranji del ven.

 

predlagam ga obrnes okoli masko pa si jo das gor, potem te ne bodo mogli okuziti tisti brez maske.

 

 

problem solved science wins

 

 

EDIT: drgac pa resno vprasanje,

 

Janša pravi, da se ne smemo na dan po prenehanju "OSTRIH UKREPOV" pizdit, da ne bo izboljsanja, ker to pride z zamikom.

 

jaz se vprasam kako bodo lahko sprostili ukrepe, ce ne bo vidnega izboljsanja, 

 

a to pomeni, da je 12 dni v bistvu 12+14 dni?

uredilo bitje MikeHunt
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...