Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

https://www.24ur.com/novice/tujina/na-nezakoniti-zabavi-med-begom-pred-policijo-umrl-mladenic-zupan-zahteva-premislek-o-smiselnosti-lockdowna.html

 

Navedek

V času epidemije covida-19 so v hotelu v Antwerpnu zabave željni mladi organizirali nezakonito zabavo, ki se je žal končala tragično. Po prihodu policije so se podali v beg, pri čemer je enemu od udeležencev zdrsnilo in je padel skozi okno. Župan mesta se je ob tem odzval, da gre za tragično nesrečo, ob kateri je treba premisliti o smiselnosti strogih omejevalnih ukrepov, ki slabo vplivajo tudi na duševno zdravje mladih.

 

Lockdownerji, kako boste opravičili tole?

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 56 minutami:

to se mi zdi, da je bolj domena kršiteljev. a se je splačal zarad ene feštice posledično ubit človeka?

 

če bi se držal ukrepov, do tega ne bi prišlo

 

 

lp

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 urami:

Tole je tako debilna izjava, kot prepovedati nogometne tekme, ker je v izgredih v preteklosti umrlo nekaj navijačev.

Povezava do prispevka

Ce so neumni, ja.

Maske v zaprtih javnih prostorih, razkuzevanje rok, omejitve zadrzevanja stevila ljudi v vecjih zaprtih javnih prostorih - makes sense, pa sem preprican da nima veliko ljudi nic proti.

Maske na prostem, prehajanje regi/obcinj, policijske ure - se strokovnjaki pravijo da je to useless, se posebej ker se karkoli povezanega z gospodarstvom (razen stacun) ne zapira hkrati ob tem, in je pointless da cloveku preprecis da gre svoje sorodnike pogledat v sosednjo obcino v nedeljo za pol ure, potem pa lepo naslednjih 5 dni v fabrki 8+ ur na dan je pa A-ok.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

ze tako se folk masovno druzi po bajtah in privat zurke. Kaj bi sele bilo da ne bi bilo teh "nesmiselnih" ukrepov. Vsi vemo kako Janez uposteva ukrepe. 

 

Manj, vsaj če izhajam iz sebe. Sedaj se z prijatelji družim po stanovanjih, kleteh... Če ne bi bilo ukrepov bi pa sedeli na terasi kafiča. Verjamem, da je takih kot jaz ogromno. Pa sem eden tistih, ki je tam nekje do februarja kar lepo spoštoval ukrepe. Ob trenutni prekuženosti in precepljenosti prebivalstva pa ne vidim več smisla, da bi se tega držal. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 49 minutami:

Ob trenutni prekuženosti in precepljenosti prebivalstva pa ne vidim več smisla, da bi se tega držal. 

Ob 5% precepljenosti se je res vse spremenilo.
 

Navedek

V soboto je bilo pozitivnih 19,1 odstotka testov, v nedeljo pa 19.3%. V soboto je umrlo sedem covid bolnikov, v petek pa 12. Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb je 927.


Raje naravnost povej, da imaš vsega polno kapo, zunaj je pa sonce in pomlad - kar je povsem legitimno... izgovarjanje na kao spremenjene razmere je res res bedno.
Razen če živiš v Kočevju.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Zakaj si pa ignoriral prekužene? Kake 2 meseca nazaj so na IJŠ trdili, da menijo, da je prekuženih 600.000 Slovencev. Če temu dodaš tiste,ki so se okužili v zadnjih 2 mesecih bi morala po tej logiki biti številka blizu 800.000. Dodaj še vse cepljene vsaj z eno dozo (teh je več kot 5% če se ne motim), del prebivalstva je itak imun od začetka, potem še ogromen delež otrok, ki ne zbolijo za težjo obliko... Na kakšno številko smo prišli? Mislim, da smo najmanj na 50% Slovencev, ki so na tak ali drugačen način imuni vsaj na težje oblike bolezni. Verjetno je ta procent še nekaj višji.

 

Tvoj citat to potrjuje. Ne zanima me več število pozitivnih testov, pomembne so hospitalizacije in smrti, ki so daaaaaleč od tega kar smo gledali novembra in decembra.

Povezava do prispevka

Poleg tega z omejevanjem življenja neprekuženih spodbujaš, da se okužijo, če hočejo normalizacijo življenja. Ali pa se cepijo, samo tu so mlajši na dnu prioritet.

 

Navedek

Nekateri se "na vsak način" želijo okužiti, da bi dobili potrdilo o prebolevnosti in koristi, ki iz tega izhajajo, je sporočila vodja strokovne skupine za covid-19 Mateja Logar. Takšno početje je nevarno in ga odsvetujejo.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

Zakaj si pa ignoriral prekužene? Kake 2 meseca nazaj so na IJŠ trdili, da menijo, da je prekuženih 600.000 Slovencev.

Dej ti mal poglej IJS projekcije in raziskave od začetka do danes, to študijsko zanimivo, vsekakor pa tako nerelavantno da jim je res škoda namenjat pozornost.

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 12 minutami:

Točno to sem jaz razmišljal. Glede na moja leta ne bom še dolgo prišel na vrsto za ceplenje. Ker korone še nisem prebolel, sem diskriminiran in ne smem prehajat regij in meje. Če se namerno okužim, pa mi bo to vse dovoljeno. Pa še dvomljivemu cepivu se izognem.

 

Evo, so danes odkrili ta "nepredviden" loophole in razmisljajo, da prekuzeni ne bi vec imeli teh bonitet, ker se folk namerno okuzuje. Who would have thought...

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 24 minutami:

 

Evo, so danes odkrili ta "nepredviden" loophole in razmisljajo, da prekuzeni ne bi vec imeli teh bonitet, ker se folk namerno okuzuje. Who would have thought...

Prva "pandemija" v zgodovini, kjer so folk hoče namenoma okužiti :D

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 37 minutami:

Dej ti mal poglej IJS projekcije in raziskave od začetka do danes, to študijsko zanimivo, vsekakor pa tako nerelavantno da jim je res škoda namenjat pozornost.

 

Tudi razne serološke raziskave v različnih primerljivih državah kažejo, da je dejansko število ljudi z protitelesi vsaj 3-4x večje od uradnih številk. To potrjuje tudi stroka tako, da mislim, da moj argument še vedno drži. Okoli polovica Slovencev je imunih, še posebej po raznih domovih in bolnišnicah kar je ključno. Če je par sto mladih Slovencev okuženih to v tem trenutku ni nobeno opravičilo za rigorozne ukrepe, saj nevarnosti za preobremenjen zdravstveni sistem ni več. Kolikor se spomnim imamo ukrepe zaradi tega a ne?

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 44 minutami:

zdaj smo bili pač na poslovnih kosilih

 

če misliš, da je razlika :ododava:

 

al pa pač carski lockdown, ki deluje

še sreča, da se je fotr okužil na šihtu v kritični infrastrukturi v železarni 

in je zdej pr 53 v umetni komi in na ventilatorju 

  • Solzice 16
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...