Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Rhaegar reče pred 1 uro:

Ljudem na obeh straneh se je zbledlo do konca.

 

Klici za izjavo niso nič posebnega. 

Janšisti, ki se jim strga, ko izpostaviš navaden bug, pa nič nevsakdanjega. 

 

Mogoče edino malo pazi nase, da te ne ubijejo pa se pretvarjajo, da ni šlo za bug ampak je app tako napreden, da vidi v prihodnost. 

Povezava do prispevka
Rhaegar reče pred 1 uro:

Itak da ne.

 

Ampak očitno rabiš na vsaki strani samo enega Kvizliga, ki jo posreduje tretji osebi. Preplašeni programer pa jo je dobil s prijavo.

 

All in all- glede na to kar sem videl danes- holy shit, če bo šlo tako naprej je državljanska vojna malodane neizogibna.

 

 

SBSRVgi.png

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 3 minutami:

To si dobil kako posebno obvestilo ob prijavi na cepljenje? Ali si pač že dobil termin :D?

Mail od vodje kadrovske da nas je MIZŠ upgrejdal. Prijava za cepljenje po prednostni je šla naprej včeri menda, bomo videli kaj bo.

Povezava do prispevka
Rhaegar reče pred 21 urami:

Itak da ne.

 

Ampak očitno rabiš na vsaki strani samo enega Kvizliga, ki jo posreduje tretji osebi. Preplašeni programer pa jo je dobil s prijavo.

 

All in all- glede na to kar sem videl danes- holy shit, če bo šlo tako naprej je državljanska vojna malodane neizogibna.

 

 

prijavi jih informacijski pooblaščenki pa je

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 10 urami:

To si dobil kako posebno obvestilo ob prijavi na cepljenje? Ali si pač že dobil termin :D?

 

 

Kolega dela v pisarni enega inštituta v okviru Univerze Ljubljana in je cel njegov oddelek dobil mail, da se lahko prijavijo za cepljenje, ki bo čez dva dneva. Nihče od njih ni predavatelj ali kaj podobnega, so jih pač čisto pavšalno upgrejdali. 

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 10 urami:

Mail od vodje kadrovske da nas je MIZŠ upgrejdal. Prijava za cepljenje po prednostni je šla naprej včeri menda, bomo videli kaj bo.

Aja, kul to potem.

 

Thrivial reče pred 22 minutami:

 

 

Kolega dela v pisarni enega inštituta v okviru Univerze Ljubljana in je cel njegov oddelek dobil mail, da se lahko prijavijo za cepljenje, ki bo čez dva dneva. Nihče od njih ni predavatelj ali kaj podobnega, so jih pač čisto pavšalno upgrejdali. 

Heh, saj ne vem kaj si naj mislim. Mi smo konec januarja tudi zbirali, kdo se bo cepil, ker smo takrat (prehrambena industrija) spadali še pod to prednostno cepljenje ali nekaj v tem smislu. Potem so pa tak spreminjali spet te kriterije in smo skozi padli.

 

Danes pa tudi ko sem se sam prijavljal na cepljenje ni bilo nobenega obvestila da sem že prijavljen, tako da ne vem kam je šel tisti seznam :D

Povezava do prispevka

To je to kar je meni čudno, ker je Kacin rekel da se bo AZ zdaj samo še uporabljal za cepljenje z 2. odmerkom. A se je Pokljukar vseeno cepil z AZ-jem :D.

 

Jaz bi vseeno raje izbral Pfizer/Moderno, če pa to ne pa takoj zatem J&J. Pa ne zato ker imam kake predsodke do AZ-ja, ampak če že ne dobim prvih dveh, te raje izberem cepivo kjer rabim samo eno dozo :D.

Povezava do prispevka
Navedek

EMA preučuje degeneracije živcev pri cepljenih s cepivom AstraZenece

Skrbi vzbujajo tudi morebitni stranski učinki cepiva AstraZenece. Evropska agencija za zdravila (EMA) je na začetku aprila sporočila, da so neobičajni krvni strdki v kombinaciji z nizko ravnjo trombocitov zelo redek stranski učinek omenjenega cepiva, a da so koristi cepljenja še vedno večje od tveganj.

 

Kljub temu je več evropskih držav omejilo cepljenje na starejše, Danska pa je popolnoma prenehala cepiti s tem cepivom.

 

EMA zdaj preučuje nov morebitni stranski učinek. V petek so sporočili, da pregledujejo poročila o redki motnji degeneracije živcev pri cepljenih s cepivom AstraZenece.

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 minutama:

EMA preučuje degeneracije živcev pri cepljenih s cepivom AstraZenece

Skrbi vzbujajo tudi morebitni stranski učinki cepiva AstraZenece. Evropska agencija za zdravila (EMA) je na začetku aprila sporočila, da so neobičajni krvni strdki v kombinaciji z nizko ravnjo trombocitov zelo redek stranski učinek omenjenega cepiva, a da so koristi cepljenja še vedno večje od tveganj.

 

Kljub temu je več evropskih držav omejilo cepljenje na starejše, Danska pa je popolnoma prenehala cepiti s tem cepivom.

 

EMA zdaj preučuje nov morebitni stranski učinek. V petek so sporočili, da pregledujejo poročila o redki motnji degeneracije živcev pri cepljenih s cepivom AstraZenece.

V koliko % primerov?

hawa meyta reče pred 26 minutami:

 

V koliko % primerov?

Povezava do prispevka

Če se ne motim, so nekaj časa nazaj precejšnje degeneracije pljuč opazili pri popolnoma vseh bolnikih, ki so preboleli covid, ne glede na resnost poteka. Seveda je tezji potek pustil hujše posledice, vendar, spremembe so bile vidne pri 100% bolnikov iz vzorca. Na žalost se res ne spomnim, katera raziskava je to bila.

Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

Se ne bom delal, da sem zdravnik ampak zelo dvomim, da imajo resne posledice na pljučih ljudje, ki so preboleli z običajnimi znaki prehlada in to je velika večina prebolelih. 

 

Ugotovili so degenerativne spremembe, vidne na rentgenu. Sej jaz tudi ne vem, kaj in kako, samo povem, kar so ugotovili.

Povezava do prispevka

Sem pomislil že na to, da. Mi pa ni jasno, zakaj dobim AstraZeneco, bratu, ki pa čaka na drugi odmerek AZ, so pa prejšnji teden poslali message, da primanjkuje AZ, in da mu bodo poslali nov datum. Zvečer pri poročilih: "Skladišča so polna AZja". Do danes še ni dobil novega termina za drugi odmerek.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...