Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

JediEagle reče pred 3 urami:

Sem pomislil že na to, da. Mi pa ni jasno, zakaj dobim AstraZeneco, bratu, ki pa čaka na drugi odmerek AZ, so pa prejšnji teden poslali message, da primanjkuje AZ, in da mu bodo poslali nov datum. Zvečer pri poročilih: "Skladišča so polna AZja". Do danes še ni dobil novega termina za drugi odmerek.

Tudi jaz sem dobil povabilo na cepljenje z AZ-jem in mi ni ravno jasno kako, ko pa govorijo da se bo to šparalo za ljudi, ki rabijo 2. dozo.

 

S tem da sem to dobil povabilo zaradi službe in mi zdaj ni jasno kaj se zgodi, če ne grem na to imam pa še svojo osebno prijavo v zvem portalu.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 9 minutami:

Tudi jaz sem dobil povabilo na cepljenje z AZ-jem in mi ni ravno jasno kako, ko pa govorijo da se bo to šparalo za ljudi, ki rabijo 2. dozo.

 

S tem da sem to dobil povabilo zaradi službe in mi zdaj ni jasno kaj se zgodi, če ne grem na to imam pa še svojo osebno prijavo v zvem portalu.

 

Glede na to, da sem dobil dva termina, bi najraj klical  (ZD Ljubljana? zVEM hotline?) pa vprašal, če lahko drugi termin dam bratu za 2. odmerek :D

 

Potem pa še berem izjave: "Če drži, da dodatnih cepiv AstraZenece ne bo več, je smiselno s prvim odmerkom prenehati, pravi Bojana Beović."

 

Na koncu dneva gre itak vse skupaj v maloro, ker so očitno vsi skregani, noben ne komunicira, sam kažejo s prstom drug na druzga. Če se pokaže priložnost, da se zajebe "drugo" stran, se bo pač izkoristilo. Pač, JJ taktika od vseh. 

Povezava do prispevka

Nimajo baz poenotenih, cel clusterfuck je. Pri nas smo se v firmi lahko prijavili na cepljenje preko odvetniške zbornice in smo dobili termine ta četrtek (ne glede na starost, vsi), vse bodo cepili z Janssnom. Ker je dovolj samo ena doza in je baje odvetniška LJ elita izsilila, ker se oni res nebi z Astro cepili (toliko o tem, da bodo gledali naključno in da ne bo mogoče zbirat cepiv). V glavnem, danes so dve kolegice, ki so bile že prej prijavljene tudi v ZD Ljubljana, dobile vabilo, da se lahko pridejo cepit v petek z Astro. Takih primerov je verjetno ogromno. 

uredilo bitje Smilion
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 47 minutami:

Nimajo baz poenotenih, cel clusterfuck je. Pri nas smo se v firmi lahko prijavili na cepljenje preko odvetniške zbornice in smo dobili termine ta četrtek (ne glede na starost, vsi), vse bodo cepili z Janssnom. Ker je dovolj samo ena doza in je baje odv. LJ elita izsilila, ker se oni res nebi z Astro cepili (toliko o tem, da bodo gledali naključno in da ne bo mogoče zbirat cepiv). V glavnem, danes so dve kolegice, ki so bile prijavljene v ZD Ljubljana, dobile vabilo, da se lahko pridejo cepit v petek z Astro. Takih primerov je verjetno ogromno. 

 

Kacin resi nas.

Povezava do prispevka

Povprečje je kar konkretno padlo pod 600. Tako da se bližamo kot kaže rumeni fazi.

 

In jaz sem kar preklical vabilo na cepljenje. To da imamo naročenih 1,4 mil AZ doz, dobili smo pa samo 300k mi nič ne koristi. Če bom zdaj cepljen z AZ potem pa kot drugi odmerek dobim Pfizerja/Moderno, ker ni AZ-ja na voljo, te raje takoj na začetku dobim eno izmed teh dveh cepiv.

 

Kacin se pa lahko jebe s tem sprenevedanjem in prevračanjem krivde na vse druge.

Povezava do prispevka

Še poleti sem bil mnenja, da ta vlada kar dobro vodi skozi krizno obdobje in da je dobro, da v teh trenutkih državo vodi avtoritativen vodja ampak kak shitshow je tole od septembra do danes. Mislim, da je tole prav za v učbenike kako se ne hendla epidemije in kako komunicirati in voditi cepljenje, da čim več ljudi odvrniš od cepljenja. Ne bom presenečen, če bo na koncu precepljenost kar daleč od 50%.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 6 minutami:

In jaz sem kar preklical vabilo na cepljenje. To da imamo naročenih 1,4 mil AZ doz, dobili smo pa samo 300k mi nič ne koristi. Če bom zdaj cepljen z AZ potem pa kot drugi odmerek dobim Pfizerja/Moderno, ker ni AZ-ja na voljo, te raje takoj na začetku dobim eno izmed teh dveh cepiv.

 

Idealno bi bilo imeti izbiro, še bolj idealno zadeve kjer en odmerek zadostuje. 

Realno pa naša vlada vlada vlaga minimalen napor v cepljenje, ravno toliko, da lahko rečejo, da se ga gremo. Pa maksimalen napor v iskanje izgovorov in krivcev zakaj nič ne deluje.

Tako da je čisto realno za pričakovati, če se nameravaš cepiti, da boš to rabil dati skoz večkrat, čez daljše obdobje, s ponovitvami. Če bo zadeva trajala dolgo, potem je čisto možno, da bo treba kakega od updejtov narediti z drugo znamko. 

Neprijetna verjetnost, ki jo bo treba pogoltniti slej ko prej.

Tako kot to, da do zadnjega trenutka, ko pripravljajo odmerek pred teboj, ne boš zares vedel kateri te čaka.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 24 minutami:

Povprečje je kar konkretno padlo pod 600. Tako da se bližamo kot kaže rumeni fazi.

 

In jaz sem kar preklical vabilo na cepljenje. To da imamo naročenih 1,4 mil AZ doz, dobili smo pa samo 300k mi nič ne koristi. Če bom zdaj cepljen z AZ potem pa kot drugi odmerek dobim Pfizerja/Moderno, ker ni AZ-ja na voljo, te raje takoj na začetku dobim eno izmed teh dveh cepiv.

 

Kacin se pa lahko jebe s tem sprenevedanjem in prevračanjem krivde na vse druge.

 

Jah, kolikor razumem, kar je naročeno, bo AZ še dostavljeno, ampak ne bodo delali novih naročil, glede na odločitev EU komisije. Ampak ja, ne znajo skomunicirat vse naenkrat.... 

 

Problem je tudi verjetno, da pač eni ne vedo, kako je z logistiko, novinarji jih pa o tem sprašujejo.... Tko.... nekako se pričakuje, da bo ena oseba VSE vedela, ampak pol nekaj po svoje odgovori, nekdo drug, ki več ve, pove pravilno in vse skupaj izpade kontradiktorno :D

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče Pravkar:

 

Idealno bi bilo imeti izbiro, še bolj idealno zadeve kjer en odmerek zadostuje. 

Realno pa naša vlada vlada vlaga minimalen napor v cepljenje, ravno toliko, da lahko rečejo, da se ga gremo. Pa maksimalen napor v iskanje izgovorov in krivcev zakaj nič ne deluje.

Tako da je čisto realno za pričakovati, če se nameravaš cepiti, da boš to rabil dati skoz večkrat, čez daljše obdobje, s ponovitvami. Če bo zadeva trajala dolgo, potem je čisto možno, da bo treba kakega od updejtov narediti z drugo znamko. 

Neprijetna verjetnost, ki jo bo treba pogoltniti slej ko prej.

Tako kot to, da do zadnjega trenutka, ko pripravljajo odmerek pred teboj, ne boš zares vedel kateri te čaka.

Mislim še v cepilnem centru točno ne vejo s čim bodo cepili.

 

Je sodelavec vprašal tam kero cepivo bodo uporabljali, pa mu je rekla da niti za popoldne ne vejo kaj točno bodo uporabljali.

 

Res toliko o tem cepljenju pri nas.

Povezava do prispevka
JediEagle reče Pravkar:

 

Jah, jest grem v petek :)  Že dost dolg čakam :D

Ma saj malo mi je žal zdaj da tudi sam nisem danes šel, samo kaj ko nisem točno vedel s čim bodo cepili :D.

 

Kot že rečeno, to je bila prijava preko službe, brez kakršnega koli kontakta, da bi poklical ali vprašal. Samo mail, na katerem je pisalo kje, kdaj in čim (lol) bom cepljen.

 

Me zanima kaj se sedaj dogaja še z mojo prijavo v portalu zVem. Ker ob prijavi v soboto nisem nikjer dobil obvestila, da sem že prijavljen v sistem cepljenja.

Povezava do prispevka
Navedek

Razkrivamo dogovore države s Pfizerjem, Moderno, AZ & Co.

 

Pridobili smo podatke, koliko država plačuje za posamezne vrste cepiv proti covid-19.

 

priporočam.

 

Navedek

Kljub temu nam je z analizo te dokumentacije, križanjem podatkov iz dokumentov, ki smo jih pridobili pred tem, in informacijami iz drugih virov uspelo ugotoviti:

-        da se cepiva v zadnjih mesecih dražijo. 

-        da Slovenija proizvajalcem cepiv Pfizer, AstraZeneca in Janssen plačuje okoli 30 dni od dobave. Za najmanj ugodne plačilne pogoje se je dogovorila z Moderno, saj mora njena cepiva plačevati tudi za več mesecev vnaprej. 

-        da država najbolj neredno plačuje cepiva Pfizer/BioNTech. Tako so v februarju poravnali račune za prvih pet pošiljk Pfizerja, nato pa se je plačevanje zaustavilo. Kaj je bilo v ozadju, ni znano. Kmalu po tistem je prišlo do dogovora med Pfizerjem in slovenskimi oblastmi, na podlagi katerega so lahko izvajalci cepljenja iz ene viale dobili šest in ne več le pet odmerkov. 

-       da so pošiljke od začetka cepljenja prihajale na različne lokacije v državi. Cepiv proizvajalcev AstraZeneca, Moderna in Janssen tako ni prevzemal Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) kot osrednji center za preskrbo s cepivi, ampak družba Salus.

 

Navedek

Pri cepivih je zato treba pograbiti vsako priložnost za čim hitrejši nakup, saj bodo odmerki z vsakim mesecem kvečjemu še dražji. To je še en dokaz, da je ministrstvo storilo napako, ko se je konec decembra odreklo nabavi dodatnih količin cepiva Pfizer.

 

Takrat bi lahko po isti ceni kot decembra naročilo od 240.000 do 470.000 dodatnih odmerkov, a jih ni. Po nekaterih informacijah je v želji po varčevanju računalo na cenejše cepivo AstraZeneca. Toda podatki potrjujejo, da je šlo za zgrešeno oceno. Ministrstvo, ki ga je takrat začasno vodil Janez Janša, bi namreč lahko dodatne odmerke Pfizerjevega cepiva takrat kupilo po precej nižji ceni od današnje. Poleg tega bi jih Slovenija prejela prej - zagotovo vsaj do junija, saj Pfizer za razliko od AstraZenece pri dobavah nima težav.

 

JJ je prototip človeka, ki ima na voljo dve izbiri in se bo vedno odločil za napačno. :ododava:

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
hordak reče pred 9 minutami:

Tale indijska varianta je samo za intermezzo čez poletje, da ne pozabimo na krizo.

Jeseni prihaja južnoafriška varianta, cepiva ne delajo, vsi v vrsto spet zavihati rokavčke hurr durr.

Za seve je vsem dol viselo, dokler niso v VB rabili dobrega izgovor za lockdown. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...