Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Waslich reče pred 3 minutami:

Dan fraj in paket lekadolov.

 

Sicer ni nujno, da boš tudi ti imel tako hude stranske učinke.

nvem, vsi pod 40 ki jih poznam in so dobili AZ so fasali ornk stranske.

 

Sestrin mož, zjutraj dobil Pfizerja, nič od nič (so far). Sam bi moral biti cepljen danes, pa nisem dobil zamenjave na šihtu.

Povezava do prispevka

Evo, meni se je tudi poslabšalo zvečer (Janssen). Če se ne bi cepil, bi mislil, da sem fasal korono, imam vse značilne znake. Do 7ih še ok, potem pa v roku ene ure obrat na slabše. Trenutno vročina 37,8 °C, tresavica, boli glava, direkt vanjo mi seka vroče, drugače me zebe,  bolijo ostale tudi mišice. :)  Je vse omenjeno med stranskimi učinki na listu, ki ga dobiš.

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 3 urami:

Vsekakor ni najbolj nežno cepivo...

Pusiji. (saj se hecam vsak po svoje)
Jaz sem bil samo ves dan zaspan/švoh, spat pa prvi dan nisem mogel, sem potem drugi nadoknadil in ves prosti čas spal kot dojenček. V službi sem si prej vzel prosto da bi šel spat... sicer niso oporekali, niso pa resno jemali, ker nisem imel vročine. Vboda nisem niti čutil, če mi ne bi še na gospodarcu trzala mišica bi mislil, da me sploh niso cepili.
Šef (43) se je šel cepit skoraj istočasno ... 24ur 39 vročine.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 urami:

evo, Bunnee pa pri svojih pod 30 nardi prijavo v pondeljk in ga dans cepijo s Pfizerjem

bastard jedan

V Ljubljani se noben več noče cepit, dela pa "10" kioskov in so vse pocepili. Ko sem bil jaz tam sem bil edini, ki je prišel - v čakalnici potem za ven je bilo pa čakalo mogoče 25 ljudi.  Menda je na Štajerskem zelo podobno, samo da imajo tam Pfajzerja v Lj pa AZ.
Potem imaš pa npr. občine kot so Domžale, kjer cepijo okoli 200 ljudi na dan, vsakega prej pokličejo in se pogovorijo - so šele na 50 let+, s tem tempom bodo počistili do konca leta.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
svit reče pred 12 minutami:

Koji k... je v LJ že konec vrste. Sam sem se prijavil že na e-upravo, potem pri osebnem zdravniku, potem na ZD in na koncu še v NIJZ aplikacijo. Dobil obvestilo, da sem uvrščen v vrsto pri ZD Ljubljana.

Poznam ljudi, ki so dobili datum v petek (danes), so stari malo čez 30, prijavljeni pa prvič sploh par dni nazaj.
Vsi, ki jih poznam in so prijavljeni dlje časa in s(m)o se želeli cepit s(m)o pa že bili cepljeni.
Starost od 35 naprej.
V bistvu v Lj ne poznam nikogar več na čakalni listi (oziroma takih, ki ne bi imeli datuma), ne mladih ne starih. Poznam nekaj takih, ki so stisnil prdo, ko so izvedeli da je na meniju AZ in čakajo na boljše čase, ampak to je drugo.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Orbit reče pred 17 minutami:

Budi, daj ne širi fake news.

Npr. jaz in žena sva na čakalni listi, ona od januarja, jaz par tednov. Vabila na cepljenje še ne bilo. LJ seveda.

Vprašanje če sta res. Če sem bil zraven ko se je ženska prvič prijavila in že ima datum.

Povezava do prispevka

 

Orbit reče pred 59 minutami:

Imam tudi potrditveni sms, tako da sem na seznamu

Zna biti da je problem v tem, da so se vsi, ki so se prijavili in takorekoč takoj dobili datum prijavili na Gospodar zdravja (baza ZD Ljubljana), ki ne pošlje potrditvenega SMSja, noben od njih se ni na NIJZ ZVEM, ki pošlje potrditveni SMS.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
gorkyporky reče pred 26 minutami:

Še moj experience s prijavo, prijavljen sem na vseh možnih seznamih (tisti decemberski na eupravi, doZdravnika in še en), datum imam jutr (15.5.). Isto moja punca in moja sestra, vsi na en dan, starosti pa 30, 28 in 21. 

Katero cepivo?

 

Meni so danes poslali, da me v ponedeljek čaka AZ ali J&J.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 11 minutami:

 

Zna biti da je problem v tem, da so se vsi, ki so se prijavili in takorekoč takoj dobili datum prijavili na Gospodar zdravja (baza ZD Ljubljana), ki ne pošlje potrditvenega SMSja, noben od njih se ni na NIJZ ZVEM, ki pošlje potrditveni SMS.

Ja, jaz sem prijavljen preko NIJZ, žena se je januarja mislim da preko osebnega zdravnika ali mogoče e-uprave, nisem čisto prepričan.

No očitno je problem v različnih bazah. Odlično...

Povezava do prispevka

V glavnem prednost imajo prebolevniki (kolikor smisla to že ima) in kronični bolniki, poleg seveda starejših. Lahko, da kdo od teh, ki je hitro na vrsti takoj po prijavi, izpolnjuje katerega od teh pogojev.

 

Zgleda pa tudi, da če se prijaviš preko zdravnika, te potem zdravnik prijavi v lokalni zdravstveni dom/cepilni center. Če se potem prijaviš sam še v ZD v neko drugo regijo, si v ločeni evidenci tudi tam in dobiš več pozivov. Če se pa na portal, te potem portal dodeli glede na naslov. Vsaj tako kaže.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...