Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

tkole, v četrtk sm bil ceplen in ta dan nobenih težav, razen rahle slabosti urco po cepljenju

 

V noči na petek me je začela bolet rama, vendar sem šel na šiht. Tam me je pa ob 12 zrezalo, ostal čisto brez energije za slabe tri urce... zvečer sem bil ok. Učerej spet čutil nekaj utrujenosti, ampak precej manj kot v petek.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 5 urami:

Kaj se zgodi, če si okužen s hivom (ki je retrovirus in prepiše svojo rna v tvojo dna) in se cepiš z mrna cepivom? Se lahko zgodi, da se tudi mrna iz cepiva prepiše v tvojo dna? Hmm

 

Po mojem ne, ker ne vsebuje celotne sekvence virusa ampak samo del, zaradi katerega potem telo proizvaja protitelesa.

 

Ampak pitaj boga, sej nobeden ne more vedeti, kaj bo dolgoročno. Samo čas lahko to pokaže.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 minutama:

Ne ni, vse se sili v cepljenje, ker se za normalno življenje zahteva da si cepljen.

 

Ma glej, sili te ne nobeden. Jaz se sigurno ne bi cepil samo zaradi možnosti sedenja v lokalu, bivanja v hotelu in podobnih neumnosti. Še vedno imaš PCR teste zastonj. 

 

Ne vem jaz ne čutim neke prisile. 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 5 minutami:

 

Ma glej, sili te ne nobeden. Jaz se sigurno ne bi cepil samo zaradi možnosti sedenja v lokalu, bivanja v hotelu in podobnih neumnosti. Še vedno imaš PCR teste zastonj. 

 

Ne vem jaz ne čutim neke prisile. 

Zakaj bi rabil test? Cepi se lahko kdor se želi in bo varen, mi zmešani bomo pa ogrožali samo eni drugega.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 3 urami:

 

Ma glej, sili te ne nobeden. Jaz se sigurno ne bi cepil samo zaradi možnosti sedenja v lokalu, bivanja v hotelu in podobnih neumnosti. Še vedno imaš PCR teste zastonj. 

 

Ne vem jaz ne čutim neke prisile. 

NE gre se samo za zastonj teste, pa do zdaj niso bili zasstonj, v zadnjem času nekaj govorijo da bi bilo dobro da bi bili. Do zdaj si ga dobil zastonj samo če si bil napoten na njega, če si ga hotel zase ali  za kako dokazilo ali kaj si moral it samoplčniško.

 

 

Drugače pa tudi če ti bo veljal 48ur, se boš pa lahko vsaka dva dni testiral, izgubljal ogromno časa za to testiranje in podobno. Se boš spontano določil da bi šel v meka naekj pojest ker si lačen pa se ti mudi pa ti je ravno po poti.... ampak ne boš lahko kr lepo zavil pa se enkam odpeljal najprej testirat, pa čakal na izbid, če boš hitro dobil rezltat boš potem mogoče večerjo že lahko imel v meku.... Kolko sem jaz bil na pcr testih sem ponavadi komaj naslendji ali pa čez dva dni dobil rezultat.... Ne vem če se je kaj pohitrilo v tem času....
V glavnem neživljensko je in dejansko bistveno večja omejitev kot če imaš potrdilo o tem da si cepljen. Torej niti približno ni enakovredno. In izbira ki ti daje neko boljšo ali pa bistveno slabšo opcijo, kar se tiče svoboščin, in ti reče "saj imaš izbrio" v resnici ni zares izbira.

Ljudje pač različno čutijo pritisk. Samo za mene je pritisk vse kar pomeni to da morem karkoli naredit, da si bom komaj potem "zaslužil" imet takšne pravice kot sem jih imel doslej. Filozofija danes je pač "življenje ni več isto, ampak če boste naredili to in to in to, pa vam bo omogočeno da se še najbolj približate življenju kot je bilo"... Jaz ne morem to razumet drugače kot izsiljevanje.

Predvsem pa ne, če se govori da je cepivo učinkovito in da cepljene zelo dobro zaščiti pred hujšim potekom.
In pa hkrati če je jasno da tudi cepljeni še zmeraj lahko virus prenašajo.
Zakaj bi se nekdo drug potem sploh moral testirat ali cepit. Zakaj, če bo tako cepljen kot necepljen lahko virus prenašal, hkrati pa če bo cepljen ali ne cepljen, nek ogrožen starostnik tudi ob stiku ne bo ogrožen, ker se hvalijo s tem da je že samo pred pojavom psimtomov velika zaščita, pred hujšim potekom pa celo 100% zaščita....
 

 

Povezava do prispevka
Paladin reče pred 42 minutami:

Drugače pa tudi če ti bo veljal 48ur, se boš pa lahko vsaka dva dni testiral, izgubljal ogromno časa za to testiranje in podobno. Se boš spontano določil da bi šel v meka naekj pojest ker si lačen pa se ti mudi pa ti je ravno po poti.... ampak ne boš lahko kr lepo zavil pa se enkam odpeljal najprej testirat, pa čakal na izbid, če boš hitro dobil rezltat boš potem mogoče večerjo že lahko imel v meku.... Kolko sem jaz bil na pcr testih sem ponavadi komaj naslendji ali pa čez dva dni dobil rezultat.... Ne vem če se je kaj pohitrilo v tem času....
V glavnem neživljensko je in dejansko bistveno večja omejitev kot če imaš potrdilo o tem da si cepljen. Torej niti približno ni enakovredno.

Poleg tega z vsakim testom tvegaš da boš (lažno) pozitiven in si potem zaradi tega, ker si hotel v gostilno, zaprt za 10 dni (oziroma kolikor časa to zdaj pač traja). Ti in tvoji stiki.

 

Če si pa cepljen, tega ni.

 

Čeprav se cepljeni tudi lahko okužijo (https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/v-treh-domovih-so-se-okuzbe-razsirile-med-ze-cepljenimi-stanovalci/577340 , https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/okuzeni-zdravnik-naj-bi-simptome-kazal-se-precej-pred-potrditvijo-okuzbe/571470 ).

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka

Jaz sem bil danes pozitiven na hitrem testu. Potem sem šel še na pcr test. Tako da danes služba odpade in čakam doma na rezultat pcr testa. Naj bi blo do večera. :whistle:

 

Sem pa slišal da je bilo prejšnji ponedeljek na hitrih testih v mojem kraju pozitivnih 64 ljudi a potem s pcr niso okužbe potrdili pri nobeni osebi. Tak da upam da sem lažno pozitiven.. Simptomov nimam.. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 10 urami:

Čeprav se cepljeni tudi lahko okužijo 

 

Glede tega je res neka zmeda, ker so si informacije nasprotujoče. Po eni strani trdijo, da si po cepljenju 90+% odporen na okužbo, po drugi pa, da si 90+% odporen na težji potek.

 

Meni se to zdi bistvena razlika, ker če velja to drugo, potem je cepljenje zdrave, mlade, nerizične populacije popoln nesmisel in nas ne pripelje nikamor. V drugem primeru pa seveda to ne drži in več ljudi, kot se cepi, boljše je.

 

Kaj je res, pitaj boga.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 25 minutami:

 

potem je cepljenje zdrave, mlade, nerizične populacije popoln nesmisel in nas ne pripelje nikamor.

 

Ker si imel srečo, da ne poznaš nikogar iz zdrave, mlade, nerizične populacije, ki je od Covida skoraj umrl (ali pa koga ki je umrl)

Povezava do prispevka

Hvala kurcu, da smo varnostne pasove uzakonili v nekem drugem času. 

Če bi moral poslušati nekatere kako se bodo pripeli, ampak hočejo izbirati material iz katerega so pa iz katere strani se zapenjajo, seveda po tem, ko dobijo od proizvajalca jamstvo, da bodo 120% preživeli nesrečo, sicer bodo še malo počakali... 

Verjetno bi si našopal vsa cepiva naenkrat pa še mal svežega zraka zraven v žilo.

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 35 minutami:

 

Glede tega je res neka zmeda, ker so si informacije nasprotujoče. Po eni strani trdijo, da si po cepljenju 90+% odporen na okužbo, po drugi pa, da si 90+% odporen na težji potek.

 

Meni se to zdi bistvena razlika, ker če velja to drugo, potem je cepljenje zdrave, mlade, nerizične populacije popoln nesmisel in nas ne pripelje nikamor. V drugem primeru pa seveda to ne drži in več ljudi, kot se cepi, boljše je.

 

Kaj je res, pitaj boga.

 

 

Saj to je to, ker se ves cas stvari govori premalo natancno oz se neke bistvene informacije ki so sicer znane, mali izpusti oz bolj mimogrede na hitro pove. Obcutek imam da zato, da nebi ustvarjale dodatnih dvomov in s tem zmanjsevaleinteres za ceplhenje.

 

Ker ja ves cas se je govorilo o tem da ce naj cepimo da bomo zavarovali sebe in svoje bliznje. Ampak ves cas je tudi na strani od nijzja pisalo, da se ne ve ce cepivo sciti pred prenosom okuzbe in da bodo zato kljub ceplhenju doloceni ukrepi se veljali naprej... 

 

In pa glede same ucinkovitosti. Ves cas se je kazalo visoke procente ucinkovitosti in ves cas se je govorilo da so cepiva ucinkovita. In spet, nihce tu ni lagal glede ucinkovitisti, se je pa nekako iz pozornosti naroda odmaknilo kaj ta ucinkovitost, kaj ta procent dploh pomeni. Ljudje so dobili vtis da ne to verjetnost da si pred okuzbo zasciten, torej da se ne bo okuzil s koroni.

Kar ze pd starta ni bilo tako in za od starta se ve m, da so proizvajalci testirali tako, da so pri ceplhenih ugotavljalo kaksen delez jih nima simptomov in so hkrati tudi negativni na testu.

Torej lahko si ti v resnici okuzen ampak asimptomatski, v tem primeru se je cepivo stelo kot ucinkovito.

Ves cas pa je znano da tudi asimptomatske osebe lahko sirijo okuzbo... In pa ze iz prejsnih raziskav je bilo jasno da je polovicaokuzenih asimptomatskih. Kar se jestelo kot da je pri njih bilo cepivo ucinkovito....

 

Tako da nekako se okoli ucinkovitosti ves cas ustvarja neko sliko, ki daje obcutek in povecuje vero v to ucinkovitost, da jo folk dojema vecjo kot je... 

 

Pac ljudi se zavaja in ustvarja neme lazne oz vsaj prenapihnjene upe. In potem ko se izkaze da ni cisto tako, se vlece ven v smislu saj to smo ves cas vedeli. Mar je tudi res, samo ljudje pa vecinoma niso oz so povedano dojeli drugace, ker se ni vseh informacij enakomerno predstavilo ampak se je nekatere bolj naglas podajalo, druge bol na tiho mimogrede...

In vsakic ko se potem ne zgodi kot so ljudje pricakovali, se vlece ven. Ihan je ob zadnjem intervuju govoril, da kljub ceplhenju virusa ne bomo odstranili ampak bomo morali zivet z njim, bo pa ceplhenje pomagalo da nam ne bo nevaren in bo pac na nivoju sezonskih gip in prehladov...

In ja,ne mores rect da so rekli da bo cepljenje onemogocilo sirjenje virusa. Ker vedelo se je kako se ucnikovitost meri in ta ne je omejitev sirjenja neznana, ampak je pa vseeno bistveno nizja od ljudem predstavljenih procentov. 

 

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 7 minutami:

Hvala kurcu, da smo varnostne pasove uzakonili v nekem drugem času. 

Če bi moral poslušati nekatere kako se bodo pripeli, ampak hočejo izbirati material iz katerega so pa iz katere strani se zapenjajo, seveda po tem, ko dobijo od proizvajalca jamstvo, da bodo 120% preživeli nesrečo, sicer bodo še malo počakali... 

Verjetno bi si našopal vsa cepiva naenkrat pa še mal svežega zraka zraven v žilo.

 

Hvala nogu da smo uzakonili smučarske čelade in čelade na kolesih... Ker če nebi, bi še vedno imeli poškodovance z razbitimi glavaminns urgencah....

Aja ne, nikoli nismo tega uzakonili, ampak so ljudje to sami mozicno zaceli uporabljat...

 

Pac vedno sta dve moznosti, ali s prisilo in kaznimi, ali pa s tem da ljudi poucis in jim dobronamerno svetujes, da potem prostovoljno sprejemo odlocitve v lastno korist.

Prva je lahko mogoce na videz ucinkovitejsa, sploh ce je mocen nadzor in je ljudi res straj na vsakem koraku kazni. Druga pa ti da to, da ne rabis nadzora in bodo ljudje to poceli tudi ko nihce ne bo gledal, kar pomeni ralno vecjo ucinkovitost.

 

Povezava do prispevka

In pa dosti na take zadeve vpliva trg, moda in credni nagon.

Ce bodo vsi meli celade za smucanje jo bo pa hotel se tisti ki je nima...

Ce bodo vsi imeli otroske sedeze v avtih, bo pa hotel tudi tisti ki ga prej ni imel...

 

In nenazadnje tudi v farmaciji. Folk ogromno denarja pusca za kozmetiko, prehranska dopolnila in podobno. Farmacija lahko lepo sluzi, samo ljudje morajo imet obcutek da delajo toprostovoljno in sebi v korist. Ko jih zacnes silit v nekaj bo to avtomatsko rodilo tudi odpor. 

Povezava do prispevka

Jst sm takoj za, da se ozavešča ljudi pa se množično precepijo, ko bodo pripravljeni na to. 

Ampak vmes boš pa imel leta kvaziukrepov. 

Eni imate bolj ozek attention span pa si nekako mislite samo cepljenju se izognem pa bo lahko vse po starem. 

Nope. V najbolšem primeru boš nazaj na ukrepih. Tvoja enačba ni cepljenje ali normala, tvoja enačba je ukrepi ali cepljenje, potem mogoče nek prbiližek normali.

Če vrhovnemu vodji to ustreza, seveda.

Povezava do prispevka
Paladin reče pred 15 minutami:

Hvala nogu da smo uzakonili smučarske čelade in čelade na kolesih... Ker če nebi, bi še vedno imeli poškodovance z razbitimi glavaminns urgencah....

Aja ne, nikoli nismo tega uzakonili, ampak so ljudje to sami mozicno zaceli uporabljat...

 

Pac vedno sta dve moznosti, ali s prisilo in kaznimi, ali pa s tem da ljudi poucis in jim dobronamerno svetujes, da potem prostovoljno sprejemo odlocitve v lastno korist.

Prva je lahko mogoce na videz ucinkovitejsa, sploh ce je mocen nadzor in je ljudi res straj na vsakem koraku kazni. Druga pa ti da to, da ne rabis nadzora in bodo ljudje to poceli tudi ko nihce ne bo gledal, kar pomeni ralno vecjo ucinkovitost.

 

 

Paladin reče pred 2 minutama:

In pa dosti na take zadeve vpliva trg, moda in credni nagon.

Ce bodo vsi meli celade za smucanje jo bo pa hotel se tisti ki je nima...

Ce bodo vsi imeli otroske sedeze v avtih, bo pa hotel tudi tisti ki ga prej ni imel...

 

In nenazadnje tudi v farmaciji. Folk ogromno denarja pusca za kozmetiko, prehranska dopolnila in podobno. Farmacija lahko lepo sluzi, samo ljudje morajo imet obcutek da delajo toprostovoljno in sebi v korist. Ko jih zacnes silit v nekaj bo to avtomatsko rodilo tudi odpor. 

Slabe primere uporabljas Angel ker ocitno nimas pojma o zakonih

Celade na smuceh obvezne do 14. leta

Celade na kolesu obvezne do 18. leta

Otroski sedezi ali jahaci obvezni do dolocene visine/starosti

 

kar je kar srhljivo po svoje glede na to da imas otroke menda, upam da ne bodo nastradali samo zaradi tega ker je fotr zabit

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 53 minutami:

Ker si imel srečo, da ne poznaš nikogar iz zdrave, mlade, nerizične populacije, ki je od Covida skoraj umrl (ali pa koga ki je umrl)

To verjamem da emocionalno viva na ljudi in posledicno ustvari manje o nevarnosti covida in o koristi cepiva...

 

Ampak zadeva je tudi kontra. Tudi pri ceplhenju, tu mislim dosedanje ne covid, si imel lahko resne stranske icinke, ampak v izjemno redkih primerih. Vecina vo rekla da je cepivo varno, tisti ki je imel osebno neko pomembno mu osebo kjer se je pa zapletlo, bo pa verjetno postal antivaxer...

 

Ampak nekaj so emocionalni odzivi, drugo pa je statistika ki daje neko ralno sliko o nevarnosti.

In ve se pri klasicnem cepljenju kako majhen je riziko in vevse pri covidu kako majhen je riziko za mlade in zdrave...

Ampak ja starsi tistega enega ki je bil pod 24let star in je za covidom umrl, verjetno zadevo fojemajo drugace kot mnogi ki so ga preboleli po moznosti kar asimptomatsko.

Enako verjetno ceplhenje dojema drugace tisti diplomat, ki je izgubil mlado zeno po cepljenju...

 

Ampak ja, ljudje smo emocionalna bitja in pri vecini pri odlocitvah emocije igrajo mocno vlogo, ceprav nas te dostikrat zavajajo in je racionalen pristop, na znanosti in meritvah temeljec pristop dostikrat boljsi.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 19 minutami:

 

Slabe primere uporabljas Angel ker ocitno nimas pojma o zakonih

Celade na smuceh obvezne do 14. leta

Celade na kolesu obvezne do 18. leta

Otroski sedezi ali jahaci obvezni do dolocene visine/starosti

 

kar je kar srhljivo po svoje glede na to da imas otroke menda, upam da ne bodo nastradali samo zaradi tega ker je fotr zabit

Za celade vem da soza otroke obvezne, ampak nosijo jih tudi prakticno vsi odrasli za katere niso obvezne.  In pa tudi za otroke so obvezne postale relativno pozno. 

Tudi za stolcke vem da so obvezni, ampak dvomim da folk kupuje zato ker so obvezni.

Sem preprican da ce bi danes ukinili obveznost, bi se vedno folk uporabljal stolcke. Pa ko sem jaz bil mali nihce ni stolckov uporabljal, niti varnostnih pasov ni bilo zadaj v avtih... Danes se malo vecji otroci zadaj pripasajo sami, ne zato ker poznajo zakone, ampak ker so jih starsi od malega pripasovali in ker so jim starsi dali obutek da je to pomembno za njihovo varnost.

 

Saj vem, ni ravno dosti dobrih primerov na razpago, ampak recimo celade za ucanje pri odraslih se mi zdijo dovolj dober primer ki kaze na to da folk prostovoljno sprejme nekaj pri cemer verjame v to da dela za svojo varnost.

Na drugi strani imamo omejive hitrosti in le ljudje ne drzijo ce ni nadzora, zato ker ne verjamejo v korist teh omejitev.

 

In pa ja, verjamem da ima tu vlogo tudi marketing.

Za avte ti iz vseh strani hkrati sporocajo da je kul vozit dobre hitre avte... Za smucanje ti nihce na vsakem koraku ne ustvarja mnenja da je kul da si brez celade... Enako ni nekega sporocila da je kul met otroka v avtu brez stolcka... Nimas to v glasbenih spotih in filmih in podobno. Hitre avte in dirke pac ja...

Tako da take zadeve vplivajo na pogled ljudi da podzavestno privzamejo da jim nekaj postane lastna zelja, prisila in zakoni nimajo efekta ponotranjenja in imajo posledicno domet samo do tja kot seze nadzor.

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 19 minutami:

Nope. V najbolšem primeru boš nazaj na ukrepih. Tvoja enačba ni cepljenje ali normala, tvoja enačba je ukrepi ali cepljenje, potem mogoče nek prbiližek normali.

How about ukrepi kljub cepljenju

 

Medtem bo očitno še ena crackpot teorija zarote postala realnost.

 

 

Povezava do prispevka

Ja ne vem kaj bi ti točno rad hordak, da se drugi cepijo pa tebi ukinejo ukrepe?

Kot paladin, ki se skriva za znanostjo pa meritvami, ko jo citira pa piše walls of tekst kako se mu nekaj ne zdi prav. 

To ni matematika, to so občutki. Zračunaj si kok je rizik, da se okužiš, preboliš, koga drugega okužiš pa kok je rizik cepiva pa boš imel odgovor.

Če ne znaš, se pa ravno tako po občutku ravnaš, samo utopil si ostale v morju brezveznih podatkov, da si lahko lažeš kako si dobro premlel vse. Oz. nekaj kar počneš celo življenje že, mečeš iztočnice pa upaš, da kdo drug opravi delo zate pa ti pritrdi. 

Prov predstavljam si ga kako popravlja zobe pa vsakič preden zavrta pogleda asistentko, da mu ta prikima, ja v redu je, lahko zavrtaš.

uredilo bitje YourReptilianOverlord
Povezava do prispevka

Mogoce samo se to glede cepljenja proti covidu.

Saj z prisilo in nacinom da bos oviran ce ne bos cepljen, se bo doseglo neko precepljenost. Nenazadnje folk se cepi ker so vsi sodelavci in nocejo bit crne ovce, ker dobijo neke nagrade, ker bi radi sli cimenostavneje na morje... In ja kratkorocni cilj se ptem nekako z muko bolj ali manj dosega. Na drugi strani pa to dviguje tudi odpor, odpor proti cepljenju nasploh, bezsupanju v zdravstvo in podobno. Kar bo pa imelo negativne posledice da bo folk tudi ostalo ceplhenje bolj zavracal, bolj hodil k raznim zdravilcem in podobno. Razen ce bomo potem na vseh korakih stopnjevali prisilo... Samo tu se potem lahko znajdemo v enem nevarnem vrtincu.

Zato pac mislim da je grajenje na zaupanju boljsa moznost.

Verjamem pa, da je to v tej covid epidemiji tezko, ker za zaupanne tudi rabis zanesljive tocne in predvidljive informacije, ki jih pa ni. Nasprotno, ljudi se je z informiranjem spmladi prekomerno prestrasilo, ker zadeve niso bile tako hude in ker ves cas informiranja o grozni situaciji ljudje tega obcutka nimajo, pa zaupanje pada.

Posledicno se ljudje tudi vseh priporocil drzijo manj, dokler ni nadzora...

 

Tako da jaz pac ne verjamem v pristope prisile. In ce ne drugo, ze zgodovina je pokazala da so na koncu totalitarizmi propadlu, da so ljudje bezali iz njih nekam kjer so verjeli da so bolj svobodni. In cetudi je to delno iluzija, je vseeno efektivnejsa, ker ljudje vseeno imajo obutek da semi svobodno nekaj odlocijo, tudi ce si jih spretno v to preprical, kot pa ce jim grozis z negativnimi posledicami, ce ne bodo nekaj delali kot naroceno.

 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 16 minutami:

in ta tip je naredil nek faks? celo stomatološki prmejdun

 

me zanima kak folk mu hodi tja kazat zobe

 

Od misli da stiridesetih zobozdravnikov v zd mb sem na drugem mestu po stevilu vpisanih. Sam mam med 120 in 130% vpisanih, medtem ko vecina nima 100%. In ze par let jih zavracam ker ne sfolgam toliko ljudi rihtat, pa vseeno mi prakicno vsak dan se kdo prosi za vpis.

Tako da ocitno le nekaj delam prav in ocitno je moja filozofija da je treba gradit na zaupanju dobra in ocitno mi ljudje zaupajo.

In nenazadnje ze to, da ljudje dobijo vtis da si tam ker se trudis za njihovo zdravje in ne zato ker so oni pac nekam morali it, ti si pa tam ket dobis placo neglede na to koliko delas in kaj delas in koliko se trudis...

Tako da ja, lahko se na mn3 takse zadeve sprasujete, ampak odziv ljudi in statistika spet povesta svoje. In v resnici minje merodajno o tam kaj si mislijo o mojem delu to kar mislijo moji pacienti na podlagi izkusnje. Ne kaj si misli nek folk o mojem delu na podlagi nekih druzbenoh nazorov.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Ker si imel srečo, da ne poznaš nikogar iz zdrave, mlade, nerizične populacije, ki je od Covida skoraj umrl (ali pa koga ki je umrl)

 

Vem, da so tudi taki, sej sam sem se tudi cepil. Mogoče sem se narobe izrazil, nesmiselno se mi zdi takšne vključevati v strategijo cepljenja, v kolikor so kljub temu kužni. Kdor pa se želi cepiti pa naj se, hvala bogu, da imamo to možost.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...