Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

HellAngel reče pred 17 minutami:

 

Fixed.

 

A to odgovornost da bi prevzel potem tudi tisti politiki, ki so med čakanjem na izvide preživljali čas v galerijah in frizerskih salonih? 

 

Bi bilo fer, ja, ker je to zelo neodgovorno ravnanje. 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 54 minutami:

 

Fixed.

 

Če sem se od začetka držal ukrepov in se ob priložnosti tudi prostovoljno cepil, se kljub vsemu okužil in prenesel virus na nekoga ki se ni cepil in je ignoriral vse možne ukrepe.. Sem še vedno odgovoren?

 

Izrael in Anglija sta lep primer da cepljenje ne pomeni da se ne moreš okužit in okužbe prenest na nekoga tretjega. Dokler nismo imeli cepiv ajde. Zdaj so na voljo vsem, če 80 letnik zavrne to cepivo to ne more bit problem 18 letnega ali še mlajšega mulca ki bi ga zdaj že obvezno radi cepili. 

uredilo bitje Tarr
Povezava do prispevka
LordJimy reče Dne, 7. 7. 2021 at 9:19:

 

Ta novica bo pa sedaj sigurno prepričala še vse preostale dvomljivce v cepljenje... (vir 24kur)

 

Hahaha, še zadnji poskusi propagande da se porabijo sposojena  Astra Zeneca cepiva. Sej bi verjel v vso to znanost in stroko in zdravstvo in vse te trditve, če ne bi imel veliko osebnih izkušenj z vsemi temi strokovnjaki, politiki, zdravniki............. Pred ene dvajsetimi leti, ko sem bil še mulo in mi ni blo še nič jasno bi vse verjel in zagovarjal take trditve in bi se šel cepit v momentu, da zaščitim druge in bi nasedel še vsem ostalim propagandnim floskulam blablabla. Kot analogijo kako sem vsemu verjel in nisem imel izkušenj bi dal svoj primer, ko sem se pred 17 leti odločil da se nabildam in sem začel fitnesirat ko zmešan in sem hotel zgledat ko najboljši bilderji, ker sem mislil da če se res trudiš da se da do tega prit natural. Si zrihtam osebnega trenerja in potem sem treniral 5x na teden kar zelo v redu treninge. In po cca dveh letih mi je ratal priti iz 60kg bench press-a na par lastnih ponovitev 85kg. Potem ko so mi bile stvari že malo jasne in sem začel gledat okrog sebe, mi pa ni blo jasno kako pridejo modeli v fitnes in po treh mesecih pridejo iz 60kg na 120kg bencha. Pa vprašam trenerja kako to da sem jaz šele na 85kg in zakaj so vsi tolk hitrejši in kvihtajo tolk večje teže, pa mi začne da nimam najboljše genetike. No pol po štirih letih treninga sem prišel natural iz svoje teže 76kg na kar lepo težo z 92 kg  mišic in sem se hotel zdefinirat v nulo. In gledam modele ki trenirajo 2x na dan brez vnosa carbsov in lepo ohranjajo mišično maso. Ko sem jaz to začel delat sem se samo pretreniral in kar ornk zgubljal maso, oziroma veliko bolj ko ostali. Pa vprašam trenerja kaj narobe delam pa mi spet začne o slabi genetiki in da ne jem pravih dodatkov k prehrani. No šele potem sem, namesto da sem poslušal druge, začel sam raziskovat in ugotovil, da so vsi steroidkarji, oziroma ljubitelji pogoste vakcinacije. Hehe dobr so me nategoval, jaz pa vse verjel, kakšni hudi naturalci s super genetiko so, sem res mislil da sem že ničvreden gnoj. Sej potem sem rabil nekaj let, da sem z jogo odtegnil telo, ker sem bil preveč zategnjen zaradi preveč kvihtanja. Ah ja, dobri stari cajti, ko sem verjel vsem znanstvenim člankom in študijam o dodatkih k prehrani in vsem programom treniranja, ki so jih pisali đusarji. No to je samo ena od učnih lekcij, blo jih je pa še veliko. Najboljše so ble učne lekcije s politiki, ti so šele nateguni, al pa z zdravstvenimi strokovnjaki, sem bil pacient od enega ki je zdaj glavni zagovornik cepljenja............same prodane duše ki jih zanima samo šuškanje sličic s številkami in jih boli kurac za tvoje zdravje. Za zdravje mora poskrbeti vsak sam, tako da se nauči poslušat svoje telo in se balansira na čim več področjih in s tem ohranja močan imunski sistem, ne pa da se za dopustvanje proda za vsiljen imunski sistem, ker tako nekdo drug reče, ki je samo na strani kapitala.

 

No ravno danes sem videl video od modela spodaj in vidim da se je na temu področju začelo nekaj premikat in so končno javno začel priznavat da so na PED-ih (performance enhancement drugs) in so začel osveščat mladino, da ni kar tako za žret (oziroma s tem se vakcinira, ker oralna uporaba preveč zjebe jetra) steroide, da dobiš mišice. Da ne omenjam, da sem v cajtih fitnesiranja spoznal kar nekaj modelov, ki so si zjebal ščitnico in še kaj zaradi tega sranja. Moj bivši sošolec, ki je bil v tistih cajtih eden boljših n asvetu je celo umrl, zaradi povečanega srca. Zdej samo še čakamo na cajte ko bo folk nehal verjet in razkrinkal še te podkupljive politike, ki delajo samo za svoje monetarne interese (tako levi kot desni - ni razlike). Zdravstvo in "strokovnjaki" pa samo gledajo stran, kimajo in pobirajo šuške. Tko kot včasih v bivši SZ takoimenovani aparatčiki.

 

 

uredilo bitje Mitsu
  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Tarr reče pred 3 urami:

A je važno? 

 

ni, samo sem upal da boš privlekel kaj konkretnega

 

bleachedagnus reče pred 3 urami:

Če so cepiva varna, bo takih zelo malo in ni noben problem vsem (oziroma svojccem umrlih) izplačati orenk odškodnine, kaj ne? 

 

še čakamo na odškodnino od smučarjev v italiji od lani

Povezava do prispevka

Evo direkt iz gospodarskega razstavišča, majo sicer neke termine kdaj se kaj cepi vendar je sistem everything goes, gužva dost konkretna, prvo sem mislil, da stojijo rogovci tam za referendum o vodah sam ni blo ne.... je pa možno dobit praktično katerkol combo cepiv, so tudi izjemno prijazni tako da zelo za ++

Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 5 urami:

No pol po štirih letih treninga sem prišel natural iz svoje teže 76kg na kar lepo težo z 92 kg  mišic

 

na palec, če maš vse u piko v 3 letih lahko dosežeš 90% svojega genetskega potenciala, recmo 5 let just ot be safe. za folk s povprečno genetiko je doživljenjski max 14kg čiste mišične mase. večina tega ne bo dosegla v treh letih se razume, prej +5. nadpovprečna genetika za naturalca je okrog 18kg čiste mišične mase, podpovprečna pa 9kg. tko da če si v 4 letih res dobil 16kg čiste mišične mase to sploh ni slabo. drgač pa obstaja neka tabel dvigov, ki so dosegljivi za naturalce. sicer se strinjam teli skoki iz 60kg na 120kg lol. sicer zakaj bi to hotu, boli te k 😉

 

 

recimo 183kg - sam je treba razumet, da je model posvetu lajf treningu:  
https://www.instagram.com/p/CPT2L7mM5qT/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 1 uro:

 

na palec, če maš vse u piko v 3 letih lahko dosežeš 90% svojega genetskega potenciala, recmo 5 let just ot be safe. za folk s povprečno genetiko je doživljenjski max 14kg čiste mišične mase. večina tega ne bo dosegla v treh letih se razume, prej +5. nadpovprečna genetika za naturalca je okrog 18kg čiste mišične mase, podpovprečna pa 9kg. tko da če si v 4 letih res dobil 16kg čiste mišične mase to sploh ni slabo. drgač pa obstaja neka tabel dvigov, ki so dosegljivi za naturalce. sicer se strinjam teli skoki iz 60kg na 120kg lol. sicer zakaj bi to hotu, boli te k 😉

 

 

recimo 183kg - sam je treba razumet, da je model posvetu lajf treningu:  
https://www.instagram.com/p/CPT2L7mM5qT/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Saj  jaz sem bil s svojim napredkom zelo zadovoljen in nisem slabo zgledal. Sej je blo kar brutalno, samo takrat ko si mlajši je lažje. Vsak dan popoldne po službi trening v fitnesu, split treningi, po treningu nog sem komaj hodil. Vedno me je vse bolelo, ker se nisem mogel dovolj hitro regenerirat, kljub dodatkom k prehrani. Prehrana pa basanje s hrano 6 obrokov na dan - pismu že žretje za maso je blo brutalno. Če bi z zdajšnjim znanjem delal tisto kar sem takrat, bi malo drugače zastavil in pomoje dosegel podoben rezultat, samo zdaj sem že ornk starejši in mi tudi ni več do tega sranja, ker je bolje biti fleksibilen - lahko se ukvarjaš z več športi.. Je pa res da potem ko sprobaš spekter svoje kilažo in imaš najprej 76kg in potem 92kg in je lepa mišična masa, se vseeno počutiš ko bajs, ker mišice so, ampak so bolj ali manj neuporabne, ker jih samo hipertrofiraš za izgled. Nisem mogel več tako laufat kot sem z manjšo kilažo in nisem bil fleksibilen. V glavnem lepo je bilo, ni bilo pa uporabno. Tisto kar sem napisal zgoraj je samo pogled na to, kako ti določen segment ljudi laže, ker imajo zadaj druge interese. Najprej ti trenerji prodajajo dodatke k prehrani in kažejo izgled ki ga dosežeš s steroidi, potem ko ugotoviš foro, da to ne deluje in če še vedno hočeš naprej, ti pa dilerji prodajajo steroide. Dejansko za varno uporabo rabiš pa potem še dohtarja, oziroma enega ki pozna delovanje steroidov, ker drugače si hitro zafrkneš kot sem videl iz številnih primerov. Da ne omenjam, da če se kje zafrkneš rabiš še lepotnega kirurga, da ti odstrani kakšno ginekomastijo..........  Ma pr tej koroni je tolk nekih lažnih informacij in nekih vprašljivosti, da te "stroke" in njihove propagande strahu ne morem jemati resno. Moje osebne izkušnje so kot sem jih napisal zgoraj in folk se mi seveda reži. Ampak jaz rajši živim iz svojih izkušenj in ne kot reče en  Krek, Beovička in Poklukar. Kdo so oni? En jih je nastavu in zdej trobezljajo  po navodilih, ki jih dobijo. Zdej je pandemija, ljudje podpisujejo za testno cepivo na lastno odgovornost. Farmacija lepo s šuški podmazuje politike, ko bo pa kaj narobe (upajmo da ne bo seveda) bo pa tko kot vedno v politki - nihče ne bo nič več vedel o tem, teh modelov ki zdaj trobezljajo pa ne bo nikjer več in rekli bodo da je bila pandemija in da je bilo treba pohitet s testnim cepivom in da niso mogli vedeti, da kaj ni v redu in da jim je žal. Sej to je tko kot ko kupiš najnovejšo računalniško opremo, vse preplačaš, nič ni še kompatibilno med sabo ker je preveč novo, gonilnikov ni, z vsem se jebeš in potem ko ti začne vse delovat cena pade in kupijo tisti ki so malo počakali in njim je ok, ker se stvari poštimajo. Al pa tko kot najnovejši zbugani špili, ki rabijo patche za eno leto, preden sploh postanejo igralni. Sej je skoraj povsod podobno.

Povezava do prispevka

ja stekam izpeljavo, nekaj vzporednic definitvno je. problem osebnih izkusenj je da so zlo omejene - recimo zgoraj je nekdo omenil, da z druge roke pozna vec zapletov od cepiv kot od covida. jaz z druge roke ne poznam zapletov od cepljenja, no poznam enega s prve ko je imela 4 dni vrocino + 40 in so jo odpeljali v bolnico, ker se ji je zacelo

blesti, ampak je sedaj ok. poznam tudi covid primere, ko bi si mislil gotof je; prezivel mozgansko kap, rak na pljucih, morbidno debel kadilec, pa jih je bolj ko ne pobozalo. tko da na konc dneva je treba vseen mal zaupat stroki, statistiki in vleci informacije iz razlicnih virov. 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 6 urami:

Evo direkt iz gospodarskega razstavišča, majo sicer neke termine kdaj se kaj cepi vendar je sistem everything goes, gužva dost konkretna, prvo sem mislil, da stojijo rogovci tam za referendum o vodah sam ni blo ne.... je pa možno dobit praktično katerkol combo cepiv, so tudi izjemno prijazni tako da zelo za ++

 

Jp, dobis termin na minuto natančno, potem pa cakas na cepivo uro in pol, od tega pol cajta zuni na parkingu s soncem in 34 stopinj, pol pa notri brez klime. Nazalost nasmeh in nezni pik od sestre ne odtehtata nesposobnosti na visjem nivoju organizacije.

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 1 uro:

ja stekam izpeljavo, nekaj vzporednic definitvno je. problem osebnih izkusenj je da so zlo omejene - recimo zgoraj je nekdo omenil, da z druge roke pozna vec zapletov od cepiv kot od covida. jaz z druge roke ne poznam zapletov od cepljenja, no poznam enega s prve ko je imela 4 dni vrocino + 40 in so jo odpeljali v bolnico, ker se ji je zacelo

blesti, ampak je sedaj ok. poznam tudi covid primere, ko bi si mislil gotof je; prezivel mozgansko kap, rak na pljucih, morbidno debel kadilec, pa jih je bolj ko ne pobozalo. tko da na konc dneva je treba vseen mal zaupat stroki, statistiki in vleci informacije iz razlicnih virov. 

 

Se strinjam, in seveda je možno da se jaz motim, oziroma nisem vedeževalec, da bi vedel kaj se bo zgodilo in kako huda je v resnici dejansko ta Covid grožnja.   Ampak živimo v svetu informacij in predvsem dezinformacij in brez nekih življenskih izkušenj se je težko opreti nekam, vsaj glede na poplavo vseh teh "dez"informacij. Za statistiko je pa splošno znano, da imaš male laži, velike laži in potem je tukaj še statistika. Ma saj tudi jaz veliko berem iz različnih virov, samo opreti na nekaj se je pa težko.

 

Moje gledišče, da ne zaupam zdravstvu je v tem, da sem imel dve hudi psihični bolezni, ker sem se preveč sekiral v službi in so me razni politiki drgnil na sredini, jaz jim pa nisem pravočasno pokazal sredinca in sem v sekiranciji vztrajal dokler me ni zvilo.  Med boleznima sem dobro spoznal zdravstveni sistem, načine zdravljenja in ljudi ki delujejo v sistemu in ker mi niso ravno znali pomagati (čeprav so se hvalili da so najboljši in da mi bodo pomagali), sem dejansko imel srečo, da potem ko sem iskal alternativo, sem po vseh slabih alternativcih, končno naletel na enega, ki mi je res pomagal (začuda se ta sploh ni hvalil). Včasih sem tudi jaz zaupal "stroki", samo ko sem videl kako vse to deluje, in imel izkušnje, vsaj jaz na žalost ne morem več. Sicer pa če iz izkušenj poznaš politiko in njen modus operandi, potem pri tem medijskem strašenju, sprenevedanju, floskulam in skoraj vsakodnevnem spreminjanju informacij, ni nekih presenečenj.

 

Ok, bom zaključil. Jest zaradi svojih omenjenih izkušenj (ki so sicer samo analogne tej situaciji) ne zaupam tem cepivom, tej posiljevalski propagandi, tej "stroki" in tem politikom, ker sem pač iz svojih izkušenj pri interpretiranju "dez"informacij zaznal, da grožnja ni takšna kot se propagira. Tisti ki pa drugače mislijo ali imajo drugačne izkušnje, naj naredijo tako kot oni želijo. Največ se večinoma učimo iz lastnih napak in lahko da tudi jaz delam napako........

Povezava do prispevka

Js še do neke mere razumem, da je bil narod januarja skeptičen do "eksperimentalnih" cepiv, ampak sedaj se pa cepi že dobrega pol leta, porabljenih je bilo že več kot 3 milijarde odmerkov, prvi šus je dobilo že 25% svetovne populacije, pa ni glih da bi folk kr umiral po cepljenju.

Povezava do prispevka

Em, pol Evrope je nehal uporabljat cepivo od Astre, in ti sanjaš da folk ni kar umiral po cepljenju?

Umrlo je kar precej ljudi, sam kok točno pa ne bomo vedli nikoli. Navsezadnje če umreš kak teden po cepljenju je to samo naključje...

Da sploh ne omenjamo da so že od samega začetka mutili z upoštevanjem useh varnostnih normativov. Celoten razvoj je bil precej rushan, sedaj se pa ignorirajo načela farmakovigilance. In to vse za bolezen, ki velkemu delu prebivalstva ne predstavlja nobenega resnega problema.

uredilo bitje nimious
Povezava do prispevka

Astra se je začasno nehala uporabljat, ker se je sumilo, da povzroča krvne strdke. Kar se je na koncu tudi izkazalo za resnično - pri 1 na 250.000 ljudi. Plus tega da krvni strdek ni insta smrt. Do danes je v Sloveniji za covidom zbolelo 257.000 ljudi, od tega jih je umrlo 4400. Kdor misli, da bo prej umrl zaradi cepiva kot pa covida, ima probleme z risk managementom.

Povezava do prispevka

Ti maš pa problem s statistiko ter naivnostjo...

Že več kot eno leto je znano, da ti je vožnja z avtomobilom bolj nevarna če si star manj kot 50 let. Res izjemno nevarna bolezen, gremo reskirat sumljivo cepivo, ki ima po zagotovilih proizvajalca (ki DEFINITIVNO govori resnico) stranski učinek 1 na 250k (ajde, pustmo to da je ta cifra očitno iz riti potegnjena, ker če mal uprašaš med znanci boš takoj najdu par primerov folka k je mel sranje s strtki)

 

Pa nevem zakaj ne dalej enakih standardov za to kdo je umru od korone in kdo od cepiva. Če že hočeš primerjat neki tele cifre.

Ker če primerjaš našo smrtnost na 100k prebivalstva je več kot očitno da smo zajemal več primerov kot druge države, in čist preveč na široko pripisoval smrti koroni. Zato pa nam je po smrtnosti uspelo premagat razne ZDA, kljub temu da tam ni blo nobenih ukrepov, povprečna teža prebivalstva je pa za 30+kg večja...

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 12 urami:

 

Jp, dobis termin na minuto natančno, potem pa cakas na cepivo uro in pol, od tega pol cajta zuni na parkingu s soncem in 34 stopinj, pol pa notri brez klime. Nazalost nasmeh in nezni pik od sestre ne odtehtata nesposobnosti na visjem nivoju organizacije.

True, kar se tiče organizacije samega cepljenja je na katastrofalnem nivoju, že pri glavnih vratih je čisto wtf, neke oznake za volišče samo, greš na druga vrata kjer piše covid, hodiš naokrog in prideš do točno teh glavnih vrat... tudi samo izpolnjevanje obrazcev in procesiranje folka je za kozlat, obožujem ko se folk dela majmune in vriva v vrsto... tukaj imajo možnosti za take stvari neomejene... Osebje kot sem napisal je ultra prijazno, je pa spet problem, ker se folk praktično na samem cepilnem mestu lahko premisli in zamenja cepivo, sestre hodijo sem ter tja in si podajajo nalepke cepiv, ker pač vsak penis si lahk 5x premisli s čim bi se cepil... 

 

Kakorkoli pogledaš celotno situacijo moraš striktno ločevati našo vlado oz. njihovo vodenje "cepilnega projekta" ter ostali del samega cepljenja as in logiko zakaj se je potrebno precepiti kot populacija. Jaz osebno bi samo rad se rešil tega covid sranja, zdaj če kdo misli kako bo katerakoli vlada rekla, ok pozabite na virus pejte prosto živet potem ne vem točno kje živi, jaz osebno vidim rešitev v tem, da se cepim in mi nehajo težit.

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...