Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Jaz mislim, da se vam nekaterim že pošteno kisa s tem označevanjem ljudi za provaxerje in antivaxerje. To je  odločitev vsakega posameznika, ali se cepi ali ne in najbrž ima za to svoje razloge in nihče nima pravice takega človeka soditi.

 

Vzemimo na primer delavce v dejavnostih, kjer je za vstop nujen pogoj PCT (hoteli, gostinstvo, igralnice). Delavci se morajo testirati na 2-3 dni, morajo nositi maske (kljub temu, da imajo negativen test), gostje pa so lahko s predložitvijo PCT potrdila (ki ga sploh ni možno preverjati oz. pojma nimaš, če je ponarejen ali ne, ko pa bo aplikacija zaživela ti bo lahko nekdo pokazal QR od kogarkoli drugega) brez mask. Ob dosedanjih ugotovitvah, da je lahko cepljena oseba prenašalec, nekdo, ki ima negativen PCT pa pač ne more biti in maske služijo preprečevanju širjenja virusa in ne preprečevanju obolevanja, je vse skupaj nesmisel.

 

Sploh, če upoštevamo dejstvo, da država zapira take dejavnosti z odloki v imenu varovanja zdravja ljudi, po drugi strani pa zaposlene v teh dejavnostih v času, ko lahko obratujejo, s takimi pravili postavi v situacijo, ko se je praktično nemogoče na dolgi rok izogniti okužbi. Takšnemu človeku preostane samo še, da se cepi, posebno, če je starejši ali iz kakršnega koli drugega razloga spada v rizično skupino čeprav ni nek zagret zagovornik cepljenja.

Povezava do prispevka

Ja, vse skupaj je nesmisel.

 

Gorazd Pretnar o tem, da je največja neumnost, da bodo cepljeni lahko hodili na dopuste in imeli koncerte

 

Navedek

Gorazd Pretnar je povedal, da bi bilo potrebno ljudem preprosto razložiti, da kljub temu, da je nekdo covid že prebolel ali je že cepljen, je lahko prenašalec, zato bi bilo potrebno vse te vljudno prositi, da se držijo enakih ukrepov, kot veljajo za ostale.

 

Po drugi strani pa sem pravkar prebral, da si je italijanski zdravnik, pulmolog dr. De Donno, ki je vzpostavil uspešno, varno in učinkovito zdravljenje najhujših primerov covida s krvno plazmo prebolelih in s tem rešil številna življenja tako v Italiji kot po svetu, danes vzel življenje. 5. junija je izjavil, da ga hočejo utišat in njegovo terapijo prikriti: "obstaja volja, da se to zdravljenje skrije. Če pogledate medije, se govori le o cepivih, medtem ko zdravljenje s plazmo ne stane nič."

https://www.ansa.it/puglia/notizie/2020/06/05/covid-de-donno-vogliono-zittirmi_6cc9e772-16bf-47fe-b8d9-8a7b4622c599.html

"Vem da deluje, videl sem paciente ozdraveti pred mojimi očmi. Ampak izgleda, da to nikogar ne zanima."

Si ne predstavljam pod kakšnimi pritiski je bil ta človek. Pa ni edini. Spomnimo se doktorjev, ki so imeli tiskovno konferenco v Washingtonu in govorili o uspešnih metodah zdravljenja ... pa tudi od tistega ni nič. Samo posiljevanje s cepljenjem. Stranskih učinkov (tudi smrti) pa razen v redkih primerih tako ne priznavajo.

Povezava do prispevka

Nobenega interesa za zdravljenje s plazmo ni niti pri nas. Sem že napisal par mesecev nazaj pa bom spet, ko sem prebolel covid, sem se poskušal naročiti na odvzem plazme. Prvih 10 minut sem poslušal, kako to nima smisla, kako skoraj nihče ni primeren darovalec, kako potem mečejo stran odvzeto kri (?). No komaj po prigovarjanju in vztrajanju sem lahko šel tam na odvzem. Rezultata o količini protiteles nisem nikdar dobil, čeprav je bilo rečeno, da pošljejo na mail. Toliko o interesu glede pridobivanja plazme in situaciji o merjenju protiteles pri prebolevnikih.

 

In takrat so celo preko medijev vabili, da naj prebolevniki darujejo. Kakšna je zdaj situacija ne vem, sklepam, da še slabša.

 

V Italiji so tudi že večkrat znanstveno dokazali, da je to ena najbolj učinkovitih terapij proti covidu, je pa tudi poceni, farmacevtska industrija nima veliko od tega, očitno zato pa se te rezultate enostavno prezira ali celo negira.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 30 minutami:

Nobenega interesa za zdravljenje s plazmo ni niti pri nas. Sem že napisal par mesecev nazaj pa bom spet, ko sem prebolel covid, sem se poskušal naročiti na odvzem plazme. Prvih 10 minut sem poslušal, kako to nima smisla, kako skoraj nihče ni primeren darovalec, kako potem mečejo stran odvzeto kri (?). No komaj po prigovarjanju in vztrajanju sem lahko šel tam na odvzem. Rezultata o količini protiteles nisem nikdar dobil, čeprav je bilo rečeno, da pošljejo na mail. Toliko o interesu glede pridobivanja plazme in situaciji o merjenju protiteles pri prebolevnikih.

 

In takrat so celo preko medijev vabili, da naj prebolevniki darujejo. Kakšna je zdaj situacija ne vem, sklepam, da še slabša.

 

V Italiji so tudi že večkrat znanstveno dokazali, da je to ena najbolj učinkovitih terapij proti covidu, je pa tudi poceni, farmacevtska industrija nima veliko od tega, očitno zato pa se te rezultate enostavno prezira ali celo negira.

stop lying dude

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 19 minutami:

Jao daj nehaj lepo te prosim, res ja odvračal so te od darovanja plazme, sem jebeni darovalec že 10 let in če lahko karkoli rečem je to, da vsakega sprejmejo z odprtimi rokami... imo tud če bi hotel darovat spermo :D 

 

Ja tako je bilo, kaj naj rečem, sem ostal čisto presenečen. Rekli so, da je od vseh, ki pridejo darovati, mogoče par % primernih z zadostno količino protiteles. Na koncu so me vzeli, ker so rekli, da bo v vsakem primeru vsaj kri uporabna, tudi, če plazma ne bo.

 

Bom pa vprašal nekaj, če kdo mogoče ve. Ko sem klical v LJ za darovanje plazme, so mi rekli, da traja postopek priblizno 1 uro in da se to opravi s plazmaferezo (odstranijo plazmo, kri vrnejo v telo). V Izoli ti pa enostavno vzamejo kri, kot vsakič, ko daruješ. V čem je fora različnih postopkov?

 

Povezava do prispevka

traja max pol ure(skupaj s pregledom in izpolnjevanjem obrazcev in malico ajde 1 ura), govorim o samem odvzemu, prvič pa slišim da drugje vzamejo kar kompetno kri za potrebe plazmatskega odvzema...

 

bom naslednji odvzem vprašal gazdo Zdravkota kako to delajo drugje... 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 6 minutami:

traja max pol ure(skupaj s pregledom in izpolnjevanjem obrazcev in malico ajde 1 ura), govorim o samem odvzemu, prvič pa slišim da drugje vzamejo kar kompetno kri za potrebe plazmatskega odvzema...

 

bom naslednji odvzem vprašal gazdo Zdravkota kako to delajo drugje... 

 

Ja sej na navadnem darovanju/odvzemu sem večkrat bil, na plazmaferezi pa nikdar. Tudi odnos Izola/LJ je zelo drugačen, v LJ vsi veseli, da sem poklical, vse razložijo, vsi prijazni, v Izoli pa te kratkomalo odjebejo in se obnašajo, kot da jim težiš. Lahko, da sem pa samo naletel na neko čudno teto.

 

No daj prosim kar vprašaj za to plazmaferezo, me res zanima, v čem je fora.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

traja max pol ure(skupaj s pregledom in izpolnjevanjem obrazcev in malico ajde 1 ura), govorim o samem odvzemu, prvič pa slišim da drugje vzamejo kar kompetno kri za potrebe plazmatskega odvzema...

 

bom naslednji odvzem vprašal gazdo Zdravkota kako to delajo drugje... 

Pol ure my ass.

- pri meni je v Ljubljani trajal sam odvzem 70 minut (pa sem bil prej fertik kot vsi ostali na drugih napravah) + pregled in papirji.
- vsakemu traja drugače, dejansko izračunajo koliko bo treba (te priklopijo na aparat pa po kaki minuti izvrže števec). Enemu direktno pred mano so naračunali 85 minut.

- cel čas naj se ne bi premikal, ker so igle drugačne kot pri normalnem odvzemu in lahko pride do poškodbe (če te kaj srbi ali kaj podobnega, pokliči...). (spet navodila za Ljubljano)
- vmes gledaš tv.

cel dopoldan sem porabil za odvzem, potem so me pa klicali čez 14 dni če lahko spet pridem, da pri takem odvzemu ni takih omejitev in da lahko prideš vsak drug teden. - malo morgen, raje na tri mesece normalen odvzem 15 minut, kot da cel dopoldan porabim vsake 14 dni, saj nisem zaposlen v javnem sektorju.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 minutami:

kolikor je meni znano po besedah vodje transfuzijske je default odvzem 30 minut... razen če ti mešaš plazmo pa une levkocite?

kot berem čase odvzema je bila verjetno res ena izmed drugih ferez (isti k, samo čas je daljši pa nastavitev na mašini). Sem pa 100% da si mi predstavili da bodo vzeli plazmo.
Kakorkoli, ne bom ponovil.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pri prenosu plazme, ti od 20.2.2021 naprej dodajajo tudi delež koronacepiva, tako da potiho bodo tudi ti cepljeni ceprav tega ne bodo vedeli. Od septembra naprej bodo enak postopek tudi imeli pri aspirinu in lekadolu...

 

To je odkril Nemški zdravnik pri Biotech firmi, naslednji dan je naredil samomor.

 

Prilepi to na svoj zid, da bodo ljudje opozorjeni

uredilo bitje black187
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
black187 reče pred 1 uro:

Pri prenosu plazme, ti od 20.2.2021 naprej dodajajo tudi delež koronacepiva, tako da potiho bodo tudi ti cepljeni ceprav tega ne bodo vedeli. Od septembra naprej bodo enak postopek tudi imeli pri aspirinu in lekadolu...

 

To je odkril Nemški zdravnik pri Biotech firmi, naslednji dan je naredil samomor.

 

Prilepi to na svoj zid, da bodo ljudje opozorjeni

OVCE ZBUDIMO SE, KAKO DOLGO BOMO ŠE TOLERIRALI TAKŠNO POČETJE; SMRT ELITAM

Povezava do prispevka
black187 reče pred 2 urama:

Od septembra naprej bodo enak postopek tudi imeli pri aspirinu in lekadolu...

 

To je odkril Nemški zdravnik pri Biotech firmi, naslednji dan je naredil samomor.

Zakaj šele od septembra? Kako je nemški zdravnik BioNtecha ugotovil da bodo to delali pri Lekadoku, ki ga dela Lek?
Zakaj je naredil samomor šele naslednji dan? Kakšen pomen v vsej zgodbi ima nacionalnost zdravnika?


toliko enih vprašanj....

 

btw. veste da je velika piramida v Gizi na koordinatah 29.9792458°N, svetlobna hitrost pa je 299,792,458 m/s?  In to kljub temu, da je metrski sistem vzpostavljen 1799, v Egiptu pa od 1873, geografski koordinatni sistem pa je dobil vsaj približno današnjo podobo šele 1884.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

cepljeni so po novem enako kužni kot necepljeni. in če gledamo gibraltar, ki ima polno precepljenost z dvema dozama, so mu v zadnjih dneh šli kritični primeri iz 8 na 12 - testi in omejitve tudi za cepljene? 

 

edit: danes ažurirano na 11 kritičnih za gibraltar 

 

 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka

Mislim ne vem no, pri vsakem zdravstvenem domu v katerem sem bil imajo locene ambulante za bolne in za zdrave od nekdaj, ker no shit da je slaba ideja mesat ljudi ki pridejo na sistematski/preventivni/redni pregled z ljudmi ki imajo akutno infekcijo skupaj v cakalnici. A to so kao novice zdej?

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...