Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mitsu reče pred 1 uro:

 

 

 

 

O moj bog, kako krvoločno, kakšen pogled

Naj se ogroženi samoizolirajo in nosijo 3 maske pa bo mir

Oziroma naj se cepijo

in dajo mir

 

Še jaz bi se cepil če bi dal mir

pa bi lahko uletel v UKC kot odrešenik el salvatore marija sveta iz međugorja

Pod pritiskom pa nikoli

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Mi lahko kdo razloži, kje najdem razlago, kaj pomeni polno cepljen za določene države? Skoraj povsod je sedaj pogoj za vstop ali test, ali polno cepljen ali prebolel. Prebolel+cepljen ni omenjen praktično nikjer.

 

Jaz imam green pass, kjer piše, da sem prejel dozo 1/1, ker sem pač prebolevnik. Kaj zdaj, sem polno cepljen ali ne? Se ta polna cepljenost smatra za vse drzave, ki so uvedle green pass po enakih kriterijih?

 

Imam za it službeno na Češko in sem poklical na NIJZ in na njihovo ambasado, oboji so mi rekli, da je polna cepljenost enako dva odmerka, pa nima veze, če si prebolevnik. Koji klinac potem sploh rabimo green pass? Poleg tega pa, če se sedaj še enkrat cepim, bo na passu še vedno pisalo 1/1, ocitno sem sedaj screwed for life in mi preostane damo še (samoplačniško) testiranje, da bom lahko pomolil nos iz bajte.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
bainit reče pred 8 minutami:

 

Hvala! 

 

Sicer tudi tukaj o prebolevnikih nič. Se uporabljajo termini single dose scheme in double dose scheme, ni pa jasno, kaj to sploh pomeni oz. če se v primeru prebolelosti in cepljenjem z npr. AZ to smatra kot single dose scheme in si torej polno cepljen.

Povezava do prispevka

Potem ko so na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) v petek objavili in isti dan tudi umaknil objavo aplikacije, ki bi gostincem in organizatorjem dogodkov omogočila preverjanje evropskih digitalnih covidnih potrdil, so šli v pripravo nove tovrstne aplikacije. To je danes pojasnil Anže Kavšek z NIJZ, poroča STA.

Povezava do prispevka

Informatik je edini povedal po resnici takrat kaj bo aplikacija kazala, Logarjeva pa Poklukar sta se gladko zlagala.

Ne vem pa kako bodo rešili problem, da je stara verzija, ki razkriva preveč še vedno v obtoku. Verjetno apelirali na gostince naj uporabljajo novo diskretnejšo pa naj ne gledajo česar ne bi smeli videti.

 

Tldr; idioti.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 11 urami:

Torej ni nobenega razloga, da se ljudi sili v cepljenje. 

 

Cepljeni so varni, necepljeni pa so sprejeli tveganje. 

 

Dej fukn se po štengah. Z glavo naprej.

 

V familiji imam dva primera, ki se ne cepita, ker sta rizični skupini za cepljenje (oz. bi imel zarad stranskih učinkov lahko hude težave). Vsi ostali družinski člani nimamo izgovora in smo se seveda cepili.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 minutama:

 

Dej fukn se po štengah. Z glavo naprej.

 

V familiji imam dva primera, ki se ne cepita, ker sta rizični skupini za cepljenje (oz. bi imel zarad stranskih učinkov lahko hude težave). Vsi ostali družinski člani nimamo izgovora in smo se seveda cepili.

Proti gripi se tudi vsi ne smejo cepit, pa se ljudi vseeno ne sili v nič.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 14 minutami:

 

Dej fukn se po štengah. Z glavo naprej.

 

V familiji imam dva primera, ki se ne cepita, ker sta rizični skupini za cepljenje (oz. bi imel zarad stranskih učinkov lahko hude težave). Vsi ostali družinski člani nimamo izgovora in smo se seveda cepili.

Pa se lahko lih tak okužite in okužite tiste, ki se nesmejo cepit. Z isto količino viral loada kot necepljeni.

uredilo bitje cefizl
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

Dej fukn se po štengah. Z glavo naprej.

 

V familiji imam dva primera, ki se ne cepita, ker sta rizični skupini za cepljenje (oz. bi imel zarad stranskih učinkov lahko hude težave). Vsi ostali družinski člani nimamo izgovora in smo se seveda cepili.

Aha, torej ker so tvoji družinski člani se njim po tvoje ni treba cepit, usi ostali ki se ne (razlog zakaj se ne je popolnoma osebna stvar in se tebe popolnoma nič ne tiče) bi mogl pa najmanj v gulag, a?

Povej raje kokrat si se šel testirat po tem ko si bil enrkat cepljen, glede na to da je že lep čas znano, da cepljeni tudi zbolevajo.

Hipokrit ogaben, štenge čakajo...

Povezava do prispevka

Pa še povej zakaj sta v rizični skupini. Že obstoječa druga kronična obolenja? Ki so ponavadi posledica nezdravega življenjskega sloga. In zato naj se cepim jaz, da skupaj zaščitimo življenje kakega zašpehanega debeluharja, kadilca s kupom obstoječih zdravstvenih težav (to pišem na splošno ... ne leti na tvoja dva primera, ker jih ne poznam), ki ga vse življenje njegovo lastno zdravje ni brigalo, sedaj pa naj se mu prilagaja vsa družba, da ne bo fasal koronce.  Ha-ha.

 

Nova realnost ...

175032848_10224848626107521_1690086011526462036_n.jpg

uredilo bitje Haderach
Povezava do prispevka
Haderach reče pred 16 minutami:

Že obstoječa druga kronična obolenja? Ki so ponavadi posledica nezdravega življenjskega sloga. 

 

To res ni na mestu, imaš ljudi z raznimi kroničnimi obolenji, ki niso popolnoma nič krivi, da so bolni. Tako da ta tvoj "ha ha" glede cepljenja za druge poudarja samo tvoj lastni egoizem in omejeno razmišljanje.

Povezava do prispevka
Haderach reče pred 52 minutami:

Pa še povej zakaj sta v rizični skupini.

 

Ker imata obe froca, stara par mesecev in obe dojita. Eden stranskih učinkov cepiv je tudi vročina, zarad katere loh mati izgubi mleko.

 

 

nimious reče pred 1 uro:

Aha, torej ker so tvoji družinski člani se njim po tvoje ni treba cepit, usi ostali ki se ne (razlog zakaj se ne je popolnoma osebna stvar in se tebe popolnoma nič ne tiče) bi mogl pa najmanj v gulag, a?

Povej raje kokrat si se šel testirat po tem ko si bil enrkat cepljen, glede na to da je že lep čas znano, da cepljeni tudi zbolevajo.

Hipokrit ogaben, štenge čakajo...

 

Še tebi. Štenge, z glavo naprej.

Večina antivaxerjev je takih zarad lastne preseranosti in pametnjačenja, ker vejo boljš kot horde doktorjev. Če nisi med njimi, te to ne bo ganil.

Takih, ki bi upravičeno izostali od cepljenja je par procentov, še vedno dovolj (malo) da dosežemo vsaj 95% precepljenost prebivalstva.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 10 minutami:

 

Ker imata obe froca, stara par mesecev in obe dojita. Eden stranskih učinkov cepiv je tudi vročina, zarad katere loh mati izgubi mleko.

 

Sej se zavedaš, da se nosečnicam in doječim materam priporoča cejenje ane?

 

Navedek

Ali naj se cepim s COVID-19 cepivom, če dojim?


Čeprav študij glede uporabe med dojenjem ni, ni pričakovati tveganja za dojenje. Svetovne 
zdravstvene organizacije svetujejo cepljenje doječih mater, kajti ni znanih tveganj za dojenčka.
Dojenje je dokazano koristno za novorojenčka in ni dokazov, da bi cepljenje doječe matere 
vplivalo na novorojenčka. Beljakovine, ki jih novorojenček zaužije, se že v prebavnem traktu 
razkrojijo. 


Skupina za pripravo in posodabljanje COVID-19 priporočil v porodništvu: 
Marijana Vidmar Šimic, dr. med., Mirjam Druškovič, dr. med., prof. dr. Miha Lučovnik, dr. 
med., doc. dr. Tanja Premu Sršen, dr. med., doc. dr. Andreja Trojner Bregar, dr. med., mag. 
Gorazd Kavšek, dr. med., mag. Lili Steblovnik, dr. med., prof. dr. Eda Vrtačnik Bokal, dr. med., 
prof. dr. Alojz Ihan, dr. med.

 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 10 urami:

 

Ma ni šans, da bi se ponovno cepil samo za to, da zadostnim nekim neumnim birokratskih zahtevam. 

 

Totalno fucked up je ta EU usklajenost in green pass na splošno.

Prosim poročaj če boš kaj zvedel glede tega a si smatran kot polno cepljen če si prebolel + 1x cepljen.

 

hvala

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 42 minutami:

Prosim poročaj če boš kaj zvedel glede tega a si smatran kot polno cepljen če si prebolel + 1x cepljen.

 

hvala

 

Sem ravno poklical v en Hilton v Prago. Oni pravijo, da v kolikor green pass navaja dozo 1/1, iz kakršnega koli razloga že (prebolel+cepljen, Janssen...) si obravnavan kot polno cepljen. Zagotovili so tudi, da enak kriterij upoštevajo pri kontrolah na meji.

 

Tako da, skoraj bolj verjamem njim kot NIJZ in slovenskemu konzulatu na češki, kjer se je tetka razjezila, ker mi ni znala podati odgovora.

 

Češka tudi deli brošuro, kjer piše, da si polno cepljen 14 dni po prejemu zadnjega (ne drugega) odmerka, tako, da je tukaj spet nejasno. Si pa lahko razlagas, da če je en odmerek tudi tvoj edini predviden, potem je zadnji in izpolnjujejš pogoj.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

borci za svobodo bodo nafukali, njihovi tovariši pa tiho; verjetno niti protesta za njegovo oprostitev in osvoboditev ne bo

 

Navedek

Na družbenih omrežjih se zadnje dni vse bolj na glas govori o nekem zdravniku iz Ljubljane, pri katerem naj bi se zglašali tisti, ki se ne želijo cepiti proti covidu-19, pa bi vseeno radi prišli do cepilnega potrdila.  Policija že preverja, kaj se dogaja.

 

 

also

 

MK2EJSy.png

 

:ododava:

uredilo bitje AdamSmit
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 21 urami:

Zakaj šele od septembra? Kako je nemški zdravnik BioNtecha ugotovil da bodo to delali pri Lekadoku, ki ga dela Lek?
Zakaj je naredil samomor šele naslednji dan? Kakšen pomen v vsej zgodbi ima nacionalnost zdravnika?


toliko enih vprašanj....

 

btw. veste da je velika piramida v Gizi na koordinatah 29.9792458°N, svetlobna hitrost pa je 299,792,458 m/s?  In to kljub temu, da je metrski sistem vzpostavljen 1799, v Egiptu pa od 1873, geografski koordinatni sistem pa je dobil vsaj približno današnjo podobo šele 1884.

 

https://fullfact.org/online/great-pyramid-speed-of-light/

 

This means we have to look along the line of latitude at 29.9792458°N, which does pass through the Great Pyramid, but also through many other places around the world. 

 

 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 1 uro:

borci za svobodo bodo nafukali, njihovi tovariši pa tiho; verjetno niti protesta za njegovo oprostitev in osvoboditev ne bo

 

 

 

also

 

MK2EJSy.png

 

:ododava:

Sem za foro probal, res ga lahko daš v sistem kot svojega, vendar se spodaj izpišejo tudi osebni podatki, se pravi Janez Poklukar. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...