Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

1309976 reče Pravkar:

 

Ne vem ali trolaš ali si star glih 15 let in še v fazi razvoja ali pa enostavno eden tistih, ki dajejo potem vsem, ki imamo določene pomisleke, glede celotne PCT zadeve, slab izgled. Zadnje čase opažam, da se nočem pripisovati na nobeno izmed kao wax-antiwax strani, saj sta obe polni podobnih komentarjev.

Kar se mene tiče je v boju proti biofašizmu upravičeno vse. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 7 urami:

Največjo krivdo za zmedo nosi kar minister sam, ki je pred par tedni navajal neke izmišljene številke o tem kako je v VB 99,5% vseh okuženih necepljenih, alpa sam z enim odmerkom. In pa Logarca, ki je prijavila, da v Izrealu cepljenih med obolelimi praktično ni. Namerno lažejo in zavajajo in pol nej bi se zarad pozivov takih smradov js šel cepit? lol

 

Em, kdaj pa politika ni namerno zavajala in lagala? Prašiči pri koritu z rilci rijejo za svojo debelo rit in jih briga za vse ostalo in politiki ne sežejo dlje od prašičev, mogoče mogoče do petelina na vrhu gnoja. Propaganda mora laufat, da se lahko korito polni in da se prašiči lahko napajajo. Folk pa nategujejo s floskulami o zaščitah sebe in drugih in skrbi za zdravje. Sicer pa že če večino teh modelov pogledaš, že od zunaj zgledajo bolj kot živi mrtveci, tko da ne vem zakaj bi sploh skrbeli za zdravje drugih ljudi, če še za svojega ne znajo.  Sej me zanima kakšne floskule si bodo zdaj spomnili za plebs. Kar veliko opcij za nategovanje folka pri tem covidu so že izčrpal, tisti ki so inteligentni in znajo povezovat stvari, so ugotovili fore natega. Ostali so se pa cepli. 

Povezava do prispevka

+

 

Discussion
The SARS-CoV-2 Delta variant is highly transmissible (1), and understanding determinants of transmission, including human behavior and vaccine effectiveness, is critical to developing prevention strategies. Multipronged prevention strategies are needed to reduce COVID-19–related morbidity and mortality (4).

The findings in this report are subject to at least four limitations. First, data from this report are insufficient to draw conclusions about the effectiveness of COVID-19 vaccines against SARS-CoV-2, including the Delta variant, during this outbreak. As population-level vaccination coverage increases, vaccinated persons are likely to represent a larger proportion of COVID-19 cases. Second, asymptomatic breakthrough infections might be underrepresented because of detection bias. Third, demographics of cases likely reflect those of attendees at the public gatherings, as events were marketed to adult male participants; further study is underway to identify other population characteristics among cases, such as additional demographic characteristics and underlying health conditions including immunocompromising conditions.*** MA DPH, CDC, and affected jurisdictions are collaborating in this response; MA DPH is conducting additional case investigations, obtaining samples for genomic sequencing, and linking case information with laboratory data and vaccination history. Finally, Ct values obtained with SARS-CoV-2 qualitative RT-PCR diagnostic tests might provide a crude correlation to the amount of virus present in a sample and can also be affected by factors other than viral load.††† Although the assay used in this investigation was not validated to provide quantitative results, there was no significant difference between the Ct values of samples collected from breakthrough cases and the other cases. This might mean that the viral load of vaccinated and unvaccinated persons infected with SARS-CoV-2 is also similar. However, microbiological studies are required to confirm these findings.

Event organizers and local health jurisdictions should continually assess the need for additional measures, including limiting capacity at gatherings or event postponement, based on current rates of COVID-19 transmission, population vaccination coverage, and other factors.§§§ On July 27, CDC released recommendations that all persons, including those who are fully vaccinated, should wear masks in indoor public settings in areas where COVID-19 transmission is high or substantial. Findings from this investigation suggest that even jurisdictions without substantial or high COVID-19 transmission might consider expanding prevention strategies, including masking in indoor public settings regardless of vaccination status, given the potential risk of infection during attendance at large public gatherings that include travelers from many areas with differing levels of transmission.

 

 

AMPAK:

bleachedagnus reče pred 7 urami:

Cepivo očitno ne deluje 

 

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7031e2.htm

 

469 okuženih, 74% od njih cepljenih 

 

5 hospitaliziranih, 4 cepljeni in 1 necepljen 

Kar je dober pokazatelj. 

Povezava do prispevka

 

Navedek

Spomnim se tudi, da so nas takrat vse cepili proti črnim kozam – v trajen spomin imam drobno, okroglo brazgotinico na levi rami. Resnično pa se ne spomnim, da bi množice proticepilcev divjale okrog in ljudi prepričevale, kako hudo napako delajo, ker se bodo cepili.Iz otroštva in bolj rane mladosti se spomnim tudi starejših ljudi, ki so šepali ali pa so imeli eno od rok nekako posušeno. Posledice otroške paralize, ki jo je povzročal virus poliomielitisa. Ko so sredi 50. let prejšnjega stoletja odkrili učinkovito cepivo, se je bolezen, ki je bila prej strah in trepet, umaknila v zgodovinske učbenike – vsaj v razvitem svetu.

Žalostno je, da se celo med mojimi kolegi zdravniki, ki bi vendar morali vedeti bolje (ker so, ali vsaj naj bi bili, topogledno izobraženi), pojavljajo posamezniki in posameznice, ki objavljajo bolj ali manj bedaste članke na temo cepljenja proti covidu-19. Nekatere je obsijala nebeška luč in jih razsvetlila, da so ožarjeni doumeli vso bedo uradne medicine in zdaj jahajo na kristalnih valovih ajurvedskih resnic.

Podobno je z davico, tetanusom, oslovskim kašljem, ošpicami in še bi lahko naštevali. Da bi kdo takrat protestiral proti cepljenju? Imeli bi ga za norega, ali vsaj rahlo prismojenega.

Pravzaprav me vse spominja na obdobje pred več kot 40 leti, ko so v avtomobilih uvedli obvezne varnostne pasove. K sreči takrat še ni bilo spleta in nepreglednih mnenj »strokovnjakov« v »pulomljeni« slovenščini, je bilo pa, na primer, v Italiji kar precej napeto. Mnogi so trdili, da je varnostni pas nevaren, ker te lahko zaduši ali ti zlomi hrbtenico, ali pa se pas zatakne in ti onemogoči, da bi se rešil iz avtomobila ... Res je, vse to se lahko zgodi. Vendar je verjetnost tega zelo majhna.

Proticepilci bi me verjetno najraje raztrgali in mi odvzeli otroka. Ker sem na facebooku osupel izvedel, da je cepljenje pravzaprav fašizem, ker nas proti naši svobodni volji sili, da si v telo po nepotrebnem vbrizgavamo nepreverjene substance. Kako neverjetno bedno razmišljanje.

 

https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/neznosna-norost-proticepilstva/

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 8 minutami:

res bedno navajat za strokovnjake ljudi k so dal cez potrebne sole in majo desetletja izkusenj na tem podorcju

 

kaj pa je zate potem strokovnjak? res me zanima komu bi ti potem reku strokovnjak ti strokovnjak pizda?

 

zato se antivaxerjev ene more resno jemat

 

lp, ne me jeb

 

njihovo strokovnost in pamet lahko gledamo leto in pol.

 

 

Pass

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 3 minutami:

ti mi raje povej definicjo

 

al se bos sel naprej takitko premikanja goalpostov

 

lp, ne me jeb

Ista definicija ko pr teb, sam da so diskreditirani in cenzurirani, ker so si upal izrazit dvom o cepivih. Jih maš v tej temi navedene z imeni in nazivi.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 minuto:

Ista definicija ko pr teb, sam da so diskreditirani in cenzurirani, ker so si upal izrazit dvom o cepivih. Jih maš v tej temi navedene z imeni in nazivi.

 

sam ce ma edn k za strokovnjake navaja  Beovičko in Faucija bedno razmisljanje, kaj ma pa potem drug ki prav tako navaja strokovnjake druge strani?

 

lp, ne me jeb

Povezava do prispevka
Navedek

Vsakih 2160 let se zaradi prehoda v novo dobo dogajajo tektonske spremembe, trenutno pa se nahajamo na razpotju, v kolikor se ovce pravočasno zbudijo iz te matrice, potem prihaja razširjena zavest iznad tega 3D materializma ter s tem popolna sloboda, v nasprotnem primeru pa se bojim da njeno diametralno nasprotje, ultimativno suzenjstvo skozi transhumanizem, depopulacijo

Navedek

Ce so ze krave cipirane, zakaj nebi bil se goyim. Verjetno tudi nimas pojma kdo je bil g. Steiner... Le kako zaslepljencu objasniti svet, tudi Sokratovega protagonista bi takoj lincali ko bi jim tam v jami govoril o resnici, tako kot so Nietzchevo Zaratustro... Ubogi mi, ocitno je imel Huxley prav, z dovolj strupa naredis iz vsake alfe epsilon ocitno, clovestvo opic, vendar danes ne toliko po poreklu kot po razmisljanju.

 

uredilo bitje AdamSmit
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

Pfizer in Moderna sta v najnovejših pogodbah z Evropsko unijo postavila višjo ceno za cepivi proti novemu koronavirusu. Prvi je dvignil ceno s 15,50 evra na 19,50, Moderna pa z 19 evrov na 21,50, je Reuters povzel poročanje Financial Timesa.

 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...