Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Avion reče pred 16 minutami:

 

Z raznimi debilizmi "a ti je vseeno za starše / iz kje si pa to potegnu lol no" bo pa še naprej država zagovedana, predvsem tista, ki misli, da ni. 

 

tole

 

reče sem prišla preverit še sem 

 

more like sem prišla kazat s prstom in obsojat vse drugače misleče, za dialog bomo pa že sproti poskrbeli 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 11 urami:

Pa meni je kul da si prišla nazaj gor, si mi bla vedno ok uporabnik, kaj boš zdej spizdla ker si se takoj primla z nekom. 

Ne malo prevec casa sem porabila tu. Naceloma se drzim tega, da ne razpravljam o Covidu in trans zadevah in nikoli ne bi smela zacet s tem. 

 

Mimogrede cel kup stvari je boljsih v Sloveniji kot kjer sem, samo gledat politicno situacijo od dalec je pa obup (obe strani Jansa in anti-Jansa). Anyway mogoce bom se kdaj malo pogledala, ampak te anti vax so pa res cudne v primerjavi z odnosom do ceplenja kjer sem.

Povezava do prispevka
ana reče pred 30 minutami:

ampak te anti vax so pa res cudne v primerjavi z odnosom do ceplenja kjer sem.

 

Mene pa niti ne čudi, ker glede na tvoj "Sedaj naj bi cepivo povzrocalo kap, splave in podobne bedarije, ki so jih nekateri izvlekli iz nevem kje? Yeah right." je lep pokazatelj, da vam mediji selektivno predstavljajo podatke o stranskih učinkih oz vam jih sploh ne. Ker št. resnih stranskih učnikov (krvi strdki, miokarditis, vnetja ledvic, Guillain-Barrejev sindrom, ...) se vsak teden veča in to je potrjeno s strani znanstvenikov. Ampak pri vas je cepivo še vedno "varno in učinkovito". U nacistični Nemčiji in Sovjetski zvezi je propaganda laufala na isti način.

Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 36 minutami:

Nezaupanje v oblast je eden od zelo pomembnih faktorjev ne le v primerih totalitarne preteklosti, v predprejšnjem postu sem linkal štiri študije od mnogih takšnih po svetu. Po eboli v zahodni afriki je GPMB poročilo izpostavilo problem erozije javnega zaupanja v vlade in institucije in da je naša zahodna pripravljenost na izbruhe "grossly insufficient". V pandemijo smo stopili tudi s poraznim zaupanjem v farmacijo in medije, brez rešenih dilem na katere je opozarjala WHO kot npr. dvom v cepljenje kot ena desetih globalnih nevarnosti, pravtako so zahodno totalno nepripravljenost takrat ugotavljale razne vaje in simulacije.

 

Da je nezaupanje v oblast problem pri obvladovanju epidemije v eni afriški vukojebini bi še razumel. Da je pa to problem v eni izobraženi in razgledani družbi, kjer ima več kot 40% folka terciarno izobrazbo, pa ne zastopm. Izobražen folk bi moral že bit tolk zbrihtan, da bi dal vlado lepo na ignor in poslušal stroko.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 13 minutami:

 

Mene pa niti ne čudi, ker glede na tvoj "Sedaj naj bi cepivo povzrocalo kap, splave in podobne bedarije, ki so jih nekateri izvlekli iz nevem kje? Yeah right." je lep pokazatelj, da vam mediji selektivno predstavljajo podatke o stranskih učinkih oz vam jih sploh ne. Ker št. resnih stranskih učnikov (krvi strdki, miokarditis, vnetja ledvic, Guillain-Barrejev sindrom, ...) se vsak teden veča in to je potrjeno s strani znanstvenikov. Ampak pri vas je cepivo še vedno "varno in učinkovito". U nacistični Nemčiji in Sovjetski zvezi je propaganda laufala na isti način.

 

Lej sej boš zbolel pa boš probal kako je imeti covid. Poročaj pol tukaj.

 

Včeraj izvedel da ma frend in žena covid, on zelo pameten kako je to vse skupan nateg, da cepil se pa že ne bo. Zdej bo spobral na svoji koži... 

 

Moje mnenje je da je cepljenje še vedno manjše zlo. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 minuto:

 

Lej sej boš zbolel pa boš probal kako je imeti covid. Poročaj pol tukaj.

 

Včeraj izvedel da ma frend in žena covid, on zelo pameten kako je to vse skupan nateg, da cepil se pa že ne bo. Zdej bo spobral na svoji koži... 

 

Moje mnenje je da je cepljenje še vedno manjše zlo. 

 

vsi srčno upamo, da se bo "frend" naucil dobro lekcijo in skoraj umrl

 


LP

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 4 minutami:

 

Lej sej boš zbolel pa boš probal kako je imeti covid. Poročaj pol tukaj.

 

Včeraj izvedel da ma frend in žena covid, on zelo pameten kako je to vse skupan nateg, da cepil se pa že ne bo. Zdej bo spobral na svoji koži... 

 

Moje mnenje je da je cepljenje še vedno manjše zlo. 

Če preboli brez težav, bo še bolj prepričan v svoj prav. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 7 minutami:

 

Lej sej boš zbolel pa boš probal kako je imeti covid. Poročaj pol tukaj.

 

Lej, upam da čimprej, že en let papol čakam, pa sm delal u sivi coni po 12 ur na dan, mel doma otroka po par dnevnem rizičnem stiku v varstvu. Res bi rad počaš že fasal, da nebom več tretiran kot drugorazredn državljan zato, ker sm zadnje leto in pol zdrav.

 

Pa resno študiram, da bi prašal kolega ko mata oba z ženo zdle covid, če lah pridem na obisk, pa da enga skup skadima :rofl:

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 2 minutama:

Ne. V skrbeh sem malo kako bo z njim. Verjetno bo ok.

 

To da se bi šel nekdo namerno okužit sem tudi že velikokrat slišal. Nazadnje so bile včeraj ideje o tem. Samo poj je problem ko bo treba bit 10 dni doma...

Sej bo kmalu toliko okuženih, da se ne bo dalo preverjati spoštovanja samoizolacije/karantene in ne bo več treba biti doma. 

Povezava do prispevka

@ana

"Antivax" ni noben slovenski fenomen.

 

HellAngel reče pred 22 minutami:

 

Da je nezaupanje v oblast problem pri obvladovanju epidemije v eni afriški vukojebini bi še razumel. Da je pa to problem v eni izobraženi in razgledani družbi, kjer ima več kot 40% folka terciarno izobrazbo, pa ne zastopm. Izobražen folk bi moral že bit tolk zbrihtan, da bi dal vlado lepo na ignor in poslušal stroko.

 

Sem jaz kaj spregledal, al se motim, da je vsaj 90% ukrepov vlada sprejela v sodelovanju s stroko?

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 51 minutami:

Zelo dobra logika. Če ti torej odredijo karanteno je itak ne bo treba spoštovati, ker itak ne bo nihče preverjal. Bravo.

Zakaj ne? Stroka pravi da se bodo do pomladi okužili vsi necepljeni, ki se še niso in veliko cepljenih/prekuzenih. Bolje da se to zgodi čim hitreje kot pa da se vleče do junija. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 59 minutami:

Zelo dobra logika. Če ti torej odredijo karanteno je itak ne bo treba spoštovati, ker itak ne bo nihče preverjal. Bravo.

 

to je realnost, poznam jaz folk, k so mel sicer karanteno, ker so prsli iz rdecega obmocja, pa jih je bolel kurac, ker niso cutili simptomov.



LP

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Katera stroka? Kek? Beovička? Janša kot zdravstveni minister? Pri nas je stroka spolitizirana. Še ovce jim ne bi zaupal kaj šele glede cepljenja.

 

A živiš v informacijski dobi? Dostop do internet maš, ne? Mislim da ja glede na to da kucaš poste po forumih.

 

Preberi in drži se nasvetov stroke, za katero meniš, da ni spolitizirana. Saj ti ni potrebno poslušati naših kretenov.

 

Čakam na odgovor v smislu "vsa stroka po celem svetu laže"

uredilo bitje kool
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 29 minutami:

Zakaj ne? Stroka pravi da se bodo do pomladi okužili vsi necepljeni, ki se še niso in veliko cepljenih/prekuzenih. Bolje da se to zgodi čim hitreje kot pa da se vleče do junija. 

 

mogoče zato ker se vsi ne želijo okužit ali še 1x okužit? verjetno je nekdo tak tudi med takimi ki se trenutno ne želijo cepit?

 

in če bi bilo dovolj ljudji cepljenih in se bi ljudje držali PCT/odrejene karantene potem bi bila napoved drugačna - mogoče se ne bi rabili vsi okužit kot se sedaj predvideva da se bodo? 

 

 

jaz kovida ne želim dobiti, pač možno da ga bom ker se 50% ljudi ne želi cepit. če bi bilo ta številka dosti večja in bi se spoštovalo ukrepe bi bila tudi manjša verjetnost da ga dobim. 

 

 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

 

Lej, upam da čimprej, že en let papol čakam, pa sm delal u sivi coni po 12 ur na dan, mel doma otroka po par dnevnem rizičnem stiku v varstvu. Res bi rad počaš že fasal, da nebom več tretiran kot drugorazredn državljan zato, ker sm zadnje leto in pol zdrav.

 

Pa resno študiram, da bi prašal kolega ko mata oba z ženo zdle covid, če lah pridem na obisk, pa da enga skup skadima :rofl:

 

Zakaj nisi že tam, če leto in pol tako težko čakaš na tako super možnost za okužbo?

Povezava do prispevka
kool reče pred 18 minutami:

 

A živiš v informacijski dobi? Dostop do internet maš, ne? Mislim da ja glede na to da kucaš poste po forumih.

 

Preberi in drži se nasvetov stroke, za katero meniš, da ni spolitizirana. Saj ti ni potrebno poslušati naših kretenov.

 

Čakam na odgovor v smislu "vsa stroka po celem svetu laže"

https://twitter.com/RWMaloneMD

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...