Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

True, sam če bo brez šihtov ostal več 10 tisoč folka, bojo mal več € moral plačat za odškodnine, ko se zadeva spet izkaže za neustavno.

 

Pa nevem, če si lahko prvoščijo ostat brez večine policajev. Kdo bo inšpektorje čuval, ko jih bo folk u gostilnah tepežkal? Da ne omenjam, da nimajo pol dost robokopov, ko pride narod parlament skurit.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
Dipling reče pred 1 uro:

V Europarku danes gužva in dolga kolona pri cepljenju.

Zanimivo: https://maribor24.si/slovenija/v-domovih-za-starostnike-zbolevajo-polno-cepljeni

 

Pri nas v službi jih je sedaj tudi nekaj polno cepljenih zbolelo. Tesni stiki morajo na tri dni hoditi na PCR test (interno navodilo).

 

 

Je splošno znano že iz Anglije, da cepljenji na polno zbolevajo. Samo a) veliko manj šans, da pristaneš v bolnico in b) Si veliko manj ali sploh nisi kužen

Povezava do prispevka
ana reče pred 12 minutami:

In ko uporabis osnove matematike vidis, da necepljeni veliko bolj umirajo. 

Zgleda, da ti ne grejo osnove matematke. Od 216716 okuženih med necepljenimi jih je umrlo 536, od 113823 okuženih med polno cepljenimi pa 1091. 

uredilo bitje cefizl
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

Zgleda, da ti ne grejo osnove matematke. Od 216716 okuženih med necepljenimi jih je umrlo 536, od 113823 okuženih med polno cepljenimi pa 1091. 

Stevilo pozitivnih je povsem nepomembno glede na to, da so cepili po starostnih skupinah in je bila precepljenost med starejsimi relativno visoka takrat, med mlajsimi pa nizja in je bilo dalec najvec okuzb med necepljenimi mladimi.  Mislim, da so v UK zaceli cepiti mlajse od 35 let tam nekje maja. 

 

Povezava do prispevka

Ne. V veliki večini primerov je pri cepljenih oblika bolezni blažja. To pomeni, da koncentracija virusa v telesu je tudi manjša, kar pomeni potem tudi manjši potencialni raznos virusa v okolico. Poznam primere (osebno), ki so cepljeni fasali kovid in niso okužili nobenega, kljub temu da so bili v tesnem stiku. Kot necepljen sanjaj, da ti to uspe.

 

 

SIcer že pri mrtvih v Angliji, vidim da si šel mimo mojega odgovora, kar jasno pove da ti ni jasno točno s kakšnimi podatki ti opletaš.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

To si delu kake raziskave al pač govriš mal napamet? Ker znanost (tista za ktero nas obtoźujete, da vanjo ne verjamemo), pravi da temu ni tako. Zato so v usa nazaj uvedl maske za cepljene. 

 

Tut js poznam osebno primere ko so se cepljeni okužl, pa zraven okužl še svoje cepljene družinske člane, pa so se družl sam na enem praznovanju. Pa nakonc niti niso mel blažjega poteka bolezni. In to še v času pred delto.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 4 urami:

Kot necepljen sanjaj, da ti to uspe.

Jaz sem imel covid (ni 100%, samo sem izgubil vonj in okus, pred tem sem imel vročino) in sem bil dosti v stiku z družino in nihče ni zbolel. Sestra od svaka je imela covid (potrjeno) in se je objemala in poljubljala z družinskimi člani in nihče ni zbolel. 

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 8 urami:

Ne. V veliki večini primerov je pri cepljenih oblika bolezni blažja. To pomeni, da koncentracija virusa v telesu je tudi manjša, kar pomeni potem tudi manjši potencialni raznos virusa v okolico. Poznam primere (osebno), ki so cepljeni fasali kovid in niso okužili nobenega, kljub temu da so bili v tesnem stiku. Kot necepljen sanjaj, da ti to uspe.


to enostavno ni res.

 

ce ze;

- cepljeni so bolj zasciteni pred tezjim potekom bolezni

- ko cepljeni zboli ima enak viralload kot necepljeni iz cesar izhaja, da je kuznost enaka (to je bil v zda razlog da so ponovno uvedli maske v zaprtih prostorih)

- iz dejstva da je cepljen se sklepa, da v kolikor zboli je kuzen manj casa

 

locit je treba med cepljeni zboli in je kuzen (ker viralload) in tem da ima cepljeni ki zboli boljso zascito pred tezjim potekom bolezni. gre za ugotovitve cdcja kot tudi uk nhs. 
 

glede smrti cepljeni vs necepljeni se strinjam, da na razmerje vpliva faktor vec cepljenih, ce se ne motim imajo uk za starostnike cez 90% ceplejnih
 

ko pa smo ravno pri ankedotnih dokazih osebno poznam:

- dva primera ko eden od partnerjev ni zbolel ceprav sta dan dva pred pojavitvijo simptomov imela aktivnost sex

- in enega ko je cepljena oseba okuzila necepljenega (mat okuzila sina)

Povezava do prispevka

Lej, js osebno poznam folk, ki je med delom v rdeči/sivi coni delu take felerje, kot npr, da je šou noter brez maske, pa se noben ni nalezu. Js sm ta isti cajt okol hodu z dvojim rokavicam, pa na vsake 2 ure hodu eksat pol litra vode ven, ker si nisn upu snet maske in vizirja noter. Ampak to je v mojem imaginarnem svetu, tak da verjetno ni res.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...