Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 29 minutami:

Ker raje riskiram tistih 0,03% možnosti smrti v moji starostni skupini kot umrem ali imam posledice od cepiva.

 

Pa dejstvo, da bo status cepljenega veljal pol leta, in potem 3., 4., ... doza, fuck that shit, če hočete biti na covid terapiji je to vaša izbira

 

to morš biti res vernik, če misliš da tole ne bo imelo stranskih posledic za tvoje telo

Ok, hvala za odgovor. Me pa zanima, če si potem enako pazljiv pri tem kar poješ, popiješ in dihaš? Ker meni osebno se glede na vse zdi, da imajo te zadeve verjetno večje stranske učinke na telo, kot tole cepivo.

Če sem vernik? V tem primeru verjamem predvsem v znanost in hkrati svoji intuiciji po tem, kar sem prebral, dojel, raziskal, ... 

 

Vseeno je pa zanimivo, kako nas je tale zadeva navidezno politično razdvojila, vsaj kar berem po internetu tako izgleda. Drugače pa v vsakdanjem življenju se družim s cepljenimi in necepljenimi in kar se mi zdi bistveno je to, da mi zaradi (ne)cepljenega statusa noben ni ljubši od drugega.


Lp 

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 18 minutami:

Me pa zanima, če si potem enako pazljiv pri tem kar poješ, popiješ in dihaš?

Če ne ješ, piješ in dihaš umreš 100% Če se ne cepiš umreš 0,0046% (smrtnost delte med necepljenimi okuženimi osebami mlajsih od 50 let, podatki iz Anglije).

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
kool reče pred 16 minutami:

Iz kje ta skrb po dologorčnih učinkih. mRNA ti zapusti telo v roku dveh tednov. Razgrajanje je nekako ključno za bilokateri mRNA.

No povej mi, kako so rešili problem liposomov z vezavo na točno določen tip celic? Problem k ga imajo že desetletja? Aja, niso ga? Pol pa usaj povej, kake so posledice totalne disrupcije sinteze proteinov v nevronih? Al pa v tkivnih matičnih celicah?

Vsak k ma usaj malo pojma o osnovah biokemije in fiziologije bi mogu bit rahlo zaskrbljen nad to tehnologijo, ker je precej potencialnih načinov kako gre stvar lahko hudo narobe. Pa bi tveganje še razumel če bi šlo za neki s smrtnostjo ebole. Tko gre pa za stvar k je mlajšim od 50 manj nevarna kot avtomobil.

 

 

Ejga reče pred 1 minuto:

Ok, hvala za odgovor. Me pa zanima, če si potem enako pazljiv pri tem kar poješ, popiješ in dihaš? Ker meni osebno se glede na vse zdi, da imajo te zadeve verjetno večje stranske učinke na telo, kot tole cepivo.

Če sem vernik? V tem primeru verjamem predvsem v znanost in hkrati svoji intuiciji po tem, kar sem prebral, dojel, raziskal, ... 

 

Vseeno je pa zanimivo, kako nas je tale zadeva navidezno politično razdvojila. Drugače pa v vsakdanjem življenju se srečujem s cepljenimi in necepljenimi in kar se mi zdi bistveno je to, da mi noben ni ljubši od drugega.


Lp 

Še nikoli mi ni noben preprečil vstopa nekam, če nisem nečesa pojedel/popil/dihal. Pa agencije za nadzor kakovosti hrane ob pojavu problemov zadeve umaknejo s trga, za razliko od tega cepiva, kjer sam pač rečejo "upsi, smo spregledali ta stranski učinek". Pred tem so ga pa kak mesec zanikali.

Pa ta vera v "stroko" je milorečeno retardirana. Stroka očitno dela stvari v nasprotju z lastnimi pravili. Cepljenje nosečnic? Cepljenje otrok? Preskakovanje faz kliničnih študij? Ignoriranje stranskih učinkov? Mislm, wtf? Za tako situacijo bi 10 let nazaj letele glave....

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

"si potem enako pazljiv pri tem kar poješ, popiješ in dihaš?"  hurr durr

 

ja, ker so trije pircki z boysi isto kot se it spikat k doktorju. drgac pa ja, pazim, da ne jem plastike, pijem cistil in ne laufam avta v zaprti garazi.

 

bi pa blo pametno to vprasanje postavit cepljenim, zakaj raje ne popazijo malo pri hrani in pijaci in znizajo svoj risk factor, ce se tko zlo bojijo korone.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 7 minutami:

No povej mi, kako so rešili problem liposomov z vezavo na točno določen tip celic? Problem k ga imajo že desetletja? Aja, niso ga? Pol pa usaj povej, kake so posledice totalne disrupcije sinteze proteinov v nevronih? Al pa v tkivnih matičnih celicah?

Vsak k ma usaj malo pojma o osnovah biokemije in fiziologije bi mogu bit rahlo zaskrbljen nad to tehnologijo, ker je precej potencialnih načinov kako gre stvar lahko hudo narobe. Pa bi tveganje še razumel če bi šlo za neki s smrtnostjo ebole. Tko gre pa za stvar k je mlajšim od 50 manj nevarna kot avtomobil.

 

Dobu si me. Nimam odgovorov na zastavljena vprašanja. 

 

A ti jih maš dejansko al mi to limaš neke copy paste? Ker če jih maš, bi lahko malo več napisal o tem, ker sem prepričan da nisem edini, ki nima blage veze.

Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 8 minutami:

Obvezna cepljenja v tujini kažejo, da se precepljenost viša (France's daily vaccination rate had risen 18%, Greece's daily vaccination rates rose 15%, Italy's daily vaccination rate rose 40%), saj ljudje niso pripravljeni tvegat služb in lagodnosti življenja in več kot je cepljenih manj so neodločeni pripravljeni omahovat.

 

Medtem se pa v usa dogaja tole

https://www.theguardian.com/us-news/2021/sep/13/new-york-hospital-babies-staff-quit-vaccine-mandate-covid

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 2 urama:

s cepljenjem samo podaljšuješ ukrepe in daješ moč oblasti, ki je več kot očitno ni sposobna uporabiti za karkoli produktivnega

 

 

Funny thing, ker je ravno obratno. Zaradi necepljenih bomo verjetno spet zapirali drzavo, ko bo vec hospitaliziranih. Kako bi bilo v primeru vecje precepljenosti, se da videti na Danskem.

Ampak let me guess, vecina necepilcev vas je itak proti katerim koli ukrepom. Pred cepivi so bila drama testiranja, pred tem pa ze sama nosnja mask...

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 8 minutami:

 

Funny thing, ker je ravno obratno. Zaradi necepljenih bomo verjetno spet zapirali drzavo, ko bo vec hospitaliziranih. Kako bi bilo v primeru vecje precepljenosti, se da videti na Danskem.

Ampak let me guess, vecina necepilcev vas je itak proti katerim koli ukrepom. Pred cepivi so bila drama testiranja, pred tem pa ze sama nosnja mask...

Zapirali bomo zaradi politične odločitve. 

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 22 minutami:

Kako bi bilo v primeru vecje precepljenosti, se da videti na Danskem.

Haha, Danska je ratala prav Švedska provaxerjev.

 

Pa, da uporabim lockdownerski argument, ki smo ga poslušal zadnje leto on pol - pa nemoreš primerjat Danske in Slovenije. Oni majo čist drgačno mentaliteto in se dejansko držijo priporočil. Pr nas smo pa balkanci pa se noben ne drži ukrepov.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 5 minutami:

Čak, pol praviš da bi se mogu cepit usake par dni? Al kako deluje ta logika?

Daj ti rajsi bolj podrobno razlozi tole, ce si ze nacel temo. Kot strokovnjak za nas nevedneze:

Navedek

No povej mi, kako so rešili problem liposomov z vezavo na točno določen tip celic? Problem k ga imajo že desetletja? Aja, niso ga? Pol pa usaj povej, kake so posledice totalne disrupcije sinteze proteinov v nevronih? Al pa v tkivnih matičnih celicah?

 

Povezava do prispevka

https://www.theatlantic.com/health/archive/2021/09/covid-hospitalization-numbers-can-be-misleading/620062/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=share

Navedek

In other words, the study suggests that roughly half of all the hospitalized patients showing up on COVID-data dashboards in 2021 may have been admitted for another reason entirely, or had only a mild presentation of disease.

A se spomnite ko je bila to teorija zarote? 

Povezava do prispevka

Če koga zanima zanimiv pravni vidik obveznosti države do zagotavljanja zdravega okolja za vse državljane in s tem povezanih pravic in obveznosti posameznikov glede cepljenja,

 

predvsem del glede prelaganja odgovornosti in nikoli zanikanega rizika z države na posameznega državljana. Ni precepljenosti -  krivi državljani ki se niso cepili. Stranski učinek - problem državljana ki se je sam odločil in prostovoljno cepil. Laissais faire win win - sam ne za državljana.

 

https://www.disenz.net/nepravica-do-necepljenja/

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Saj te pravice dejansko ni. Fronta obveznega cepljenja s kovidom ni odprta prvič in o tem je že bilo prelitega veliko črnila. 

 

Za kontekst "Vendar: pravica do necepljenja v našem ustavno normativnem okvirju ne obstaja in odločitev posameznikov, da se ne cepijo, pomeni intenziven poseg v ustavno zagotovljene pravice drugih. Zato ljudje, ki so to odločitev vseeno sprejeli, ne morejo v naslednjem koraku, ko želi državna oblast vsaj nekako – bolj kot ne kilavo, pa vendar – zamejiti posledice njihovega neustavnega posega v pravice drugih, trditi, da so sami žrtve nekakšne diskriminacije."

 

Zdaj stališče avtorja je jasno, ampak kot prienako zanimivih razlogovanjih Terška profiliranje avtorja ne dikvalificira apriori pravnih argumentov. 

 

Dejansko je v igri zanimivo tehtanje dveh pravic in obveznosti v koliziji: pravic posameznikov do odločanja o cepitvi in do zdravega okolja ter predvsem dolžnosti države do enih in drugih.

 

No, lahko je zanimivo, če si dojemljiv za analizo argumentov enih in drugih. Pa ti pravno "prepucavanje" ni nekaj ob čemer bi si najraje zavezal štrik heh.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

Daj ti rajsi bolj podrobno razlozi tole, ce si ze nacel temo. Kot strokovnjak za nas nevedneze:

Kaj naj tebi razlagam, če ne veš niti, kaj točno je liposom... Pa kako deluje sinteza proteinov.

 

Je pa precej žalostno da kakšni Jerali bi skoraj mogli poznati ta problem. Ter opozoriti na to, da bi bilo mogoče pred masovno uporabo preveriti te potencialne probleme. Že na celičnih linijah bi lahko probali, da bi meli vsaj kakšen indikator o neškodljivosti. Pa niso. Škoda dnarja najbrž...

Povezava do prispevka
nimious reče pred 13 minutami:

Kaj naj tebi razlagam, če ne veš niti, kaj točno je liposom... Pa kako deluje sinteza proteinov.

 

Je pa precej žalostno da kakšni Jerali bi skoraj mogli poznati ta problem. Ter opozoriti na to, da bi bilo mogoče pred masovno uporabo preveriti te potencialne probleme. Že na celičnih linijah bi lahko probali, da bi meli vsaj kakšen indikator o neškodljivosti. Pa niso. Škoda dnarja najbrž...

A so kaki podatki v katerih celicah končajo adenovirusi iz vektorskih cepiv? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...