Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 10 minutami:

n ne 100% preceplenost nad 60 ni dovolj, tu smo ji zelo blizu že dolgo časa pa so ljudje se vedno v bolnici. Ena večjih skupin v intenzivni so nosečnice (zadnjič so enega dojenčka krstili na pogrebni maši mame, ki je umrla zaradi Covid-a). 

 

 
ne sprasujem, ce je to dovolj, ljudje ne bi vec umirali za covidom. naj preoblikujem; ali bi imeli krizo, ce bolezen ne bi prizadela ljudi na 60let?

Povezava do prispevka
moropfliposki reče Pravkar:

 
ne sprasujem, ce je to dovolj, ljudje ne bi vec umirali za covidom. naj preoblikujem; ali bi imeli krizo, ce bolezen ne bi prizadela ljudi na 60let?

Inštitut Jozef Štefan je naredu projekcije za 50/75/100% precepljenost. Pr 100% nej bi blo tolk hospitalizacij in folka na intenzivni, ko na višku 2. vala lani jeseni/pozimi.

Povezava do prispevka
kool reče pred 5 minutami:

To sploh ni več smešn.

 

A zdej bom mogu v ročko od pumpe vtikat kartico o cepljenju? 

 

Zakaj bi moral Petrolu dokazovat da sem cepljen preden se dotaknem ročke za benz?

 

ker vlada nastavlja vodilne v Petrol,

 

novi argumenti zakaj se more drzava umaknit iz gospodarstva.


LP

Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 1 uro:

kaj pa vemo o long covidu? kolikšne so šanse da ga fašeš? 

 

Vemo, da gre za predvsem nevrološke simptome, miokarditis in podobne pizdarije.

Vemo pa tudi, da nekateri to isto simptomatiko fašejo zaradi cepiv.

 

:rofl:

Povezava do prispevka

Evo mal infa, kako dejansko je ženska že 1995 intenzivno delala na tehnologiji, ki je temelj cepiva, pa šefom ni bilo kul. Dejansko je šele Covid vzbudil €€ interes da se vrne nečemu, kar je bilo že daleč v razvoju:

 

Navedek

While mRNA therapies had clear promise, enthusiasm for the approach collapsed in the face of multiple failures. A major problem was that mRNAs triggered severe immune reactions when smuggled into cells. In 1995, Karikó was diagnosed with cancer and the same week says she was given an ultimatum by the university: either drop the mRNA work or lose her prestigious faculty position. She opted for the demotion – and a substantial pay cut – so she could carry on the research. Two years later, she met Weissman. Together they discovered how to get mRNA into cells without provoking severe immune reactions: the approach became the basis for the Pfizer and Moderna vaccines.

https://www.theguardian.com/world/2021/sep/10/scientists-egos-key-barrier-to-progress-covid-vaccine-pioneer-katalin-kariko

Povezava do prispevka

Če bi bil teoretik zarote, bi rekel, da sta Pfizer in Moderna želela že večkrat v prešnjih dveh desetletjih patentirati mRna cepiva, pa jim nikoli ni ratalo dokazati učinkovitosti in neškodljivosti. Znotraj korona krize so dobili zeleno luč za uporabo mimo študij in evo jih.

Ampak ker so to teorije zarote, pustimo stat. :happy:

 

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 6 urami:

 

Almost stopped reading at "slovenceljnev".

Zakaj ne bi bilo drugače? Zastonj denarja počasi zmanjkuje, res misliš, da si vlade lahko/hočejo privoščiti še več lockdownov, ki škodujejo gospodarstvu? Ko ne bi bilo več toliko ljudi v kritičnem stanju, bi težko argumentirali take ukrepe, ki smo jih imeli do zdaj. Če bi pa vztrajali pri tem, bi se slej ko prej našla stranka, ki bi imela v programu odpravo ukrepov. Ker zakaj ne - s tem pridejo na oblast, posledic pa ni, ker zdravstvo ne bi več trpelo. Razen, če ti verjameš, da imajo vse stranke v vseh državah željo po kontroli državljanov? Kar pade v vodo že pri Danski in Švedski. Če se ne motim, tudi Britanci več ne kontrolirajo več PCT pogojev.

Drugače me necepljeni motite zaradi morebitnega lockdowna toliko kot zaradi tega, ker me opominjate, med kakšnimi budalami živim. Drugače pa nikogar ne silim v cepljenje, samo režim se pri sebi vsakič, ko grem mimo dolgih kolon ljudi, ki čakajo na testiranje. Res me fascinira vztrajnost ljudi. Škoda, ker je toliko drugih bolj pomembnih (in resničnih) problemov, katerim bi lahko namenjali svojo energijo :cry:

Zakaj ne bi bilo drugače? Če morebiti še nisi dognal kdaj se ukrepi sproščajo (pred (po)letnimi dopusti in počitnicami), ker državo vodi banda psihičev s težko mržnjo do večine populacije v Sloveniji (ker jih večina populacije ne podpira je najbrž prvotni razlog), ker vedno najdejo nove "krivce" in razloge zakaj zaprtja so, ker oblastnike boli qrac za posledice gospodarstva, zdravstva ipd. ker, če jih ne bi, bi se drugače soočali z nastalo situacijo. Ampak ne, oni samo vedno najdejo nek drug razlog zakaj jim ne uspeva tisto kar "prodajajo".

 

Ampak ja, tebe necepljeni motijo danes, ker ti bodo zrihtali morebitni lockdown, čeprav si kot sam praviš zaščiten in izpolnjuješ enega izmed zadanih pogojev. In ja, v Sloveniji so zgolj budale necepljene, vsaj po nečem se moramo ločevat od ostalih "normalnih".

 

Se pa strinjam s teboj, da je veliko bolj pomembnih in resničnih problemov, katerim bi morali vsi namenjati energijo, npr. v pizdi zdravstvo, skorumpirana politika, mafijska državniška posla, nezdrav način življenja, prekomerno izkoriščanje naravnih bogastev, ipd. in vse to našteto na račun kapital(izm)a. Ampak trenutno je največji problem, ker imamo cel kup necepljenega in zdravega folka. Lepo so vas prepričal v svoj prav.

 

In še zadnjič, če smo res vsi tako prepričani v rešitev precepljenosti celotnega prebivalstva je enačba jako enostavna, obvezno cepljenje za vse, pa je problem rešen. Nimam težav s to odločitvijo in bi jo tudi podprl, ampak ne na način kot to poizkušajo sedaj, ko jim voda teče v grlo (rok uporabnosti cepiv se izteka).

Povezava do prispevka

drgac, da vam povem svojo anekdoto

moj bivsi sodelavec, rahel rasist (se tko heca na racun crncev skos, ampak malo tud zares misli) se je sel cepit in teden dni po tem je postal vegan in - pazi to - komunist.

mogoce zgolj naklucje ampak ti da misliti.

 

aja, pa sestra se je mislila it cepit danes ampak jo je moja babica prepricala v nasprotno lol. hotla se je pa it cepit zaradi peer pressurja. zacela je delat v novi sluzbi in so sodelavke vse cepljene in pol baje pri kosilu skos opravljajo necepljene kaki bedaki so. ona jim pa ni upala povedati, da ni cepljena. jaz sem sicer babici svetoval naj se gre cepit in naj ne nori. za sestro in nasploh za vse take ljudi, ki se cepijo zarad peer presurja in ker jim olajsa lajf zaradi ukrepov, sem pa zalosten, ker izgubljamo temeljne clovekove pravice tako "poceni".

Povezava do prispevka

Jaz sem takoj po cepljenju zacel razmisljat, da bi ps5 zamenjal za xbox in si nabavil Game pass. Nakljucje?

I don't think so.

 

Sem pa komunist ze dalj casa, edino naslednje jutro sem znal na pamet vencek partizanskih pesmi, ki jih zdaj ne spravim iz glave.

 

Sem javil na fajzerju pa pravijo, da bodo dali na listo stranskih ucinkov.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
NixoN reče pred 37 minutami:

In še zadnjič, če smo res vsi tako prepričani v rešitev precepljenosti celotnega prebivalstva je enačba jako enostavna, obvezno cepljenje za vse, pa je problem rešen. Nimam težav s to odločitvijo in bi jo tudi podprl, ampak ne na način kot to poizkušajo sedaj, ko jim voda teče v grlo (rok uporabnosti cepiv se izteka).

 

Fora vsega je, da bi danes že vsaka firma rada mela en subscription sistem poslovanja, da ji teleta redno plačujejo položnice.
Vlada v službi kapitala jim pri tem pomaga tako, da hoče idiotke navaditi na izdelek v upanju, da se sistem prime. Saj tudi v trgovini je promo izdelek prvič vedno "zastonj".
Uvedba obveznega cepljenja bi pomenila, da mora vlada sama zagotoviti sredstva za njene programe. Ker pa opice vsega tega ne vidijo, bo obveljal sistem, kjer boš prisiljen sam plačati storitve, ki jih ne potrebuješ in v bistvu niti ne dobiš, ali pa boš sankcioniran. Denar je pomemben, ne zdravje.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 19 minutami:

ampak ok, tale bivsi sodelavec se je sel cepit, ker se mu to zdi pravilna in odgovorna odlocitev. tko da sprejmem njegovo odlocitev.

tud fajn je, da lahko greva skupi kej pojest v center in pol on gre v hit wok po hranu pa jo pol pojeva na stengah pred cerkvijo na presercu. sozitje

 

Ja itak. Jaz sem totalno za sozitje ali simbiozo.

 

Zdi se mi edini, da bi 汉语拼音文字  kampe.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka

https://pravda.si/post/603356/vladni-odlok-o-izpolnjevanju-pogoja-pct-je-nezakonit-in-protiustaven-trdijo-v-civilni-iniciativi-slovenskih-pravnikov

 

Navedek

CISP – Civilna iniciativa slovenskih pravnikov je včeraj na svoji spletni strani objavila Pravno mnenje glede PCT. V njem je v 7. točkah zapisala, da pravna podlaga za vladni odlok o PCT ne obstaja, zato je odlok nezakonit in protiustaven.

 

Navedek

Prisilno testiranje s PCR, hitrimi in vsemi ostalimi testi, izvedeno v nasprotju z voljo preiskovanca, predstavlja prisilen, protipraven, medicinsko neindiciran in strokovno neutemeljen poseg v telo, ob hkratni grožnji glede delovnopravnih postopkov zoper osebo, ki se takšnemu posegu ne bi podredila, pa pomeni tudi druge, kršitve ustave, zakonov in mednarodnih konvencij.

 

Kršeni so 5., 14. do 18., 34., 35., 38., 39., 41., 44., 45., 46., 49., 51., 63., in 72. člen Ustave RS, zagotovo tudi 6., 8. in 13. člen Zakona o varstvu osebnih podatkov ter 2., 4., 11., 12. in drugi členi Zakona o varstvu pred diskriminacijo.

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka

Bravo.

Navedek

V ZD Ptuj pogoja PCT ne bodo preverjali

V ZD Ptuj pa pogoja PCT ne bodo preverjali. Direktorica Metka Petek Uhan je poudarila, da bolnikom dostopa do zdravstvenih storitev ne nameravajo omejevati. Vsak uporabnik zdravstvenih storitev bo na vhodu v ZD izpolnil vprašalnik o svojem zdravstvenem stanju. Bolnikom, za katere bodo ocenili, da so zdravi, bodo dovolili vstop v zdravstveni dom. Bolne ali take, ki bodo navedli, da so bili v rizičnem stiku, bodo pregledali v covidni ambulanti oziroma jih bodo napotili na test PCR.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...