Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

cefizl reče pred 10 minutami:

Poglej kaj počne folk v Franciji zarad covid passa.

 

Ampak pr nas seveda tega nebojo pokazal.

Kaj pa pocne folk zaradi covid passa v Franciji? Sicer sem bila tam le 10 dni, edina vidna zadeva so bile vrste pred lekarnami z antigen testi. Smo vsi lepo kazali pass za restavracije in so ga mimogrede tudi preverjali (skenirali bar kode). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Slick reče pred 11 minutami:

Civilna iniciativa pravnikov že zdaj objavlja, da ni zakonske podlage za ta odlok in nakazuje, da ne bo šlo čez ustavno presojo. Če bo nekdo imel res veliko smolo, da naleti na inšpekcijo, pač ne bo podpisal prejema plačilnega naloga. Nekaj vode bo preteklo, da ga pošljejo po pošti, še nekaj več s prtožbami, potem bo pa že US dalo kaj od sebe in bo zadeva pozabljena, tako kot policijska ura in zapiranje v občine.

 

Jaz sem dobil mnenja 4 odvetnikov in Obrtne zbornice. Zadeve niso lih tako enostavne.

 

Dokler je zadeva v ustavni presoji, odlok velja. Ko inspekcija pride, si v inspekcijem postopku in kazen dobis. Na tebi je potem, da dokazujes neveljavnost, ampak zmage ti v tem trenutku ne more garantirati noben. Zal.

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Kaj pa pocne folk zaradi covid passa v Franciji? Sicer sem bila tam le 10 dni, edina vidna zadeva so bile vrste pred lekarnami z antigen testi. Smo vsi lepo kazali pass za restavracije in so ga mimogrede tudi preverjali (skenirali bar kode). 

 

Če je v Franciji, pol je pa definitivno ok. Let's gooooo. :fun:

Povezava do prispevka
Slick reče pred 29 minutami:

Glede na današnja opažanja, se folk pomojem ne bo zbunil. Ker se nima za kaj. Itak se že danes vidi, da v 90% (številka potegnjena iz riti) ponudniki storitev ne kontrolirajo potrdil. Če že, jih le ošvrknejo s pogledom, kar pa je isto, kot če jih nebi. Povsem vseeno je, ali imaš na telefonu svojo QR kodo ali pa od Aleša Hojsa. Življenje slehernika poteka več ali manj enako, kot prejšnji teden.

 

Civilna iniciativa pravnikov že zdaj objavlja, da ni zakonske podlage za ta odlok in nakazuje, da ne bo šlo čez ustavno presojo. Če bo nekdo imel res veliko smolo, da naleti na inšpekcijo, pač ne bo podpisal prejema plačilnega naloga. Nekaj vode bo preteklo, da ga pošljejo po pošti, še nekaj več s prtožbami, potem bo pa že US dalo kaj od sebe in bo zadeva pozabljena, tako kot policijska ura in zapiranje v občine.

Pri kolegu so dobili inštekcijo v firmo, so morali biti samotestirani...Spet velenje

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 13 minutami:

 

Jaz sem dobil mnenja 4 odvetnikov in Obrtne zbornice. Zadeve niso lih tako enostavne.

 

Dokler je zadeva v ustavni presoji, odlok velja. Ko inspekcija pride, si v inspekcijem postopku in kazen dobis. Na tebi je potem, da dokazujes neveljavnost, ampak zmage ti v tem trenutku ne more garantirati noben. Zal.

Seveda velja, dokler ga US ne razveljavi. Ampak imamo že primer dobre prakse z odlokom o prehajanju občin in o "epidemiološki" uri, kjer ljudem na koncu ni bilo treba plačati kazni. Ne dvomim, da bo tu enako.

Povezava do prispevka
ana reče pred 21 minutami:

Kaj pa pocne folk zaradi covid passa v Franciji? Sicer sem bila tam le 10 dni, edina vidna zadeva so bile vrste pred lekarnami z antigen testi. Smo vsi lepo kazali pass za restavracije in so ga mimogrede tudi preverjali (skenirali bar kode). 

Kdo pravi, da so butalci doma samo v sloveniji.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 6 minutami:

 

Če je v Franciji, pol je pa definitivno ok. Let's gooooo. :fun:

Tvoj kolega je trdil, da ve kaj se dogaja v Franciji pa me je zanimalo kakšne so njegove informacije in sem povedala moje izkušnje. 

 

Mimogrede covid pass za trgovine se mi zdi brez veze. Kolikor sem spremljala so v Sloveniji uvedbo precej slabo izpeljali. Tudi tu so bile težave, samo je potrebna le za znotraj lokalov in velja samo cepivo in ne negativen test. Je pa pristop k antigen testom veliko boljši v Sloveniji in tistim, ki se pritožujejo nad omejitvami na občino, mi smo bili omejeni 5km od hiše od januarja do aprila. Z izjemo šol so bile omejitve v Sloveniji kolikir sem spremljala daleč od striktnih v primerjavi z omejitvami tu.  

Povezava do prispevka
ana reče pred 3 minutami:

Tvoj kolega je trdil, da ve kaj se dogaja v Franciji pa me je zanimalo kakšne so njegove informacije in sem povedala moje izkušnje. 

 

Mimogrede covid pass za trgovine se mi zdi brez veze. Kolikor sem spremljala so v Sloveniji uvedbo precej slabo izpeljali. Tudi tu so bile težave, samo je potrebna le za znotraj lokalov in velja samo cepivo in ne negativen test. Je pa pristop k antigen testom veliko boljši v Sloveniji in tistim, ki se pritožujejo nad omejitvami na občino, mi smo bili omejeni 5km od hiše od januarja do aprila. Z izjemo šol so bile omejitve v Sloveniji kolikir sem spremljala daleč od striktnih v primerjavi z omejitvami tu.  

Sočustvujemo z vami :cry:

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 minuto:

Putinovo trobilo in fb?! Btw v Bordeaux-u sem bila med eno od demonstracij. Mirno so se sprehajali po mestu s plakati. Francozi itak vedno protestirajo. 

Povezava do prispevka

Torej putin je organiziral proteste sam zato da lahko rt o njih poroča? A guardian link bo bolj verodostojen?

 

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/world/2021/aug/14/fifth-consecutive-weekend-of-protests-in-france-over-covid-pass

 

Tvoja realnost je tak sam tist, kar poročajo msm. Sploh nevem zakaj se trudim s tako indoktrinirano ovčico. Najlepši primer tega v kar nas hočejo vse spremenit si. Sej se mi malo smiliš. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 18 minutami:

 

samo pipco zapreš in so spremembe.

 

no škodo so si nardil, par 10k ljudi v življenju ne bo šlo več na petrol zarad tega

 

 

P.S. Flosar te v zahodni evropi najbolje vedo kaj se dogaja na vzhodu, predvsem nizozemska belgija ocitno tudi irska, to so te demokratične drzave, kjer vse stima, no kdaj ne smes 5km od stalnega naslova.

uredilo bitje MikeHunt
Povezava do prispevka
ana reče pred 32 minutami:

mi smo bili omejeni 5km od hiše od januarja do aprila. Z izjemo šol so bile omejitve v Sloveniji kolikir sem spremljala daleč od striktnih v primerjavi z omejitvami tu.  

Omejitve so take kot jih folk požre. Bolj je narod zabit in bolj se pusti nategovat s strani države, več omejitev je. 

Povezava do prispevka

Ali je možno, da studi policija ni več tisto, kar je bila?

 

Govoril sem z znancem zaposlenim na eni od Ljubljanskih PP, kakšne so lahko posledice, če nočem pokazati QR kode inšpektorju in je ta v spremstvu policije. Long story short - najmanj komplikacij bom imel, če osebni dokument "pozabim doma". Dobesedni quote: "Če boš miren in ne boš eskaliral, boš dobil ustno opozorilo. Policiji se ne da ukvarjat z vsakim kurcem, ki se ne bo legitimiral in te ne bomo vlekli na postajo za brezveze."

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Omejitve so take kot jih folk požre. Bolj je narod zabit in bolj se pusti nategovat s strani države, več omejitev je. 

Avstralija, Francija, Nemčija... dežele zabitih kretenov.
Dobro da imamo Bosno, Srbijo, Albanijo, Romunijo... in da se taka inteligenca jedrskih fizikov potem priseljuje k nam.

Povezava do prispevka
Slick reče pred 44 minutami:

Seveda velja, dokler ga US ne razveljavi. Ampak imamo že primer dobre prakse z odlokom o prehajanju občin in o "epidemiološki" uri, kjer ljudem na koncu ni bilo treba plačati kazni. Ne dvomim, da bo tu enako.

 

Naceloma se strinjam, ampak zagotoviti ne more nihce nic. Glede na to, da se v tujini to recimo izvaja... Pa tudi JJevih lovk ni za izkljucit iz sodisca.

 

V Italiji je desnica dala predlog za zone, do katerih bodo imeli dostop samo cepljeni. V eni drugi drzavi (pozabil tocno, kateri) ze govorijo o ekonomiji samo za cepljene.

 

Fucked up je vse skupaj.

Povezava do prispevka

fantje, zenska je bila 10 dni v franciji. ne ga zdaj tle srat s fake news alo.

 

tale scena z omejitvijo 5km od doma mi je pa zdaj razlozila od kod ani taka vnema za spostovanje ukrepov. spominja me na oraznov dom, kjer so bruce tko zlorabljali, da jim je to pol postalo nekaj normalnega in so pol uni dalje bullyjali naslednje bruce.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 7 minutami:

Avstralija, Francija, Nemčija... dežele zabitih kretenov.
Dobro da imamo Bosno, Srbijo, Albanijo, Romunijo... in da se taka inteligenca jedrskih fizikov potem priseljuje k nam.

Nastel si drzave, ki so se v WW2 edine se upirale okupatorju, ko so vse ostale v Evropi se sisale kurac. Bravo.

 

Nemski naci strokovnjaki pa so potem sli lepo v NASO, CIA, itd. 

 

Nice.

Povezava do prispevka
Slick reče pred 15 minutami:

Ali je možno, da studi policija ni več tisto, kar je bila?

 

Govoril sem z znancem zaposlenim na eni od Ljubljanskih PP, kakšne so lahko posledice, če nočem pokazati QR kode inšpektorju in je ta v spremstvu policije. Long story short - najmanj komplikacij bom imel, če osebni dokument "pozabim doma". Dobesedni quote: "Če boš miren in ne boš eskaliral, boš dobil ustno opozorilo. Policiji se ne da ukvarjat z vsakim kurcem, ki se ne bo legitimiral in te ne bomo vlekli na postajo za brezveze."

 

Lahko potrdim iz prakse. Tudi pri inšpekciji je v vecini primerov tako. Ne bit glasen debil in si ok. Naceloma, ne vedno. Vcasih imajo pac kvoto, ki jo morajo doseci - s temi novimi ukrepi se vrsi pritisk tudi na njih.

 

 

 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
drevored reče pred 21 minutami:

fantje, zenska je bila 10 dni v franciji. ne ga zdaj tle srat s fake news alo.

 

tale scena z omejitvijo 5km od doma mi je pa zdaj razlozila od kod ani taka vnema za spostovanje ukrepov. spominja me na oraznov dom, kjer so bruce tko zlorabljali, da jim je to pol postalo nekaj normalnega in so pol uni dalje bullyjali naslednje bruce.

Ce ze hocemo o protestih v Franciji potekajo ze nekje od julija vsako soboto. Udelezuje se jih vse manj ljudi. To ni nobena skrivnost in se o njih da prebrati v resnih medijih in ni treba lepit RT ali fb linkov in se sramotit s tem kaksne novicarske vire se upporablja. Razen tega pa zivljenje poteka normalno in vsi lepo kazejo covid pass in kolikor vem je Franciji vecinska podpora za ukrepe.  

https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/aug/08/the-guardian-view-on-french-covid-pass-protesters-attention-must-be-paid

https://www.politico.eu/article/macron-france-covid-immunity-passport-vaccine-pass/

 

O tisti drugi psihoanalizi pa nebi, pokaze pa nemoc argument, ko se spustis na osebno raven. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...