Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 49 minutami:

Lahko telovadis kakorkoli hočeš ampak se vedno to ne spremeni dejstva, da ste proteste, ki so bili v prid odprtju nicnega življenja (kar si jaz veliko bolj želim kot tisti, ki so proti ceplenju) predstavili kot nekaj kar niso bili. 

 

Tole spodaj je opis 'tvojega' protesta teden dni prej:

https://www.dutchnews.nl/news/2021/09/more-than-20000-people-took-part-in-amsterdam-march-officials-say/

 

Am, ok? Ne vem točno, kdo je tukaj mišljen kot "ste", ker jaz jih nisem označil kot nič. Samo rekel sem, da mi zgleda hud protest, glede na to, da ga veselo dencajo. 

 

Meni je samo hudo, kako uletavaš cela jezna v temo pojasnjevat zadeve nam, neumnežem. Zraven se pa trudiš biti olikana in prijazna, samo kakšna opazka pa uide vseeno. Vsakič. Prov ne moreš si pomagat :D Predstavljam se te, kako se treseš od jeze, ko preberš kakšen post od cefizl ali kakega drugega smrduha, ki ne verjame v cepiva.

 

Pač hudo uglavnem, keep on keeping on

Sam ne si razbit ekrana v navalu jeze, ker potem ne boš mogla bit up to date z forumskimi antivakserji, ki ogrožajo celotno Slovenijo :D

uredilo bitje kool
Povezava do prispevka
kool reče pred 44 minutami:

 

Am, ok? Ne vem točno, kdo je tukaj mišljen kot "ste", ker jaz jih nisem označil kot nič. Samo rekel sem, da mi zgleda hud protest, glede na to, da ga veselo dencajo. 

 

Meni je samo hudo, kako uletavaš cela jezna v temo pojasnjevat zadeve nam, neumnežem. Zraven se pa trudiš biti olikana in prijazna, samo kakšna opazka pa uide vseeno. Vsakič. Prov ne moreš si pomagat :D Predstavljam se te, kako se treseš od jeze, ko preberš kakšen post od cefizl ali kakega drugega smrduha, ki ne verjame v cepiva.

 

Pač hudo uglavnem, keep on keeping on

Sam ne si razbit ekrana v navalu jeze, ker potem ne boš mogla bit up to date z forumskimi antivakserji, ki ogrožajo celotno Slovenijo :D

Moram reči, da se precej bolj zanimas za moje reakcije in motive kot mene zanimajo tvoji... vsi imamo svoje interese. 

Povezava do prispevka

Resno?!

 

Eno je država z top zdravstvenim sistemom. Palestincem je pa Izrael med drugim zbombandiral edini center za procesiranje covid testov. (Predvidevam, da so nazaj odprti ampak nihče me ne bo prepričal, da testirajo v isti meri). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

@bleachedagnus

 

1. graf: Palestina cepi manj, ker ima slabše organizirano zdravstvo, obstaja možnost skepse do cepiva zaradi veroizpovedi. Zaradi Izraelske blokade ima na splošno slabšo dostopnost do cepljenja, kot ima v bistvu do vsega.

 

2. graf: Zaradi slabše organiziranosti zdravstva in slabše dostopnosti testov, morda odpora ljudi, manj testirajo in odkrijejo manj primerov. Dobesedno piše ti to na grafu. Seveda je možnost tudi, da je manj primerov, ampak hotel si dodatno pojasnilo in alternativne razlage.

 

3. graf: Razlika v smrtih odstopa bistveno manj od razlike med okužbami na drugem grafu, kar potrjuje mojo interpretacijo. Pač, potrdijo covid šele po smrti, ker ne testirajo. Verjetno je spet smrti realno več, ker že navedeni razlogi.

 

Ne vem kaj si hotel sporočit s temi grafi

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 23 minutami:

Ne vem kaj si hotel sporočit s temi grafi

Učinkovitost cepiva je nizka.

 

  

Ninđa reče pred 22 minutami:

3. graf: Razlika v smrtih odstopa bistveno manj od razlike med okužbami na drugem grafu, kar potrjuje mojo interpretacijo. Pač, potrdijo covid šele po smrti, ker ne testirajo. Verjetno je spet smrti realno več, ker že navedeni razlogi.

Zakaj bi bilo smrti več, če praviš da ga potrdijo po smrti?

 

  

ana reče pred 26 minutami:

Resno?!

 

Eno je država z top zdravstvenim sistemom. Palestincem je pa Izrael med drugim zbombandiral edini center za procesiranje covid testov. (Predvidevam, da so nazaj odprti ampak nihče me ne bo prepričal, da testirajo v isti meri). 

Zakaj ima država s top zdravstvenim sistemom več mrtvih?

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 35 minutami:

Zakaj bi bilo smrti več, če praviš da ga potrdijo po smrti?

 

Ker je to razrušena Palestina, kjer verjetno ne testirajo vsakega trupla za covid. Verjetno dosti umrlih sploh ne pregleda oglednik in jih direkt pokopljejo.

 

Malo se mi zdi naivno od tebe, da na tem mestu primerjaš zdravstvo v Palestini z zdravstvim v Izraelu, ki Palestino izolira od sveta in parkrat na leto poruši. Ali pa to nalašč ignoriraš, kdo bi vedel.

 

bleachedagnus reče pred 35 minutami:

Zakaj ima država s top zdravstvenim sistemom več mrtvih?

 

Nima nujno več mrtvih. Ima več potrjenega covida pri mrtvih. Ker ima top zdravstveni sistem, ki je sposoben zbirat te podatke, kot si omenil že sam.

 

bleachedagnus reče pred 35 minutami:

Učinkovitost cepiva je nizka.

 

Svojo potencialno kredibilnost za covid vprašanja bi zelo hitro izgubil s takim sklepanjem o vzročnosti.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
nekdo reče pred 15 minutami:

Živijo v izraelu normalno, brez omejitev in strahu pred novimi zaostrovanji?

Ne, torej cepljenje nii dalo željnih rezultatov. 

 

Dober point.

 

Ampak, tu je bistveno vprašanje če rezultati niso želeni ali rezultatov sploh ni? Ker v teh dveh situacijah je bistvena razlika. 

 

V kolikor določeni rezultati so, je drugo vprašanje, če je cepljenje za zdravje boljše od necepljenja v covid situaciji.

 

Seveda v kolikor oba domnevava, da je cilj javno zdravje, pa četudi zgolj eden izmed njih. V kolikor predpostavljaš, da javno zdravje ni eden izmed ciljev kampanje cepljenja, potem brezveze debatirava, ker bova pisarila eden mimo drugega.

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 urami:

Palestincem je pa Izrael med drugim zbombandiral edini center za procesiranje covid testov


Fak kaj bi dal da bi bli palestina - izključno v tem oziru mislim :D

 

Zakaj pri nas nihče noče nardit takega dejanja “of kindness”? Hehe

 

+ sedež sds-a, fak mislim da bi bli stotisoči ljudi izjemno hvaležnih

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 29 minutami:


Fak kaj bi dal da bi bli palestina - izključno v tem oziru mislim :D

 

Zakaj pri nas nihče noče nardit takega dejanja “of kindness”? Hehe

 

+ sedež sds-a, fak mislim da bi bli stotisoči ljudi izjemno hvaležnih

 

Zakaj bi moral kdo drug, zakaj ne ti če si to tako želiš?

Povezava do prispevka
Avion reče pred 8 minutami:

IMG_20210916_231637.jpg

 

In ljudje se večinoma cepijo, ker jih skrbi za zdravje. Oh wait. 

 


Ja, tudi jaz sem prepričan da se jih velika večina cepi iz čiste prisile, strahu pred izgubo službe in podobno. 
 

Pustimo teorije zarote, žalostno je že če samo gledamo kaka represija nad ljudmi se dogaja s strani politike, da se rešuje od njih zafuran zdravstveni sistem, ki itak ni deloval že leta pred covidom, čeprav verjetno lep delež državljanov redno plačuje vsako leto dražje dodatno zdravstveno zavarovanje. 
 

Jaz sem itak že leta govoril, da ko resno zboliš ti pri nas lahko pomaga edino še bog, medicina ti namreč ne bo. Pa to govorim iz osebnih izkušenj s celim kupom bližnjih sorodnikov, ki so umrli s celim kupom napačnih diagnoz s strani zdravnikov in zdravstva. 
 

No jaz osebno medicini prav nič ne zaupam, hudiča še ko sem si zlomu prst sem moral na obravnavo čakat ure pri prazni bolnici. 
 

Res naj grejo vsi v 3pm, nobenih pozitivnih izkušenj nimam z njimi, in da bi jih morali zdaj zopet “reševat” državljani s cepljenjem, medtem ko si oni izplačujejo mastne covid dodatke in kasirajo po 20k na mesec in podobno?

 

Jok brate, pofukana mafija in čisto nič drugega. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 48 minutami:

Mogoče res, je pa kup postov tukaj in tudi drugje, kjer se poziva na to in ono, a avtorji teh vsebin konstantno le pišejo po forumih, od dejanj ni pa nič. Človek bi glede na stanje na internetu mislil, da je parlament porušen zaradi protestov, v resnici pa...


Do neke mere maš prav, jaz sem se glede tega seveda hecal in upam da ta hec prepoznaš. Glede realne akcije seveda nisem za neko (pretirano) nasilje. Ne moreš pa meni osebno očitat, da ne delam ničesar razen pisanja po forumu. Nočem se spet “hvalit” z odpovedjo v službi, katere narava je aktivno podpiranje tiranske oblasti ampak to je bil prvi korak, drugi korak pa je potem (bolj ali manj) miroljubna udeležba na protestih. :)

Povezava do prispevka

Dostikrat je bilo rečeno, da bi cepljeni bili malo jezni, če bi recimo v bolnici posteljo pred njimi dobil en necepljen, samo zato, ker je mlajši itd. 

 

Ok, fair enough. 

 

A bi vam bilo kul, da pred vami dobi posteljo en hardcore narkoman, samo zato, ker se je cepil? Pač nekdo, ki vase vbrizgava praktično naftne derivate (tu karikiram iz drogo krokodil) in se je šel cepit samo zato, da dobi še en šus. To je pa ok? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 13 minutami:

Dostikrat je bilo rečeno, da bi cepljeni bili malo jezni, če bi recimo v bolnici posteljo pred njimi dobil en necepljen, samo zato, ker je mlajši itd. 

 

Ok, fair enough. 

 

A bi vam bilo kul, da pred vami dobi posteljo en hardcore narkoman, samo zato, ker se je cepil? Pač nekdo, ki vase vbrizgava praktično naftne derivate (tu karikiram iz drogo krokodil) in se je šel cepit samo zato, da dobi še en šus. To je pa ok? 

zakaj hejtaš narkomane brah; večina jih je normal2high functioning, ene par jih je pa res teh luzerčkov, ki se valjajo in kozlajo po zelenicah

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 2 minutama:

zakaj hejtaš narkomane brah; večina jih je normal2high functioning, ene par jih je pa res teh luzerčkov, ki se valjajo in kozlajo po zelenicah

Ne hejtam in istočasno dvomim, da so ti, ki jih omenja Kacinko, normal2high functioning, če so se šli cepit za dostop do metadona. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...