Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Moram pa priznat da če ne drugega nas to sranje, ki se dogaja dela konkretno močnejše, tako kot so ljudi včasih vojne. Jaz zase priznam da sem bil včasih ena pizda, ki me je vedno podzavestno blo strah izgube tega in onega, pa četudi je šlo za neke malenkosti. 
 

Zdaj počasi a opazno izgubljam ta strah, vedno manj stvari se bojim, ker vidim da je šlo vse v 3pm, da ni nihče moj zaveznik, tudi družina ne in da dejansko nimam več česa izgubit. Lahko se borim brez strahu pred posledicami in to je zame dobro, za nacije na oblasti pa verjetno malo manj. 
 

Ljudje bodo začeli izgubljat službe po tekočem traku, gospodarstvo bo slo v franže, vedno manj bomo meli za zgubit. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 urama:

Pa kakor je nekdo tule že povedu, da so zVem bazo popravl na 2/3 oz 1/2 odmerka, pa če pogledamo kaj se dogaja v Izraelu, ko so 2x cepljeni po pol leta na istem kot necepljeni.

Od kje ta informacija? Sem šel zdaj prav iz firbca pogledat na zVem in še vedno najdem zgolj 2/2 odmerka, nikjer tudi (še) ne piše, kdaj bo to potrdilo poteklo oz. da bo potreben še tretji odmerek.

Povezava do prispevka
dandzo reče pred 16 minutami:

Od kje ta informacija? Sem šel zdaj prav iz firbca pogledat na zVem in še vedno najdem zgolj 2/2 odmerka, nikjer tudi (še) ne piše, kdaj bo to potrdilo poteklo oz. da bo potreben še tretji odmerek.

 

So že skrili, to je bil tisti "bug" nekaj dni nazaj, ko ni bilo možno dostopati do potrdil, ker so ponesreči uveljavili 3/3 verzijo. Nothing to see here, move along people

Povezava do prispevka
Pumpkin reče pred 1 uro:

veš čustvena inteligenca je včasih veliko bolj pomembna od mentalne, tam je srce in to je vodilo vsega. Poslušati svoje lastne občutke, si zaupati in verjeti vase je nekaj kar te bo vedno vodilo skozi življenje in temu se posveča čisto premalo pozornosti. Nekateri takih čutenj preprosto nimajo dovolj razvitih, zato pride do zaničevanja in posmehovanja, ker preprosto ni pravega razumevanja. 

 

Absolutno. Do te mere, da me sploh ne moti pokrovitelkski ton, ki ga marsikdo očita meni, ker razumem kaj bi mi rada povedala.

Samo fora je, da ena inteligenca ne izključuje druge, temveč se skupaj dopolnjujeta. Enako nespametno je biti hard facts avtist kakor looney ezoteričen filingaš. Problem je, ker ljudje marsikdaj posegajo po ekstremih, ker so ti bolj očitni, bolj pri roki in zahtevajo manj samorefleksije - pridružiš se eni ekipi in dobiš mentalni starter kit. Težko in nehvaležno je skušati imeti empatijo do obeh pozicij, ker si v stalni refleksiji in prevpraševanju lastnih mnenj in občutkov do situacije, hkrati pa kasiraš z vseh strani. Ravno čustvena inteligenca, ki jo omenjaš, je osnova za zapustiti varno okolje svoje pozicije in somišljenikov in se iti dialog oz. odnos, magari strinjanje v nestrinjanju. Tega je sposobnih premalo ljudi in s tem ne mislim, da jaz spadam mednje.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 44 minutami:

Želim si da bi rabila tretjo dozo, da obnovi potrdilo, pa četrto dozo, peto.... in tako vse dokler bo podpirala potrdila.

Se ti ne zdi, da je tole malo preveč emocionalne odziv. Vem, da je nekdo zgoraj opeval pomen emocij, ampak to je primer, ko emocije zamegljijo razum.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 4 urami:

 

Mene zanima kak je vaš odnos do tega. Lahko tudi ti odgovoriš na vprašanje. Si bolj želiš, da bi ana potrebovala tretji shot ali bolj, da ga ne bi? Pa predpostaviva, da popolna nevtralnost pri tako žolčni situaciji ne obstaja.

 

Iskreno, želim si, da bi za vse bile dovolj 2 dozi in da se tu konča. Tudi za ano, ki jo že ekstremno težko resno jemljme. ana mora biti trol, ni druge.

 

Sicer mi tudi to opevanje Danske in opuščanja ukrepov malo smrdi (malo precej) in me zanima, kaj bo z le temi sedaj na jesen/zimo, naslednjimi dozami, itd.

 

Ninđa reče pred 3 urami:

 

Ampak kaj nam preostane? Obrat nazaj k religijam? Vera v socialna omrežja in memeje? Vera v lastne občutke in zanašanje na comfirmation bias?


Bom ti dal malo unorthodox nasvet/pogled. Dobro si preberi Aristotelovi Nikomahova etika in Politika ter (vsaj) Vita Activa/The Human Condition od Hannah Arendt (v trenutni situaciji sta izredno primerni tudi On Violence in Eichmann in Jerusalem, kjer mojstrsko uvede in izpelje besedo thoughtlessness). Vse knjige že davno pokopane in v današnjem svetu nepomembne. Tukaj komaj lahko imo razumeš, kaj so etika, politika in razmišljujoč človek. Od modernih, še živih ljudi, o teh stvareh lepo govori Tonči Ante Kuzmanić.

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
Pumpkin reče pred 3 urami:

veš čustvena inteligenca je včasih veliko bolj pomembna od mentalne, tam je srce in to je vodilo vsega. Poslušati svoje lastne občutke, si zaupati in verjeti vase je nekaj kar te bo vedno vodilo skozi življenje in temu se posveča čisto premalo pozornosti. Nekateri takih čutenj preprosto nimajo dovolj razvitih, zato pride do zaničevanja in posmehovanja, ker preprosto ni pravega razumevanja. 

Par strani nazaj si se mi posmehoval ker sem se šel testirat zarad opozorila na aplikaciji

Povezava do prispevka
hordak reče pred 48 minutami:

Ti resno misliš, da v evropski Avstraliji tega ne bo? Da vas bodo kar pustili pri miru, če boste vzorno sodelovali?

 

Ne vem kakšno vzorno sodelovanje imaš v mislih. A ti resno misliš, da so se vsi, ki so bili cepljeni pred jesenjo večinoma cepili zaradi papirjev? Sigurno se je kdo zaradi morčija, nič ne rečem. Vseeno, precej se nas je cepilo, ker smo po lastnem razmisleku ocenili, da je tako bolje za naše zdravje in morda za naše familije in frende (ne zate, za frende, čisto sebično). Niso se rabili cepiti niti vsi v zdravstvu, niti vsi v šolstvu, niti vsi v domovih za ostarele in se tudi niso. Se je pa cepilo dosti ljudi, ki se je za to odločilo iz raznih osebnih razlogov, čisto enako, kot se ti iz istih razlogov nisi. In enako, kot smo se odločili za prvo rundo, se bomo s svojo glavo po premisleku odločili tudi za morebiten tretji shot, eni ja, drugi ne. Kakor je svetovala pumpkin, uporabi malo čustvene inteligence.

 

Drugo je zdaj aktualna gužva za jenssen. Sam se ne počutim, da bi imeli ti ljudje kaj dosti z mano. Prvič, ko so me povabili, sem npr. zavrnil jenssen in se sam odločil za cepivo preden je bilo to uradno možno, ker sem preprosto poklical osebno zdravnico in rekel, da se sicer ne bom cepil.

 

Pustili ali pa ne pustili pa bodo ali ne bodo naju oba, tako da se nič kaj ne veseli. Če bo tretji shot obvezen, bo tudi zate, po tem, ko te bodo cepili s prvim in drugim. Tako, da je v tvojem primeru tovrstno navijanje kontraproduktivno.

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 1 uro:

 

Ne vem kakšno vzorno sodelovanje imaš v mislih. A ti resno misliš, da so se vsi, ki so bili cepljeni pred jesenjo večinoma cepili zaradi papirjev? Sigurno se je kdo zaradi morčija, nič ne rečem. Vseeno, precej se nas je cepilo, ker smo po lastnem razmisleku ocenili, da je tako bolje za naše zdravje in morda za naše familije in frende (ne zate, za frende, čisto sebično). Niso se rabili cepiti niti vsi v zdravstvu, niti vsi v šolstvu, niti vsi v domovih za ostarele in se tudi niso. Se je pa cepilo dosti ljudi, ki se je za to odločilo iz raznih osebnih razlogov, čisto enako, kot se ti iz istih razlogov nisi. In enako, kot smo se odločili za prvo rundo, se bomo s svojo glavo po premisleku odločili tudi za morebiten tretji shot, eni ja, drugi ne. Kakor je svetovala pumpkin, uporabi malo čustvene inteligence.

 

Drugo je zdaj aktualna gužva za jenssen. Sam se ne počutim, da bi imeli ti ljudje kaj dosti z mano. Prvič, ko so me povabili, sem npr. zavrnil jenssen in se sam odločil za cepivo preden je bilo to uradno možno, ker sem preprosto poklical osebno zdravnico in rekel, da se sicer ne bom cepil.

 

Pustili ali pa ne pustili pa bodo ali ne bodo naju oba, tako da se nič kaj ne veseli. Če bo tretji shot obvezen, bo tudi zate, po tem, ko te bodo cepili s prvim in drugim. Tako, da je v tvojem primeru tovrstno navijanje kontraproduktivno.

Bi se do neke točke strinjala s prvim delom, se pa sprašujem ali bi se posameznik dejansko odločil za cepljenje, če ne bi izvajali takšen pritisk in propagando okoli njega? Če bi retorika bila čisto drugače postavljena že od samega začetka. Recimo meni bi se zdelo čisto na mestu, da predstavimo cepivo širši javnosti, ampak da je poudarek vedno na osebni odločitvi brez "cepi se, da boš zaščitil svoje bližnje" "cepi se, ker nisi sebična in egoistična pizda" etc. V domovih za ostarele se je izvajal dobesedni terror, te ljudje so pograbili cepivo, ker so bili prestrašeni. Js razumem, da nekateri res ocenijo, da je tako bolje za njihovo zdravje, ampak ali bi prišli do istega spoznanja tudi brez subtilnih sporočil in strašenja na vsakem koraku. Vsi vemo, da to močno vplliva na psiho človeka. 

Na začetku so nam govorili, da moramo zaščititi rizične skupine, no pa smo jih, ampak to še vedno ni bilo dovolj. Zdej so ogroženi tudi mlajši, očitno imamo imunski sistem res samo še for the lulz. Da ne govorim o tem, da se bo proti koncu leta začelo cepiti fucking dojenčke, pa človek, to imaš res občutek, da si stuck v epizodi Twilight zona. Tukaj zadaj ni dobesedno nobene logike več.

Če se malo vrnem na preteklost, na začetku smo poslušali kako rabimo 51% precepljenost, ta številka je pa iz tedna v teden samo rasla. Zdej sploh ne vem več kaj hočejo dosežit, držim pa pesti da ne bodo. Prej je bil tudi poudarek, da rabimo dve dozi istega cepiva, da mešanje ni varno, no in tudi to se je spremenilo. Važno samo da se cepiš, odgovornost pa ne nosi nihče. 

 

Ne vem kakšna je gužva za J&J, sem pa par dni nazaj ujela, da ga pri nas že kar nekaj časa ni več. Mislm da je Kacin izjavil, nisem se pa poglabljala. 

 

Vsi bomo najebali, ampak še vedno je lažje manipulirati nekoga k je bil do sedaj že poslušen ali pa nekoga, ki živi v strahu. Z nami k smo odločno proti si ne morejo kej dosti pomagati, karkoli rečejo ne bo spremenilo dobesedno nic in prisilno cepljenje bi pripeljalo samo do še večjega upora in posledično tudi do nasilja. 

Povezava do prispevka
Pumpkin reče pred 1 uro:

Bi se do neke točke strinjala s prvim delom, se pa sprašujem ali bi se posameznik dejansko odločil za cepljenje, če ne bi izvajali takšen pritisk in propagando okoli njega? Če bi retorika bila čisto drugače postavljena že od samega začetka. Recimo meni bi se zdelo čisto na mestu, da predstavimo cepivo širši javnosti, ampak da je poudarek vedno na osebni odločitvi brez "cepi se, da boš zaščitil svoje bližnje" "cepi se, ker nisi sebična in egoistična pizda" etc.

 

Pomoje je ves občutek, ki ga imaš okrog situacije, odvisen od različnih izhodišč. Na začetku so izvajali predvsem pritisk in propagando okrog nevarnosti bolezni. To lahko interpretirava na dva načina. Ali so nas želeli prestrašiti zarad določenih svojih motivacij ali pa so nas želeli obvarovati pred boleznijo.

 

Podobno, kot lahko v kontekstu čustvene inteligence npr. pristop interpretiraš kot prijaznost ali pa kot vzvišeno pokroviteljstvo. Input je lahko enak, domneven output je odvisen od tebe.

 

No, tukaj je vlada naredila veliko napako, saj je s svojim cinizmom in nesramnim obnašanjem do dobršnega dela prebivalcev dodala še dodatne inpute, ki so celokupno rezultirali v občutku, da jim vseeno ne gre toliko za našo dobrobit kolikor jim gre za njihovo lastno in kontrolo. O nesposobnosti pri komunikaciji smo res ogromno napisali. Ogromno nas je doživljalo precej negativne občutke v tej situaciji, ko se en čuden občutek, da nimaš stvari pod kontrolo meša občutkom, da ti nekdo zraven še dodatno nagaja.

 

In kar bi rad že cel čas razložil je to, da se nas veliko ni cepilo ZARADI politike ampak KLJUB politiki. In verjemi, da je butast filing, ko bi se zaradi situacije najraje potegnil v inat in poslal vse v 3pm. Varianta, da se nalašč ne bi šel cepit, ker te imajo ze cel čas za norca in jim ne zaupaš. Pa se greš vseeno.

 

In bistveno vprašanje tu je ali misliš, da je covid nevaren ali pa da ni nevaren, kar je precej odvisno tudi od tega, kaj se je dogajalo ljudem, ki jih poznaš. Sam slučajno poznam ljudi, ki so imeli smrt v familiji in nekateri težke posledice po prebolelosti. Tudi mi smo imeli smrt, še pred cepljenjem v DSOjih. Domnevam, da bi se ta oseba raje cepila kot umrla.

 

Spet drugi morda ne poznajo nikogar, ki je zbolel oz. trpel kake posledice in je popolnoma logično, da se jim zdi stvar prenapihnjena. Tudi meni se je, dokler nisem izvedel za par zgodb in jim seveda tudi verjel. In ja, se strinjam, da v tem kontekstu vsa preventiva izpade kot totalen bullshit, kakor je npr. ob pomanjkanju slabih izkušenj bullshit marsikaj. Meni se to zdi podobna scena kot, ko so eni proti splavu, ker so mnenja, da se njim neželena nosečnost ne more zgoditi - zgodi se samo tistim, ki so za to sami krivi, ker ne pazijo, kot se covid posledice zgodijo ljudem, ki so debeli, zapuščeni, nezdravi, stari, itd. Temu se v psihologiji reče optimistični bias - meni se to ne bo zgodilo.

 

Z drugim delom tvojega zapisa se večinoma strinjam. Palamudi se sto na uro. Res izpade kot da nas imajo za norca, ne znajo se obnašat, ne znajo komunicirat, ne znajo nič, zraven so pa še izjemno arogantni.

 

Ampak ravno zato se mi zdi še toliko bolj pombno, da vsak človek sam pri sebi razmisli, kaj bi bilo najboljše natediti ne oziraje se na politiko. Se pravi KLJUB njim bom sprejel v danem trenutku odličitev za katero se mi zdi, da je najboljša možna. In to je lahko: JAZ se ne bom cepila, ker JAZ menim, da je cepivo slabše ZAME kot pa okužba s covidom. Ali pa obratno.

 

In potem nikoli svoje odločitve ne skušaš argumentirat z ravnanjem drugih. Odločitev je tvoja, ti si jo sprejela, ker si se tako odločila. Če se zaradi politike odločiš proti, je isto, kot če bi se zaradi politike odločila za - nekdo te je s svojim ravnanjem manipuliral v odločitev, posledice (morebitne komplikacije zaradi cepljenja ali covida) pa boš nosila ti.

 

In ravno zaradi tega KLJUB, ki ga tako poudarjam, se mi zdi to vsesplošno opletanje z ovcami precej omejeno, če ne žaljivo.

uredilo bitje Ninđa
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 10 urami:

Pustili ali pa ne pustili pa bodo ali ne bodo naju oba, tako da se nič kaj ne veseli. Če bo tretji shot obvezen, bo tudi zate, po tem, ko te bodo cepili s prvim in drugim. Tako, da je v tvojem primeru tovrstno navijanje kontraproduktivno.

Mo-del, vsak drug post napišeš, da si se cepil zaradi zdravja in ne zaradi ugodnosti, tako da če jemlješ mojo objavo kot navijanje, vzemi to kot navijanje, da boš še bolj zdrav.

Povezava do prispevka

Zelo težko ti verjamem, glede na to, da oba veva, da se ponekod ne odločajo za tretji shot, da ni registriran, da se podpisuje izjave...

 

Še enkrat. Preden bo mene kdorkoli silil v tretji shot, bodo po vsej verjetnosti tebe skušali prisilit v prvi in drugi, ker je plan precepljenost prebivalstva in ne kup shotov v par posameznikov. Zdej a je ta plan dober oz. legitimen oz. karkoli je druga stvar. Prinaša pa tretji shot te posledice zate, tako da bova očitno oba "bolj zdrava", če se bodo tvoje želje zame uresničile.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 9 minutami:

Preden bo mene kdorkoli silil v tretji shot, bodo po vsej verjetnosti tebe skušali prisilit v prvi in drugi, ker je plan precepljenost prebivalstva in ne kup shotov v par posameznikov.

Tebe bodo prisilili tako, da ti bo po 9 mesecih poteklo potrdilo o cepljenju in se boš moral testirat za na šiht in za povsod drugam.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 24 minutami:

Še enkrat. Preden bo mene kdorkoli silil v tretji shot, bodo po vsej verjetnosti tebe skušali prisilit v prvi in drugi, ker je plan precepljenost prebivalstva in ne kup shotov v par posameznikov. Zdej a je ta plan dober oz. legitimen oz. karkoli je druga stvar. Prinaša pa tretji shot te posledice zate, tako da bova očitno oba "bolj zdrava", če se bodo tvoje želje zame uresničile.

Tule sem ne vem kolikokrat prebral, da nihče nikogar ne sili, ne vem zakaj bi potem kdo tebe silil.

Povezava do prispevka

@cefizl

 

Ja in potem bo povsem moja odločitev ali se bom odločil za C ali pa za T in eventuelen P. S tem, da bodo verjetno razdaljo do tretjega shota pri splošni populaciji podaljševali dokler ne precepijo ostalih in se vmes petkrat premislili, kot je praksa pri nas, ker to ni sorazmerno, da imaš 50% na treh in ostale na nuli. So pa to špekulacije, kot so od vseh.

 

Cilj je itak P in periodično prebolevanje, kot pri gripi, ampak s toliko bonusa s protitelesi, da ni zapletov. Kar sem tudi napisal že stokrat, če ste mladi in mislite, da vam ne bo nič, se pojdite kontrolirano okužit in imate mir, potem pa ponovi vajo. Če napovedi Ihana držijo, se to zimo itak boste/bomo vsi.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 1 minuto:

S tem, da bodo verjetno razdaljo do tretjega shota pri splošni populaciji podaljševali

Bomo vidli v roku meseca, dveh, ko prvim poteče 9 mesecev. Men je bol verjetno, da bojo dobl več folka na 3. shot, da bojo še naprej mel "ugodnosti", kot pa nas, ki se že v osnovi nismo šli piknat.

Povezava do prispevka

 

Bessie reče pred 1 uro:

Hvala za potrditev. O terminu cepljenja vas obvestimo v naslednjih dneh.
Prosimo, ce na cepljenje prinesete izpolnjeno izjavo in vprasalnik za 3. odmerek, ki ju dobite na https://bit.ly/3jXR66c

 

A ljudje dejansko že podpisujejo vse te bedarije in hodijo/hodite po 3. šus?

uredilo bitje Marketa
navedek
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 42 minutami:

Bomo vidli v roku meseca, dveh, ko prvim poteče 9 mesecev. Men je bol verjetno, da bojo dobl več folka na 3. shot, da bojo še naprej mel "ugodnosti", kot pa nas, ki se že v osnovi nismo šli piknat.

 

Ampak, če je v resnici plan cepit vse prebivalce (zaradi kateregakoli doberga ali slabega razloga), s tem ne pridobijo nič, ker bodo samo še dodatno cepili tiste, ki jim itak ni bil problem prostovoljno it v štartu. "Ugodnosti", so pa že zdaj, tako da spremeni se dejansko nič za nobenega, razen nekaj odpora proti tretjem shotu se bo zgodilo.

 

Imo bodo šli v smer kako ostale pripravit do cepljenja. Glede na njihove plane in želje je to logična naslednja poteza. Nešteto shotov v par procentov prebivalstva se sicer sliši ful dobro znotraj zarote po kontroli "ovc" in junaškem boju "svobodnih", je pa to bolj ena taka teorija s katero se opravičuje svoje osebne odločitve. Realnost je verjetno bolj blizu temu, da se boste ali cepili ali pa testirali do prebolelosti in pač dobili tisto potrdilo po testu. Cepljeni pa enako. Ali boš šel po še kak shot ali pa boš pač eventuelno prebolel in potem periodično dalje, dokler tega ne bo več smiselno kontrolirat, ker itak že zdaj praktično nihče, čez par mesecev bo pa še manj.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...