Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

svit reče pred 27 minutami:

Pa da vidimo na koncu statistiko, koliko mrtvih bo v 0-30 starostni grupi.

Maš za več kot eno leto statistiko brez cepiva. 0 - 34 jih je blo 5. Pri 95.000 uradno potrjenih primerih. Pa stroka pravi, da jih je vsaj še 3x več.

 

Mimogrede - na pediatrični majo hosptaliziranih 99+ otrok. Noben ni tam izključno zarad covida. Nevem, če bi lahko nalimal lepši dokaz, da covid otrokom ni škodljiv. Jim je pa škodljiv RSV, ki razsaja zdej, ker so ble šole in vrtci čez celo lansko zimo zaprte. Kolega je mel v ukcju 6 mesečno hčerko na respiratorju en tedn. 

 

Navedek

“V zadnjih 14 dneh je sprejemov na otroško kliniko bistveno več iz preprostega razloga, ker so bili leto in pol zaprti vrtci in šole. Virusi, ki se prej niso mogli prenašati med otroki, se zdaj veselo prenašajo. To pomeni za nas veliko več zelo bolnih otrok,” pojasnjuje namestnik predstojnika Pediatrične klinike dr. Matjaž Homan.

 

In medtem ko covid-19 otroke redko prizadene v hujši obliki, je RSV lahko nevaren, predvsem za najmlajše. Običajno so na dan sprejeli po 15 otrok z respiratornimi obolenji, zdaj jih tudi do 30, in med njimi so predvsem dojenčki.

 

Drugače pa naslov članka na istem portalu 5 dni prej - "Otroške bolnišnice polne, a ne zaradi covida-19"

Res vredni zaupanja tile mediji. Kakor je že maksi napisal včeri v eni drugi temi - "think of the children" cenena populistična propaganda

 

 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Kakšna je statistična možnost za možgansko kap 20-letnice dva tedna po cepljenju, in da ni korelacije?

Ker možganska kap seveda pride samo zaradi cepljenja... :ermm: 

Boš izračunal tudi statistično možnost in korelacijo, da te povozi avto do smrti, ker si se šel cepit?

 

Trenutno obstaja sum, da je cepivo povzročilo to stanje -> ga bodo raziskali. In če bodo ugotovili da je cepivo krivo, bodo povedali tudi verjetnost, da se taka stvar ponovi -> bodo odsvetovali to cepivo za mlajše od neke starosti, če bodo presodili da je verjetnost previsoka. Če bodo ugotovili, da gre za izjemno redki stranski učinek, bodo nadaljevali s cepljenjem, staršem pa določili konkretno odškodnino.

 

Boš ti sprejel zaključke raziskave, če bodo ugotovili da cepivo ni bilo krivo za to stanje?

 

Pa še mnenje njenega "očeta":

Navedek

"Tukaj sem zato, ker se grem poslovit od moje 20-letne hčere, ki je danes umrla zaradi posledic cepljenja od Janssena. Ja, možganska kap, stara 20 let," je novinarki Televizije Slovenija Erni Petrač Barborič danes zjutraj pred nevrološko kliniko dejal razburjeni moški in povedal, da je oče 20-letnice, ki naj bi jo pred kratkim cepili. "Mislim, da je bilo 10 dni, tri tedne nazaj, ne vem točnega podatka, ker ne živimo več skupaj. Niti nisem vedel, da se je šla cepit. Zdaj se grem pa poslovit od nje."

Na vprašanje, ali so zdravniki potrdili, da je njeno stanje posledica cepljenja, je odgovoril, da so dejali, da je posledica cepljenja možganska kap.

 

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 6 minutami:

Ignoriramo podatek, da so na ukc potrdil iste stvari?

V resnici niso.

Navedek

Ukc je potrdil da je 20-letnica življenjsko ogrožena.
 

V UKC Ljubljana so v ponedeljek v zgodnjih jutranjih urah sprejeli mlajšo bolnico v urgentni ambulanti nevrološke klinike. Takoj ob sprejemu so prepoznali življenjsko ogrožajoče stanje in začeli urgentno zdravljenje. Mlajša ženska je trenutno hospitalizirana v enoti intenzivne terapije v skrajno težkem zdravstvenem stanju.

Zaradi časovnega sosledja s cepljenjem z vektorskim cepivom, ki se aplicira z enkratnim odmerkom, je bil primer kot mogoči stranski učinek prijavljen na NIJZ.


RTV Slovenija pa je najprej poročala, da je 20-letnica umrla, kar ne drži.


Ob tem ignoriramo podatek, da je poročanje RTV Slovenija na ravni TMZja kar se pač ne dela. Stanje polnoletne osebe iz tretje roke kar nekoga pač ni podatek, ki bi se v tej obliki moral deliti z javnostjo.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 minuto:

V resnici niso.

Navedek

Zaradi časovnega sosledja s cepljenjem s cepivom Janssen je UKC Ljubljana primer te bolnice prijavil Nacionalnemu inštitutu za javno zdravje (NIJZ) kot primer možnega stranskega učinka po cepljenju, za kar v UKC Ljubljana ocenjujejo, da obstajala utemeljen sum.

 

Po podatkih nevrološke klinike UKC Ljubljana gre za drugi resni zaplet, povezan z aplikacijo cepiva proti covidu-19. Oba sta bila pri ženskah, mlajših od 50 let, cepljenih z vektorskim cepivom. 

 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 urama:

Če oče tak reče, bo verjetno držalo. Al je tep normalno, da se starši lažejo glede takih stvar?  Pa o tem se je govril že ene 5 ur predn je pršl v medije, sam je bla sam še ena izmed fb anekdot. 

A me zajebavaš? Ravno sorodniki so vedno najslabši vir informacij, kjer vse vidjo subjektivno. Ti je @svit lepo pokazal kaj vse je problem v njegovi izjavi in tule je RTV zelo zajebal. Prav je da se poroča glede takšnih primerov, toda ne na način da nek tip, čisto mimogrede mal v kamero pokomentira ko gre ravno na obisk v UKC.

 

 

Povezava do prispevka
osis reče pred 11 minutami:

Ravno sorodniki so vedno najslabši vir informacij, kjer vse vidjo subjektivno.

In tip je slučajno povedal isto, kar so potem potrdili tut na ukcju, vključno s tem, da obstaja utemeljen sum, da je zaradi cepiva in, da gre za drugi resen zaplet povezan z aplikacijo cepiva. Beovička, bi kr kenslal cepljenje z J&J. A se tep zdi, da bi se to zgodil, če bi bli prepričani, da ni zarad cepiva? Že to, da je pršl v medije, bi mogu bit znak, da se gre zares, ker vsi ostali s podobnimi primeri so po vašem nori antivaxerji z anekdotami. Ko pa long covid boščki razlagajo svoje anekdote, pa iz tega rata dokumentarc, ki ga predvajajo na vseh tvjih, pa še otrokom v šoli ga hočejo vsilit. Mislim WTF? Vi bote dojel kaj se dogaja šele takrat ko bo tole doletel koga od vaših bližnjih, ampak nažalost, bote takrat "najslabši vir informacij, ker vse vidite subjektivno".

 

BuDi reče pred 17 minutami:

Bolj gledam manj vidim kje so potrdili da je ženska klinično mrtva zaradi Janssena...

Boš verjetno še neke 3 mesece moral čakat na to potrditev. A vsi ko so včeraj umrl zaradi/s covidom so uradno takoj zavedeni med covid smrti, ker so pač mel pozitivn test. 

Povezava do prispevka
svit reče pred 43 minutami:

Ker možganska kap seveda pride samo zaradi cepljenja... :ermm: 

Boš izračunal tudi statistično možnost in korelacijo, da te povozi avto do smrti, ker si se šel cepit?

 

Trenutno obstaja sum, da je cepivo povzročilo to stanje -> ga bodo raziskali. In če bodo ugotovili da je cepivo krivo, bodo povedali tudi verjetnost, da se taka stvar ponovi -> bodo odsvetovali to cepivo za mlajše od neke starosti, če bodo presodili da je verjetnost previsoka. Če bodo ugotovili, da gre za izjemno redki stranski učinek, bodo nadaljevali s cepljenjem, staršem pa določili konkretno odškodnino.

 

Boš ti sprejel zaključke raziskave, če bodo ugotovili da cepivo ni bilo krivo za to stanje?

 

Pa še mnenje njenega "očeta":

 

 

Starša sta ločena že praktično od njenega rojstva in nimajo skoraj nobenega stika. 

Povezava do prispevka

No more Janssen for now

 

https://n1info.si/novice/slovenija/v-ukc-ljubljana-ustavili-cepljenje-z-janssenom/

 

Navedek

Danes v ljubljanskem kliničnem centru (UKC Ljubljana) ne cepijo več s cepivom Janssen, je razvidno z urnika cepljenja, objavljenega na spletni strani največje slovenske bolnišnice. Po naših neuradnih informacijah je to včeraj predlagala strokovna direktorica Jadranka Buratović Ponikvar, preostali predstavniki stroke pa so se s tem strinjali.

 

Po neuradnih informacijah so cepljenje s tem cepivom ustavili tudi nekateri drugi cepilni centri. Takšno odločitev bi lahko, prav tako po neuradnih informacijah, danes za celotno državo sprejela vlada.

 

Povezava do prispevka

Ma kaj se tle kregate. A ni vsem jasno, da določene stranske učinke imajo vsa zdravila/cepiva? In nekaj kar se testira par mesecev, preden se da v splošno uporabo bo verjetno imelo kakšen redek stranski učinek, ki se ga bo našlo oz. ugotovilo šele čez čas. Ampak v večini primerov zdravil/cepiv, učinki res prevagajo morebitne stranske učinke. Ampak le za tisto populacijo, ki je dejansko ogrožena od samega virusa. Pri Covidu tako od roke nad nekje 50 - 60 let in tiste, ki imajo pridružene bolezni, slabše zdravje,...

 

Babica je imela neka experimentalna zdravila desetletja in so bili vsi zdravniki šokirani kok časa je še živela, ker so vsi pričakovali, da zdravljenje ne bo tok uspešno. Je pa imela kar hude stranske učinke s katerimi je pač živela. Ampak če izbiraš, med tem da te bo pobralo v roku nekaj let (oz. celo mesecev) ali pa imaš (relativno hude) stranske učinke, ampak boš verjetno živel lahko še 20-30+ let? Verjtno vsak izbere zdravljenje...Tu se pa tala experimentala cepiva 13 letnikov, ki praktično niso ogroženi od virusa oz. imajo v najslabšem primeru v redkih primerih nek dalši Covid in dlje časa trajajočo utrujenost..

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 15 minutami:

In tip je slučajno povedal isto, kar so potem potrdili tut na ukcju, vključno s tem, da obstaja utemeljen sum, da je zaradi cepiva in, da gre za drugi resen zaplet povezan z aplikacijo cepiva. Beovička, bi kr kenslal cepljenje z J&J. A se tep zdi, da bi se to zgodil, če bi bli prepričani, da ni zarad cepiva? Že to, da je pršl v medije, bi mogu bit znak, da se gre zares, ker vsi ostali s podobnimi primeri so po vašem nori antivaxerji z anekdotami. Ko pa long covid boščki razlagajo svoje anekdote, pa iz tega rata dokumentarc, ki ga predvajajo na vseh tvjih, pa še otrokom v šoli ga hočejo vsilit. Mislim WTF? Vi bote dojel kaj se dogaja šele takrat ko bo tole doletel koga od vaših bližnjih, ampak nažalost, bote takrat "najslabši vir informacij, ker vse vidite subjektivno".

Mimogrede... Mitja Okorn je javno objavil, da želi iz zgodb o hudih stranskih učinkih cepiva COVID-19 narediti enak dokumentarec. Išče ljudi iz Slovenije, ki so pripravljeni stopiti pred kamero in povedati njihovo zgodbo, kako jim je COVID cepivo uničilo življenje.Trenutno se mu še nihče ni javil.

uredilo bitje svit
  • Trol 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
svit reče pred 1 minuto:

Trenutno se mu še nihče ni javil.

En moj sokrajan mu je bil pripravljen pripeljat folk in ga peljat na grobove ljudi, ki jih je poznal in so po cepljenju umri, pa se je Okorn zgovoril, da je na Poljskem in, da bi onadva kr preko zooma. Ma celotno korespondenco shranjeno. 

 

Navedek

"Najbližje je bil Mitja Okorn, on je prišel najbližje v debati. Govorim o režiserju, ki išče drugo plat zgodbe, išče tiste, ki so bili poškodovani ali kakorkoli pod udarom cepiv. In sem se odzval, napisal sem mu, da se lahko dobiva, da lahko pride v Celje, da častim kavo in mu plačam pizzo, pa greva. Predlagal sem mu, da pride in pokličem ljudi, ki jih poznam, brez, da se z njimi predhodno domenim. Direktno, da jih presenetiva. Moj pogoj je bil, da tega NE snemava, sem pa predlagal, da medtem ko se z njimi (seveda anonimno sem imel v mislih, rekel sicer tega nisem) pogovarjava, snemava njega. Predlagal sem, da ga peljem na grobove tistih, za katere vem, da so umrli za cepivom. Bizarno, kajne? Ja, absolutno bizarno. Toda to je odgovor na njih. Ker vse kar počnejo je enostavno noro. In da jim pokažeš kaj je res, se moraš na nek način obnašati nepietetno. Tako, kot so se obnašali na sodišču v Nurmbergu, Haagu, ko so redke preživele pripeljali, da so podoživljali travmo, da smo žrtve dokazovale krvnikom kdo je v resnici žrtev. Napisal sem mu, da lahko vse kar pišem na zasebno objavi in povedal sem mu direktno, pazi kaj pišeš, ker jaz bom objavil vse kar piševa, če bo treba, nimam zadržkov. In vse hranim, najin pogovor imam shranjen, kot dokaz. Njegov odgovor? Napisal mi je, da je na Poljskem, da ne more priti, lahko pa naredimo konferenco po zoomu, da mu lahko dam ljudi na telefon!!!! Vse imam shranjeno. Na telefon!!!! Po zoomu, videokonferenca!!!! Kaj naj rečem? A res? Kako lahko človek, kot je on, ki je posnel prvi del filma, od mene pričakuje, da mu ne bom pripeljal fake druščino, da ne bodo to »krizni igralci«, če uporabim ta izraz? Moji plačanci. Skratka, neresno, neprofesionalno. In še enkrat povem, zdaj tudi javno: vabim ga, da posnameva skupaj drugi del."

 

Povezava do prispevka
Ascender reče pred 3 minutami:

 

Moram pa povedat, da me dejansko čudi priznanje v smislu da bi naj šlo za sum zapletov po (prisilnem) injektiranju koktejla

čudi me, da take stvari dejansko pridejo v javnost in na tej točki (še) ni vse lepo pometeno pod preprogo, mogoče pa je le še kanček upanja za družbo...

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 1 minuto:

Moram pa povedat, da me dejansko čudi priznanje v smislu da bi naj šlo za sum zapletov po (prisilnem) injektiranju koktejla

čudi me, da take stvari dejansko pridejo v javnost in na tej točki (še) ni vse lepo pometeno pod preprogo, mogoče pa je le še kanček upanja za družbo...

 

Mogoče pa le ni vse zarota, kdo bi si mislil....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...