Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Marketa reče pred 4 urami:

A ni Viddek hardcore provax bil, zdej pa čutim neko zadržanost, mogoče celo skeptičnost? ME MOJ ČUT VARA?!

Brez skrbi, sem se vedno provax in sem se vedno za cimhitrejse in cimsirse precepljenje populacije.

Je pa cedalje vec dokazov da ima cepljenje znizano omejevanje prenosa okuzbe pri delti. Iz tega naslova se ne more vec argumentirati zakaj se cepit (argument "pomislite na svoje dedke" je pa se vedno bil prokleto relevanten ko se ga je uporabljajo za ne-delta varjante).

HKRATI pa se vedno konkretno omejuje hud potek bolezni, tudi pri delti. Downstream efekt tega je zmanjsan pritisk na zdravstveni sistem.

SE VEDNO so nezeljeni ucinki po cepljenju veliko manj pogosti kot po okuzenosti (govorimo o marginalnih efektih!).

 

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02183-8/fulltext

 

Pozabljate da ne komentiram skozi prizmo PCT/CPT ki je v SLO v veljavi in struckotov v SLO. Tic mi ne bi mogel bolj z neba viseti za vse to.

 

Pa mogoce sem spremenil semantiko v bolj nevtralno.

Povezava do prispevka

 

viddek reče pred 18 urami:

Prav cakal sem da bos to nasel

Ne razocaras

 

Gideon je v preteklosti sel gledati tele "RCTje"

Zdaj delajo na vseh uporabljenih studijah

 

Ze to da so avtorji ivmeta anonimni bi ti moralo sum vzbudit

Na 01:14:00+ lepo pojasnjeno

 

cefizl reče pred 10 urami:

Na bandwagonu so msm že ena dva meseca. Pa še enkrat - zakaj ni take vneme preverjat študij o učinkovitosti in varnosti cepiv? Zakaj se big pharmi verjame na besedo in je to sveta resnica. Čeprav majo zgodovino laganja in podkupovanja. Pa sej vidmo zdej, ko se vsak mesec potrdi ena izmed teorij zarote, na ktero antivaxerji opozarjajo že mesece. Ampak vaše vere v znanost, ki vas je zadnje leto nategovala, to seveda ne omaja. 

 

Mislim lol, Ihan na nacionalki drka na mRNA cepiva in jih kuje v zvezde, niti 24 ur kasnej Švedska ustavi cepljenje z Moderno za vse pod 30. Sledi ji Danska za vse pod 18. You cannot make this shit up.

+ Majdič lepo pojasni kako se pač znanost razvija in adaptirat. 

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

Me zanima, ce se kdo spomni teh scen in so sli raziskat kaj je slo narobe, uredili zdravstveni sistem, se naucili uporabljat ventilatorje, itd. Ampak mocno dvomim, ker je lazje folku tezit naj se cepijo.

 

Zalostno tudi, da se je burden of proof obrnil. Prej je bilo treba dokazat, da so cepiva (ali pa zdravila) varna in ucinkovita brez dvomov. Zdaj se pa ocitno apriori vzame, da je vse okej in je treba dokazat, da je nekaj narobe. To je kar hudo narobe bi rekel.

 

Od kot ti sploh ignoranca da pomisliš, da Covid-19 ne bo prinesel občutnih reform zdravstvenega sistema?

 

Ko že sprašuješ zakaj se je burden of proof obrnil? Ker SMO DOKAZALI, da so cepiva dovolj varna in dovolj učinkovita (brez dvomov) za emergency use. To je tista prelomnica, ko so evropske in svetovne inštitucije potrdile cepivo. Aja pa glede na število študij ki prihajajo je še vedno izjemen interes spremljati obnašanje cepiv

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

Ker SMO DOKAZALI, da so cepiva dovolj varna

 

Ubistvu so se vsi resni stranski učinki pokazal šele po odobritvah, ker jih v osnovnih kliničnih študijah sploh niso zaznali. Zato jih pa zdej veselo kenslajo za določene starostne skupine. Ampak ja, brez dvomov. 

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 uro:

Brez skrbi, sem se vedno provax in sem se vedno za cimhitrejse in cimsirse precepljenje populacije.

Je pa cedalje vec dokazov da ima cepljenje znizano omejevanje prenosa okuzbe pri delti. Iz tega naslova se ne more vec argumentirati zakaj se cepit (argument "pomislite na svoje dedke" je pa se vedno bil prokleto relevanten ko se ga je uporabljajo za ne-delta varjante).

 

wowowo nedolgo nazaj bi za tako izjavo bil antivaxer teoretik zarot low IQ  :w00t: 

Povezava do prispevka
cefizl reče Pravkar:

 

Ubistvu so se vsi resni stranski učinki pokazal šele po odobritvah, ker jih v osnovnih kliničnih študijah sploh niso zaznali. Zato jih pa zdej veselo kenslajo za določene starostne skupine. Ampak ja, brez dvomov. 

to pomeni, da so stranski učinki še vedno relativno zanemarljivi, jap

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

Me zanima, ce se kdo spomni teh scen in so sli raziskat kaj je slo narobe, uredili zdravstveni sistem, se naucili uporabljat ventilatorje, itd. Ampak mocno dvomim, ker je lazje folku tezit naj se cepijo.

 

Zalostno tudi, da se je burden of proof obrnil. Prej je bilo treba dokazat, da so cepiva (ali pa zdravila) varna in ucinkovita brez dvomov. Zdaj se pa ocitno apriori vzame, da je vse okej in je treba dokazat, da je nekaj narobe. To je kar hudo narobe bi rekel.

 

Glede na globalno razsirjenost bolezni in posledice bolezni, se najverjetneje oba lahko strinjava da se s tem fenomenom se nismo srecalo v zadnjih 100 letih.

 

Ali se lahko tudi strinjava da nismo bili pripravljeni nanjo in na posledice?

 

Dopuscas moznost da je kolektivni odziv, od PCT pogojev, do klorokina do sedaj ivermektina, bil nekako najboljsi effort ki se je v zmesnjavi ven prisel, vukojebina aside?

 

Jaz se vedno zagovarjam ukrepe, cetudi so se izkazali in lahko da se bodo izkazali za popolnoma kontraproduktivne. In ko bo tega konec, potegnemo najboljse zakljucke in se pripravimo na naslednja taksna situacija (ne sej ne, ker sem cinik vem da bomo ostali isti debili)

Povezava do prispevka
UFO reče pred 9 minutami:

Ne vem, povej mi. V bistvu javni sektor na splošno, ne javna uprava. Veliko večino delovne dobe sem bil v privat sektorju, če se hočeš v to vtaknik. Zdaj sem zaradi korone v javnem dobri dve leti.

Vbistvu mi dol visi.

Dokler si sposoben tvoriti koherentne misli in jih  argumentirati, se ne bom vtikal v tvoje ozadje. Ti tudi ne, ane?

Marketa reče pred 9 minutami:

 

wowowo nedolgo nazaj bi za tako izjavo bil antivaxer teoretik zarot low IQ  :w00t: 

Ker nedolgo nazaj take izjave niso imele osnove.

 

Ce fuknem zdej jst 1000 trditev, za katere se cez pol leta jih 100 izkaze za resnicne, in se cez pol leta se 1 izkaze za resnicno, in se obesim na to sveto resnico, bi me resno jemal in pozabil na 999 preostalih, od katerih je marsikatera negirala mojo "resnicno"?

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Alo viddek dejva midva malo se pogovorit. Praviš da "za delto ni dokazano, da preprečuje kužnost". Dej mi dve, tri peer reviewed študije, ki to potrjuje. Oz. od kod ti ta ideja? Ker sam nimam občutka, da bi medicinska stroka tolko swtichala kot ti v zadnjem tednu. 

 

In ne zame raziskava kot je bila objavljena zgoraj ni raziskava ampak zapravljanje davkoplačevalskega denarja. Brez kontrolne skupine malo na uč ocenit kako se virus obnaša v posameznih zveznih državah je norost brez primere. 

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
viddek reče pred 6 minutami:

Ker nedolgo nazaj take izjave niso imele osnove.

 

Ubistvu so mele osnovo, ker smo nekateri to vidl v živo, ampak je bla to anekdota, tak da ni velal in smo bli označeni z antivaxer teoretik zarot low IQ.

 

Med drugim smo poznal tut drugače zdrav folk, ki je umrl v roku 14 dni po cepljenju ...

uredilo bitje cefizl
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 minutami:

Alo viddek dejva midva malo se pogovorit. Praviš da "za delto ni dokazano, da preprečuje kužnost". Dej mi dve, tri peer reviewed študije, ki to potrjuje. Oz. od kod ti ta ideja? Ker sam nimam občutka, da bi medicinska stroka tolko swtichala kot ti v zadnjem tednu. 

 

In ne zame raziskava kot je bila objavljena zgoraj ni raziskava ampak zapravljanje davkoplačevalskega denarja. Brez kontrolne skupine malo na uč ocenit kako se virus obnaša v posameznih zveznih državah je norost brez primere. 

To je prva za katero sem uspel najti (dvomim da o njej govoris;)

Predvidevam da bo v kratkem sledilo kr ene par takih

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02183-8/fulltext

Povezava do prispevka
viddek reče Pravkar:

To je prva za katero sem uspel najti (dvomim da o njej govoris;)

Predvidevam da bo v kratkem sledilo kr ene par takih

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02183-8/fulltext

bom prebral ampak New Johnson & Johnson data shows second shot boosts antibodies and protection against COVID-19 – but one dose is still strong against delta variant – Foreign Policy News

 

problem je da nimamo pojma :)

Povezava do prispevka

sem zacel gledat uno okroglo mizo UL

prvi znanstvenik s 30 let izkusenj ugotavlja, da flat eartherstvo dandanes uziva vedno vecjo podporo in mu je to eden glavnih pokazateljev nezaupanja v znanost. lol. a je ta model ze kdaj slisal za confirmation bias? kje so tile flat eartherji, ki jih je tako mnogo? a pozna kdo kakega? razen par trollov k skacejo okrog tega folka ni glih neki. tud preprican sem, da so flat eartherji bili aktivni ze dolgo nazaj, ampak takrat se ni bilo facebooka. pomoje od kar je youtube ustanovljen najdes posnetke flat eartherjev (in drugih teoretikov zarot).

 

bolj me pa moti tale skriti pomen tega kar govori. spet tisto, ce nisi provax si flat earther. in ce si flat earther mors bit valda glup (tud njegov nacin govora sporoca to). torej najvecji izziv te epidemije in zaupanja v znanost je to, da je folk flat earthersko glup. ne mores da verjames kaj slisis od znanstvenika s 30 letnimi izkusnjami.

saj ne, da je kriza znanosti bila ze dolgo pred epidemijo in definitivno ni v krizi zarad glupega folka ampak zaradi znanosti same. a se kdo spomni unih, ki so objavljali neke izmisljene troll raziskave in so jih kar objavljali v revijah, ker je review process v kurcu? al pa ta problem, da vecine raziskav ni mogoce ponoviti?

 

ali pa je mogoce kriza znanosti podobna kot kriza v politiki. da noben ne nosi nobene odgovornosti? ne mores ti na podlagi "znanosti" sprejemati in vsiljevati folku neke ukrepe, ki vplivajo na njihovo zivljenje. ne mores jih zanicevati s flat eartherji, ce dvomijo. potem pa, ko pridejo novi podatki, ki pokazejo, da so bili v zmoti. hja veste znanost se spreminja. ne bit flat earther pa sprejmi novo narativo.

 

sploh ne vem ce bi dalje gledal.

uredilo bitje drevored
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

sem zacel gledat uno okroglo mizo UL

prvi znanstvenik s 30 let izkusenj ugotavlja, da flat eartherstvo dandanes uziva vedno vecjo podporo in mu je to eden glavnih pokazateljev nezaupanja v znanost. lol. a je ta model ze kdaj slisal za confirmation bias? kje so tile flat eartherji, ki jih je tako mnogo? a pozna kdo kakega? razen par trollov k skacejo okrog tega folka ni glih neki. tud preprican sem, da so flat eartherji bili aktivni ze dolgo nazaj, ampak takrat se ni bilo facebooka. pomoje od kar je youtube ustanovljen najdes posnetke flat eartherjev (in drugih teoretikov zarot).

 

bolj me pa moti tale skriti pomen tega kar govori. spet tisto, ce nisi provax si flat earther. in ce si flat earther mors bit valda (tud njegov nacin govora sporoca to). torej najvecji izziv te epidemije in zaupanja v znanost je to, da je folk flat earthersko glup. ne mores da verjames kaj slisis od znanstvenika s 30 letnimi izkusnjami.

saj ne, da je kriza znanosti bila ze dolgo pred epidemijo in definitivno ni v krizi zarad glupega folka ampak zaradi znanosti same. a se kdo spomni unih, ki so objavljali neke izmisljene troll raziskave in so jih kar objavljali v revijah, ker je review process v kurcu? al pa ta problem, da vecine raziskav ni mogoce ponoviti?

 

ali pa je mogoce kriza znanosti podobna kot kriza v politiki. da noben ne nosi nobene odgovornosti? ne mores ti na podlagi "znanosti" sprejemati in vsiljevati folku neke ukrepe, ki vplivajo na njihovo zivljenje. ne mores jih zanicevati s flat eartherji, ce dvomijo. potem pa, ko pridejo novi podatki, ki pokazejo, da so bili v zmoti. hja veste znanost se spreminja. ne bit flat earther pa sprejmi novo narativo.

 

sploh ne vem ce bi dalje gledal.

zato ker si predstavljaš da imaš kakršnokoli kapaciteto, da lahko znanstvenikom govoriš kaj je in kaj ni

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

jaz ne vem no, sam ce bi mene vprasal, kaj se mi zdi najbolj kriticno, najvecji izziv v moji stroki (programiranje), definitivno nebi odgovoril, da glupi ljudje, ki ne znajo uporabljat racunalnikov

FTG zakaj sodis po sebi? za razliko od tebe, jaz premorem kar veliko kapacitet.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

jaz ne vem no, sam ce bi mene vprasal, kaj se mi zdi najbolj kriticno, najvecji izziv v moji stroki (programiranje), definitivno nebi odgovoril, da glupi ljudje, ki ne znajo uporabljat racunalnikov

zato ker ne piše vsak programov - ker ne delujejo. 

 

to kar se dogaja v antivax sceni je v bistvu da vsak spiše svoj program in čeprav mečejo errorje na vsakem kliku še vedno za silo delajo. recimo da ko pritisnem x mi vrže neki vn. sicer računalnik se trikrat ugasne, enkrat eksplodira ampak vseeno ... recimo da je if then funkcija izpolnjena. 

To smo prvo videli v družboslovju - vsak je kritik politike čeprav nima orodja za kritiko (poglej si moj post v protest temi), sedaj to vidimo v znanosti. Folk bere povzetke in misli da je strokovnjak

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 9 minutami:

This article is a preprint and has not been peer-reviewed

 

Navedek

Participants Individuals 18 years and older newly vaccinated with Ad26.COV2.S

Sej na začetku so vsa cepiva učinkovita pri preprečevanju okužbe z delto. Ampak ne traja dolgo in pri vektorskih, ki majo že v osnovi manjšo zaščito, še prej pade kot pr mRNA.

 

@viddekpopravi me če se motim. Sklepam glede na ono študijo ko sva jo mela na začetku tedna v obdelavi glede Astre in Pfizerja.

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...