Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Slick reče pred 8 minutami:

Edit: Budi, to si sam fotografiral, ali je možnost, da je fotka iz preteklih let?

Nisem jaz fotografiral, je pa slika 100% legit, letošnja. Podobne imaš tudi na mnogih hrvaških portalih in webcamih.
(jaz sem bil ta vikend na enem od slovenskih jezer kjer je bili na eni strani jezera celih 12 lokalnih redneckov s frocovji, šotori in pivom in kaj vem čem še, na drugi pa 5 kolesarjev + jaz & moja, nisem za tako sardinjenje)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Slick reče pred 22 minutami:

Pismo ej, folk res nima domišlije in ideje kam na dopust.

 

pa dobr, bil je podaljšan vikend, 4dni ni dost časa da se furaš dlje k pa v istro ali krk, dobr sej se najdejo lepi placi tud tam, ampak za teh par dni je blo folku bolj važno, da se namaka in sisa pirčke

Povezava do prispevka
saosin reče pred 29 minutami:

 

pa dobr, bil je podaljšan vikend, 4dni ni dost časa da se furaš dlje k pa v istro ali krk, dobr sej se najdejo lepi placi tud tam, ampak za teh par dni je blo folku bolj važno, da se namaka in sisa pirčke

Absolutno. Kdo sem jaz, da bi sodil. Vsakemu svoje. Ampak Baško poznam, nič drugače ne zgleda julija in avgusta med tednom. S tem da Baška ni ravno blizu. 3 ure vožnje iz LJ, če imaš veliko sreče.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka

Druženje največ do 50 oseb Vlada se je zato odločila, da zmanjša število ljudi, ki se smejo družiti, s 500 na 50. "Ob tem smo ohranili možnost druženja, ko gre za organizirane prireditve, v primeru, da je podano pozitivno soglasje NIJZ," je poudaril Kacin. "To pomeni, da so na prireditvi prisotni redarji, da je zagotovljena fizična razdalja in sedežni red. To ureditev bo vlada formalno potrdila na dopisni seji. Gre za bistveno sporočilo: preprečiti moramo nova žarišča v Sloveniji."

 

VIR: https://www.zurnal24.si/slovenija/to-so-najnovejsi-ukrepi-ki-jih-je-zaradi-covid-19-sprejela-vlada-349267

 

koncerti, veselice, festivali definitivno odpadejo še za kar nekaj časa :cry:

Povezava do prispevka

Kolikor sem spremljal v preteklih dneh, imajo Hrvati dva žarišča, Zagreb in Đakovo. V Zagrebu naj bi bili vir nočni klubi, v Đakovu samostan. Ostala mesta po nekaj primerov vsakih nekaj dni, večinoma vnešenih iz tujine (verjetno BiH in Makedonija) in njihovi kontakti, tako kot pri nas.

 

Glede na to, da so v Zagrebu okužbe zakuhali mladi v diskotekah, verjetno ni najbolj pametno odpirati nočne lokale po obali in organizirati festivale, ker se bodo tudi mladi zagrebčani prej kot slej šli malo hladiti v morje.

Povezava do prispevka

do kdaj je pa odprt?

 

fora je kako je lokal/prostor uradno registriran 

 

če je kot bar/lokal lahko deluje (do dovoljenega obratovalnega časa)

 

če je pa kot nočni klub/diskoteka pa ne sme obratovat

 

to je sicer bullshit in bi moralo veljati za vse isto oz vse določit isti delovni čas v času teh ukrepov

 

 

Povezava do prispevka

Po drugi strani je pa vladajoči garnituri na v HR rezultat volitev očitno pomembnejši od turizma. Razmišljajo o ukinitvi samoizolacije za vstop iz BiH od jutri dalje. V nedeljo imajo volitve v državni zbor, v BiH pa stabilno bazo volilnih upravičencev. https://www.index.hr/vijesti/clanak/bozinovic-ukidamo-samoizolaciju-za-one-koji-ulaze-iz-bih/2193973.aspx

 

No, to pa ne bo dober signal turistom iz SLO in severneje.

Povezava do prispevka
Slick reče pred 42 minutami:

Dokler nima Hrvaška 40 okuženih na 100k prebivalcev ne bo potrebno v samoizolacijo ob prihodu domov. Če je Hrvatom kaj do turizma, bodo hitro prepovedali žurke in zaprli diskoteke.

IMHO bodo samo priredili testiranje in SLO ne bo dala hrvatov na rdeč seznam. Bi bil presenečen če bi. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...