Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mislim, da Ana pravi, da sem o tem tut lagal in zavajal.

 

No zdej je uradno.

 

Navedek

People who are fully vaccinated against Covid yet catch the virus are just as infectious to others in their household as infected unvaccinated people, research suggests.

 

https://www.theguardian.com/world/2021/oct/28/covid-vaccinated-likely-unjabbed-infect-cohabiters-study-suggests

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Bwahaha... Tip je prepričan, da je splav na Irskem uber liberalen in, da so vsi mediji tukaj čisto levičarski. Predvidevam, daje eden tistih ameriskih "Ircev", ki so po pošti pošiljali plastične fetuse ob referdumih ali pa stojijo pred porodnišnicah z anti splav plakati. 

 

Nimam namena sploh odgovarjati na tisto neumnost, ker je to eden tistih irskih potomcev, ki so razočarani, da država ni več neka vukojebina, ki ji vlada cerkev. 

 

Dolores Cahill pa je Irska verzija Trohe. Še nacionalisti so jo skenslal.

https://m.independent.ie/irish-news/politics/freedom-party-chairdolores-cahill-asked-to-resign-after-controversial-covidclaims-40506557.html

 

Aja pa glede tega, da je precepljenost nižja med migranti, sem imela prav. 

 

https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/low-vaccine-uptake-among-central-and-eastern-european-communities-cso-1.4713195


https://www.irishtimes.com/news/health/waterford-city-district-has-state-s-highest-rate-of-covid-19-infections-1.4707344

 

a na tt link lahk odgovoriš, glede na to, da je iz iste strani, ko si jo tut sama prlimala. 

uredilo bitje Bumbar s kanglico
Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 21 minutami:


https://www.irishtimes.com/news/health/waterford-city-district-has-state-s-highest-rate-of-covid-19-infections-1.4707344

 

a na tt link lahk odgovoriš, glede na to da je iz iste strani ko si jo tut sama prlimala. 

Trenutna zadeva. Gre za okoli 50k prebivalcev in vsak izbruh izgleda hujši. Trenutno je dvotedenska incidence okoli 500. Tradicionalno je največje število okužb blizu severno irske meje. Oni so nek standard, tam kjer sem jaz je tudi velikokrat med višjimi v državi zaradi predelave mesa, kjer so pogosto izbruhi. Precej krajev  ki so trenutno visoki ponavadi niso med najvišjimi. Ima pa Waterford visoko šolo in nekaj izbruhov je verjetno med študenti od začetka oktobra, ko se je začel študij. Največ so imeli okoli 150 potrjenih primerov na dan. 

 

Tradicionalno je kak del Donegala banana del države in tam je tudi precepljenost nekoliko nižja. (Razlog ni nizja precepljenost pač pa, da so malo Teksas tam in toliko stran od Dublina, da ne verjamejo v irske zakone.)

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Avion reče pred 51 minutami:

Sam res, glede na to, da si zdaj potrjeno pozitiven kljub statusu P, a se ti v aplikaciji karkoli spremeni? Nič, ane? 

 

kakšni aplikaciji? zvem?

mam zdej C potrdilo in P potrdilo, ampak to drugo začne veljati 8.11. :)

 

ne vem pa, a mi bo izdana prav kaka izolacija

vsekakor pa imam namen do takrat bit zaprt kot pes

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 27 minutami:

Bomo vidli. Jaz mislim da ne bo pogoja da se moraš trikrat v pol leta. Ampak bo že čas pokazal ane...

itak da bo pogoj, ker čez čas pada imunost

 

seveda v primeru, če bo v interesu strokovnost, ne pa politika

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Avion reče pred 17 minutami:

Ja, saj ne namigujem, da ti ne bos odgovoren, ampak ce imas v casu potrjene okuzbe se vedno uporaben covid passport ... Meni bi bilo smiselno, da se ti za recimo dva tedna "zaustavi", da se pac res drzis izolacije. 

 

uf, valda bi blo to že čist preveč za RUPETINO

isto kot npr. da bi Evita mogla bit v karanteni z mano :D

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 4 minutami:

Zaenkrat sem nekje prebral, da je priporočilo za tretjo 9 do 12 mesecev po drugi, v vsakem primeru pa najmanj 6 mesecev po drugi.

Zdaj, lahk da bodo dali ponovem zahtevo tri doze v pol leta, sam dvomim.

 

No ja... kot, da je velika razlika zdaj. Pravi dve sta v enem mesecu, potem tretja pa po šestih. Je pač v 7 mesecih tri in. Tomato-tomejto.

Povezava do prispevka
Navedek

Tudi v novogoriški bolnišnici pojasnjujejo, da so na današnjem sestanku določili nove bolnišnične kapacitete za zdravljenje covidnih bolnikov "v zavedanju po popolni mobilizaciji kapacitet slovenskega zdravstva za sprejem teh bolnikov". Trenutno imajo sicer polno zasedeno intenzivno enoto, kjer skrbijo za pet bolnikov, navadni oddelek pa je z 20 bolniki 70-odstotno zaseden. V prihodnjem tednu bodo skladno z načrtom ministrstva akutni oddelek povečali za 10 postelj, intenzivnega pa za eno

moj bog kakšne to imamo dimenzionirane naše bolnice, a to sploh zasluži takšno ime

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 25 minutami:

ma če bi osebno koga poznal, bi mu magari poslal tist pdf

sam ne

al je to itak prek kake javno dostopne aplikacije?

 

mumbo360 reče pred 17 minutami:

 

Daj prosim preveri

 

res me zanima kakšen bo rezultat

Povezava do prispevka
maksi reče pred 43 minutami:

moj bog kakšne to imamo dimenzionirane naše bolnice, a to sploh zasluži takšno ime

Boljše kot v tem koncu. Ne vem kako je v Sloveniji, ampak tu je normativ, da je ena sestra na eno posteljo na intezivni. Torej rabiš ljudi in najti osebje, ki ga že tako primanjkuje je veliko težje kot prostor za dodatno posteljo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...