Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Flamingo reče pred 11 minutami:

 

V parih mesecih lol. Kmalu bo dve leti od začetka korona krize in vse kar so pri nas uspeli narediti je, da si lahko vodilni izplačujejo po 7000€ korona dodatka na mesec, ves ostali kader pa beži daleč stran zaradi neurejenih razmer. 

A tega, da zaposleni zapuščajo bolnice, ker garajo cele dneve, da pri življenju ohranjajo kekce, ki bi se lahko izognili bolnici s cepljenjem, pa ne boš omenil. 

 

Najboljše je za korono krivit place med vodilnimi. Da pa cel kup zdravstvenih delavcev klepa nadure, ker nekateri verjamejo, da je korona samo ena gripa nevarna samo za 90letnike in debele, se pa nikoli ne omenja. 

 

  • Račka +1 3
  • Trol 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 14 minutami:

A tega, da zaposleni zapuščajo bolnice, ker garajo cele dneve, da pri življenju ohranjajo kekce, ki bi se lahko izognili bolnici s cepljenjem, pa ne boš omenil. 

 

Najboljše je za korono krivit place med vodilnimi. Da pa cel kup zdravstvenih delavcev klepa nadure, ker nekateri verjamejo, da je korona samo ena gripa nevarna samo za 90letnike in debele, se pa nikoli ne omenja. 

 

 

Lažeš in zavajaš. Medicinske sestre odhajajo, ker so tretirane kot zadnji drek, za mizerno plačo. To se je dogajalo že pred covidom. Zdej pa vodilni študentom ponujajo višje plačilo, kot ga majo medicinske sestre, da bi pršl pomagat na covid oddelke. 

 

Pa dejmo še ignorirat dejstvo, da so bolnce, zarad covida v manj kot letu, po več desetletjih minusa pršle v ornk plus. Nimajo pa dnarja, da bi pošteno plačal backbone zdr. sistema.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 9 minutami:

Najboljše je za korono krivit place med vodilnimi. Da pa cel kup zdravstvenih delavcev klepa nadure, ker nekateri verjamejo, da je korona samo ena gripa nevarna samo za 90letnike in debele, se pa nikoli ne omenja. 

 

Mamo mi strokovnjake za takšna vprašanja:

Kastor reče Dne, 30. 10. 2021 at 16:30:

Ni panike bomo zelo moderno uvozil kako cenejšo delovno silo, mal beguncev iz Sirije, kakega Tajvanca očitno mogoče še kako drugo cheap delovno silo, oni se bodo ekspresno cepil, jim damo še izpit za tovornjak in voila...

Povezava do prispevka
ana reče pred 12 minutami:

A tega, da zaposleni zapuščajo bolnice, ker garajo cele dneve, da pri življenju ohranjajo kekce, ki bi se lahko izognili bolnici s cepljenjem, pa ne boš omenil. 

 

Najboljše je za korono krivit place med vodilnimi. Da pa cel kup zdravstvenih delavcev klepa nadure, ker nekateri verjamejo, da je korona samo ena gripa nevarna samo za 90letnike in debele, se pa nikoli ne omenja. 

 

 

Bolnici se ne boš izognil s cepljenjem, 25-30% hospitaliziranih je cepljenih. 

 

Če bi jaz garal cele dneve nadure za nizko plačo z minimalnim dodatkom in dobim podatek, da si je moj nadrejeni izplačeval 7000€ dodatka bi tudi jaz rekel sayonara. Medtem so si še gozdarji izplačevali po 5000€, ravnatelji/policisti so imeli povprečje 2000€ in tako naprej. A ne bi bilo tukaj racionalno omejiti dodatke na res rizične sektorje, pa višek denarja nameniti v nov kader ter izboljšave v zdravstvu? Pa ne mi ponovno z "nekaj mesecev je premalo za kakršnekoli izboljšave", minilo je skoraj 2 leti, premaknili se nismo pa nikamor. 

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Tarr reče pred 2 urama:

Pri kadilcih odtehta moja pravica do čistega zraka njihovo pravico do kajenja. Saj lahko kadijo samo ne tam kjer s tem uničujejo zrak nekomu ki te slabe razvade nima. 

 

Za tvoj primer ne plačnika sem malo preveč posplošil, sem pričakoval da  je logično da za otroke plačuje nekdo drug. Prav tako za invalide in ostale skupine, ki niso sposobne za delo. 

 

To drzi samo, ce gre za na solidarnosti baziran sistem. :) 
 

 

ana reče pred 2 urama:

Jaz plačam 50 evrov za vsak obisk splošnega zdravnika. Plačujemo tudi splošne zdravstvene prispevke. Ker plačamo okoli 3000 evrov letnega privat zavarovanja za štiri družinske člane mi zavarovalnica povrne 25 evrov na obisk. Naše zavarovanje je razmeroma dobro za ceno, lahko bi plačevali se veliko več.

 

Tako izgleda samoplačniški sistem, Slovenija ni niti približno blizu temu. Hčerka je imela težave z mandeljni in se ob vseh zavarovanjih so bili stroški operacije okoli 300 evrov. Brez zavarovanja okoli 3000 za operacijo in eno noč v bolnici. Če ne bi šli privat, bi lahko čakali leta za prvi pregled. 

 

Kot že rečeno je to vse nad prispevki za javno zdravstvo, ki jih plačujejo vsi zaposleni. 


Irska?

 

Flamingo reče pred 39 minutami:

 

1) Bolnici se ne boš izognil s cepljenjem, 25-30% hospitaliziranih je cepljenih. 

 

2) Če bi jaz garal cele dneve nadure za nizko plačo z minimalnim dodatkom in dobim podatek, da si je moj nadrejeni izplačeval 7000€ dodatka bi tudi jaz rekel sayonara. Medtem so si še gozdarji izplačevali po 5000€, ravnatelji/policisti so imeli povprečje 2000€ in tako naprej. A ne bi bilo tukaj racionalno omejiti dodatke na res rizične sektorje, pa višek denarja nameniti v nov kader ter izboljšave v zdravstvu? Pa ne mi ponovno z "nekaj mesecev je premalo za kakršnekoli izboljšave", minilo je skoraj 2 leti, premaknili se nismo pa nikamor. 

 

 


1) A se ti ne zdi, da bi 70-75% manj covid pacientov pomenilo, kaj pa vem, 70-75% manjso obremenjenost covid oddekov? 
 

2) Dvomim, da nekdo pusti sluzbo, ker dobi on 20% visjo placo, direktor/vodja pa recimo 200% visjo. 
 

Pred covidom so bile medicinske sestre v primerjavi z zdravniki nesorazmerno obremenjene in podplacane, zdej med covidom, vsaj v sbi, delajo precej manj (ce niso lih na covid oddelku) kot so pred covidom. Toda, sploh mlajse, zakaj bi delale pri nas za jurja, ce lahko cez mejo za dva do tri. :)) 

 

Pa tudi sicer nas javni zdravstveni sistem nacrtno plenijo in demolirajo od druge polovice devetdesetih. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
UFO reče pred 8 minutami:

Ja, verjamem da je lahko še slabše. Počakaj da bo po koroni treba počasi začeti vračat miljarde. Se spomniš zgodb o Interbrew, Laško, Union, Mercator, NLB, druge banke. No, slovensko zdravstvo gre po isti poti.


Naceloma se. Sam zdravstva ne mores prodat zasebniku, i guess…

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 22 minutami:

1) A se ti ne zdi, da bi 70-75% manj covid pacientov pomenilo, kaj pa vem, 70-75% manjso obremenjenost covid oddekov? 

Zakaj misliš, da bi vsi te necepljeni bli zaščiteni pred hospitalizacijo, če je po podatkih ministrstva za zdravje v petek v bolncah bilo 40% polno cepljenih?

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

Zakaj misliš, da bi vsi te necepljeni bli zaščiteni pred hospitalizacijo, če je po podatkih ministrstva za zdravje v petek v bolncah bilo 40% polno cepljenih?


Ker sem spet zamesal hospitalizirane in folk, ki je zivljenjsko ogrozen. Tej, ki koncajo v bolnici za dan ali dva, meni niso problematicni in jih ne smatram za problem z vidika obremenjevanja zdravstva, ce jih ni trebat lih ventilirat ta dva dni. Res pa mi nihce ne more brat misli in nisem tega napisal.

 

Pa sklepam, da bi, v teoreticnem primeru 100% (P+C) bilo tudi generalno manj covidnikov v bolnici.

 

(Ta bolj dovzetni za covid bi itak pomrli ob cepljenju 🥸)

 

 

ps: lahko bi napisal tudi samo: touche, to sem res zaril stevilke, po tisti matematiki bi obremenitev padla za 1/2 in ne 3/4. 
 

 

Povezava do prispevka
UFO reče pred 1 uro:

Evo, jaz ga kupim za 1€. Može?


Evo, boš namesto 1€ dal kar najmlajšo polnoletno sorodnico, da bo cela transakcija v istem (prepovedanem) duhu. 😱

 

Pokliči Zdravca, on je za biznis pa tudi priimek ima pravi za tak biznis. 😁 

 

Drugace, malo bolj ontopic, trenutno sem na vzhodu BiH in tu je stanje (stevilo dnevno umrlih zaradi covida) zadnje tedne visje kot med vojno. 

Povezava do prispevka

Tole ni covid je gripa post ampak zamenjaj gripo za covid v članku. Isti stavki, isti akterji. 

 

Februar 2019

 

Navedek

Gripa je bila usodna tudi za mlajšega, neuradno 38-letnega moškega, ki je pred gripo veljal za popolnoma zdravo osebo, tudi iz Celja poročajo o podobnem primeru smrti moškega srednjih let. 

 

Navedek

Več je tudi zapletov – samo v UKC Ljubljana so hospitalizirali 716 bolnikov, nekaj ljudi se bori za življenje, so v komi, dihajo s pomočjo aparatov, živijo z zunajtelesnim krvnim obtokom. Iz Maribora sporočajo, da 10 % obolelih potrebuje intenzivno zdravljenje.

 

Navedek

Letos se zapleta pri tistih, ki so bili pred gripo zdravi, brez kroničnih obolenj. 

 

Navedek

V ljubljanskem Kliničnem centru so jim postelje odstopili tudi nekateri drugi oddelki. V Celju, kjer je prav tako kot v Ljubljani zaradi gripe umrla prej zdrava oseba srednjih let, dodajajo nove postelje, odpovedujejo nenujne internistične preglede in nenujne operacije. Nič drugače ni na Jesenicah, kjer se v intenzivni enoti še ena mlajša oseba bori za življenje. Letošnja gripa je nevarnejša, ne le pri starejših in kroničnih bolnikih, tudi pri zdravih mladih ljudeh.

 

Navedek

Da se še kar nekaj ljudi bori za življenje, potrjuje tudi Bojana Beovič, namestnica predstojnice Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja v UKC Ljubljana. Dodaja, da imajo intenzivne oddelke popolnoma zasedene.

Navedek

"Ne razumem populacije, ki je popolnoma neprecepljena, ker ugotavljamo, da čim bolj so ljudje izobraženi, čim bolj so nekje poučeni, se cepijo, čim manjša je ta izobraženost, čim manjša je stopnja izobrazbe, manj se cepijo," pojasnjuje Rus.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/bakterije-pridejo-v-ze-poskodovana-tkiva-in-povzrocijo-hudo-obliko-pljucnice.html

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/letosnja-gripa-nevarnejsa-bolnisnice-pokajo-po-sivih.html

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 10 urami:


Smem vprasst kaj je tu nenavadnega? Spomnim se, da je v razredu mojega otroka vec kot 60% sosolk/sosolcev bilo skoraj istocasno bolnih, stevilni ucitelji…, pro nas na Obali pa ni bilo opazit kaj dosti. Podobno bi bilo s covidom, ce ne bi bilo ukrepov, vsaj na zacetku. 
 

Povezava do prispevka

Navdusen sem nad spanci moram rect(predvsem zato ker so sposobni vsi enako delat, drugac so cigoti imo 🙂), drzijo se omejitve nosenja mask kot pijanc plota, jaz sem tukaj kot najvecji antivaxer, v Sloveniji pa med bolj pridnimi, kar se tice nosenja mask. Ljudje jih res nosijo tudi ko se setajo sami po plocnikih zvecer itd, v gostilnah ugriznes v hrano masko nazaj in zvecijo- to sicer ni treba delat sam starejsi so pa striktno full protection mode. 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 21 minutami:

Navdusen sem nad spanci moram rect(predvsem zato ker so sposobni vsi enako delat, drugac so cigoti imo 🙂), drzijo se omejitve nosenja mask kot pijanc plota, jaz sem tukaj kot najvecji antivaxer, v Sloveniji pa med bolj pridnimi, kar se tice nosenja mask. Ljudje jih res nosijo tudi ko se setajo sami po plocnikih zvecer itd, v gostilnah ugriznes v hrano masko nazaj in zvecijo- to sicer ni treba delat sam starejsi so pa striktno full protection mode. 


Kje pa si bil? Zelo podobno izkusnjo sem imel prejsnji teden al teden pred tem v Alicanteju. 
 

Nikjer (razen na letaliscu) niso preverjali PCT, ampak glese mask so zelo dosledni - se, ko greeo na wc, si dajo masko in jo umaknejo sele, ko so zopet za mizo (bat/restavracija). Nekateri so jih imeli tudi med kosilom, samo pri vnosu hrane si jo dajo pod brado. 
 

Imajo pa, vsaj tam, izjemno visoko precepljenost. In pri njih je covid povzrocil vecji problem kot pri nas, naš “lockdown” je bil priloti njihovem gasilska veselica. 
 

Pa je regija “zelena”. 
 

Leto dni nazaj si tudi zunaj moral nosit masko. 
 

Pa nikjer, vsaj kjer sem se sam zadrzeval, ni bilo folka z alufolijo na glavi :))

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...