Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Tom7i reče pred 18 minutami:

A smo spet pri teh debilnih primerjavah varnostnih pasov in cepiv?

 

To je bilo tudi že povedano: varnostni pasovi se potegnejo čez telo, cepiva pa se vbrizgajo v telo.

Edina varianta, ko bi bili te dve stvari primerljivi, bi bila, če bi si morali ljudje varnostne pasove vtaknit v rit in jih nato potegnit skozi prebavni trakt ter skozi usta. Tako bi namreč tudi varnostni pas postal poseg v telo, kot so to cepiva.

 

Do takrat pa le primerjate jabolka in redkvice.

Predvidevam, da ne jemles drog, ne pijes alkohola, jes samo zdravo prehrano in podobno. Ker ni bolj neumnega, kot ti 'my body is my temple' izgovori, ki se jih uporabi povsem selektivno.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Predvidevam, da ne jemles drog, ne pijes alkohola, jes samo zdravo prehrano in podobno. Ker ni bolj neumnega, kot ti 'my body is my temple' izgovori, ki se jih uporabi povsem selektivno kot izgovor. 

nič od tega, pa tudi če bi, je to moja izbira, vlada pa tudi cepljenje hoče prodati kot lastno izbiro

Povezava do prispevka
maksi reče pred 7 minutami:

nič od tega, pa tudi če bi, je to moja izbira, vlada pa tudi cepljenje hoče prodati kot lastno izbiro

Saj je lastna izbira. Al boš rekel, da te policaj lovi po cesti, te odvleče v cepilni center, te privežejo na stol in prisilno cepijo?!

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 5 minutami:

Saj je lastna izbira. Al boš rekel, da te policaj lovi po cesti, te odvleče v cepilni center, te privežejo na stol in prisilno cepijo?!

 

Če zjutraj spijem eno kavo ali pa zvečer spijem en pir, lahko čez dan kljub temu grem na bencinsko po ene žvečilne gumije ali pa na avtobus. Če nimam pogoja PCT, pa ne morem it niti po žvečilne gumije na pumpo, kaj šele, da bi uporabljal javni prevoz. Ampak to je čisto moja osebna izbira, a ne.

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 4 minutami:

 

 Ampak to je čisto moja osebna izbira, a ne.

Ja, seveda. Noben te ne sili, da se cepiš.  Ne vem, tako kot, a boš hodil na šiht ali ne. Te tud nihče ne sili. Oglasi se, ko ti bomo potrkali na vrata in proti tvoji volji vnesli cepivo v tvoje telo. Se pa ta trenutek bliža, no doubt.

uredilo bitje AdamSmit
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 21 minutami:

Saj je lastna izbira. Al boš rekel, da te policaj lovi po cesti, te odvleče v cepilni center, te privežejo na stol in prisilno cepijo?!

 

A ti lahko kdaj rata bit malo manj glup, pls. Te bodo ljudje tudi malo bolj resno jemali pol.

uredilo bitje mangoforatango
  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

A ne obstaja ta PCT samo na papirju? Dobesedno vsi, ki jih poznam so ali cepljeni in imajo legalno potrdilo ali pa niso cepljeni in imajo potrdilo od prijatelja/sorodnika. Kamorkoli greš vsi samo bežno pogledajo potrdilo. No pa tudi če ga skenirajo ne vedo ali je potrdilo tvoje ali ne, za osebno te pa ne smejo vprašat. Kje je sploh še problem v praksi? Kot jaz vidim si problem delajo le tisti idioti, ki raznim varnostnicam težijo, da ga ne sme vprašati za PCT medtem ko bi lahko mirno pokazal potrdilo nekoga drugega in vstopil popolnoma brez težav. To bi spremenil le večji nadzor inšpektorjev in drastične kazni, a za kaj takega še nisem slišal. Kakšna naj bi bila kazen, če vstopiš nekam z potrdilom nekoga drugega? 

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
reder reče pred 3 minutami:

A ne obstaja ta PCT samo na papirju? Dobesedno vsi, ki jih poznam so ali cepljeni in imajo legalno potrdilo ali pa niso cepljeni in imajo potrdilo od prijatelja/sorodnika. Kamorkoli greš vsi samo bežno pogledajo potrdilo. No pa tudi če ga skenirajo ne vedo ali je potrdilo tvoje ali ne, za osebno te pa ne smejo vprašat. Kje je sploh še problem v praksi? Kot jaz vidim si problem delajo le tisti idioti, ki raznim varnostnicam težijo, da ga ne sme vprašati za PCT medtem ko bi lahko mirno pokazal potrdilo nekoga drugega in vstopil popolnoma brez težav. To bi spremenil le večji nadzor inšpektorjev in drastične kazni, a za kaj takega še nisem slišal. Kakšna naj bi bila kazen, če vstopiš nekam z potrdilom nekoga drugega? 

"Iz prakse lahko povemo, da policisti dnevno obravnavajo več primerov ponarejanj potrdil preboleli, cepljeni ali testirani (PCT). Ob ugotovitvi, da gre za ponarejeno listino, jo policisti zasežejo in zoper osebo, ki je listino želela uporabiti kot pravo, spišejo kazensko ovadbo. Za kaznivo dejanje ponarejanja javnih listin je zagrožena kazen zapora do treh let," so pojasnili na Generalni policijski upravi.

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

bolnice polnijo stari, cepljeni ali necepljeni. možično jih ne polnijo pač mladi. enako kot tudi pred tem valom.

 

glede na to, da je cepljenih večina starejših, ne razumem, zakaj taka panika (paniak je večja ko ni bil nihče od starejših cepljen lansko leto). ostalo je le še kaka četrtina ali celo petina necepljnih starejših in niti tega ne more servisirati slovensko zdravstvo (ob dejstvu da niso vsi naenkrat okuženi in jih vseeno 90% ne potrebuje bolnišnično oksrbo).

 

 

torej sklepam da se gre zopet za pritiske na necepljene z grožnjami in zmerjanjem (to je tako zelo dobro delovalo v preteklosti, pa so rekli, gremo še enkrat probat, ja). drugače si ne razlagam,d a je nekdo tako nesposoben, da na eni strani ne testira glevne prenašalce okužb (cepljene), razen če nimajo resnih simptomom, medtem pa redno testira in na vse načine maltretira necepljene, medtem ko se jim število očitno okouženih starotnikov veča. rešitev ap naj bi bila - zapiranje lokalov in šol.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Jasna stvar, da se komot uporablja lažno potrdilo. Kaki butec moraš biti, da sploh pride do tega, da te obravnava policija si ne znam predstavljati. 

 

Če pokažem poštni uslužbenki ali kelnarci lažno potrdilo, ne vem na kak način me bo zadržala do prihoda policistov, če ne bom pokazal osebnega dokumenta ali pa bom rekel, da sem ga pozabil doma. 

 

So možno primeri... Ampak je tako mala verjetnost, da te dejansko dobijo do kazenskega postopka... Skoraj kot loterija. Kup stvari se mora poklopit.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 18 minutami:

"Iz prakse lahko povemo, da policisti dnevno obravnavajo več primerov ponarejanj potrdil preboleli, cepljeni ali testirani (PCT). Ob ugotovitvi, da gre za ponarejeno listino, jo policisti zasežejo in zoper osebo, ki je listino želela uporabiti kot pravo, spišejo kazensko ovadbo. Za kaznivo dejanje ponarejanja javnih listin je zagrožena kazen zapora do treh let," so pojasnili na Generalni policijski upravi.

 

Tu se gre o ponarejenih potrdilih, kaj pa o pravem potrdilu, ki ti ga je dal prijatelj? 

 

tomazek reče pred 9 minutami:

Jasna stvar, da se komot uporablja lažno potrdilo. Kaki butec moraš biti, da sploh pride do tega, da te obravnava policija si ne znam predstavljati. 

 

Če pokažem poštni uslužbenki ali kelnarci lažno potrdilo, ne vem na kak način me bo zadržala do prihoda policistov, če ne bom pokazal osebnega dokumenta ali pa bom rekel, da sem ga pozabil doma. 

 

So možno primeri... Ampak je tako mala verjetnost, da te dejansko dobijo do kazenskega postopka... Skoraj kot loterija. Kup stvari se mora poklopit.

 

Točno to. "Najebejo" le tisti, ki to sami hočejo v imenu neke kvazi borbe. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 9 minutami:

 

Tu se gre o ponarejenih potrdilih, kaj pa o pravem potrdilu, ki ti ga je dal prijatelj? 

 

 

 

(4) Kdor prevzame identiteto druge osebe ali z obdelavo njenih osebnih podatkov izkorišča njene pravice, si na njen račun pridobiva premoženjsko ali nepremoženjsko korist ali prizadene njeno osebno dostojanstvo, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do treh let.

Povezava do prispevka
reder reče pred 15 minutami:

Tu se gre o ponarejenih potrdilih, kaj pa o pravem potrdilu, ki ti ga je dal prijatelj?

 

To se je meni zgodila velika "nesreča". Pridem v gostilno na pivo z družbo in me tišči scat kot hudiča. Kelnarci hočem pokazat mojo QR kodo... ampak ni mogla takoj pogledat, ker je stregla ljudi in sem pustil telefon na mizi ter letel na WC scat. No v vmesnem času so si ljudje pri omizju poslikali mojo QR kodo :D

 

Ni blo glih tak... ampak to so že malenkosti.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 2 minutama:

(4) Kdor prevzame identiteto druge osebe ali z obdelavo njenih osebnih podatkov izkorišča njene pravice, si na njen račun pridobiva premoženjsko ali nepremoženjsko korist ali prizadene njeno osebno dostojanstvo, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do treh let.

Če uporabiš tuje potrdilo to ni nič od tega. Recimo da jaz uporabljam tvoje potrdilo, boš ti zaradi tega kaj manj cepljen? 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 11 minutami:

Cepilno potrdilo je uradni dokument z osebnimi podatki. In ko kažeš potrdilo od svojega prijatelja, se pretvarjaš, da si ta prijatelj, s čimer prevzemaš njegovo identiteto.

https://www.gov.si/teme/osebni-dokumenti/

Uradni identifikacijski dokumenti

Uradni identifikacijski (osebni) dokumenti omogočajo v postopkih pred uradnimi in drugimi organi izkazati istovetnosti oziroma identifikacijo posameznika. V Republiki Sloveniji ima status uradnega identifikacijskega dokumenta vsak dokument, ki vsebuje fotografijo imetnika in ga je izdal državni organ. Najpogostejši uradni identifikacijski dokumenti so:

  • osebna izkaznica,
  • potni list,
  • obmejna prepustnica,
  • vozniško dovoljenje,
  • orožni list in
  • potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna. 
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 5 minutami:

Se pravi grem lahko s tvojim cepilnim potrdilom na banko po kredit in te s tem oskodujem?

Navedek

Za kaznivo dejanje ponarejanja javnih listin je zagrožena kazen zapora

Torej, niso jih direkt vprašali, da uporabljaš javno listin od drugega, ampak drži isto - uporabljaš listino, ki ni tvoja in s tem prevzemaš identiteto

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...