Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Bessie reče pred 15 minutami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

Nič kaj od tega, razen da fejkam masko pod nosom/brado kjer se pač maska nosi. I'm still alive.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 5 minutami:

Upoštevam prioporočila in ukrepe za preprečevanje virusa razkuževanje, maska, distance, minimalno med ljudi, po potrebi tudi testiranje. Pač neko odgovorno ravnanje do sebe in družbe.

Evo pa maš odgovor na svoje vprašanje necepljenim. Ampak tut maska te nebo rešla, če boš neki cajta v istem prostoru z nekom, ki je okužen. Mam zdle 10 takih cepljenih sodelavcev.

 

No pa vitaminčki in občasno razkuževanje grla tut pomagajo.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 minuto:

Ne vem kaj ste, mogoče imate srečo, imate dober imunski sistem ali pa vas še čaka.

Mogoče ste ga imeli tudi vi, preden ste šli prostovoljno za poskusne zajčke :D

 

V mojem socialnem krogu zbolevajo predvsem cepljeni. V bistvu zdele ne poznam nobenega necepljenega, ki bi bil bolan, pa kar nekaj cepljenih.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 4 minutami:

Evo pa maš odgovor na svoje vprašanje necepljenim. Ampak tut maska te nebo rešla, če boš neki cajta v istem prostoru z nekom, ki je okužen. Mam zdle 10 takih cepljenih sodelavcev.

Maska te ne bo rešila ker pač predvsem ščiti druge pred tabo, če si slučajno okužen, to folk v dveh letih še ni uspel dojet.
In ne to ni odgovori, ker beri odgovore so mn3njalničarjev...

 

hordak reče pred 5 minutami:

Nič kaj od tega, razen da fejkam masko pod nosom/brado kjer se pač maska nosi. I'm still alive.

 

maksi reče pred 15 minutami:

a potem misliš da smo necepljeni ubermenschi, ker kljub jebivetrskemu odnosu še nismo zboleli

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
hordak reče pred 9 minutami:

Mogoče ste ga imeli tudi vi, preden ste šli prostovoljno za poskusne zajčke :D

 

V mojem socialnem krogu zbolevajo predvsem cepljeni. V bistvu zdele ne poznam nobenega necepljenega, ki bi bil bolan, pa kar nekaj cepljenih.

30 in več let nisem bil cepljen, redko bolan, nobenih stranskih učinkov po covid cepljenju, razen malo boleče na vbodu, tako,d a moj imunski sistem je bil dober prej in je še vedno.

Zbolevajo vsi, necepljeni po statistikah bolj. Če je v socialnem krogu 100 ljudi in jih je od tega 99 cepljenih in en necepljen in zboli 30 cepljenih in 1 cepljen, nam to pove kaj!?

Trenutno ne poznam nobenega cepljenega, ki bi zbolel s kovidom, pa ene 10 necepljenih. Noben, ki ga poznam in zbolel še ni bil zaradi tega v bolnici.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 26 minutami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

 

ti bom jaz povedal.

 

- masko nosim v stacuni in v ostalih podobnih zadevah. ne nosim je v restavraciji, ker nisem prizadet. kar se tice trgovin bi jo verjetno nosil, tudi ce nebi bila potrebna razen pac takrat, ko bi jo pozabil doma.

- hodim v fitnes (ki je zelo prostoren in zracen). predvidevam tudi, da v fitnes prides trenirat takrat ko si zdrav. zaenkrat v fitnesu ni blo frke. ce kdo trdi, da so fitnesi najvecji prenasalci virusa mu mirno potalam pljesko.

- v sluzbi za kompom valda ne bom nosil maske, ker nisem prizadet. kot da bo kaj pomagala maska ko 5 folka 8 ur na dan diha isti zrak v sobi. masko si dam gor, ce grem v drugo pisarno tezit folku. ampak itak je pa zdaj delo od doma tko da safe. ce mamo s sodelavci organiziran kak teambuilding firma casti teste ne glede na cepitven status.

- vitamine jem redko, ker mislim, da mam zadost raznoliko prehrano. edino D vitamin suplementiram v teh temacnih casih (pozimi k nisem na soncu).

- fejkam potrdila valda. kako naj drugace pridem do kvalitetnih izdelkov (pomemben faktor za zdravje), ki so na voljo samo v tavelkih sparih znotraj "centrov" (interspar vic)

- ce sem med ljudmi probam ohranit clovecnost tko da dam vsakemu roko. ce smo custveno navezani se tudi objamemo brez problema. edino kar je, ko grem na obisk k babici k se noce cepit kak teden prej pazim, da ne razvaljivam po gostilnah in ce mislim, da se me kaj loteva pol ne grem.

 

kaj vec pa ne vem kaj lahk sploh clovek nardi.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 55 minutami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

 

Samotestiram se 1-2x na teden (oz pred tem pac testiranje v centrih). No, sedaj na 48ur in zanekrat vedno negativen. Tega ne fejkam, za it v trgovino sem pa uporabljal potrdilo od kolega. Masko nosim vecino casa za en kurac, ker gre moje pocutje z masko na nosu tudi hitro v kurac (v sluzbi jo pac moramo imeti gor).

 

Treniram, omega3, sedaj bo pocasi spet se vitamin d. Jem relativno zdravo, junk fooda je zelo, zelo malo. Druzim se bolj malo, bolj s familijo in ozjimi kolegi. Za neke zurke itak nikoli nisem bil.

 

Ce bi bil pozitiven, bi se izoliral. V zadnjih 2 letih se v bistvu nisem niti prehladil. Bomo videli, kaj me caka to jesen in zimo.

 

Also: ce vem, da bom v daljsem stiku v isti sobi z bolj ogrozenimi (ergo starejsi oz z zdr.tezavami), se tesitram posebej samo zato.

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

No to sta  dva odgovra karšne sem upal, da jih bo večina dala! Takih necepljenih se ni za bat, prej cepljenih, ki ne upoštevajo ostalih okrepov, ker, lej jaz sem cepljen :fun:

 

Moj point je, da ni tolk pomembno ali si cepljen ali ne kot to, da se držiš drugih ukrepov za preprečevanje okužbe.

 

Testiranje samo pa ni garant za nič, pomaga pa odkriti kakega pozitivnega.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

A ni smešno kako ljudje, ki se ne cepijo, nimajo problema jemati nekih kvazi vitaminov in dodatkov, za katere ni nobenega dokaza, da imajo kake pozitivne učinke in nekatere študije celo trdijo negativne. (Tu ne govorim o vitaminu d ali zelezu, če ga priporoči zdravnik). 

 

Drugače pa poročilo okoli intenzivne tu:

https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/deaths-in-icu-decrease-during-fourth-wave-of-covid-19-pandemic-1.4722576

 

  • Račka +1 3
  • Trol 2
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 15 minutami:

Moj point je, da ni tolk pomembno ali si cepljen ali ne kot to, da se držiš drugih ukrepov za preprečevanje okužbe.

 

Treba je počas začet razlikovat med ukrepi za preprečevanje okužb in ukrepi za preprečevanje težjega poteka bolezni (in posledično preobremenitve zdravstva).

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 22 minutami:

No to sta  dva odgovra karšne sem upal, da jih bo večina dala!

 

ne vem s cimer je bla zasluzena ta pohvala al mi je pa sarkazem detector crknil. zame se v lajfu ni dost spremenilo, razen pac maske v dolocenih situacijah in da se moram jebat s temi neumnimi politicnimi omejitvami.

 

ana reče pred 17 minutami:

A ni smešno kako ljudje, ki se ne cepijo, nimajo problema jemati nekih kvazi vitaminov in dodatkov, za katere ni nobenega dokaza, da imajo kake pozitivne učinke in nekatere študije celo trdijo negativne. (Tu ne govorim o vitaminu d ali zelezu, če ga priporoči zdravnik). 

 

meni je smesno, kako sta dva odgovora, da se dodatki ne jemlejo in pol uletis s tako izjavo. take trolle/neumnosti bi bilo treba moderirat

 

Spiralmind reče pred 1 minuto:

 

Ko si zarukan trol in se ne znaš/nočeš normalno menit. Priporočam odjavo zgoraj desno. totalno frontalno lobotomijo in kozarec toplega mleka.

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Zakaj bi bili? Ce se ne motim je tip uporabil zdravilo, ki stane 2000 dolarjev (monoclonal antibodies). Sem tako zato, da se, da vsem tistim, ki niso cepljeni samoplacljivo transfuzijo s tem. Naj davcna od place vsak mesec trga dovolj, da se vsaj malo povrne stroske neumnosti. 

Sicer je že precej časa minilo od takat, ko sem poslušal kako se je zdravil, ampak dejansko mislim, da je uporabil čisto vse drugo, kot pa tisto, kar je drugače reklamiral in debatiral v svojih podcastih :D

 

Pa tip si je nenormalne količine c vitamina šopal :D 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 minutama:

ne vem s cimer je bla zasluzena ta pohvala al mi je pa sarkazem detector crknil. zame se v lajfu ni dost spremenilo, razen pac maske v dolocenih situacijah in da se moram jebat s temi neumnimi politicnimi omejitvami.

 

Ni pohvala, pač nisi cepljen se pa obnašaš vsaj približno odgovrno, kot je za pričakovat od odraslega človeka.  Saj, če te moti pa začni delat drugače, že to s fejkanjem kaže, da si na robu pričakovanega :sorcerer:

Povezava do prispevka
osis reče pred 4 minutami:

Sicer je že precej časa minilo od takat, ko sem poslušal kako se je zdravil, ampak dejansko mislim, da je uporabil čisto vse drugo, kot pa tisto, kar je drugače reklamiral in debatiral v svojih podcastih :D

 

Pa tip si je nenormalne količine c vitamina šopal :D 

 

 

povej kaj vec o tem

 

drugace pa kaj je narobe z C vitamin overdosom? jaz osebno, ko zacutim, da se mi na ustnici zacenja pojavlat herpes (pokazatelj padca imunskega sistema) se nafilam iz C vitaminon. to mi je dost let nazaj svetovala takrat se studentka medicine. v teh letih sem mel sanso parkrat sprobat zadevo in bi rekel, da dejansko deluje. nikoli vec se mi ni razvila taka huda oblika kot v preteklosti. hipervitaminoza ob redkem overdosu ni skrb. je pa res, da je boljse, ce vsakodnevno skrbis za imunski sistem, da sploh ne prides v to situacijo ampak ko si enkrat v njej se je boljse nafilat.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 34 minutami:

Ko greš primerjat vitamine nujno potrebne za delovanje imunskega sistema z inekcijo kemije direkt v telo. :rofl:

Ko gres primerjat bomboncke z malo cukra in drugo navlako z inekcijo, ki te dokazano sciti pred boleznijo...

 

Predvidevam, da tebi lahko prodajo vsak zvarek, ki se oglasuje z naravno, vitamini, homeopatsko... Pa se mal actimela po vrhu, ker ce Danone pravi, da te sciti pred boleznijo pa mora biti res. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Z megadozami vitamina C ni nic narobe. Sam isto pocnem - 3-5g naenkrat butnem ce cutim karkoli.

Ampak hkrati si recem "sej vem da ne pomaga, samo boli me kurac, boljse se pocutim" :D

 

Isto Vitamin D.

 

Pri VIT D je threshold effect - ko ga imas enkrat doloceno kolicino, ni razlike ce ga vec jemljes. Problem je ko pade pod dolocen nivo.

Vem da mi ga ne primanjkuje, sam ga jemljem tudi poleti. Ker se boljse pocutim.

 

Rogan se je skor ziher z monoklonalci spikal.

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka
ana reče pred 11 minutami:

Ko gres primerjat bomboncke z malo cukra in drugo navlako z inekcijo, ki te dokazano sciti pred boleznijo...

 

Predvidevam, da tebi lahko prodajo vsak zvarek, ki se oglasuje z naravno, vitamini, homeopatsko... Pa se mal actimela po vrhu, ker ce Danone pravi, da te sciti pred boleznijo pa mora biti res. 

Da te dokazano ščiti pred boleznijo je dokazal proizvajalec, tak ko Danone za actimel.

 

Pa zgleda, da si tu edina, ki misli, da vitamini nimajo učinka.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 18 minutami:

 

 

povej kaj vec o tem

 

drugace pa kaj je narobe z C vitamin overdosom? jaz osebno, ko zacutim, da se mi na ustnici zacenja pojavlat herpes (pokazatelj padca imunskega sistema) se nafilam iz C vitaminon. to mi je dost let nazaj svetovala takrat se studentka medicine. v teh letih sem mel sanso parkrat sprobat zadevo in bi rekel, da dejansko deluje. nikoli vec se mi ni razvila taka huda oblika kot v preteklosti. hipervitaminoza ob redkem overdosu ni skrb. je pa res, da je boljse, ce vsakodnevno skrbis za imunski sistem, da sploh ne prides v to situacijo ampak ko si enkrat v njej se je boljse nafilat.

Za Rogana nimam več videa. Je pa tip opisal celo zgodbo ... kako se je okužil, počutil, kaj je jemal in potem after. Sam moramo vedet, da tip je nenormalno bogat, dela redne intenzivne treninge in požre litre kofeina in verjento še kaj nelegalnega.

 

Pri vitimainu C sem slišal, da lahko v določenih primerih povzroči infarkt, če ga je reees preveč.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

 

drevored reče pred 3 urami:

 

ti bom jaz povedal.

 

- masko nosim v stacuni in v ostalih podobnih zadevah. ne nosim je v restavraciji, ker nisem prizadet. kar se tice trgovin bi jo verjetno nosil, tudi ce nebi bila potrebna razen pac takrat, ko bi jo pozabil doma.

- hodim v fitnes (ki je zelo prostoren in zracen). predvidevam tudi, da v fitnes prides trenirat takrat ko si zdrav. zaenkrat v fitnesu ni blo frke. ce kdo trdi, da so fitnesi najvecji prenasalci virusa mu mirno potalam pljesko.

- vitamine jem redko, ker mislim, da mam zadost raznoliko prehrano. edino D vitamin suplementiram v teh temacnih casih (pozimi k nisem na soncu).

- fejkam potrdila valda. kako naj drugace pridem do kvalitetnih izdelkov (pomemben faktor za zdravje), ki so na voljo samo v tavelkih sparih znotraj "centrov" (interspar vic)

- ce sem med ljudmi probam ohranit clovecnost tko da dam vsakemu roko. ce smo custveno navezani se tudi objamemo brez problema.

Tole:

+ jemljem neke kvazi multivitamine  + posebej vitamin D, za katere ni nobenega dokaza o pozitivnih učinkih, imam pa ob preverjanju krvi optimalne ravni vseh zadev. Mogoče zdej preneham z jemanjem, ker uporabnik Ana pravi, da nekatere študije trdijo negativne učinke:rofl:

+ ne hodim v gužvo na razne žure v Cvetličarno ipd. (privat druženj s kolegi, za razne priložnosti, smo v tem času imel kar ene par, kot da ni nič, tud po 50+ ljudi, vsi še živimo, vem noro)

+ ko sem se en dan, v dveh letih, počutil malo slabše, z nekimi simptomi delte, sem se šel testirat. Sam ni blo ne, moram še kar razvaljivat naokoli s kolegovo QR kodo

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 9 minutami:

Da te dokazano ščiti pred boleznijo je dokazal proizvajalec, tak ko Danone za actimel.

 

Pa zgleda, da si tu edina, ki misli, da vitamini nimajo učinka.

Vitamini imajo ucinek, samo jih normalen clovek dobi dovolj v prehrani, kar je vec, ti bo pa kvecjemu povzrocilo kak zelodcni krc. (Tu ne govorim o vitamin D dodatkih). 

https://www.theatlantic.com/health/archive/2013/07/the-vitamin-myth-why-we-think-we-need-supplements/277947/

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 6 minutami:

Vitamini imajo ucinek, samo jih normalen clovek dobi dovolj v prehrani, kar je vec, ti bo pa kvecjemu povzrocilo kak zelodcni krc. (Tu ne govorim o vitamin D dodatkih). 

Sej veš, da tist PDV ko piše na izdelkih ni optimalna dnevna doza ane? 80mg vit C je en pljunek v morje.

 

Torej želodčni krč je problem, vnetje srčne mišice alpa tromboza pa ne?

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...