Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

osis reče pred 13 minutami:

Za Rogana nimam več videa. Je pa tip opisal celo zgodbo ... kako se je okužil, počutil, kaj je jemal in potem after. Sam moramo vedet, da tip je nenormalno bogat, dela redne intenzivne treninge in požre litre kofeina in verjento še kaj nelegalnega.

 

Pri vitimainu C sem slišal, da lahko v določenih primerih povzroči infarkt, če ga je reees preveč.

 

meni je to jasno, da je tip bogat in je sel all in ko je zvedel da ma korono

ampak to je vse on razlozil kako in kaj kolikor vem. ni mi jasno tam ko si napisal, da se je zdravil z necim drugim, kot je govoril na svojem podcastu.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

 

Jemljemo vitamin D, cink in omega3. Pojemo pa veliko sadja in zelenjave.

V trgovino gremo ob večerih, se držimo distance (me je motilo že pred covidom, da se ti v trgovini kdo prilepi na hrbet ), maske, razkuževanje. Službeni test nam velja tudi zunaj. Tak, da ne ponarejamo potrdil. Niti ne vidim smisla. Pač ne grem - ne rabim takih trgovin (splet).

 

Družba, s katero se družimo, so vsi nad ~55 cepljeni, med 30 in 55 pa nekje pol. Nekateri se sedaj morejo zaradi službe - terensko delo v tujino.

Jaz čakam na novavax cepivo oz. neko klasično cepivo. Sebe ne vidim v ogroženi skupini, kar pa seveda ni nujno res.

 

Smo pa ravno iz karantene, ker je zbolela starejša hčerka (suhi kašel, par dni vročina), ki se je okužila od učitelja. Ravno pred počitnicami. Smo rekli, to je to, vsi se bomo prekužili.

Smo se odločili, da je ne bomo izolirali, ker se ne spodobi. Več časa je sicer preživela v sobi, pogovori, občasno kavč, obroke smo imeli normalno skupaj. Smo pa vedno zračili hišo. Noben od ostalih članov družine (žena, dojenček) ni zbolel (niti glavobola ali nekih rahlih simptomov).

 

Vsi smo normalno cepljeni po shemi, + proti klopnemu meningoencefalitisu, otroci še proti ostali golazni (pnevmokoki, ...). Žena se vedno cepi proti gripi.

Kot se napisal, zaenkrat še čakam na klasično alternativo pfizerju.

uredilo bitje Dipling
  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

 

meni je to jasno, da je tip bogat in je sel all in ko je zvedel da ma korono

ampak to je vse on razlozil kako in kaj kolikor vem. ni mi jasno tam ko si napisal, da se je zdravil z necim drugim, kot je govoril na svojem podcastu.

Ja mišljeno je bilo, da je on hvalil  Ivermectin znotraj svojih podacastov, samo on ga pa ni uporabil ko je zbolel in podobno.

 

 

Zanimiv intervju:

 

https://4d.rtvslo.si/arhiv/intervju/174820041

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

Evo, bom še jaz napisal: 

 

- z masko popolnoma nikoli nisem imel problemov. Trgovine, kulturne prireditve, pisarna, delo z ljudmi, maska skoz, pravilno nameščena. Bmk "če ne deluje", jaz jo nosim, edino večkrat jo moram zamenjat, ampak tudi nisem tak pujs, da bi eno masko uporabljal cel teden. 

- roke si umivam/razkužujem skoz, super mi je, da mi je v navado prišla ta ekstra higiena, big fan.

- živim sam z mačko, načeloma imam res minimalne šanse, da bi se kdorkoli karkoli nalezel od mene. V kolikor grem na obisk k stari mami, recimo, se dodatno testiram.

- družim se v ozkem krogu prijateljev, če je kdo boln (kakorkoli), se pač ne dobimo, logično. Na žurke ne hodim, ker sem prestar za to in ker nikoli nisem bil fan gužve, sploh pa ne sedaj. Nazadnje sem bil v kinodvorani, maska brez problema cel film gor.

- testiram se po novem na 48 ur, drugače sem se vestno testiral, kakor je bilo odrejeno (oziroma kdaj preventivno še celo večkrat, just to be safe). Za kulturne prireditve ne fejkam potrdil, ampak jebemu boga, da mi nihče ne bo kratil pravice do uporabe javnega prevoza, pa če se ne glavo postavijo, sploh z vsemi temi dvojnimi merili (dijaki lahko, jaz ne smem). 

- ko smo pri javnem prevozu: uporabljam ga minimalno. Res, raje grem peš od Šiške do centra, kot pa na trolo, drugače pa kolo skos. Če pa je zunaj naliv, jaz pa moram na šiht, valda ne bom capljal po vodi, da na koncu zbolim, lol.

- sicer sem zdaj nekaj fizično v kurcu, ker mam neke vnete živce v desni roki/bolečina v hrbtu, tako da malo manj športam, drugače pa grem vsaj 2x - 3x na teden tečt (10-14km na krog).

- prehrana bi bila lahko boljša, zato tudi sam zraven krkam kakšen vitamine/magnezij/omega 3 maščobe, ampak nič drastičnega. Probam pit čim več tekočine nasploh, zdaj je čaj v igri, aja, pa obvezno česen skorajda non stop. Afrodiziak, I tell you.

- tabletov nasploh se ne poslužujem; nazadnje sem jemal Naklofen zaradi vnetega hrbta/roke, ampak sem tudi s tem zaključil, prejšnji teden sem bil par dni na bolniški (prehlad), sem pojedel 2 aspirina? Nisem čisto prepričan, ampak nekaj takega.

- valda, če imam kakršnekoli simptome, se testiram, opazujem, pokličem zdravnico itd, pač logično. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 3 urami:

Ko greš primerjat vitamine nujno potrebne za delovanje imunskega sistema z inekcijo kemije direkt v telo. :rofl:

Ce noces razumet, da za prehrambene dodatke ni potrebno dokazovati prav nobene trditve o ucinkovitosti. Poleg tega je njihova regulacija napram zdravilom/cepivom nonexistent. 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 urami:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

 

1x kompleksni multivitamini, 4k iu vitamin d, 4 kapsule omega 3, 450mg magnezij

 

bolest ne postoji

 

lp

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 9 minutami:

Ce noces razumet, da za prehrambene dodatke ni potrebno dokazovati prav nobene trditve o ucinkovitosti. Poleg tega je njihova regulacija napram zdravilom/cepivom nonexistent. 

Ubistvu je učinkovitost vitamina C in D na delovanje imunskega sistema kr dobro znana.

Povezava do prispevka
Bessie reče Dne, 8. 11. 2021 at 12:53:

A lahko, tisti, ki se ne cepite, razložite kakšen je vaš odnos do virusa, ki je praktično povsod okoli nas?

Izvajate kakšne zaščitne ukrepe ala vitamini, maske ipd. al enostavno ne jebete 5% hodite med ljudi, če je le možno brez maske, ali pa vsaj nos ven, družite se kot da ni nič, fejkate potrdila ipd.

Evo res me zanima.

ne nosim maske nikjer, ne jem nobenim vitaminov, druzim se vec kot leta prej, kr pogosto spoznavam nov folk, zuram v Cvetki, fejkam potrdilo, testiram se nikoli, ubistvu zivim cisto isto kot prej

bo kar bo, mi je cisto vseeno 

Povezava do prispevka
reder reče pred 2 minutama:

V kakšni obliki konkretno pa jemljete C vitamin in omego 3 tisi, ki se boljše spoznate na to? Je vsak dober ali je treba biti na kaj pozoren?

Uf, evo, jaz sem Omega 3 kupil v DM, ne vem, kera firma, ampak nič ekstra? Vitamin C pa probam dobit direktno iz sadja, sploh zdaj, ko šopam mandarine skosssss.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 15 minutami:

ni res, da je non existent.

 

tudi benefitov iz zelenjave ni potrebno dokazovat pa ti noben ne pametuje zakaj jo jes.

Ko prebereš tole, je povsem jasno,  zakaj je industrija prehrambenih dodatkov tako dobičkonosna. Primerljivo z big pharma, samo, da so oni regulirani, pri teh dodatkih pa omeniš par vitaminov, janeževo korenino, dodaš naravno in domače in se takoj najde dovolj ovc, ki bodo to kupile.

  • Račka +1 5
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 23 minutami:

Ce noces razumet, da za prehrambene dodatke ni potrebno dokazovati prav nobene trditve o ucinkovitosti. Poleg tega je njihova regulacija napram zdravilom/cepivom nonexistent. 

 

fauci ouchie osebno priporoča 6k iu vitamina d dnevno

 

https://vitamindwiki.com/Dr.+Fauci+takes+6%2C000+IU+of+Vitamin+D+daily+–+Sept+2020

 

nekatere študije tudi 10k

 

https://www.nature.com/articles/s41598-019-53864-1

Povezava do prispevka
Flosar reče pred 5 minutami:

 

fauci ouchie osebno priporoča 6k iu vitamina d dnevno

 

https://vitamindwiki.com/Dr.+Fauci+takes+6%2C000+IU+of+Vitamin+D+daily+–+Sept+2020

 

nekatere študije tudi 10k

 

https://www.nature.com/articles/s41598-019-53864-1

Vitamin D in nekateri drugi kot folic acid (se ne spomnim slovenskega izraza) pred nosečnostjo ali železo za slabokrvnost so izjema. Tisti centrum vitamini pa niso kaj dosti več kot placebo.

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

kako da ga ni uporabil. dobesedno vsi so pisal o tem, da ga je. tudi sam je govoril, da ga je jemal.

sem šel mal googlat in ga je res označil, kot da mu je največ pomagal. Iz tistega podcasta se pa ne spomnim tako močne promocije. Vem pa da ga je prej precej hvalil in zato mi je bilo čudno, da ga tudi zdaj ni.

 

Jaz imam vitamin D + betaglukan zdajle in pa ameriški slamnik

Povezava do prispevka
reder reče pred 48 minutami:

V kakšni obliki konkretno pa jemljete C vitamin in omego 3 tisi, ki se boljše spoznate na to? Je vsak dober ali je treba biti na kaj pozoren?

 

Ni vsak dober. Naceloma ima dober omega 3 tudi svojo ceno, ponavadi kvaliteno ribje olje v kapsulah.

 

Teh in podobnih zadev se nikoli ne kupuje v nekih Mullerjih v obliki sladkih bombonov, kakor pravi ana.

 

Moja go to firma je Solgar, imas pa tudi kvalitetnejse. Nizje od Solgarja ne grem.

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...