Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mitsu reče pred 27 minutami:

Bodite veseli, da vedno obstaja opozicija nečemu, tako kot zdaj obstajamo takoimenovani "antivakserji", drugače bi tudi "vakserji" že zdavnaj tenko piskali, ker bi vas politični vampirčki, ki ne vedo kje se končajo meje za plenjenje denarja, tudi vas že zdavnaj stisnili v kot s kakšnim odlokom ali dvema.

 

Zakaj ta stereotip, da so vaxerji politični idioti, ki ne razumejo, da se politika okorišča s trenutno situacijo?

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 15 minutami:

 

Zakaj ta stereotip, da so vaxerji politični idioti, ki ne razumejo, da se politika okorišča s trenutno situacijo?

 

Moj odgovor je bil samo odgovor zadnjim petim spodpihovalcem - Budiju, AdamSmithu, Blacku, Viddku, Svitu, da se ne bo spet šlo v naslednjo brezvezno rundo obmetavanja z nesmisli, pa sem z nekim postom hotel malo ustavit zadevo.

 

Brenta reče pred 19 minutami:

Thank you captain obvious. 

 

Tldr

T.i. antivaxxerji odkrili toplo vodo, more news at 11

 

Globje raje nisem šel, sem samo površinsko ošvrknil zadevo za malo umiritve in da malo pokontempliramo zadevo, namesto da se samo obmetavamo z bedarijami. Če greš globje, potem moraš sledit belemu zajcu........vsi vemo kaj sledi........mindfuck :)))).

 

uredilo bitje Mitsu
  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 uro:

Ker veliko vaxerjev hoče da politika vse prisili v njihov način življenja. 

 

Pa ti res misliš, da na primer meni, ki sem se cepil, paše ta način življenja? Dejte no bit malo bolj strpni do drugače mislečih, ni vse tako črno-belo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 4 minutami:

Ne vem kaj ti paše, je pa dejstvo da s tem ko se ukrepe spoštuje se politiki omogoča, da jih vleče v nedogled.

 

Jaz te sicer ne poznam in ne vem, s čim se ukvarjaš in od česa živiš. Vem pa, da je ogromno ljudi, ki si ne morejo privoščiti preseravanja kot "ne bom spoštoval ukrepov ker jih bo tako konec", ker dobiš eno kazen ali dve, lahko zapreš dejavnost in greš živet pod most. Ali pa izgubiš dostop do zdravstva, če si kronično bolan in si potem v riti.

 

Malo morgen da bi bilo konec ukrepov. Pa sej je menda vsem jasno, da gre za zdravstveno krizo (ali pa teorijo zarote, če komu paše) svetovnih razsežnosti. Vlada je gnila (pa ne samo naša) in bo ukrepe vlekla tako ali drugače, če ji je to v interesu To, da se vaxerji in antivaxerji spravljajo drug na druge jim je pa samo voda na mlin.

Povezava do prispevka

Dejansko se politika bolj slabo okorisca s to situacijo, ker naceloma razen kje v NZ, je tale korona prej minus za tiste na vladi. Johnso se je mogoce malo zvlekel ven z njihovo 'world beating vaccine policy'. Ja je cel kup kadrovanja v Sloveniji, ampak v Sloveniji itak se ni bilo vlade, ki ne bi nastanila cel kup svojih. Tole se bo ponovilo spomladi samo s strani tistega, ki bo imel dovolj glasov za vlado. 

 

Ce se ne motim, so se tu odlocili, da se bodo klubi morali zapreti ob polnoci, jih je porast zadnjih par dni malo prevec prestrasil. Aja pa k frizerju bo potreben pc. (malo brez veze, ker ga skoraj vsakdo, ki ga potrebuje, ima).   

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 3 minutami:

 

@ana ti res mislis, da ne obstajajo podtalne transakcije, zaradi katerih imajo vlade korist?

 

 

Podtalne transakcije obstajajo tudi zunaj pandemije. Ja prislo je do raznih zlorab (na mojem koncu predvsem Covid nadomestila, ki je bil razmeroma visok), ampak v veliki meri pa je precej malo razlike ali je pandemija ali ne. Problem je samo, da imajo zaradi sicer upravicene politike ECB malo vec denarja za metat naokoli. Po mojem prepricanju sta ta vlada in prejsnja vlada v Sloveniji naravnost porazni, samo dvomim, da bi bilo kaj dosti manj zlorab brez pandemije. 

 

Bolj pozitivna novica pa je, da bo Pfeizer podobno kot Merck omogolcil genericno verzijo svoje tablete proti Covidu. V drzavah z veliko skepso do cepiv bo mogoce to naredilo veliko razliko (seveda morajo najprej dobit licenco). 

 

https://www.irishtimes.com/business/health-pharma/pfizer-to-allow-generic-versions-of-its-covid-19-pill-in-95-countries-1.4730177 

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 14. 11. 2021 at 23:23:

 

saj ti ga ne

 

ok, next?


Glej moj primer. V slovenj gradcu mamo testiranje sam od 7-9 ure, kar pomeni da morn dat za test dopust. 
Cepit se ne mislim, zato ko se mi zarad vlkih presaditev mišic na nogi itak ž strdki delajo občasno. 
Na avtobus brez testa ne morem, tk da ne morem na šiht. 

 

aja pa okužit se mi še tut ni uspelo

uredilo bitje Bumbar s kanglico
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 8 minutami:


7-9 ure, kar pomeni da morn dat za test dopust. 
 

Navedek

Stroške samotestiranja krije delodajalec, če pa se delavec ne sme cepiti zaradi zdravstvenih razlogov, strošek testiranja nosi država. Po novem so sicer iz obveznega testiranja izvzeti tisti, ki opravljajo delo od doma.

Navedek

Testiranje se všteva v delovni čas. 

 

uredilo bitje AdamSmit
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 15 minutami:

Tisti, ki se ne smejo cepit (potrjeno s strani zdravnika) so ga res najebal. Tretirani so isto kot ne-PC folk, kar ni fer, po drugi strani pa jih tud ne morš lih tretirat enako kot PC folk. A so vsaj testi za T pogoj bili vedno zastonj, tudi takrat ko se jih je načeloma zaračunavalo?


So bli ja. 

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 2 urama:

Tisti, ki se ne smejo cepit (potrjeno s strani zdravnika) so ga res najebal. Tretirani so isto kot ne-PC folk, kar ni fer, po drugi strani pa jih tud ne morš lih tretirat enako kot PC folk. A so vsaj testi za T pogoj bili vedno zastonj, tudi takrat ko se jih je načeloma zaračunavalo?

Kdo sploh so tisti, ki se ne smejo cepit?

 

Načeloma za vse pravijo, da se lahko cepijo in naj se grejo cepit.

 

Glede na nizko učinkovitost cepiva proti prenosu, bi ta peščica ljudi komot imela enak status kot cepljeni.

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka

Covid-19: Pfizer to allow developing nations to make its treatment pill

Navedek

US drug company Pfizer has penned a deal to allow its experimental Covid-19 treatment pill to be made and sold in 95 developing nations.

 

More than 10,000 Australians have filed coronavirus vaccine injury claims

Navedek

Taxpayers are facing a hefty bill for rare but significant coronavirus vaccine injuries, with at least 10,000 people planning to claim under the federal government’s no-fault indemnity scheme.

 

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Po toliko uporabljenih dozah težko govorimo o eksperimentalnem cepivu, ker to je bil res ogromen trial in se je videlo, kakšne pizdarije lahko povzroči.

 

Poleg tega npr za gripo, potrebuješ cepljenje vsako leto. Ne vem, zakaj bi pri covidu lahko sklepali, da bo drugače in bo en odmerek dovolj za vekomaj (no sej če se cepiš z vektorskim je zelo možno, da to je en odmerek dovolj do konca življenja 😬).

Povezava do prispevka

Mamice pripravljajo otroke za v šolo. Bunda check, kapa check, kopija ustave check, članek z FB, ki ga je objavila sodelavka Sanela check...Otroke dostavit pred šolo in naj gredo v boj za pravice, mamica pa lepo si v službi tiščati palčko v nos brez problema. Danes bo pestro v šolah :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...