Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mitsu reče pred 6 minutami:

 

Zdravsta pa nisem sprobal samo zaradi zloma, ampak kasneje  še zaradi psihične bolezni, ker sem se skuril na delovnem mestu. Kako pa ti potem lahko ocenjuješ delo alternativcev, če še nisi nič sprobala?

Ne morem, niti ga ne mores ti. Ocenjuje se z raziskavami, ki potrdijo ali pa ne njihove trditve. Alternativci so, ker lahko samo verujemo v njihovo zdravljenje, ni pa dokazano. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 25 minutami:

Ne morem, niti ga ne mores ti. Ocenjuje se z raziskavami, ki potrdijo ali pa ne njihove trditve. Alternativci so, ker lahko samo verujemo v njihovo zdravljenje, ni pa dokazano. 

 

Glej men ni treba da mi kdorkol karkoli dokaže. Jest sem rabu pomoč, na srečo najdu človeka, ki mi je pomagu in mi ni treba nič verjet in verovat. Izkusil sem slabe dohtarje, dobre dohtarje, slabe alternativce, dobre alternativce, pa recimo da sem že tolk star da bi pa kej mogu vedet.

 

Pa sej sem reku da sem jest za obe stvari.Ti izključuješ še alternativne možnosti, brez da bi sploh imela kakršnekoli izkušnje. Cepljenje je prostovoljno, pa sem se odloču da bom mal počaku. Nisem v stiku z veliko ljudmi, še dodatno so me omejil, what's the problem? Rajši naj se cepljeni testirajo, da bo zadeva bolj pod kontrolo.  

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 55 minutami:

castim kilo cukra ce bi kdo rad pozdravu plucnco bronhitis

Greš do zdravnika da ti posluša pljuča in po potrebi predpiše sumamed.

 

Aja ups, do zdravnika ne moreš, vlada jim je pa z odlokom prepovedala predpisovanje sumameda. Lahko greš samo na PCR pa doma čakat, dokler ni samo od sebe bolje ali pa si za v bolnico.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Mitsu saj to se zavedaš, da na vsako tako zgodbo o neuspešnem zdravljenju je zadaj 10 takih, ko je bila zadeva super, sam pač da folk ne bo šel potem razglašat kako so ga fino zrihtal, kupil bo 10 dag kave in je to to.

 

Ma kje vi zivite?

 

Moj oce je v prvem valu s preluknjanimi pljuci (so se zacela sesedat) pri 61 letih cakal 5 ur na zdravnika pri prazni bolnici, nato so ga v paniki odpeljali v operacijsko sobo, ker je bila ze kriza.

 

Moja zena je 15 let nazaj v hudih bolecinah cakala cel dan na operacijo slepica, nato so jo v paniki odpeljali v operacijsko sobo, ker je bila ze nevarnost smrti.

 

Meni so 15 let rabili, da mi ugotovijo, zakaj imam dolocene tezave, sedaj pa ne morem na operacijo, cuz korona.

 

Prej bi rekel, da je na 10 slabih 1 dobra izkusnja, ne glede na korono.

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 11 minutami:

Moj oce je v prvem valu s preluknjanimi pljuci (so se zacela sesedat) pri 61 letih cakal 5 ur na zdravnika pri prazni bolnici, nato so ga v paniki odpeljali v operacijsko sobo, ker je bila ze kriza.

 

Moja zena je 15 let nazaj v hudih bolecinah cakala cel dan na operacijo slepica, nato so jo v paniki odpeljali v operacijsko sobo, ker je bila ze nevarnost smrti.

 

Meni so 15 let rabili, da mi ugotovijo, zakaj imam dolocene tezave, sedaj pa ne morem na operacijo, cuz korona.

 

Prej bi rekel, da je na 10 slabih 1 dobra izkusnja, ne glede na korono.

 


Potrjuješ ravno to kar je bilo napisano nad tabo - slabe izkušnje dobijo nesorazmerno več pozornosti kot vsaka posamična dobra. 
 

Mislim, da nihče ne pravi, da je naše zdravstvo 100%, ampak, če bi že hoteli dokazati neko statistično značilnost, bi moralo:

500 tvojih očetov s preluknjanimi pljući čakati pulmološkem oddelku, 500 ostalih pa pri homeopatu
500 tvojih žena za slepič iti v bolnico, drugih 500 pa k alternativnemu zdravilcu

500 mangotov ugotavljati zakaj imajo določene težave pri uradni medicini, 500 pa pri alternativni veji



To bi bil še vedno zelo majhen vzorec, ampak neskončno bolj reprezentativen kot random nametane prigode, ki se ljudem pač zgodijo v življenju. 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 42 minutami:

Aja ups, do zdravnika ne moreš, vlada jim je pa z odlokom prepovedala predpisovanje sumameda. 

ne

izdaja je omejena na odobrene indikacije (kar dobesedno tud pise v odloku)

 

razen ce mislis da ti bojo predpisal tabletiran cuker ko bos klamidijo fasal

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 26 minutami:

dobesedno v navodilih ti pise

Da ne bomo slepomišili, prepovedali so ga na samoplačniško, do javnega zdravnika pa itak ne moreš z respiratorno okužbo by protocol.

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2035

 

(3) Zdravila z učinkovino azitromicin ni dovoljeno predpisati na samoplačniški recept.

 

In pa

 

(3) Ne glede na prejšnji odstavek je zdravila iz prejšnjega odstavka dovoljeno uporabljati tudi za zdravljenje pacientov, obolelih zaradi okužbe z virusom SARS CoV-2, vendar le za okužbe v okviru bolnišničnega zdravljenja.

 

Dajo ti ga šele, ko se ti pljučnica toliko razpaca, da si za v bolnico

 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 2 urama:

 


Potrjuješ ravno to kar je bilo napisano nad tabo - slabe izkušnje dobijo nesorazmerno več pozornosti kot vsaka posamična dobra. 
 

Mislim, da nihče ne pravi, da je naše zdravstvo 100%, ampak, če bi že hoteli dokazati neko statistično značilnost, bi moralo:

500 tvojih očetov s preluknjanimi pljući čakati pulmološkem oddelku, 500 ostalih pa pri homeopatu
500 tvojih žena za slepič iti v bolnico, drugih 500 pa k alternativnemu zdravilcu

500 mangotov ugotavljati zakaj imajo določene težave pri uradni medicini, 500 pa pri alternativni veji



To bi bil še vedno zelo majhen vzorec, ampak neskončno bolj reprezentativen kot random nametane prigode, ki se ljudem pač zgodijo v življenju. 

 

Amiko. Ni izgovora, da nekdo 5 ur caka v prazni bolnici. Ne seri.

 

V ostale dve zadevi pa se niti vtikal ne bom, doloceni ocitno zivite v neki svoji realnosti.

Povezava do prispevka

"Vlada je sprejela nov odlok, po katerem bodo morali imeti božični sejmi ločene vhode in izhode, obiskovalci bodo morali izpolnjevati pogoj PCT in nositi maske, strežba hrane in pijače na stojicah pa ne bosta dovoljeni (z izjemo pečenega kostanja)."

 

Vlada pravi:

6c1c16dc45d308c9013c35df788ef87c.gif.eff81598b039a522969113bc657c7db5.gif

uredilo bitje MarioKing
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

A to se prav trudijo razpizdit folk s tako glupimi odloki? Prizadeto, kere budale to spomnijo in pol potrdijo..:wacko:

 

Pol bo letos namesto a gremo na kuhančka, a gremo na kostanjčka?:lol:

 

Pa kdo je kostanj zdej pozimi, morda v LJ, mi smo ga nehali doma pečt pred kakim mescom že..

 

Pa na neke koncerte/dogodke decembra zgleda lahko tudi pozabimo. Čeprav sem včeraj vidu reklamo na tv za Magnifica da bo za božič v Stožicah. A bo pol to sede pa z maskah.. ali pa organizator ve kaj več? Res težkov bi bli slabši kar se tiče ukrepov, obveščanja vseh pravi čas, da se ve načrtovat, pripravit.. it bo zdej ful nekih privat žurk zaradi tega. 

 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 3 urami:

Prodajalci pečenega kostanja so prvorazredni državljani.

 

Change my mind.

 

Covid 19 ne mara pečenega kostanja.

 

Change my mind.

 

Edit: samo resno, kero tele je dalo to izjemo not, vsaka čast. Imaš dva štanta:

 

- v enem tip peče pomfri, ga da vročega v škrnicel in ga proda stranki; to je prepovedano, ker je povečana nevarnost okužbe.

- v drugem tip peče kostanj, ga da vročega v škrnicel in ga proda stranki; to je dovoljeno, ker....um.... Covid 19 ne mara pečenega kostanja.

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

A ni tako, da se najbolj prodaja prav kuhanček in kostanj. 

Vlada je prepovedala samo eno.

 

Prohibicija Boj proti virusu 2021

 

Kdaj lahko pričakujemo umik alkohola iz trgovin, da ne bo pijana mularija širila omikrona? 

Za zdravje se gre navsezadnje!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...