Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 40 minutami:

No Ana.. ne da bi komurkoli želel kaj slabega. Ampak ne prehitro govoriti... Sedaj pri nas številke padajo, pri vas pa rastejo. Nikoli ne veš kam bojo šle številke v bolnišnici in številke umrlih, če se bo tak trend rasti nadaljeval drugje. Mogoče smo mi najhuje dali skozi, drugje pa šele prihaja. Enostavno ne vemo tega.

 

Upam pa seveda, da bo povsod začelo padati.

Tu stevilke v bolnici stagnirajo oziroma padajo. Tudi stevilke okuzb so tam nekje stabilne, sle bodo verjetno gor zaradi praznikov samo bo takrat veliko vec starejsih cepljenih z boosterji tako, da ne bi smelo biti prehudo. Stevilke potrjenih okuzb so slab indikator. Se Cefizelj je trdil to, ko je se postal tu. 

 

To ni o tem kaj bi komu zelel, ampak kako se interpretira cifre. I precej drugace, ce je pozitvnost pri PCR 50%, 30% ali 3%. 

  • Trol 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Jaz sem pisal za zgoraj omenjeno Dansko. Za Irsko nimam pojma, ker sploh ne spremljam dogajanja drugje.

 

A število potrjenih okužb je slab podatek? Pri nas velja ta podatek, da je večje število hospitalizacij, ko je več potrjenih okužb. Drugje kot rečeno ne spremljam zadev. Torej praviš, da je drugje po Evropi pogosto, da se število hospitalizacij manjša, ko je več potrjenih okužb in veča ko je manj okužb? Zanimivo...

Povezava do prispevka

Tu se zaradi tega, ker dajejo boosterje po starostni skupini. Sedaj so na 60 in 50 letnikih. Najbolj naraščajo okužbe med 5-12 letnikih, ki so povsem nepomembni za številke v bolnicah. 

 

Število okužb je lahko indikator za posamezno državo, primerjave med državami so pa bolj problematične. 

 

 

  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Dobro, saj razumljivo. Ampak, ker si rekla, da ni povezano in je slab pokazatelj, me sedaj dejansko zanima ali je v kateri državi bilo, da so okužbe strmo rasle, hospitalizacije pa padale... na obdobju vsaj 2-3 tedne seveda (ker je zamik pri hospitalizaciji). Sigurno je kje, če si tako rekla. Ne zanima me toliko, da bi šel sam brskat statistiko in potem ti sigurno veš brez iskanja, če si tako navedla.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

Dobro, saj razumljivo. Ampak, ker si rekla, da ni povezano in je slab pokazatelj, me sedaj dejansko zanima ali je v kateri državi bilo, da so okužbe strmo rasle, hospitalizacije pa padale... na obdobju vsaj 2-3 tedne seveda (ker je zamik pri hospitalizaciji). Sigurno je kje, če si tako rekla. Ne zanima me toliko, da bi šel sam brskat statistiko in potem ti sigurno veš brez iskanja, če si tako navedla.

 

Tega nikoli nisem trdila. Ti si rekel, da 'pri vas' (Irska) številke naraščajo in sem odgovorila, da stagnira in številke v bolnišnici malo padajo. 

 

Povej mi kje sem trdila, da številke okužb strmo naraščajo,v bolnicah pa strmo padajo? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 58 minutami:

 Stevilke potrjenih okuzb so slab indikator.  

 

A ni to zapisala, da so številke potrjenih okužb slab indikator za število hospitaliziranih? Jaz pa ti pravim, da so dober indikator, ker je povsod povezano... Naraščanje števila okužb - naraščanje števila hospitalizacij.

 

Če si mislila kaj drugo s tem zapisom, potem pa ne vem zakaj si quotala moj post, ker sem jaz pisal o tem. Ker je zgoraj bil omenjen primer Danske kjer okužbe strmo naraščajo, da bojo sigurno v naslednjih dneh tudi hospitalizacije narasle. 

Povezava do prispevka

Ne vem kašen booster program imajo. Kolikor vem Danska zapira šole 15ga zaradi porasta okužb med otroki. 

 

Moj odgovor ni bil okoli trenda naraščanja in padanja pač pa okoli stevik v bolnicah. Je očitno, da bo pri istem številu okužb v Sloveniji več ljudi pristalo v bolnici kot na Danskem (ali Irskem) zaradi nizje precepljenosti in manjšega števila testov. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 25 minutami:

 

Moj odgovor ni bil okoli trenda naraščanja in padanja pač pa okoli stevik v bolnicah. 

 

Lol no... Saj to je isto. Če je več potrjeno okuženih, bo večje število hospitaliziranih... To je to. Ne vem kaj motas in se negiras v istem stavku. Kaj pa je številka hospitaliziranih v časovnem obdobju drugega kot trend naraščanja in padanja?  Seveda je ta trend naraščanja in padanja povezan s številom potrjenih primerov ali naraščajo ali padajo. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

 

Lol no... Saj to je isto. Če je več potrjeno okuženih, bo večje število hospitaliziranih... To je to. Ne vem kaj motas in se negiras v istem stavku. Kaj pa je številka hospitaliziranih v časovnem obdobju drugega kot trend naraščanja in padanja?  Seveda je ta trend naraščanja in padanja povezan s številom potrjenih primerov ali naraščajo ali padajo. 

Bleachedagnus je objavil statistiko o številu primerov na milion, rekla sem, da ni primerljiva glede na število testov, ki jih državi objavita. Če pričakuješ nek slovenski porast števila v bolnici in sesutje sistema se pri njih to ne bo zgodilo.  V odgovoru sem tudi obesila link do Danskih statistik, ki pokažejo kako idiotsko je obmetavati Dance z ovcami. 

Povezava do prispevka

Itak ni konstantna. Saj se grejo testirat samo ljudje s simptomi in pozitivni na hitrem testu. Ljudi brez simptomov se pri nas ne testira s PCR. V Avstriji vem, da so tudi za službo. Za druge države ne vem. Ampak šele s PCR potrjeni so tisti "pravi okuženi" in to je bistvena številka, če se ti povečujejo... Se tudi hospitalizacije. Ne glede na število testov, ki se opravijo. Seveda pa zdaj v to ne moremo šteti asimptomatakih, ki se ne testirajo. To je res. 

Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Bleachedagnus je objavil statistiko o številu primerov na milion, rekla sem, da ni primerljiva glede na število testov, ki jih državi objavita. Če pričakuješ nek slovenski porast števila v bolnici in sesutje sistema se pri njih to ne bo zgodilo.  V odgovoru sem tudi obesila link do Danskih statistik, ki pokažejo kako idiotsko je obmetavati Dance z ovcami. 

 

Očitno se potem nisva popolnoma razumela in razmišljala o drugačnih stvareh, ko sva pisala. Pomešali smo našo situacijo, Dansko, Irsko, splošno... 

Povezava do prispevka

Dejmo še sem. Sta dva dela zato mogoče se zdi malo ponavljajoče brez repa in glave

 

Part 1

Prvo kar se moramo odločiti je "kdo so te elite". Ker trenutno je zadeva nekako čudno zapletena. Po eni strani jih teoretiki zarot opisujejo kot super kompleksne strukture, ki jim vladajo super inteligentni ljudje, po drugi pa kot nekaj kar bi otrok sestavil pred malico v vrtcu (ker je preveč napak ... že to da si misliš da lahko razkriješ svetovno teorijo zarote je pravzaprav norost - ker bo teoretik zarote vedno imel upper hand)

Mislim da v kolikor govorimo o svetovni zaroti moramo reči, da gre za prvo. In če gre za prvo potem tu ne moremo pričakovati velikih spodrsljajev. 

Pa vendar je Covid kriza polna le-teh. Že to nam nekako kaže, da ne gre za enotni napor zavajanja ljudstva. Možgane CIE, pa tudi drugih obveščevalnih služb smo že videli v akciji. Ponavadi gre za tako skrbno načrtovane operacije, da se njihova prava narava ne razkrije nikoli, če ša že pa po nekem naključju, ki ga niso mogli predvideti. 
Večkrat sem opozarjal na to kako Janša hodi samemu sebi v zelje z ukrepi ki ali nimajo smisla ali pa so celo v nasprotju s splošno direktivo. Pa ne samo Janša tudi Trump in ostali voditelji. Pa ne samo voditelji tudi WHO in EMA so vsi skupaj sprovedli toliko napak pri COVID krizi da je težko še verjeti da gre za skrbno organizirano akcijo. Vse skupaj bolj kot na dobro organizirano zaroto smrdi po ihti in nervozi ... in resnično dvomim, da obstaja nek teoretik zarote, ki lahko to pojasni kot del načrta. 


Tu je potem potrebna izredna pazljivost pri premisleku. Kaj potem je Covid kriza, če ni teorija zarote? Če se strinjamo da ni teorija zarote potem covid kriza obstaja. To je korak naprej od tega, da covid krize ni. Sedaj smo nekako na točki na kateri si ti - covid kriza obstaja, vendar jo države izrabljajo za kontrolo ljudstva. 
Vendar spet tu moramo to vzeti v premislek. Kontrolo koga ali česa? Že zgodovina nas uči, da večji kot je pritisk na ljudstvo večja je opozicija, ki se iz tega rodi. Že nekaj časa nazaj sem na nekem predavanju izpostavil prav to. Problem moderne politične krize totalitarnosti vsega ni v tem, da je nasilna, temveč prav v tem da ne potrebuje nobenega nasilja več za svojo totalitarnost. Ker če gledamo zgodovino se totalitarizmi zlomijo prav na tisti točki kjer poskušajo opozicijo prisiliti da jih sprejme. Sami totalitarizmi v svojem sistemu sproducirajo točko, ki jih na koncu sprevrne (Hong Kong in Kitajska sta dober primer tega). 
AMPAK neka totalna zmaga zahodnega totalitarizma vsevrednosti (kar je seveda ničvrednost) izbriše to točko opozicije. Jo v bistvu vklopi v svoj sistem. Kritika v kapitalizmu postane zgolj orodje potrošništva (na streamu sem opozarjal, da The Social Dilemma, ki v bistvu kritizira netflix - je netflix uspešnica). Na začetku 21. stoletja ga ni vzvoda, ki lahko premakne družbo. 

In moje vprašanje je - kaj več bi si še želel oblastnik, kapitalist od tega? Družbe, ki več nima ne moči ne vzvodov kritika sistema obenem pa je pripravljena ves svoj kapital investirati v 1%? PAZI! To ni kar tako. Zahodna družba ne samo da je ravnodušna do svojih overlordov ampak jih celo v celoti podpira. To da Facebook še danes ni prepovedan je zame fascinantno. Ampak kaj lahko dosežem? Kot Žižek kot ekstremni kritik kapitalizma - postanem zgolj njegovo orodje, ko predavam v "boksarsem spopadu stoletja" proti Petersonu. 
Nikoli prej še ni obstajala družba s tako slabim spominom in tako majhno stopnjo odgovornosti. Tega kar omenjaš - povečanja nadzora, omejitve medijev ... turbokapitalizem NE potrebuje. Kdor tako misli misli v starih vzorcih (na ta način je recimo en Agamben, sicer meni ljubi avtor, zastarel). Kontrola družbe se več ne vrši preko takšnih ali drugačnih vrst prisile temveč z manjkom prisile. S tem da je vse enako. Na forumu je ta enakost v tem, da mi lahko vsakdo reče debil in s tem zaključi pogovor - ker v očeh družbe, ki ceni vsa mnenja ... nobeno mnenje ni več pravo. Nobeno nima revolucionarnega naboja, če tako hočeš. 
Če je temu tako in absolutno je ... zakaj bi potem politika tu mešala štrene? Pa dobro, en Janša mogoče že ... ampak tisti "ta glavni", tisti "ki vejo zakaj gre" ... misliš da so tako neumni, da ne vidijo v kako plodno zemljo serjejo? Edino kar še lahko zbudi človeka iz tega spanca je prav to, da se ga spravi v neko prisilo kjer se ne bo čutil več svoboden. In ravno to so naredili. Če bi bil jaz politik na vrhu bi vse sile usmeril v to, da ohranim to malodane nebeško stanje na zemlji. In mind you to so tudi delali. Vsi bail outi (Italije, Slovenije, Grčije ...) kažejo prav na to - ohraniti status quo za vsako ceno. Ker prav v tem stanju lahko delajo karkoli. 

Kaj je vizavi temu covid-19 torej? Jaz menim da rušilna sila, za katero so svetovni voditelji hitro pogruntali da bo sranje. Še Trump je na nekih posnetkih ko razlaga kakšno sranje ima priti. Sam sem prepričan, da potenciala covid-19 še ne poznamo. Iz preprostega razloga. Ker ne tretiram svetovnih politikov kot neumnih temveč kot genije modernega časa. In če so oni pripravljeni žrtvovati svojo blaginjo s tem da z ukrepi riskirajo svojo blaginjo in blaginjo tistih najbogatejših ... potem je res hudo. 
Pa še to, ker vem da bo to kot ugovor. Od kje vam ideja, da farmacevtski lobij sam vodi družbo? Kje so orožarski lobiji, kje avtomobilski? Kje so železarji? Energetski lobij? Od kje vam idejo, da lahko farmacevtski lobij sam piše zgodovino? Jaz bi tu pričakoval spor, če ne vojno med lobiji če bi se eden odločil podkupiti vse politike ... Profit v krizi ima zgolj majhen procent teh lobijev. In že to nekako nima smisla, če govorimo da se Covid-19 odloča na profitu. 

 

Nadalje nimamo dovolj dokazov, da bi trdili, da se države vodijo samo na profitu posameznikov. Assange, Snowden predvsem kažejo eno stvar - v državno varnost in naše bogastvo so države investirane še mnogo bolj kot smo si kdaj mislili. Ali so se pri tem kovali profiti? Seveda ... ampak nihče recimo od vojn ni bolj profitiral kot zahodna družba. Ga ni posameznika. 

 

Vse to mi daje misliti, da pa zadeve le niso tako enostavne in da se neprestano prepletajo:

- koristi posameznikov

- koristi lobijev

- koristi družbe

 

 

Ampak ravno če predpostavimo, da nas imajo države za sužnje ... potem jim projekcija covid-19 kot globalne grožnje lahko zgolj škodi in zelo redko koristi. @manakiin kot gledalec mojih streamov je tu pravilno pivotiral v edino možno pojasnilo tu - elite niso več mogle vzdrževati tega fake imperija in še preden se jim je sesul so ga na silo sesule same tako da se ne bo videlo in bodo iz tega izšle kot zmagovalci. To sicer pojasni krizo kot namještaj ... ampak potem se nam vrnejo ugovori iz začetka - zakaj na tak način, zakaj spraviti ljudstvo proti sebi? To ni bilo potrebno in če bi šlo za namješčalko ... potem bi se to dalo mnogo bolj "profesionalno" izvest. 

 

Part 2 kot odgovor na vprašanja part 1

 

Vse kar hočem pokazat je, da je zadeva en massive fuckup za katerega se praktično nobenemu ne sanja kako ga rešiti. In da enostavna razlaga - gre dejansko za krizo na katero svet ni bil pripravljen ... še najbolje pojasni situacijo. Da se je v hitenju in paniki delalo napake, da ni bilo skupnega plana, ... da celo še danes Evropa ne reagira složno, da se krizo izrablja  (kar po pravilu skoraj vedno backfire-a) ... 

In vse teorije zarot imajo masovne luknje. Razen ene. Da se je Covid-19 res zgodil, da je res tako nevaren in da smo res tako nesposobni. Zakaj potrebujemo neko drugo razlago, če se da iz analize naše normalnosti pojasniti Covid-19 v celoti? In to pojasniti bolje. To sem poskušal na streamu : podati alternativno razlago covid-19 pri kateri se ne opiramo na teorije zarot, temveč poskušamo z vzvodi ki so nam bili podani, s filozofi, ki so krizo mislili že pred nami ... pojasniti krizo. In to se da lepo pojasniti. Da naredim kratek TLDW. 

1. faza: Wuhan kriza, WHO miri ljudi da ni nič posebnega = 1 FUCKUP: WHO je politična organizacija, ki je verjela, da smo sposobni krizo obvladati in nihče ni želel iti na TV in rečt "shutdown everything", ker kaj lahko bi se nam zgodila Slovenija v prvem valu in WHO glave bi se rezale za gospodarsko škodo

 

2. faza: Covid v Evropi, Bergamo, Španija, Italija : podobna situacija. Nihče ni pripravljen do Bergama reči tole je potrebno kontrolirati

 

3. faza: LOCKDOWN: panika. Realizacija, da nam tehnika in medicina tu ne bo pomagala in da pravzaprav ne vemo kaj se dogaja. 

 

4. faza: konec lockdowna situacija se umirja. Poltiki štejejo politične točke in sprostijo meje za to da bi si na vrhuncu turistične sezone ne nakopali srda svojih podanikov (Kacin slavno pusti odprto mejo s Hrvaško) ... še vedno ne vemo za kaj gre, smo pa nekako v situaciji ko se nam zdi da vemo

 

5. faza: Covid udari ponovno. Zima. Trump obljublja sonce (dobesedno). Začne se seštevanje smrti. In na tej točki zares udari tisto kar Agamben imenuje religija zdravja, tj. zdravje za vsako ceno. Še danes smo v primežu te logike kjer statistika mrtvih in preživelih diktira tako politične odločitve kot odloča volitve. Florida je lep primer false reportanja zato da se nabirajo politične točke. 

 

Tako nekako bi sam strnil to covid krizo. In mislim da zanjo ne potrebujemo nobenih teorij zarot, nobenih pridobitniških razlag (razen to, da politiki odločajo na osnovi političnih točk ne na osnovi zdravega razuma). S tem kar je že bilo pred krizo se da samo krizo adekvatno pojasniti. Seveda mediji recimo prispevajo svoj delež (drama sells) ampak v osnovi nam neke odpadniške teorije pridobitništva niti niso potrebne, da bi pojasnilil to situacijo. Zato mi ni jasno kako ljudem kot osnova predhaja politična kriza v smislu "janša hoče da se cepimo torej se ne bomo". Če bi se dalo nekako adekvatno ali vsaj bolje pojasnit to krizo z vpletanjem teorij zarot potem bi bil sam v prvi bojni vrsti. Ampak tega preprosto ne vidim in menim, da je najboljše pojasnilo covid krize, da je virus res prišel iz Kitajske in da je res zelo nevaren. Na ta način lahko najbolje pojasnimo vse skupaj. 

En problem je ta Titanic mentaliteta zahoda, ki je prepričan da je tako mogočen, da ga nič ne more poraziti. In prav ta mentaliteta je botrovala (in v nekem smislu tudi še botruje) šibki in neadekvatni reakciji zahoda. 

 

Dajmo še besedo ali dve o tem, da se je "covid kriza razširili zaradi medijev". To je spet prekratko. Problem covid krize predhodi medije čeprav jo mediji sicer seveda naredijo za svoj center piece. Spomnim se, ko je Slovenija postavljala šotore okoli kliničnega centra - takrat sem se pravzaprav zavedel, da je sranje. Mediji seveda s svojim senzacionalizmom ne pripomorejo ampak dejstvo je, da je stroka to krizo okarekterizirala kot sranje še preden je bilo to sploh sporočeno medijem. Tu je potrebno bit pazljiv. Če te vprašam kdo je tisti, ki je zagnal paniko boš ob vseh javnih nastopih doktorjev po vsem svetu težko rekel, da so to mediji. Mediji so zgolj poročali to kar so pripovedovali in kar še pripovedujejo zdravniki. Ti boš rekel, da mediji pripovedujejo zgolj eno stran zgodbe kar PA SPLOH NI RES. Mediji so se izkazali kot zelo nezanesljivi prav ker pretirano pushajo antivaxx agendo, ki NIMA SKORAJ NOBENE ZNANSTVENE podlage. (še enkrat - našej mi pubmed publikacije, ki govorijo da covid ni sranje. Jih skoraj ni) In pograbijo vsako študijo, ki kaže na to, da pa covid le ni tako nevaren, da pa cepivo le ni tako varno/zanesljivo. 

Tu je potrebno biti pazljiv in uvideti, da so elite prepoznale krizo kot tako nevarno, da so ogrozile tisti status quo o katerem sem na dolgo pisal v zadnjem prispevku. Že to bi moralo mislečemu človeku dati misliti in bi se moral vprašati kakšen pravzaprav je domet covid pandemije? Je to teh par miljonov mrtvih? Ali nas najhujše še vedno čaka?
Kdo misliš da je odločil kako se obnašamo v covid krizi? Stroka ali politika? Pa ne govorim tu o prodajalcih kostanja ampak recimo o zapiranju bolnic. Tu bi morali mediji bolje poseči - pripraviti neko javno predstavitev razlogov zakaj se bolnice zapirajo. Da bi jaz in ti bolje poznala zakaj točno se bolnice zapirajo. Šele tista končna številka nam bo pokazala pravi obraz covida. Ko se bo izračunalo koliko onkoloških bolnikov ni dobilo pomoči, etc. 

 

"politiki delajo v imenu moči" 
Kar sem poskušal v prejšnjem odstavku pokazati je, da vsak ukrep, vsako zaostrovanje pomeni opolnomočevanje opozicije. Recimo zaostrovanje pogojev PCT. Kaj ima točno od tega politik, če zanemarimo neko globalno teorijo zarote (za katero mislim da sem adekvatno pokazal, da če bi se dogajala bi se odvijala mnogo bolj gladko)? Kaj ima recimo en Janša od tega da forsira pogoj PCT? Občutek moči? Morda in mogoče je res dovolj naiven, da temu občutku moči reče meč. Ampak a so dovolj naivni drugi politiki? Recimo en Macron? Mislim da ne. Model je celo študiral filozofijo in verjetno mu je jasno, da občutek moči pogosto ni moč ampak nemoč. S tem, da se forsira pogoj PCT politik ne dobi nič, izgubi pa ogromno. Izgubi zaupanje tistih neodločenih, obenem pa opoziciji podari orožje, ki ga seveda ta uporabi za boj proti njemu (tako bo recimo en @Pumpkin v zaostrovanju PCT videla dokaz teorije zarote, medtem ko bo en @Fulltacticalgear videl v tem zaostrovanje same krize). Vprašanje @Heretik je potem : kaj Janša na dolgi rok profitira z zaostrovanjem pogoja PCT? Kot sem že pokazal v prejšnjem prispevku totalitarizem s prisilo vedno sproži odpor ... in pred covid krizo je bila največja zmaga koruptivne politike ta, da ni bilo nobenega odpora. 
Ko praviš "politiki delajo v imenu moči" lahko rečemo, da je samo Madžarska kot politična tvorba dovolj šibka, da se lahko Covid-19 dejansko zlorabi za opolnomočevanje vladajočih. Povsod drugje, vključno z Ameriko, bo ta strategija padla v vodo. Zakaj? Zato, ker ima ljudstvo toliko moči. Ljudstvo je tisto, ki odloča in pač oktobra je SDS padla za največ. Kar dokazuje mojo poanto. V sloveniji Janši ljudstvo ne bo dovolilo vladati z odloki (Madžarska je zanimiva situacija, moram dobiti koga ki bi mi lahko bolje pojasnil kako je to sploh mogoče ali pa se sam spravit v raziskavo). 


Tudi Macronu ratingi zelo nihajo, še posebno ko Francija vpeljuje drastične metode. Sicer zdej so mu spet nekoliko zrasli po tem ko je Francija relativno uspešno pocepila prebivalstvo ampak dvomim da so politiki nasploh mnogo pridobili s to krizo. 

 

 

Spraviti celotno delovanje politike na to, da politiki delajo samo zase je tudi naivno barsko prepričanje. Politiki delajo tako zase kot za družbo. Ampak tega preprosteži ne razumejo. Da ni either or ampak da je oboje hkrati. Da ni "80% politike korumpirane". Da Obama ni bil samo lutka, da Macron ni samo lutka ampak so ljudje ... ljudje katerih cilj je tudi ustvariti boljšo družbo. Tako kot naš ko se tu pogovarjamo. Neumno in neuko bi bilo trditi drugače. Sam bi celo rekel, da je bil Trump prepričan da lahko popravi Ameriko ampak se je ujel v neko biopolitiko, ki ji ni bil kos. Seveda imajo velik vpliv lobiji ... ampak to je politično dejstvo. S katerim se mora politik soočati. (to bi moral bolje razviti ampak bi terjalo še en odstavek) 

 

Poleg tega v negotovosti, v krizi vedno rastejo skrajna prepričanja, skrajne ideologije tako leve kot desne. IN te so v zgodovini predstavljale največjo nevarnost (recimo stranka Resnica)  - ker ponujajo enostavne odgovore, enostavne rešitve v kompleksnih situacijah. In TEH si vladajoča elita želi najmanj, ker nasilno spodbijajo status quo. In teh je seveda v covid krizi več kot kdajkoli. 

 


TLRD:

- covid krizo se da najbolj adekvatno pojasniti brez teorij zarot s strukturami, ki so razvidne že pred samo krizo 

- politiki s covid krizo izgubljajo na moči, zmerne stranke ki so prevladovale pred covid krizo vedno bolj ogrožajo skrajni politične opcije

- (iz prejšnjega zapisa) v covid krizi je zgolj nekaj zmagovalcev zato je težko predpostavljati da gre za zaroto ali neko izkoriščanje situacije zgolj farmacije ker bi drugi lobiji pritisnili nazaj če bi imeli sredstva (tj. drugačne informacije, znanje o covidu, če predpostavljamo da je farmacevtski lobij tisti ki pusha krizo kot svetovno sranje)

- elite izgubljajo na moči, ker se ruši status quo, za katerega mislim da sem adekvatno pokazal da je najboljše kar se je lahko zgodilo "1%" ... ko ti en random alibegovič pride po iphone dela pa na črno pod minimalcem veš da si kot 1% zmagal - prepričal si ne samo srednji sloj ampak celo najbolj revne da tvoje produkte potrebujejo. To je status quo začetka 21. stoletja

  • Račka +1 1
  • Trol 10
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
nimious reče Pravkar:

Kdo bo bral 2 strani texta od "filozofa", ki je zgubil ves stik z realnostjo leta nazaj? Še angelovi umotvori so bolj berljivi

kaj pa je točno neberljivo? imaš tezo in potem argumente. Neberljivo je za nepismene. Vzemi zvezek in svinčnik in pojdi po šolsko

teza

argument 

protiargument

sklep

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka

Prisla sem do navedbe nekega kao ocitnega padca totalitarizma v primeru Kitajske in Hong Konga. 

 

Na tej tocki lahko z gotovostjo recem, da poenostavlja. 

Pun intended. 

Ne, ampak resno vlece neke bebave enostranske zakljucke, ki se njemu na hitro zdijo smiselni, ob enem pa se v nobeno stvar ni pripravljen dovolj poglobit. Zato sploh ne rabim brat dalje, ampak lahko zakljucim, da je zgubljen v lastni verziji teorije zarote. 

Tudi to je nekaj. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 2 urama:

Prisla sem do navedbe nekega kao ocitnega padca totalitarizma v primeru Kitajske in Hong Konga. 

 

Na tej tocki lahko z gotovostjo recem, da poenostavlja. 

Pun intended. 

Ne, ampak resno vlece neke bebave enostranske zakljucke, ki se njemu na hitro zdijo smiselni, ob enem pa se v nobeno stvar ni pripravljen dovolj poglobit. Zato sploh ne rabim brat dalje, ampak lahko zakljucim, da je zgubljen v lastni verziji teorije zarote. 

Tudi to je nekaj. 

Odličen ne vsebinski ne ni tako odgovor 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...