Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Slick reče pred 16 minutami:

Trenutno so nacionalne raziskave prisotnosti protiteles na stratificiranih vzorcih še najbolj, če ne edine relevantne znanstvene raziskave. Vse ostalo je ugibanje.

 

In da, kot kaže smo širjenje virusa dobro spravili pod kontrolo s pomočjo upoštevanja distance, higijeno in z uporabo zaščitnih sredstev v zaprtih prostorih. Omejitev gibanja na občine je bil čisti nonsens. Vse kaže na to, da je ta virus bolj nalezljiv v zaprtih prostorih z visoko koncentracijo ljudi brez zaščitnih sredstev. Zunaj na zraku je precej manj možnosti za prenos, če ti nekdo ravno ne kihne v obraz. Se mi zdi, da je to zdaj tudi konsenz stroke in vlade. Zakaj misliš, da nismo ob enakih številkah, kot v začetku aprila (absolutno število dnevno odkritih primerov okužb, reproduktivno število, eksponentna rast krivulje) že vsi zaprti v svoje občine? Tudi javni promet še vedno normalno obratuje, vrtci delajo normalno, prav tako bari. Ob enakih številkah v aprilu se ljudje niso smeli ustaviti v parku in pokramljati, brez da bi jim policaji težili.

omejitev z obcinami ima efekt, pac omejuje mesanje prebivalstva podobno kot ga omejuje lockdown doma. posamezniku omeji pricakovano kolicino stikov in tako omejis reproduktivno stevilo.

 

govorit o enakih stevilkah se ne moremo, bomo cez teden, dva.

 

mene bolj zanima, zakaj je ta nacionalna raziskava tako nizko-profilna v stroki, ce je ocena 40-60k realisticna. 0.2% - 0.3% smrtnost ne odtehta ukrepov, ki se dogajajo zdaj (in ki bodo povzrocili gospodarsko pizdarijo kasneje)

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 26 minutami:

mene bolj zanima, zakaj je ta nacionalna raziskava tako nizko-profilna v stroki, ce je ocena 40-60k realisticna. 0.2% - 0.3% smrtnost ne odtehta ukrepov, ki se dogajajo zdaj (in ki bodo povzrocili gospodarsko pizdarijo kasneje)

To se tudi sam sprasujem. Ampak ocitno se tudi stroka nagiba k milejsim ukrepom, vsaj glede na nedavne izjave Kreka in Ihana.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 21 minutami:

Menda moraš za nazaj na meji pokazat dokazilo kje si bil in če nisi bil na kužnih območij pol ni problema. Vsaj tako je rekel Hojs zadnjič na odmevih. 

grem na pelješac in mljet. samo si ne morm privoščit karantene. kar dilema, morm priznat.

Povezava do prispevka
obstek reče pred 3 minutami:

grem na pelješac in mljet. samo si ne morm privoščit karantene. kar dilema, morm priznat.

Jaz grem predvidoma v sredo domov iz Cresa, bom poročal če me bojo spustili. Mam potrdilo o plačani turistični taksi in 2 karti za trajekt.

uredilo bitje hordak
Povezava do prispevka

Kako pa res poteka presoja za karanteno? Dokler Hrvaška ni rdeča država, greš lahko kamorkoli na njenem ozemlju pa ne rabiš v karanteno ob povratku, ali moraš vseeno, če si bil na območju večjega izbruha? Ni ravno enak riziko okužbe, če greš v Đakovo ali pa na Mljet. Te informacije nisem nikjer zasledil.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

IMG_20200706_110126.jpg

in ce so enaka merila tudi drugod - in verjetno so vsaj podobna, ker so testi za podobna protitelesa podobni - potem to cist pokvari statistiko in kakrsnekoli intervale zaupanja, po katerih so nasi prisli na cifro 60k okuzenih.

 

ce se potem izkaze se, da tale prehladna protitelesa ne naredijo dost proti koroni, potem bo pa tud veselje

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

Menda moraš za nazaj na meji pokazat dokazilo kje si bil in če nisi bil na kužnih območij pol ni problema. Vsaj tako je rekel Hojs zadnjič na odmevih. 

 

 

za nazaj te vprašajo za neko dokazilo, da si res bil le na hrvaškem (ki si si ga itak naredil, ko si šel na hrvaško), ampak niso zelo striktni in lahko greš skozi tudi s pregovarjanjem.  Če si lepotička, je imo dovolj, da se nasmehneš.

 

lp

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 33 minutami:

in ce so enaka merila tudi drugod - in verjetno so vsaj podobna, ker so testi za podobna protitelesa podobni - potem to cist pokvari statistiko in kakrsnekoli intervale zaupanja, po katerih so nasi prisli na cifro 60k okuzenih.

 

ce se potem izkaze se, da tale prehladna protitelesa ne naredijo dost proti koroni, potem bo pa tud veselje

Ti se moraš počasi odločiti, česa te je strah :D Če so testi nezanesljivi, in kažejo protitelesa na druge vrste koronavirusov, potem je stik s covid19 imelo še manj ljudi, kot si mislimo. V tem primeru bi bila smrtnost res višja, ampak bi to potem nakazovalo na precej manjšo virulentnost covid19 od predvidene. Enostavno ne moreš imeti hkrati visoke smrtnosti in visoke "nalezljivosti" po teh inputih.

Povezava do prispevka

Če si lepotička je baje dovolj da pokažeš fotošuting na instagramu

 

v soboto smo dogovorjeni da postavimo "šrango" ker se ena kolegica ženi

pa na Hrvaško naj bi šli pol k njim v maškare

 

ne vem sicer ali je poroka še v planu ali ne... me pa niti malo ne vleče niti eno ne drugo da bi se udeležil, čeprav sem pred časom obljubil da bom sodeloval

 

naj bi bla pa huge poroka, eno 200 gostov... da ne bo pol čez dva tedna po medijih :pinch:

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 minuto:

v soboto smo dogovorjeni da postavimo "šrango" ker se ena kolegica ženi

pa na Hrvaško naj bi šli pol k njim v maškare

 

ne vem sicer ali je poroka še v planu ali ne... me pa niti malo ne vleče niti eno ne drugo da bi se udeležil, čeprav sem pred časom obljubil da bom sodeloval

 

naj bi bla pa huge poroka, eno 200 gostov... da ne bo pol čez dva tedna po medijih :pinch:

 

Samo bodite potem tudi odgovorni do drugih in se ob povratku domov samoizolirajte za vsak slučaj.

Povezava do prispevka

mislim da bom se ja kar opravičil in bom skenslal to, res nimam ne volje ne želje it

 

se mi zdi preveliko tveganje, nimam pa možnosti pol bit 14 dni v karanteni, ker morem delat

 

sej morda bodo tudi odpovedali, so pa že 1x prestavljali to poroko.. jebeno v vsakem primeru

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 2 minutama:

mislim da bom se ja kar opravičil in bom skenslal to, res nimam ne volje ne želje it

 

se mi zdi preveliko tveganje, nimam pa možnosti pol bit 14 dni v karanteni, ker morem delat

 

sej morda bodo tudi odpovedali, so pa že 1x prestavljali to poroko.. jebeno v vsakem primeru

sej to je glavna fora. jst pridem na otok v četrtek popoldan, če bodo v roku enega tedna razglasili tate hrvate za nevarne, valjda ne bom hodil v 48 urah nazaj od tolk daleč. 

 

Povezava do prispevka

Ergo, ne gres dol. Kje je tu problem?

 

Zakaj je folku tok tezko razumet in doumet, da ni vredno tvegat?

 

Kaj ste res tko navezani na to Dalmacijo in Hrvatijo, da ne morte eno leto brez?

 

Res ne stekam tega. Pa hodim dol z familijo ze 10 let, preden kdo rece, da Hrvate sovrazim. 

 

Ampak me letos ne bodo videli, pika. Dopust se da tudi drugace prezivet. Doma, v Sloveniji.

 

Vse kar imate je zdravje in familija. Ni vredno tvegat, verjemite.

 

Ce pa ze tvegate, pa bodite pripravljeni sprejeti posledice. 

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 43 minutami:

Ergo, ne gres dol. Kje je tu problem?

 

Zakaj je folku tok tezko razumet in doumet, da ni vredno tvegat?

 

Kaj ste res tko navezani na to Dalmacijo in Hrvatijo, da ne morte eno leto brez?

 

Res ne stekam tega. Pa hodim dol z familijo ze 10 let, preden kdo rece, da Hrvate sovrazim. 

 

Ampak me letos ne bodo videli, pika. Dopust se da tudi drugace prezivet. Doma, v Sloveniji.

 

Vse kar imate je zdravje in familija. Ni vredno tvegat, verjemite.

 

Ce pa ze tvegate, pa bodite pripravljeni sprejeti posledice. 

Daj mi nekaj povej. Če grem na morje v Hrvatijo v občino, ki ima manj okuženih na 1000 prebivalcev, kot občina v Sloveniji, v kateri živim, kje sem bolj ogrožen? Saj ljudje ne hodijo na dopust v Slavonijo, ffs.

 

Edit: Kaj pa če grem na dopust v hrvaški obalni kraj, kjer je 1 človek na 30 m2 ali pa v slovenski obalni kraj, kjer je 10 ljudi na 30m2, kje bom manj ogrožen?

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
daljinec reče pred 5 minutami:

obalna mesta so prazna, na plaži ima vsak razdaljo 10 metrov, tujcev ni, če zaprejo mejo bodo ubistvo zajebal folk za dopust...tole gre predaleč, lep pozdrav iz straškega.

 

potrjujem da je hrvaška obala dost prazna in je prov carsko. je pa res da sem že kakšen teden v slo. 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 4 minutami:

Nič novega, Španci samo potrjujejo izsledke ostalih nacionalnih raziskav glede stika populacije s covid19. Pri nas je bil ta procent med 2 in 4. Pri Špancih, razumljivo, malenkost višji.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
Slick reče pred 8 minutami:

Daj mi nekaj povej. Če grem na morje v Hrvatijo v občino, ki ima manj okuženih na 1000 prebivalcev, kot občina v Sloveniji, v kateri živim, kje sem bolj ogrožen? Saj ljudje ne hodijo na dopust v Slavonijo, ffs.

Dej ti men povej kaka bi bla guzva na meji ce bi za vsazga ugotavljal kolk ma vasica kjer so bli okuzenih.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 4 minutami:

Dej ti men povej kaka bi bla guzva na meji ce bi za vsazga ugotavljal kolk ma vasica kjer so bli okuzenih.

Bomo videli te dni. Če prav razumem že preverjajo dokazila o tem, kje si bival oz. se gibal in na podlagi tega delijo odločbe o karanteni. Moja stvar, če sem pripravljen čakati 5 ur na meji.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 5 minutami:

No sej bo tvoja stvar tud ce bos moral cakat 14 dni.

Seveda. Če bo v času mojega dopusta hrvaška prešla na listo rdečih držav, bom sprejel odločbo o samoizolaciji ob povratku in jo upošteval. V čem je problem? Ampak nekako dvomim, da bom moral v samoizolacijo, če bom lahko dokazal, da sem 14 dni dopustoval v neki vasici na Silbi, Olibu, Dugem otoku, ipd.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...