Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

V Nigeriji so začeli cepit zemljo z Astra Zenico, pa jabom še niti ni potekel rok, najbrž so zavrgli tudi naše dobrodelne donacije. Očitno nekega zanimanja tam ni, če so jih zavrgli več kot miljonček. Oziroma kot pravi njihov big bwana so jih vzeli ven iz cirkulacije, da se bo folk brez skrbi lahko šel našopat s svežimi, ki so bolj safe and secure. 

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 16 urami:

Ne me basat; objektiven covid članek v Delu, s katerim se tudi strinjam:

 

https://www.delo.si/nedelo/o-odgovornih-necepljenih-in-neodgovornih-cepljenih/

Napisano je sicer res, vendar so dali v članek najbolj ekstremna primera. Realnost pa je da se ponavadi antivaxerji obnašajo v družbi še manj odgovorno kar se tiče "prehlada", in ukrepov v zvezi z njim. Skratka kdor je proti cepivu, je v večini primerov tudi proti maskam, razdalji, zmanjševanju druženja, itd...

  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka
Death reče pred 24 minutami:

Skratka kdor je proti cepivu, je v večini primerov tudi proti maskam, razdalji, zmanjševanju druženja, itd...

Sem proti cepivom, vendar spoštujem varnostno razdaljo, nosim masko kjer je to potrebno, se ne družim vsepovprek, se nisem okužil in/ali zbolel in za nagrado sem sedaj družbeno preziran antivaxer, res hvala vsem, pro in antivaxerjem.

Povezava do prispevka
Death reče pred 2 urama:

Napisano je sicer res, vendar so dali v članek najbolj ekstremna primera. Realnost pa je da se ponavadi antivaxerji obnašajo v družbi še manj odgovorno kar se tiče "prehlada", in ukrepov v zvezi z njim. Skratka kdor je proti cepivu, je v večini primerov tudi proti maskam, razdalji, zmanjševanju druženja, itd...

lol te anekdote kovid đankijev

Povezava do prispevka

Da ker cepite le Slovenci

 

Navedek

in za nagrado sem sedaj družbeno preziran antivaxer, res hvala vsem, pro in antivaxerjem.

 

malenkost, ne zgolj zaradi tega ampak tudi

 

Kot receno "sem proti cepivom" je zacetek ponavadi dejstva da gre za dokaj neumno osebo. Nekako tako ko da bi rekel sem proti medicini. tko da ob primeru resnih covid obolenj ostante doma 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Se pardoniram, sem proti ne ravno učinkovitim covid cepivom. Better? In ja, sem bedak, ker spoštujem ukrepe in nisem vase zagledan sebičnež, ki ga boli qrac za ostale in samo laja kako so mu kratene pravice.

V primeru kakršnih koli covid obolenj ostanem doma, da ne "ukradem" postelje kakemu cepljenemu gastrbajterju...

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 1 uro:

 

V primeru kakršnih koli covid obolenj ostanem doma, da ne "ukradem" postelje kakemu cepljenemu gastrbajterju...

 

Vidis glede na to da je 80% vse covidnih na intenzivni necepljenih bi tako enostavno razbremenili zdravstvo

 

samo snago je treba malo bolje placati da bo po vas prisla 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 27 minutami:

Vidis glede na to da je 80% vse covidnih na intenzivni necepljenih bi tako enostavno razbremenili zdravstvo

 

Tisti, ki pride na UKC kot cepljen primer (zaradi katerekoli bolezni) in tam ostane zaradi kovid komplikacij, potem pa mu vmes od druge doze poteče 6 mesecev, ga obravnavajo kot necepljenega.

Povezava do prispevka

As COVID outbreak intensifies, Israel said mulling ‘herd immunity’ policy

 

https://www.timesofisrael.com/as-covid-outbreak-intensifies-israel-said-mulling-mass-infection-policy/

 

Navedek

Israel recorded almost 3,000 new coronavirus cases for the second day in a row, according to data released Wednesday, as the infection rate continued to climb and senior Health Ministry officials were reportedly weighing a switch to a policy of reaching herd immunity through mass infection.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

zanimivo mnenje random kardiologa, provaxerja v katerem na splošno debatira, se izraža o: tribalizmu, tlačenju provaxerjev v antivax predal, neupoštevanju znanosti, neosnovani znanosti, lockdownih, maskah, podatkovni temi, cepljenju otroku, tehtanju med tveganji in koristmi.

 

začne pri 3:33, prej se razlaga zakaj, kako, čemu sploh tak video sedaj, ker mu je očitno težko vzdrževat kritičen provax nivo zaradi celotne družbeno, politične sfere.   

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

ker mu je očitno težko vzdrževat kritičen provax nivo zaradi celotne družbeno, politične sfere.   

No ja, čisto lepo pove, da ga bolj zanimajo druge stvari. Če pogledaš siceršnjo vsebino, je to tudi takoj jasno — meni so predvsem všeč zgodovinski vpogledi in driblanja z znanstveno metodo.

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 6 urami:

Kako zasciten si, ce si bil cepljen in kasneje se prebolel? Potrebujes booster?

Link do kaksne raziskave?

razen omikrona se pri covidu teško zgodi, da dvakrat zboliš

https://www.imperial.ac.uk/news/232698/omicron-largely-evades-immunity-from-past/

 

Navedek

To put this into context, in the pre-Omicron era, the UK “SIREN” study of COVID infection in healthcare workers estimated that prior infection afforded 85% protection against a second COVID infection over 6 months. The reinfection risk estimated in the current study suggests this protection has  fallen to 19% (95%CI: 0-27%) against an Omicron infection.

 

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...