Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Novak med “karanteno” obiskoval otroke in vrsto ostalih dogodkov :D #prebolevnik haha. Nič takega. To je normalno da greš naokoli ko si v karanteni na javne družabne dogodke. očitno ima papir priznanega doktorja svojo težo.:sorcerer:

 

Tale saga je izgleda še podaljšana za kakšen dan.  no da vidimo končen outcome. :alien: 
 

Dans bi moralo biti vse rešeno

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 5. 1. 2022 at 22:23:

Avstralci skenslali vizo Đokoviču, jutri ga bodo nabrcali tja, kamor spadajo antivaxerske opice - nazaj na Balkan pa naj se tam dela pametnega :D:D 

 

Bravo Avstralci, vsa čast, pa še dobro da je pri nas danes zapadlo veliko snega, po moje bo kar veliko rdečih ritk potrebovalo ekstra hlajenje danes in jutri :D 

 

Snega bo prihodnje dni bolj malo, ima pa Pfizer viale ohlajene na -80°C, tako, da ti jo lahko kakšna zdravnica v rdečo rit vtakne. Moderno odsvetujem, je samo -20°C.

 

Novak-Djokovic-cups-ear-to-London-crowd.

 

 

  • Trol 1
  • Nekul -1 2
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Morski reče pred 1 uro:

Novak med “karanteno” obiskoval otroke in vrsto ostalih dogodkov :D #prebolevnik haha. Nič takega. To je normalno da greš naokoli ko si v karanteni na javne družabne dogodke. 

 

Do leta 2020 smo se vsako jesen, zimo in pomlad okoli šetali prehlajeni in smrkavi.

 

pa lep lp

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
UFO reče pred 17 minutami:

 

Snega bo prihodnje dni bolj malo, ima pa Pfizer viale ohlajene na -80°C, tako, da ti jo lahko kakšna zdravnica v rdečo rit vtakne. Moderno odsvetujem, je samo -20°C.

 

 

 

I have the  Pfizer.

 

 

uredilo bitje Mitsu
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Se vedno verjamem, da pravila morajo veljati za vse enako. Torej, ce se dovoli Djokovicu v drzavo, se mora tudi drugim z isto izjemo. 

 

Djokovic razdvaja, ampak pogosto sem vesela, da zmaga prav zato, ker dobi tako sovrazen sprejem obcinstva (ceprav zame je tenis malo manj dogocasen kot kriket in malo bolj dolgocasen kot golf tako, da ravno gledam ga ne). Njegov prehrambeni in zivljenski slog pa je za moje pojme cista neumnost. Dobra stran je, da je Scott Morrison, ki je cisti idiot in je situacije nemarno izrabil za politicne namene, dobil politicni udarec.  

 

Kar se pa tice zmage za antivakserje, to je zmaga za enega antivakserja, vsi ostali bodo se vedno omejeni v tem kaj lahko pocnejo. Je pa zmaga za milionarja, ki si lahko privosci dobre odvetnike. 

 

Edit: Hahaha, ravno sem videla, da v Beogradu Nigel Farage podpira njegovo druzino. S takimi sorodniki in prijatelji res ne potrebujes sovraznikov. NIgel Farage naredi se Scotta Morrisona malo manj idiota. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 31 minutami:

Se vedno verjamem, da pravila morajo veljati za vse enako. Torej, ce se dovoli Djokovicu v drzavo, se mora tudi drugim z isto izjemo. 

to je točno kar se je zgodilo, zdravniška komisija mu je odobrila vizo na podlagi anonimne dokumentacije

 

šele po tem, ko so ugotovili ime igralca, je nastal problem

 

uredilo bitje maksi
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 34 minutami:

Kar se pa tice zmage za antivakserje, to je zmaga za enega antivakserja, vsi ostali bodo se vedno omejeni v tem kaj lahko pocnejo.

Ja, vključno s cepljenimi, a ni to noro? 

 

In najbolj žalostno je to, da se na koncu dneva še vedno kregajo cepljeni vs necepljeni, medtem ko vlada zatira in ene in druge. Celotna ta zadeva je dobesedno ta meme:

 

Elite Laughter Blank Template - Imgflip

Povezava do prispevka
maksi reče pred 12 minutami:

to je točno kar se je zgodilo, zdravniška komisija mu je odobrila vizo na podlagi anonimne dokumentacije

 

šele po tem, ko so ugotovili ime igralca, je nastal problem

 

Ti poskusaj priti v Avstralijo z razlago, da si prebolel Covid in bos videl kako dalec bos prisel. 

 

Drugace pa je vse skupaj vse vecja komedija. Djokovic je ali ignoriral svojo okuzbo in jo veselo stresal naokoli ali pa je Covid test malo namisljen. V vsakem primeru se daje vtis, da gre za nekoga, ki meni, da je nad pravili, ki so za druge ljudi. Tukaj ni zmagovalcev. 

 

Kar se pa tice o prepirih o vakserjih in antivakserjih pa je malo odvisno od drzave. Kjer sem jaz jih prakticno ni. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Kar se pa tice o prepirih o vakserjih in antivakserjih pa je malo odvisno od drzave. Kjer sem jaz jih prakticno ni. 

Lahko daš besedo prepiri v "navednice", dejstvo je, da sta dva tabora in ta niti malo ne delata skupaj, čeprav so, kot omenjeno, omejitve za vse. 

 

In potem gledaš citate folka iz Avstralije ob Đokoviću: "Mi smo dobili dva cepiva in boosterje, ni fer, da on ni nič in kar pride sem". Ne vem, a je to stockholmski al nek avstralski sindrom, ampak to je res tisto "nas zatirajo, zakaj še njega ne, to ni fer". 

 

Pa take norosti lahko razložiš dobesedno samo z uporabo memov. 

Povezava do prispevka

Meni je zanimivo kako se noben ne vtakne v dejstvo, da je Nole kao preboleval covid a veselo stopicljal med otroki in na ostalih dogodkih za socializacijo - v času domnevne osebne karantene. :rofl: A za njega so neka druga pravila? Se vam zdi fer, da države vlagajo veliko napora v vse skup, potem ti nek tenisač fura naokoli po eventih v času ko bi se moral samo-omejevati? Ampak ja, vaźno da ima potrdilo uglednega zdravnika o prebolevnosti - vse je uradno. :lol: Overall gre samo še za enega vase zagledanega človeka ki ga boli kurac za vse ker ima denar/vpliv.

 

je Goat ali vsaj top 3, ampak kot človek je …

Povezava do prispevka

@Avion

Odpor ni zaradi tega, ker so se oni morali cepiti pac pa zato, ker on ni cepljen in necepljeni se vedno polnijo bolnice. Tu jih je pol v intenzivni (in mislim, da tudi v bolnici) se vedno pol necepljenih kljub temu, da je cez 90% odraslih cepljenih dvakrat in verjetno vec kot 60% trikrat.  Gre za odpor proti sebicnosti. Eden od dveh taborov je veliko manj prisoten kjer sem jaz (ali v Avstraliji) in gre bolj za prezir do takega ravnanja kot za jezo, da se nekomu ni treba cepit. 

 

 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

. Tu jih je pol v intenzivni (in mislim, da tudi v bolnici) se vedno pol necepljenih

Se prav, 50% je necepljenih, 50% pa je cepljenih? 

 

Odgovoren si lahko na več načinov. S tem cepivom žal avtomatično ne velja, da si tudi odgovoren, kar ljudje še vedno napak interpretirate. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Se prav, 50% je necepljenih, 50% pa je cepljenih? 

 

Odgovoren si lahko na več načinov. S tem cepivom žal avtomatično ne velja, da si tudi odgovoren, kar ljudje še vedno napak interpretirate. 

Ne bodi idiot. Sploh z omikronom se je prakticno nemogoce izogniti okuzbam, lahko pa se izognes resnem obolenju in pristanku v bolnici. Lahko delas vse po pravilih pa bodo razni Djokovici s krsenjem karantene, ko so pozitivni, lepo stresali okuzbe naokoli. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 18 minutami:

Ne bodi idiot. Sploh z omikronom se je prakticno nemogoce izogniti okuzbam, lahko pa se izognes resnem obolenju in pristanku v bolnici. Lahko delas vse po pravilih pa bodo razni Djokovici s krsenjem karantene, ko so pozitivni, lepo stresali okuzbe naokoli. 

Res, no, 50:50 je in pol ti meni, da sem idiot. 

 

Nerealno. 

 

"Sploh z omikronom se je praktično nemogoče izognit okužbam", a zakaj, ker cepivo tok jebeno dobro dela? In če tako jebeno dobro dela, zakaj je pol 50% folka v bolnicah cepljenih?

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
ana reče pred 27 minutami:

Tu jih je pol v intenzivni (in mislim, da tudi v bolnici) se vedno pol necepljenih kljub temu

 

ana reče pred 20 minutami:

Sploh z omikronom se je prakticno nemogoce izogniti okuzbam, lahko pa se izognes resnem obolenju in pristanku v bolnici.

 

Dej preberi kaj sploh pišeš, no. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

Res, no, 50:50 je in pol ti meni, da sem idiot. 

 

Nerealno. 

 

"Sploh z omikronom se je praktično nemogoče izognit okužbam", a zakaj, ker cepivo tok jebeno dobro dela? In če tako jebeno dobro dela, zakaj je pol 50% folka v bolnicah cepljenih?

Tebi je kot kaže matematika tuja. Če je cepljenih 90% odraslih, v bolnici je pa 50% 50%, to pomeni da cepiva učinkujejo proti težjemu poteku, ker bi imel v primeru nedelovanja zastopanost 90% cepljenih 10% necepljenih.

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

 

 

Dej preberi kaj sploh pišeš, no. 

Pol jih je na intenzivni iz populacije tam nekje 3.7 miljona, pol pa iz populacije 300k (ali nekaj podobnega). Potem pa primerjaj verjetnost. Ob tem so praktično vsi v starejših skupinah vsaj dvakrat cepljeni torej je večina necepljenih precej mlajših. 

Povezava do prispevka
Death reče pred 1 minuto:

Tebi je kot kaže matematika tuja. Če je cepljenih 90% odraslih, v bolnici je pa 50% 50%, to pomeni da cepiva učinkujejo proti težjemu poteku, ker bi imel v primeru nedelovanja zastopanost 90% cepljenih 10% necepljenih.

Ja ne vem, kakšen mesec nazaj se je govorilo, da je na intenzivnih max par procentov cepljenih, zdaj smo že na 50%. 

 

Ni mi matematika tuja, tuje so mi tovrstne mentalne gimnastike. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 14 minutami:

Ja ne vem, kakšen mesec nazaj se je govorilo, da je na intenzivnih max par procentov cepljenih, zdaj smo že na 50%. 

 

Ni mi matematika tuja, tuje so mi tovrstne mentalne gimnastike. 

V Sloveniji, malo je razlika v stopnji precepljenosti. Večja je precepljenost manjši delež necepljenih bo v bolnici. Čisto osnovna logika je to. 

 

Kaj si ti vesel in za koga čisto nepomembno. Stopnja precepljenosti je pomembna za funkcioniranje sistema in zato, da manj ljudi umre. 

 

Drugače pa izgleda, da z omikronom zelo malo ljudi pristane na intenzivni v visoko precepljeni državi in večina tistih na intenzivni ima delto. Kakšen bo vpliv manj precepljenih državah se bo pokazalo kmalu. 

 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 minutami:

Ja ne vem, kakšen mesec nazaj se je govorilo, da je na intenzivnih max par procentov cepljenih, zdaj smo že na 50%. 

 

Ni mi matematika tuja, tuje so mi tovrstne mentalne gimnastike. 

Žal mi je, da je matematika zate mentalna gimnastika, ampak če ti procentni računi delajo probleme, potem ti jaz ne morem pomagati.

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Super, upam samo, da ne bo zasedenost posteljnih kapacitet ista, ker potem ne vem, na koga boste valili krivdo. 

Niti približno ni ista niti ni enako število smrti. Ti že sedaj povedo vse statistike, da imajo države kot je Slovenija mnogo slabše rezultate in višje število smrti. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...