Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

drevored reče pred 6 minutami:

evo, to me pa res zanima razlaga tega grafa. me zanima kako se boste osmesili

Število smrti v vsaki skupini deljeno z številom ljudi v tej skupini. Število je na 100000 ljudi v tej skupini. Število smrti med necepljenimi deljeno s številom necepljenih in pomnozeno s 100k. Isto za ostale. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 3 minutami:

A ti tudi tako kot drevored potrebuješ prevod. Pa poguma cene zdravila, ki ga omenja. 

Ne, samo pričakujem da ne nabijaš v prazno, ampak podkrepiš svoje trditve, da tu predlagamo neke transfuzije z zdravili itd. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 45 minutami:

Ne, samo pričakujem da ne nabijaš v prazno, ampak podkrepiš svoje trditve, da tu predlagamo neke transfuzije z zdravili itd. 

Monoclonal antibody je IV (transfuzija je mogoče napacen izraz ampak dejansko se ne morem spomniti kaj v slovenscini opiše iv ali drip? Infuzija?). 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Meni izgleda kot da se polni obupa komaj da oklepate še zadnjega razloga v prid cepiva, ki zaenkrat še ni bil spoznan za napačnega - da cepivo pri ljudeh starejših od ~70 let zmanjša možnosti za smrt.

 

Osebno izjemno redko zasledim mnenje kogarkoli ki se s tem ne strinja, tako da ne razumem ravno kaj, poleg posmehovanja, si želel dosečt s svojim postom @assault7

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Bi mi kdo od antivaxxerjev tukaj lahko podal razlago, zakaj so podatki takšni kakršni so? Tudi če dam samo starost pod 65 let, dobim skoraj enako razmerje (70% do 80% hospitaliziranih je necepljenih). Kako to, da je hospitaliziranih več necepljenih iz manjše populacije od cepljenih? Imate kakšno razlago, zakaj so "pure blood", "I have immune system", "no jabby jabby for me..." necepljeni tako množično zastopani pri hospitalizaciji?

 

image.thumb.png.f1588292c64d58e1e2ef1395bf53f3b5.png

 

Tudi v intenzivni terapiji je procent podoben (80% v intenzivni je necepljenih).

 

image.thumb.png.58f26c4be6502d5d8ca5ab9214eb4f6f.png

 

Kakšna ideja, zakaj je temu tako?

Povezava do prispevka

image.thumb.png.786b44213b0cd4d4e643559739827d39.png

 

Saj tu smo ful za to, da se cepijo rizične skupine, ki polnijo bolnice vsaj 5x bolj kot druge. Recimo starostniki nad 65 let so ena taka širša rizična skupina. 

 

Problem je v tem, ker vi ( @svit in tebi podobni) tega nočete videt, ker nas hočete prikazat kot neke poblaznele anticepilce, samo zato, ker nasprotujemo bizarnim ukrepom in posiljevanju s cepivom brez kakršnegakoli smisla. Če je še WHO začel opozarjat, da so te procepilske brezglave akcije s 4. odmerkom slaba ideja, ampak ja, očitno so tudi oni del poblaznelih flat eartherjev. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 40 minutami:

Problem je v tem, ker vi ( @svit in tebi podobni) tega nočete videt, ker nas hočete prikazat kot neke poblaznele anticepilce, samo zato, ker nasprotujemo bizarnim ukrepom in posiljevanju s cepivom brez kakršnegakoli smisla. Če je še WHO začel opozarjat, da so te procepilske brezglave akcije s 4. odmerkom slaba ideja, ampak ja, očitno so tudi oni del poblaznelih flat eartherjev. 

Pogovarjamo se o prvem in drugem odmerku cepiva. Nasprotovanje bizarnim ukrepom s strani trenutno vladajočih nima nobene veze s tem ali se gre človek cepit (in s tem zaščiti sebe in druge) ali ne. Sam sem recimo trikrat cepljen, pa se ne strinjam z ukrepi, ki jih kot poblaznel štanca naš dear leader.

 

Dajmo ločiti zdravstveni vidik in politični vidik, ki je kot vidim pri nekaterih nerazdružljiv. Covid ne bo spraševal, ali podpiraš mesečnika ali pa butalo iz SDS-a.

 

Slepiti pa se s tem, da si z nasprotovanjem samo temu cepivu (ker ostala cepiva so OK, I guess?) in necepljenjem nek borec za svobodo pa je tudi smešno.

Povezava do prispevka
svit reče pred 5 minutami:

Pogovarjamo se o prvem in drugem odmerku cepiva. Nasprotovanje bizarnim ukrepom s strani trenutno vladajočih nima nobene veze s tem ali se gre človek cepit (in s tem zaščiti sebe in druge) ali ne. Sam sem recimo trikrat cepljen, pa se ne strinjam z ukrepi, ki jih kot poblaznel štanca naš dear leader.

 

Dajmo ločiti zdravstveni vidik in politični vidik, ki je kot vidim pri nekaterih nerazdružljiv. Covid ne bo spraševal, ali podpiraš mesečnika ali pa butalo iz SDS-a.

 

Slepiti pa se s tem, da si z nasprotovanjem samo temu cepivu (ker ostala cepiva so OK, I guess?) in necepljenjem nek borec za svobodo pa je tudi smešno.

Super, zaradi mene se lahko pogovarjamo o 100. odmerku, dokler le ti temeljijo na temelju prostovoljnosti in ne prisile. Če čutiš potrebo, se cepi. Če ne, se pač ne. Tako faking enostavno je. In ja, se strinjam, da bi morali določene starostne skupine bolj usmeriti v cepljenje kot druge, sam ne vidim smisla v forsiranju cepljenja otrok. 

 

Če me pa ti hočeš kot en bebec norčavo oklicevati za "borca za svobodo", je pa tvoja izbira. 

Povezava do prispevka
lynx reče pred 2 urama:

Na tem grafu imaš faktorja:

- za pod 65 let: 5,3

- za nad 65 let: 6,5

 

Tako da ni bistvene razlike v učinkovitosti cepljenja. Ampak razumem kaj češ povedat.

 

kaj pa, ce bi mel se faktor pod 60, 55, 50, 45, 40, itd. 
 

to da mamo samo ta dva faktorja je posledica nesposobnosti pridobiti in urediti podatke v smiselno uporabne kvote, kar so komentirali tudi na covid sledilniku. sem mi ne da iskat kje, sem pa ze objavil v tej temi. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
svit reče pred 3 urami:

Bi mi kdo od antivaxxerjev tukaj lahko podal razlago, zakaj so podatki takšni kakršni so? Tudi če dam samo starost pod 65 let, dobim skoraj enako razmerje (70% do 80% hospitaliziranih je necepljenih). Kako to, da je hospitaliziranih več necepljenih iz manjše populacije od cepljenih? Imate kakšno razlago, zakaj so "pure blood", "I have immune system", "no jabby jabby for me..." necepljeni tako množično zastopani pri hospitalizaciji?

 

image.thumb.png.f1588292c64d58e1e2ef1395bf53f3b5.png

 

Tudi v intenzivni terapiji je procent podoben (80% v intenzivni je necepljenih).

 

image.thumb.png.58f26c4be6502d5d8ca5ab9214eb4f6f.png

 

Kakšna ideja, zakaj je temu tako?

 

Point je v temu, da so hospitalizirani vecinoma starejsi, ne da je med njimi oz komerkoli vec necepljenih. Dude, what?

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...