Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Medtem, ko se Hojle pripravlja na popoln razpust ukrepov

Navedek

Študija: Podrazličica omikrona BA.2 je še bolj nalezljiva in bi bila lahko nevarnejša

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/studija-podrazlicica-omikrona-ba-2-je-se-bolj-nalezljiva-in-bi-bila-lahko-nevarnejsa/612869

 

Brz, vsi v lahnem drncu v trgovine po zaloge skret papirja, kvasa in razkuzil.

Povezava do prispevka
Slick reče pred 52 minutami:

Anyway, Ano je skrbelo umiranje ljudi v Sloveniji zaradi omikrona, danes, v sedanjosti.

 

Cefizel ji je pa samo malo bolj na siroko razlozil, da v Sloveniji danes, v sedanjosti umirajo ljudje Z omikronom, ne ZARADI njega. Oziroma, da vam se malo poenostavim, do teh smrti bi prislo v vsakem primeru, tudi brez omikrona.

 

Glad I could help.

Jaz sem  pogledala številke koliko jih umre tu z omikronom (sedaj večinoma) in koliko jih umre v Sloveniji. Ne vem kako zanesljive so številke v rumenem obdobju, ampak prej je bila pa večinoma delta. In spet jih je tu manj umirajo z delta. Kar se pa tiče vključevanja let kjer je imela Slovenija itak eno večjih nadpovprečnih smrtnosti v bazno povprecje pa upam, da razumemo kaj to pomeni.

Povezava do prispevka

Drugače pa quick recap covid related zadev odkar sem se odstranil od tule, ker se mi ni dal več vrtet v krogu z enim in istim folkom.

 

Ampak kdaj če ne zdej, je čas, da se vrnem, ko sem že 5 dan doma s tamalim, ki je v vrtcu staknu covid. Od nedelje, ko je mel pozitivne test, sem 24 ur na dan z njim v istem prostoru, tist dan sem še kar je ostal njegovega kosila pojedel z njegovo žlico, zvečer nas je pa vse pršil s svojo slino, ker se mu je zdelo zabavno. In 6 dni kasneje sem še vedno negativen. V torek sem se zbudil z malo bolečim grlom, nardil test iz žrela in nosa - oba negativna. Deci jegra kasneje je zginla še bolečina v grlu. Tamali ma že od petka zamašen nos in to je njegov edini simptom. Dobesedno vse, kar je dozdej prinesel iz vrtca so bli bol prehladi, kot pa tale smrtonostna kuga. Ponavadi se vsega kar prinese naleze mami, js pa v četrtini primerov kak dan vnetga grla alpa par dni smrkam. Tokrat nobeden ni dobil nič.

 

V času odkar me ni blo smo mel na šihtu decembra sivo cono, 2 pozitivna (cepljena) uporabnika, vseh ostalih 25 (preboleli, cepljenih) pa je 10+ dni moralo biti zaprtih v svoje sobe. V začetku 2022 so okužbe fasal tut na vseh drugih enotah in rdeča cona je bla nafilana s prebolelimi+cepljenimi+boostanimi, falil pa nam je neke 20 zaposlenih (cepljeni, necepljeni - ni blo razlike). Seveda so vsi zdravi/cepljeni uporabniki več tednov moral biti za čas sive cone zaprti v svoje sobe. Včeraj pa sem dobil mail, da mamo spet na moji enoti sivo cono, ker je bil pozitiven (boostan) uporabnik. Vsi ostali zdravi+cepljeni+boostani uporabniki bojo spet najmanj en teden moral bit v svojih sobah. Res super, da so nam cepiva prinesla nazaj normalnost in se morjo zaščiteni uporabniki skrivat pred prehladom. Na njihovo psihično stanje to ziher nima nobenega vpliva.

 

Je pa v tem času en prebolel/polno cepljen sodelavec šel po boosterčka in par dni kasneje končal v komi. Večer prej sva se še pogovarjala ko je zaključil celodnevno dežurstvo, jaz pa začel z nočno. Mel je bakterijski meningitis. Kaj je potrebno, da te bakterijski meningitis v roku enga dneva spravi v komo si lahko zgooglate (khm*oslabljen imunski sistem*khm). V bolnci je potem bil še covid pozitivn. Zdej je nasrečo že nazaj doma, nevem pa kakšno je njegovo stanje.  Pa od mamine sestrične mož je po boosterčku imel bolečine v ledvenem predelu hrbta in so dohterji rekl, da ma problem s hrbtenico in ga 3 mesece zdravli s painkillerji. Tip je v tem času shujšal 26 kil, ker ni mogel jesti, žvel je od vode. Nakonc je končal v bolnci, staknil pljučnico, dobil ful močne antibiotike in nakonc umrl. Na obdukciji so ugotovil, da ubistvu ni mel problema s hrbtenico ampak so mu odpovedle ledvice, poleg tega pa še jetra in srčna zaklopka. Ampak važn, da ga ni covid ubil.

 

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 3
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 33 minutami:

Kar se pa tiče vključevanja let kjer je imela Slovenija itak eno večjih nadpovprečnih smrtnosti v bazno povprecje pa upam, da razumemo kaj to pomeni.

A podatke iz covid sledilnika, ki ne vključuje let 20/21 in kaže isto, boš preprosto ignorirala?

 

Pa, ker je par dni nazaj nekdo navajal CDC, kot relavanten vir podatkov, vam svetujem, da si preberete tale članek.

 

https://www.tabletmag.com/sections/science/articles/how-the-cdc-abandoned-science

 

Avtor je Vinay Prasad MD MPH - hematologist-oncologist and Associate Professor in the Department of Epidemiology and Biostatistics at the University of California San Francisco. He runs the VKPrasad lab at UCSF, which studies cancer drugs, health policy, clinical trials and better decision making. He is author of over 300 academic articles, and the books Ending Medical Reversal (2015), and Malignant (2020).

uredilo bitje cefizl
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 28 minutami:

Ampak kdaj če ne zdej, je čas, da se vrnem, ko sem že 5 dan doma s tamalim, ki je v vrtcu staknu covid. Od nedelje, ko je mel pozitivne test, sem 24 ur na dan z njim v istem prostoru, tist dan sem še kar je ostal njegovega kosila pojedel z njegovo žlico, zvečer nas je pa vse pršil s svojo slino, ker se mu je zdelo zabavno. In 6 dni kasneje sem še vedno negativen. V torek sem se zbudil z malo bolečim grlom, nardil test iz žrela in nosa - oba negativna. Deci jegra kasneje je zginla še bolečina v grlu. Tamali ma že od petka zamašen nos in to je njegov edini simptom. Dobesedno vse, kar je dozdej prinesel iz vrtca so bli bol prehladi, kot pa tale smrtonostna kuga. Ponavadi se vsega kar prinese naleze mami, js pa v četrtini primerov kak dan vnetga grla alpa par dni smrkam. Tokrat nobeden ni dobil nič.

Pri nas smo "prebolevali" to grozno bolezen en mesec nazaj. Edina, ki je imela kaj simptomov je bila žena, ki je imela en večer 37,5 vročine in glavobol naslednji dan. Tavelko je malo srbelo grlo dan dva, tamali pa čisto nič, samo pozitivna je bila. Jaz pa tudi pozitiven nisem postal, čeprav sem nalašč pil iz istega kozarca kot žena, pa itak spim v isti postelji. Tako da še vedno nimam P in sem še naprej državni sovražnik številka ena. 

Aja, nihče od nas ni cepljen.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 4 minutami:

Pri nas smo "prebolevali" to grozno bolezen en mesec nazaj. Edina, ki je imela kaj simptomov je bila žena, ki je imela en večer 37,5 vročine in glavobol naslednji dan. Tavelko je malo srbelo grlo dan dva, tamali pa čisto nič, samo pozitivna je bila. Jaz pa tudi pozitiven nisem postal, čeprav sem nalašč pil iz istega kozarca kot žena, pa itak spim v isti postelji. Tako da še vedno nimam P in sem še naprej državni sovražnik številka ena. 

Aja, nihče od nas ni cepljen.

Dej ne klici hudica. Zdajle se bo prikazal Svit s screenshotom iz sledilnika in te prepriceval, da je en od vas stirih sigurno na intenzivnem oddelku. Ker zaradi glej graf!!!

Povezava do prispevka
hordak reče pred 2 urama:

Jaz pa tudi pozitiven nisem postal, čeprav sem nalašč pil iz istega kozarca kot žena, pa itak spim v isti postelji. Tako da še vedno nimam P in sem še naprej državni sovražnik številka ena. 

mogel bi ji rečt da da v en kozarec svojo slino, smrklje, ... pol pa it na test in preden dobiš palčko v nos si vsebino tega kozarca pošpricat not v nosnice

Povezava do prispevka
Navedek

Vlada naj bi danes vendarle odločala o sproščanju ukrepov za zajezitev koronavirusa. Odločitev smo z Gregorčičeve ulice pričakovali že včeraj, a na dnevnem redu teh točk na koncu ni bilo. Zapletlo naj bi se pri usklajevanju ukrepov. Po naših neuradnih informacijah pa so se zapleti danes nadaljevali, saj je bila seja vlade prekinjena. Odločitev o sproščanju ukrepov tako še vedno ni bila sprejeta.

 

Pa sej to nemoreš verjet kire gnide. Ko je blo treba zaostrovat so čez noč sprejemal ukrepe, za sprostitev se pa v dveh sejah nemorejo zmenit.

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
ana reče Dne, 21. 1. 2022 at 0:24:

Anyway tukaj je baje svetovala skupina predlagala, da se lahko skensla večino omejitev v naslednjih tednih z izjemno nosenja mask v določenih prostorih in samoizolacije ob okužbi. Kar nekaj se da, ko se gredo ovce cepit

Ocitno se kar nekaj da tudi, ce se ovce ne gredo cepit. Smug bitch.

 

Tudi v antivakserskih trdnjavah ukinjamo vecino ukrepov. 

Povezava do prispevka
Slick reče pred 28 minutami:

Ocitno se kar nekaj da tudi, ce se ovce ne gredo cepit. Smug bitch.

 

Tudi v antivakserskih trdnjavah ukinjamo vecino ukrepov. 

Misliš pct, ki ga tu ni bilo razen, ko si šel v lokal, kino ali fitness (slednji malo večkot dva meseca). Bravo. Koliko vas sedaj lahko sedi znotraj lokala ali v trgovini? Vsaj utrujene niste, ker se vse zapre do desetih. 

uredilo bitje ana
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 19 minutami:

Koliko vas sedaj lahko sedi znotraj lokala ali v trgovini? Vsaj utrujene niste, ker se vse zapre do desetih. 

 

Guess again

 

Navedek

Iz ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo so sporočili še, da bodo omejitve povsem odpravljene v industriji, trgovini, turizmu in gostinstvu ter drugih storitvenih dejavnostih. Ukinja se omejeno delovanje gostinskih lokalov in strežba samo v sedečem režimu, so za N1 potrdili na ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo.

 

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
UFO reče pred 15 minutami:

 

Tale glasbena želja gre pa naši poslušalki na Irsko.

 

 

Vsake toliko časa dobim občutek,  da Irska določenih vrst glasbe ne pokriva tako dobro kot Slovenija. Potem pa vidim zadeve kot je ta in si rečem, da prav veliko ne zamujam. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...