Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Avtošola Šiš reče pred 55 minutami:

Uff, vrag je danes vzel šalo. Naslednja dva tedna bosta ključna.

 

Kaj nas čaka jeseni-pozimi

 

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/v-avstraliji-in-braziliji-rekordno-dnevno-stevilo-zrtev-in-okuzb/532089

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/australia/

- imeli so dolgo stabilno obdobje nizkega števila primerov na dan, pol pa BOOM. Že tri tedne imajo lockdown, ven gredo samo po nujnih nakupih, službe in ostale nujne zadeve. Pa še maske bodo morali začeti nositi v javnosti na odprtem, ne samo notri. A še vedno narašča št. primerov, samo za včeraj so imeli rekordnih 721.

 

Trenutno je zima v Avstraliji. Nisem preveč optimističen za našo državo in Evropo čez jesenski-zimski čas, ker bodo takrat še druga respiratorna obolenja harala, skupaj z gripo.

 

Bodo še na žalost kar pestri zadnji meseci leta 2020. Uživajte v poletju dokler še imamo stabilno št. primerov na dan.

 

 

 

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Slick reče pred 6 urami:

Ne pozabit na clana kabineta predsednika vlade. The end is nigh!

 

Drugace je pa trend stevila aktivno okuzenih negativen ze vec kot dva tedna. Kljub se vedno odprti meji s Hrvasko!

 

Srečo imamo, da folk jemlje ukrepe v večini in da ne palamudijo. Prav tako pa tudi epidemiologi iščejo žarišča in jih omejujejo, da se št. obolelih ne razbohoti preveč. Veliko dejavnikov je, ki pripomorejo k omejitvi širjenja. Zaenkrat, problem bo jesen-zima, ko bodo drugi respiratorni virusi prišli in bo težko ločiti kaj je korona in kaj samo gripa ali drug neškodljiv prehladni virus.

 

To bo dodatno delo. Pa še šola se začne in šolarji so zelo odlični superprenašalci, njim ne bo hujšega, bodo pa nasrkali njihovi starši in stari starši.

 

Uživaj v poletju dokler se še da. Avstralci to vedo, oni so lahko nam kot svarilna zgodba, kaj bo sledilo jeseni-pozimi pri nas.

 

Jaz upam na boljše, drugega ne ostane.

 

 

Povezava do prispevka

Se bos sel cepiti proti gripi jeseni? Bos tezil svojim starsem in starim starsem, da storijo enako?

 

Zakaj bi starsi nasrkali zaradi solarjev? Ne vem ce ves, vrtci funkcionirajo povsem normalno tudi v tem groznem casu drugega vala. Nasi otroci se slinijo drug po drugem in ne nosijo mask, pa nisem slisal ali bral se o nobenem starsu, ki bi ga nasrkal, kot sam pravis. Dvomim, da ima veliko 70+ letnikov otroke v soli.

 

Ne se trest, vse bo ok.

Povezava do prispevka

zato ker so otroci zgolj prenašalci, virus jih pa ne zjebe.

starši bodo pač zboleli, zraven pa froc lahko okuži tudi stare starše ali pol ulice recimo.

da ne govorim, da zraven okuži še pol razreda, ki potem okužijo svoje tastare itd.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Kot je že Bainit pojasnil.

 

en okužen otrok in se razširi na cel razred. Razred pa je 20-30 otrok. Ti imajo svoje starše, prenesejo na starše in sorojence. Ti pa naprej na delovno mesto, kolege, prijatleje, lastne starše (stari starši). In imaš novo večje žarišče.

 

Otrokom v večini ne bo, kroničnim bolnim staršem in še predvsem starim staršem pa bo to lahko smrtna obsodba ali začetek še hujšega kroničnega stanja, iz katerega se ne vrnejo več na prvotno raven.

 

Vsi govorijo o smrtnosti, ki je 0,5 - 1 %, ampak pozabljajo da je to samo ena posledica tega virusa, kaj pa so tole:

- srčne kapi

- izguba vonja in okusa, ki traja več tednov ali celo mesecev da se vrne nazaj

- težave z možgani in živčnim sistemom

- težave s pljuči, sence, luknje, zmanjšana pljučna kapaciteta

- težave s prebavnim traktom

- težave s plodnostjo

 

Že za SARS (iz 2002) je bilo veliko poročil o posledicah, pa je bilo takrat globalno 8 tisoč okuženih. Zdaj pa pomnoži to z večkratnikom.  Večini ne bo nič, ampak a si sploh želimo več milijonov novih kroničnih bolnikov, ki bo vplivalo na produktivnost prebivalstva in povečano porabo zdravil za lajšanje kroničega stanja?

 

Že zaradi tega je bolje, da se virus nadzoruje in prepreči da bi nekontrolirano okužil večjo populacijo. V Sloveniji imamo že zdaj veliko ljudi, ki spadajo pod rizično skupino in bodo imeli hujše posledice. Preprečevanje in nadzor sta cenejši opciji kot pa sanacija posledic.

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka

Aha, aha, zanimivo. Kar gladko ignorirajte, da se otroci iz vrtcev druzijo tudi v teh krutih casih drugega vala, se srecujejo na igralih, v peskovnikih, na piknikih, rojstnih dnevih pa ni se nihce okuzil pol ulice ali povzrocil apokalipse. Tudi starsi smo, ne bos verjel, dnevno v tesnem stiku s svojimi otroci, pa ne vidim veliko porocil o hospitaliziranih starsih.

Povezava do prispevka

Ne razumeš, kaj ti hočem povedati, a ne.

 

Gse zato, da je pri tem nalezljivem virusu ključno to, da se dosledno izvaja nadzor in kontrolo, da se žarišča čimprej omeji. Če ni nobenga nadzora dobiš preobremenejne zdr. sisteme in posledično več mrtvih ter kroničnih bolnikov v nastajanju.  To je čista matematika in nič drugega.

 

 

 

Povezava do prispevka

Dejte ze banat tega Henrika, sej razumem ima pac svoje mišljenje, ki ga deli z marsikaterim clovekom, nimas kaj, eni bodo tko razmisljali, ce jih utisamo ne bo nic pomagalo, bodo pac na drogah v parku po svoje debatirali naprej

 

Ampak vsaj kle da mi ni treba brat tega, tip kot da bi bil nek bot ki mu poslanstvo da nas na vsak nacin hoce prepricat v vsakemu argumentu da ni nič vredu, da nas rabi skrbet, da situaciji bolj resna kot mislimo itd

 

Ma dej pokenjaj se ze človek ni dobro da drek tok v sebi zadrzujes

 

Pa k me sploh ne zanima noben argument ki bi ga rad podal, preprosto mal umiri svoje konje

 

Mal se zamisli, poglej vase, razmisli kaj dejansko tako narobe s tvojim zivljenjem, da si zagrabil ta virus kot zadnji resilni čoln ki ti lahko spreobrne življenje in nas zdaj hoces vse prepricat da stvar ni vredu, gor dol, armagedon

 

K men je gud, ne rabim verjet v apokalipso, prihod odresenika, zadnjo sodbo, da vidim luc na koncu tunela

uredilo bitje Marvak
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 8 urami:

Dejte ze banat tega Henrika, sej razumem ima pac svoje mišljenje, ki ga deli z marsikaterim clovekom, nimas kaj, eni bodo tko razmisljali, ce jih utisamo ne bo nic pomagalo, bodo pac na drogah v parku po svoje debatirali naprej

 

Ampak vsaj kle da mi ni treba brat tega, tip kot da bi bil nek bot ki mu poslanstvo da nas na vsak nacin hoce prepricat v vsakemu argumentu da ni nič vredu, da nas rabi skrbet, da situaciji bolj resna kot mislimo itd

 

Ma dej pokenjaj se ze človek ni dobro da drek tok v sebi zadrzujes

 

Pa k me sploh ne zanima noben argument ki bi ga rad podal, preprosto mal umiri svoje konje

 

Mal se zamisli, poglej vase, razmisli kaj dejansko tako narobe s tvojim zivljenjem, da si zagrabil ta virus kot zadnji resilni čoln ki ti lahko spreobrne življenje in nas zdaj hoces vse prepricat da stvar ni vredu, gor dol, armagedon

 

K men je gud, ne rabim verjet v apokalipso, prihod odresenika, zadnjo sodbo, da vidim luc na koncu tunela

 

Ti si pa res en patron, a ne.  Še dobro da taki kot si ti niste na pomembnih funkcijah, ker bi našo državo spravili v scenarij, kot ga imajo Američani zaradi TRUMPtarda in še na to bi bil ponosen. Pa poglej statistiko in ekonomsko škodo, ki jo imajo, ker palamudijo brez strategije.  Kitajska na drugi strani pa ima zadeve pod kontrolo in s tem manjšo ekonomsko škodo.  Naši so izvršili stroge ukrepe, ker je bila izredna situacija in je bil drag špas. Tega ne bodo ponovili, ker je stroga karantena predraga in ekonomsko uničujoča. Zato pa promovirajo maske, distanco in razkužila. V izrednih primerih bodo uvedli karanteno za lokalna večja žarišča. Samo trenutno po tem ni potrebe, ker je stvar v Sloveniji zaenkrat pod nadzorom. 

 

Ma kakšna odrešitev. Meni se gre samo za to, da bi bilo življenje čimbolj normalno in to se doseže s  čimbolj kontroliranim številom primerov na dan..

 

Če zvenim kot bot, to ni moj problem. Dejansko je problem izključno samo en - Ti. Namreč še vedno si v fazi zanikanja in nezmožnosti sprejetja dejstva da živiš v novem drugačnem svetu v katerem je imenovalec - SARS CoV-2. To te tako očitno boli, da vsakega, ki zagovarja osnovne ukrepe označiš za paničarja in pozivaš k bananju.

 

 

 

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka

Stil pisanja mas tak sterilen, ki gre folku na kurac tule gor. Meni ne, js se cist nic bolj ali manj panicno pocutim, ce kak tvoj wall of text preberem, mogoc mal senzacionalisticno napises kako stvar, sam no biggie

 

Marvak in podobni bi pa kr benali folk, ki jim kvari njihovo forumsko dozivetje, ter jih oznacujejo za bote :rofl:

 

GiVe mE mUh sAfE SpAcE oN tHe iNtErWeBz, lmfao. Obicna picketina si, drugega ti ne morem rect :)

Povezava do prispevka

Sej pravim da nebi nič pomagalo da se te bana, tud gulag ne pomaga, karkoli takega ki proba z prisilo utišat...

 

Zato ti pač probam pomagat, te spreobrnit. Jaz nič ne zanikam virusa in sprejmem vse življenske spremembe ki jih prinaša

 

Ti imaš pa očitno neke globoke probleme, verjetno ne štima vse v tvojem življenju in si zdaj malo preveč ponotranjil ta virus, samo še virus vidiš kot smisel življenja, to je zdaj to, vse kar imaš. 

 

Si v prvi bojni vrsti, čestitam, končno ima tvoje življenje smisel

 

Utišat te ne morem, pomagat se mi tud ne da preveč, tako da bi meni in predvsem samemu sebi veliko uslugo naredil da se fukneš po štengah

Povezava do prispevka

To postaja že smešno.

 

Daj, reši si svoj problem in me daj na ignore listo, pa ne boš več videl mojih objav. Tvoj mehurček bo tako s tem pomirjen in nedotaknjen. Če imaš problem, uporabi rešitev, ki ti je na voljo.

S tem dejanjem boš vsem ostalim naredil uslugo.

 

pa lep Lp

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@Marvak

Ti bi samemu sebi dost vecjo uslugo naredu, ce bi nehal nalepke lepit ljudem na celo in najprej pred svojim pragom pometel :)

 

Al pa, quelle surprise, nehas brat to temo, fuknes Henrika na ignore, ce ti tolk fejst najeda in mirna Bosna. Sam sej vem, lazje je srat nekomu po glavi, namest da se stran obrnes

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 12 urami:

en okužen otrok in se razširi na cel razred. Razred pa je 20-30 otrok. Ti imajo svoje starše, prenesejo na starše in sorojence. Ti pa naprej na delovno mesto, kolege, prijatleje, lastne starše (stari starši). In imaš novo večje žarišče.

 

 

Minilo je malo več kot mesec dni, ko so pri nas na obali vrgli novico, da je približno 150-200 dijakov iz kopra in okolice imelo privat zabavo, na katerem je bilo ene par že okuženih. Mislim, da če bi ta virus bil res tako zelo zelo prenosljiv, bi v tem enem mesecu na obali moralo bit krepko več okuženih, kot jih je bilo. Da ne govorimo o tem, da so plaže nabito polne itd. Plus nevem kako lahko primerjaš zimo v avstraliji in zimo v evropi. ni glih ista klima ne. 

Povezava do prispevka

A krivuljo smo že poravnali?

 

Marca nam je bilo rečeno, da rabimo karanteno, da ne bomo zboleli vsi naenkrat in preobremenili zdravstvenega sistema, treba poravnati krivuljo itd. Zdaj očitno ne sme nihče več zbolet, za vsakega posebej se dela panika...

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 2 urama:

 

Ti si pa res en patron, a ne.  Še dobro da taki kot si ti niste na pomembnih funkcijah, ker bi našo državo spravili v scenarij, kot ga imajo Američani zaradi TRUMPtarda in še na to bi bil ponosen. Pa poglej statistiko in ekonomsko škodo, ki jo imajo, ker palamudijo brez strategije.  Kitajska na drugi strani pa ima zadeve pod kontrolo in s tem manjšo ekonomsko škodo.  Naši so izvršili stroge ukrepe, ker je bila izredna situacija in je bil drag špas. Tega ne bodo ponovili, ker je stroga karantena predraga in ekonomsko uničujoča. Zato pa promovirajo maske, distanco in razkužila. V izrednih primerih bodo uvedli karanteno za lokalna večja žarišča. Samo trenutno po tem ni potrebe, ker je stvar v Sloveniji zaenkrat pod nadzorom. 

 

Ma kakšna odrešitev. Meni se gre samo za to, da bi bilo življenje čimbolj normalno in to se doseže s  čimbolj kontroliranim številom primerov na dan..

 

Če zvenim kot bot, to ni moj problem. Dejansko je problem izključno samo en - Ti. Namreč še vedno si v fazi zanikanja in nezmožnosti sprejetja dejstva da živiš v novem drugačnem svetu v katerem je imenovalec - SARS CoV-2. To te tako očitno boli, da vsakega, ki zagovarja osnovne ukrepe označiš za paničarja in pozivaš k bananju.

 

 

 

 

 

Stavri niso črno bele, kitajci niso zaprli cele države, zda imajo to četrtletje manjši bdp padec kot eu.

Povezava do prispevka
LeBron reče pred 28 minutami:

 

Minilo je malo več kot mesec dni, ko so pri nas na obali vrgli novico, da je približno 150-200 dijakov iz kopra in okolice imelo privat zabavo, na katerem je bilo ene par že okuženih. Mislim, da če bi ta virus bil res tako zelo zelo prenosljiv, bi v tem enem mesecu na obali moralo bit krepko več okuženih, kot jih je bilo. Da ne govorimo o tem, da so plaže nabito polne itd. Plus nevem kako lahko primerjaš zimo v avstraliji in zimo v evropi. ni glih ista klima ne. 

Jaz sem ze mesec dni nazaj pisal o primeru iz nasega vrtca, kjer je bila okuzena studentka na praksi. Pac ruknili so dve skupini otrok in dve vzgojiteljici preventivno v karanteno, ostale skupine so funkcionirale normalno naprej. Fun fact, nihce izmed otrok in odraslih, ki so bili v stiku s studentko ni bil pozitiven na covid. Pa ves, da nihce v vrtcu ne nosi maske in da je studentka otroke oblacila, jim brisala riti, jih futrala in objemala.

Povezava do prispevka

Fuck me, tole cvetko sem pa popolnoma spregledal :ododava:

Henrik reče pred 16 urami:

Vsi govorijo o smrtnosti, ki je 0,5 - 1 %, ampak pozabljajo da je to samo ena posledica tega virusa, kaj pa so tole:

 

- srčne kapi

 

- težave z možgani in živčnim sistemom

 

- težave s plodnostjo

 

A lahko prosim prilepis link do neke relevantne raziskave? Res me zanima, kateri skupini znanstvenikov je v dobre pol leta, od kar obstaja ta virus oz. ga poznamo, uspelo odkriti kronicna (torej ponavljajoca!) obolenja, ki jih povzroca ta virus? V pol leta, model :ododava: Tezave s plodnostjo :ododava: Pa kje jih pobiras, res vsa cast!

 

In ne, Facebook Karen ni relevanten vir, ker vem da se sprasujes.

Povezava do prispevka

ma nekaj okoli možganov sem tudi jaz videl, samo se mi ne da iskat

 

sicer je pa Kushy zavlačeval s testiranji, da nebi strmoglavil borznega trga in ni hotel uvesti nation-wide testiranja, ker bi s tem pomagal tudi modrim zveznim državam (demokratskim) :worship:, ne samo rdečim

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...