Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Če slučajno res sprejmejo, kot se govori, da bo karantena obvezna samo za populacijo do 35 let, pa jim lahko samo pokažem najbližje štenge.

Vsi ali pa nobeden, jaz sem bolj za prvo... Ampak kaj, ko ima Jelko vikend na Krku...

uredilo bitje Orbit
Povezava do prispevka
Orbit reče pred 8 urami:

Če slučajno res sprejmejo, kot se govori, da bo karantena obvezna samo za populacijo do 35 let, pa jim lahko samo pokažem najbližje štenge.

Vsi ali pa nobeden, jaz sem bolj za prvo... Ampak kaj, ko ima Jelko vikend na Krku...

Saj tako bo. Vsi ali nihče.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 10 urami:

Problem je, da kontrira neobstoječemu claimu in ne upošteva tega kar sem ti reku. Tu ne gre za prepoved kritike ampak za kritičnost samo. torej da ni možno kar tako razletat fake news. 


Nihče ne govori o živih in mrtvih. 

Men deluje kot da enostavno ne sprejemas kritike kot celote ampak izbiras iz prispevka samo kar ti odgovarja, to ali pa sploh nisi pogledal in je ostalo pri tem, da si prispevek samo preletel. 
 

Mnenje avtorja ima strukturo, ki se naslanja na podatke, da omenim samo osnovo: 

- krivulja gre gor
- inkubacijska doba je mimo

- smrtnost je minimalna glede na krivuljo

- zasedenosti intenzivne nege ni = je zanemarljiva glede na krivuljo

- preobremenjenosti ni
- hospitalizacija zaradi zlomljene noge z odkritim covidom gre pogosto v covid statistiko

- itd. 
 

Pri tem ne gre za osamljeno mnenje, tudi stroka sama se ne strinja in ni usklajena kaj se dogaja; je drugi val ali ne, bo drugi val ali ne. Kaj se dogaja? Tako da ni crno belo prikazujes. 
 

 

 

 

 

 


 


 

 

Povezava do prispevka

Enim pa res prebija. Dajte mal hrčka zbudit v glavi no

 

Pa kaj če gre Jelko na Krk? Saj je na vikendu sam z družino, ne pa na žurkah zunaj. A poudarjajo že skoz da so problem zabave? Hrvati itak lažejo da jih kao ni ampak lahko iz prve roke povem da u Zrćama dogaja na polno

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka

tisto ni organizirano ;), pa Ivan lahko to dobesedno v sekundi reši

jih pa v takšni obliki itak ne podpiram

 

sem pa mal salty, da po eni strani morš dobit dovoljenja (ki jih je težko) za kulturne prireditve do 500 oseb

a za mašo pa lahko lagano 3k+ 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

@Berbasecks

 

Saj to mi je bilo neumno z organizacijo Brezij, kjer je 3 tisoč ljudi.

 

En kulturni dogodek do 500 ljudi je vprašanje, če sploh ga lahko organizirajo, a mašo polno dedkov in babic (rizična skupina!) pa brez problema odobrijo...

 

Naj veljajo pravila za vse ali pa nobenega, ne pa neki pol-pol, odvisno kako se spomnijo ali jim podmaže nekdo s preveč vpliva. No če se to ne izravna - levičarji - kolesarski petki, desničarji - maše tipa Brezje. Hah, sam vseeno oboje ne bi smelo biti organizirano sploh. :)

 

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 36 minutami:

tisto ni organizirano ;), pa Ivan lahko to dobesedno v sekundi reši

jih pa v takšni obliki itak ne podpiram

 

sem pa mal salty, da po eni strani morš dobit dovoljenja (ki jih je težko) za kulturne prireditve do 500 oseb

a za mašo pa lahko lagano 3k+ 

Niso organizirani? 
Pa ajde, ce res ne bi bili... ni to se slabse?

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 urami:

Problem avtorja, kakor jaz vidim, je da želi iz trenutne situacije, ko smo vsi bolj ali manj že uvedli ukrepe proti coroni izpeljati idejo "Covid-19 ni nevaren". To je nekako kot seksati s kondomom in objasnjevati kako je AIDS nenevaren. Stroka jasno pravi - problem Covid-19 ni neposredna smrtnost, temveč kužnost virusa. R0 2,5 pomeni, da povprečno okuženi okuži 2 človeka in pol kar, kakor recimo vidimo na Hrvaškem, lahko rezultira v katastrofi.

In folk ti že 30 strani proba dopovedal, da kužnost ne pomeni totalno nič če povprečen pacient niti ne kaže simptomov, okužba pa je res nevarna samo majhnemu delu prebivalstva.

Tudi navaden prehlad je zelo kužen, pa ga to naredi nevarnega?

Pa res katastrofa na Hrvaškem. Trupla mečejo kar v jarke, bolnice pokajo po šivih, gospodarstvo je zlomljeno, Zagreb nima elektrike, trgovine izropane,.... Aja, ne, edina razlika med letos in lani je to, da majo manj turistov....

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 1 uro:

Enim pa res prebija. Dajte mal hrčka zbudit v glavi no

 

Pa kaj če gre Jelko na Krk? Saj je na vikendu sam z družino, ne pa na žurkah zunaj. A poudarjajo že skoz da so problem zabave? Hrvati itak lažejo da jih kao ni ampak lahko iz prve roke povem da u Zrćama dogaja na polno

Ni problem, da hodi Jelko na Krk. Problem je, da če bi bil on na vikendu sam z družino, ne bi pristal v karanteni, jaz pa v identičnih okoliščinah bi.

 

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 9 minutami:

A appa ni več? play store ga ne najde

 

edit: search ga ne najde, direkt link pa ja.. ah.

 

Probi iskat "ostanizdrav" al pa "#ostanizdrav".

 

Drgač app ma potencialno uporabno vrednost, sam po moje nau haska, ker za potrditev okužbe morš vnest neko kodo (testiranja al kaj), kar pa dvomim da bo folk delal, razen če bo app obvezen za okužene. Pa tud če si okužen, upam da je folk tok pameten da nau okol haral. Čeprou po videnem zadnje mesece je bl mal upanja tud za to.

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

Pa tud če si okužen, upam da je folk tok pameten da nau okol haral. Čeprou po videnem zadnje mesece je bl mal upanja tud za to.

 

intermezzo


Gre za zanimiv vladi ekspiriment 😁 (hec hec):

- veliko stevilo ljudi na kupu

- mnogo njih iz rizičnih skupin

- virus z visoko stopnjo asimptomatičnosti

- virus z visoko kužnostjo

- virus z razmeroma dolgo inkubacijsko dobo

 

Le kaj bi tukaj glede na sprejete vzroke-posledice lahko šlo narobe? Naslednjih 14 dni bo ... 🥱😴
 

Očitek vladi je bil, da gre za dvojna merila, gre za nekaj več - da niti oblast sama s celotnim strokovnim covid aparatom ne verjame lastni javni poziciji, ne dovolj da bi se uklonila nekaterim pritiskom. 
 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...