Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 4 urami:

To je po eni strani izjemno neodgovorno ravnanje po drugi pa tudi iz stališča tega, da gre za naše državljane tudi protidržavno. Ok, razumem če maš tam hišo, vikend al nekaj in moraš it pogledat ampak ta romanja na Hrvaško so pravzaprav izkaz stanja slovenske zavesti. Ne more pa Slovenija kar tako na lepe oči odredit izolacije (ne karantene - karantena velja za bolne, izolacija za tiste, ki bi lahko bili polni) ampak morajo za to biti izpolnjeni določeni pogoji

Se strinjam, ampak smešno pa je, da se pravila prilagajajo iz dneva v dan. Mislim, da slovenci ne bi umrli, če enkrat ne bi mogli iti na hrvaško na morje. Poleg tega pa smo s tem ko smo dovolili kar smo, dali legitimnost prikrojevanju številk okužb.

Povezava do prispevka

Pa ga ni!

 

Kako si jim pokazal vraga. Čestitam

 

 

Kakšen debilen komentar res, a ti pa nisi upal, oziroma si že od začetka opravil domačo nalogo, marca imel naštudirane že vse dolgoročne vplive, sredi Aprila si bil tako že prepričan da na to vrsto korona virusa ne bo vplivala nobena vročina

 

Ps: predno napišeš nek beden komentar v smislu kako si se pač zavedal resnosnti položaja, neke bedarije, na katere se mi ne da odgovarjat

 

Sem že povedal kaj si mislim o ljudeh ki jim virus in bojna za virus, proti virusu, z virusom, osmislila življenje

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 uro:

Pa ga ni!

 

Kako si jim pokazal vraga. Čestitam

 

 

Kakšen debilen komentar res, a ti pa nisi upal, oziroma si že od začetka opravil domačo nalogo, marca imel naštudirane že vse dolgoročne vplive, sredi Aprila si bil tako že prepričan da na to vrsto korona virusa ne bo vplivala nobena vročina

 

Ps: predno napišeš nek beden komentar v smislu kako si se pač zavedal resnosnti položaja, neke bedarije, na katere se mi ne da odgovarjat

 

Sem že povedal kaj si mislim o ljudeh ki jim virus in bojna za virus, proti virusu, z virusom, osmislila življenje

S tabo je vse OK drugač?

Povezava do prispevka

lol... karantena s Hrvaško je joke...

tole so naumili ko so pametovali o karanteni....

Navedek

Državljan Republike Slovenije ali tujec s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, ki je lastnik nepremičnine, bivalnega plovila oziroma ima na podlagi pogodbe o zakupu oziroma najemu pravico do uporabe nepremičnine, bivalnega plovila ali parcele v avtokampu v eni od sosednjih držav (Italija, Hrvaška, Avstrija in Madžarska), iz katere vstopa v Republiko skupaj z ožjimi družinskimi člani, kar mora dokazati z ustreznimi dokazili, lahko vstopi v Republiko Slovenijo brez odrejene karantene tudi v primeru, če je katera od sosednjih držav na seznamu držav s poslabšano epidemiološko situacijo (rdeči seznam), v Slovenijo vrniti v 48 urah po izstopu iz države.

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

 

The documentary showcases the incredible speed & power of China’s state machinery with its construction of massive coronavirus hospitals, deployment of roving sanitation-fogging robots, implementation of an exhaustive testing and contact-tracing protocol, and punctiliously engineered protective measures for health workers. But on the other side of the scale is the crushing bureaucracy of that same machine, its totalitarian decision-making, clear deception of ordinary citizens, the absence of civic communication, and perhaps, worst of all, a cold-eyed lack of empathy for those suffering loss and kept away from home.

 

CoronationPostermaincolorimg59901.jpg

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 12 urami:

lol... karantena s Hrvaško je joke...

tole so naumili ko so pametovali o karanteni....

Ja saj, podobna situacija kot tisto pri zaprtju občin - družina ne sme it na piknik na hrib v sosednjo občino, en kombi poln delavcev pa se lahko vsak dan vozi preko treh občin na šiht in nazaj.

 

Če bi bila pravila vsaj konsistentna in enaka za vse, bi človek še razumel te ukrepe; tako pa samo harajo po običajnih ljudeh, tisti s privilegiji (oziroma nepremičninami / jahtami v Hrvaški) pa so iz ukrepov izvzeti in lahko trosijo korono podolgem in počez.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Dne, 19. 8. 2020 at 12:46:

 

......

Normalna znanost je splošno sprejeta norma, naloga izredne znanosti pa je prevpraševati to normo in vpeljevati nova vprašanja. Normalna znanost je, kot že ime pove, normativna - postavlja merilo, postavlja normo tega kaj/kar je v določenem obdobju znanstveno dokazljivo. 

.....

 

60% predstavnikov stroke ima lahko mnenje X in 40% njih mnenje Y - konsenz bo torej opis mnenja 60% strokovnjakov iz danega področja znanost, kjer govorimo o mnenju stroke, četudi znotraj stroke same lahko prihaja do neskladja, kar zelo pogosto je realno stanje. Prav tako je uradno mnenje zgodovinsko videno lahko izraz korupcije in interesov, ki niso v dobro družbe. 

 

Če nalepim random copy-pasto, ki govori o stroki. Bi bilo za namen debate nemogoče predpostavljati, da ima 30% omenjene stroke diametralno mnenje citiranemu? Jih to avtomatično izključi iz opisa stroke, da niso več stroka in del nje?: "Več predstavnikov zdravniške stroke, med njimi strokovni svet in vodstvo UKC Ljubljana, v izjavi poudarjajo, da je bila obravnava starostnikov v domovih za starejše med epidemijo covida-19 pravilna, odločitve o napotitvah v bolnišnice pa pretehtane in sprejete v luči največje koristi za oskrbovance. Strinjajo se, naj se opravljeno delo analizira." Imamo konsenz - ne pa tudi ali se kdo iz stroke z danim mnenjem ne strinja. right?

 

Dobra ali slaba primera?

*Normalna znanost: WHO

*Izredna znanost:

https://www.covidplanb.co.nz/category/data-science/

https://youtu.be/cf_zWtdKKKQ

 

Je NIJZ stroka ali se NIJZ zgolj sklicuje na stroko?

 

 

Povezava do prispevka

September bo očitno vroč mesec, pa ne vremensko :)

 

Poleg italije imajo znano večanje števila primerov tudi Ukrajina in Francija. Samo upam, da v hladnejših mesecih ne bo prišlo do takega povečanja kot je bilo februarja-aprila 2020. Tisto je bila katastrofa za določene regije, saj so imele preobremenjene zdravstvene sisteme in s tem povečano mortaliteto tako zaradi covid-19 kot zaradi ostalih bolezni ali dogodkov (kapi npr.)


Po drugi strani pa smo globalno danes prebili 800 tisoč mrtvih zaradi tega virusa. 1 milijon in več bo očitno realnost, vse dokler ne bo cepivo na voljo. Takrat pa se bo smrtnost začela zmanjševat in bo zadeva na ravni nove gripe.

 

Hrvatje pa, kot ponavadi jih bom vedno preziral, so najbolj sprenevedajoč narod hinavcev. S tem sranjem okrog laganja in friziranja št. primerov bodo še bolj zasovraženi kot prej, no saj bodo dobili svojo prvo kazen v obliki povečanega št. primerov lokalcev in eventualno vedno večje št. smrti med starejšo populacijo.

 

Ampak hej, turistično sezono so si pa rešili, a n. Še boljše bi se jim godilo zgolj, če bi prepovedali obratovanje nočnih klubov in verskega turizma, kjer je rizik večje mase ljudi velik. Bi komot imeli sezono še par tedno več, tudi v jesen in dosti boljšo epidemiološko sliko.

Za našo državo pa upam, da se št. primerov stabilizira na 40 na dan in začne upast na 30 in tako dalje. Sam, čas bo pokazal kaj se bo zgodilo. Držimo pesti za najboljši scenarij - kontrolirano širjenje in nato upad.

 

 

 

Povezava do prispevka
Navedek
KORONA:
PROSIM, DOVOLJ JE BILO ZAPIRANJA IN KARANTEN.
LAHKO PROSIM POSKRBIMO ZA RIZIČNE SKUPINE, NAM PA PUSTITE PRAVICO DO NORMALNEGA ŽIVLJENJA?
Na začetku naj jasno povem, da politično ali kakorkoli drugače nisem opredeljen in resnično nimam namena kogarkoli napadati. Nikomur ne želim slabega. Popolnoma vseeno mi je, kdo je levo, kdo je desno. Moja mnenja temeljijo na podatkih iz statistik NJIZ, mnenju tujih, mednarodno priznanih strokovnjakov, predvsem pa so posledica pogovorov s strokovnjaki iz Slovenije, ki so pristali na pogovor z mano. Na štiri oči. Ker na žalost živimo v času velikih pritiskov, ko se morajo strokovnjaki bati svoje mnenje povedati na glas. Z njimi sem se sestal, ker sem želel dobiti objektivne in verodostojne odgovore ter pojasnila. Brez raznih pritiskov. Želel sem dobiti odgovore na vprašanja, za katera sem pričakoval, da jih bodo v vsem tem času zastavili mediji oz. novinarji, pa tega nisem dočakal.
Ena od teh oseb (namerno govorim brez izpostavljanja spola ter lokacije) je recimo zdravnik na intenzivni terapiji, kjer skrbi za paciente s hudimi zapleti. Denimo pri gripi ali zdaj pri novem, aktualnem virusu, ki nam kroji življenje. Ta oseba vas recimo priključi tudi na ventilator, če je potrebno. Ena izmed oseb, s katerimi sem se sestal, pa je tudi epidemiolog. Precej dobro pozna statistiko, potek bolezni, številke ter konkretno primerjavo med prehladom, gripo ter korono.
Ne pričakujem, da se z mano strinjate. To, da imamo različna mnenja, bi moralo biti nekaj povsem normalnega. Tudi zdravniki se vsi ne strinjajo. Eni verjamejo tako rečeno v apokalipso korone, drugi absolutno ne. A če mi želite nasprotovati, prosim le z argumenti, fakti, številkami. Jaz sem si svojo sliko torej ustvaril prav na podlagi slednjega.
Prosim, da se vzdržite komentarjev s političnim priokusom. Kako nam uspe vključiti ta večni boj med levo in desno v vsako sleherno temo, mi je tako ali tako uganka. Če boste to vseeno storili, se na to pisanje ne bom niti odzival.
Prav tako naj povem, da mi je veliko ljudi svetovalo, da naj javno ne izražam svojega mnenja glede virusa in stanja, povezanega z njim. Češ, da lahko to kdo dojame kot napad in se mi bodo zato maščevali v obliki poročanja določenih medijev, ki mi bo precej škodovalo. Izmišljene zgodbe ter napadi. Prav tako lahko pričakujem, da bodo na moja vrata potrkale določene institucije ter razni organi.
Osebno pa temu preprosto ne želim verjeti. Zato, ker nikomur ne želim žalega in zato, ker je povedati svoje mnenje ena naših osnovnih pravic. Ne želim živeti v svetu, kjer bi se svoboda govora kakorkoli kaznovala. Dokler seveda to ni žaljivo ali zlonamerno. Če bi izgubili svobodo govora, bi postali sužnji. In verjamem, da se tega vsi zavedamo. Tudi tisti, ki odločajo. Dvomim, da je kdorkoli tako filmsko angažiran ustaviti svobodo govora. Verjamem, da je beseda, ki je dobronamerna, doprinos k lepši in boljši prihodnosti za nas vse.
GENERALNA UGOTOVITEV
Po vsem, kar sem slišal, izvedel, prebral in spoznal, je moje mnenje sledeče:
Ta virus lahko človeka resno ogrozi, če ga tako rečeno ulovi v določenem trenutku neke težave z imunskim sistemom, ali pa če doleti eno od visoko rizičnih skupin. Torej zelo stare ljudi, ali resno bolne. Sicer pa gre za virus, ki pri veliki večini povzroči prehlad, ali stanje podobno blagi gripi. Pri mnogih niti tega ne. To govorijo tudi številke. ČE STE POVPREČNO ZDRAV ČLOVEK, VAS TA VIRUS NE OGROŽA NIČ BOLJ KOT PODOBNI VIRUSI, KI JIH POZNAMO ŽE OD NEKDAJ.
Če imate voljo, vam pa v nadaljevanju z veseljem razložim, zakaj tako mislim in na podlagi česa sem si zgradil svoje mnenje. Torej skupaj s strokovnjaki ter na podlagi konkretnih podatkov.
ŠTEVILKE IN STRAH
Stanje, ki ga imamo od marca me dobesedno duši. Kot marsikoga. Ukrepe, ki smo jih imeli ter trenutne napovedi, ali pa bolje rečeno negotovost, v kateri se nas pušča, je težko razumeti. Naj gre za začetek šolskega leta, napovedi karanten oziroma za odvzem svobode, ali pa kako bo izgledalo naše življenje nasploh v prihajajočih mesecih. Ogromno stvari nima nobene logike. Ne rabim jih naštevat, ker dovolj bodejo v oči. Odgovornost nas vseh pa je, da povemo na glas, ko vidimo, da gremo v napačno smer. In moje mnenje je, da to ni prava smer.
Zato bi postavil preprosto ter najbolj očitno vprašanje vsem:
KAJ JE TAKO GROZNEGA, TAKO ZELO DRUGAČE GROZEČEGA NA TEM VIRUSU, DA JE TAKO BOLJ NEVAREN KOT VSE, KAR SMO POZNALI DO ZDAJ?
Med iskanjem odgovora sem zasledil mnenja veliko mednarodno priznanih strokovnjakov, ki so jasno povedali, da celotna stvar nima nikakršnega smisla. Recimo;
Dr. med. Wolfgang Wodarg (epidemiolog, pulmolog)
Prof. Dr. Sucharit Bhakdi, (mikrobiolog, strokovnjak na področju epidemiologije nalezljivih bolezni)
Prof. Dr. Beda M Stadler, (imunolog, nekdanji direktor inštituta za imunologijo na univerzi v Bernu)
ali pa Prof. Püschel (vodja sodne medicine v Hamburgu), ki je opravil kar nekaj obdukcij tako imenovanih žrtev korone in dokazal, da dejansko niso žrtve korone.
Nato sem se lotil številk. Ampak številk v Sloveniji. Ker v Italiji in tako naprej imam kar velike pomisleke glede zaupanja. Slovenija pa je tako majhna, da se precej težje igramo razne igre številk. Kljub temu, da imamo metodologijo štetja mrtvih tudi mi popolnoma spremenjeno napram preteklosti. Naj opozorim na besede specializantke javnega zdravja z NJIZ, Eve Leban, ki je za DELO, pred časom novega virusa, dejala – citiram:
»PODATKOV GLEDE SMRTI ZARADI ZAPLETOV Z GRIPO (POSLABŠANJE KRONIČNE BOLEZNI, SEKUNDARNE PLJUČNICE IN PODOBNO) NI NA VOLJO, SAJ SE KOT OSNOVNI VZROK SMRTI OZNAČI OSNOVNA BOLEZEN, NE AKUTNA BOLEZEN (GRIPA).«
Zakaj je torej pri koroni zdaj drugače? Mi in cel svet štejemo »žrtve korone«, kljub temu, da dobro vemo, kakšna je struktura teh umrlih pri nas. Naj vam predstavim številke:
Pri nas je do vključno 15.8.2020 umrlo 124 ljudi, ki se jih šteje v to statistiko.
70 od teh je bilo starih več kot 85 let!
34 jih je bilo starih med 75 in 84 let!
15 ljudi je bilo starih med 65 in 74 let!
3 osebe so bile stare med 55 in 64 let.
2 osebi med 45 in 54 let.
Seveda so vse osebe pod 75 let imele resne pridružene bolezni že pred tem, kakor tudi starejši. Se torej zavedamo, o čem govorimo? Koliko novinarjev je pogledalo to statistiko? Iz teh podatkov bi res bilo težko ustvarjati paniko. Naj pa tukaj poudarim; vsako življenje spoštujem. Nikomur ne želim predčasnega konca, a na neki točki se naše življenje pač konča. Po 85+ letih to ni nenavadna zadeva. In na takšni točki človeka ogroža 1.000 in 1 različna okužba, ne samo ta »nov« virus.
Edini podatek, iz katerega se zato ustvarja paniko, je število okužb. In ob tem se res vprašam, KAKO SE NEVARNOST VIRUSA MERI PO ŠTEVILU OKUŽB?
V tem trenutku imamo v Sloveniji na intenzivni negi 3 osebe. Še enkrat, 3 osebe so v tem trenutku na intenzivni negi v vsej Sloveniji! Skupno pa imamo po statistiki trenutno hospitaliziranih (na zaradi tega virusa, ampak z njim!) 17 oseb. 17! V vsej Sloveniji!
POMEMBNO:
Te številke so v zadnjih tednih več ali manj enake. Torej se z novimi okužbami ne večajo!
Število okužb samo po sebi dejansko ne more biti merilo za resnost grožnje, ki jo nek virus predstavlja.
Še en pomemben podatek, ki ga mediji in odgovorni ne podajajo, je, da DOBRIH 80% OKUŽENIH TA VIRUS PREBOLI KOT RAHEL PREHLAD, ENODNEVNI GLAVOBOL ALI PA CELO SPLOH NE VEDO, DA GA IMAJO, dokler jim tega recimo ne pove test.
Torej tako rečeno »z levo roko« ga odpravi velika, res velika večina.
Večamo pa število testov, da povečamo število okuženih na papirju. In s temi številkami okuženih nato dobesedno strašimo ljudi ter z njimi celo utemeljujemo nove ukrepe, ki občutno vplivajo na našo svobodo, na mnoge druge pravice ter tudi na ekonomijo, od katere pa smo odvisni.
Jaz na to gledam tako; okužb je lahko kolikor želite, lahko tudi milijon, a če povečanemu številu okužb posledično ne sledi vsaj dvig na intenzivni negi, če že ne umrlih izključno zaradi tega virusa, je podatek o okuženih namenjen samo širjenju strahu. Razumeti morate, da se s tem ne moremo sprijazniti. Ker gre za naša živiljenja. Ta so prizadeta. A ne zaradi virusa, temveč zaradi vsega, kar se gradi okoli njega. Naj gre za to, da ljudje dejansko umirajo, ker je zdravstvo, ki ga financiramo, zdaj na voljo skorajda samo za ta virus, naj gre za to, ker se nas zapira kot živali, naj gre za to, da moramo nositi maske ali pa za finančno stanje mnogih gospodinjstev. Skratka teža posledic vseh ukrepov krepko prekaša dejansko nevarnost ter posledice samega virusa.
In če ste zdaj dejali, kaj pa preostlih 20%?! Oni tega virusa sicer ne bodo odbili skoraj brez težav kot velika večina, a za skoraj vse v teh 20-ih odstotkih ta virus seveda ne pomeni nič drugega kot podoben potek bolezni kot gripa. Veliki, res veliki večini med temi ne bo potrebno oditi v bolnišnico. Torej imajo bolj povišano telesno temperaturo, ali pa jih bolijo sklepi, ali pa kašljajo in težko dihajo oziroma se počutijo slabo. Ampak... a je to kaj novega? Vi še nikoli niste bili tako bolni? Recimo, da ste morali v postelji odležati dan, dva ali celo nekaj dni? No, danes je to praktično prepovedano. O tem govorimo!
Seveda so tudi primeri, ko pride do hujših zapletov; pljučnic, celo dihalne odpovedi in tako naprej. Ampak veste kaj? Podobno redki so ti primeri pri koroni, kot so vedno bili tudi pri ostalih boleznih pred pojavom korone. To mi je zatrdila tako oseba/zdravnik, ki dela na intenzivni negi, kot tudi oseba, ki je epidemiolog v neposrednem dogajanju trenutnega stanja.
Pri ljudeh z resnim predhodnim zdravstvenim stanjem pa so seveda tovrstni zapleti verjetni neprimerno bolj. In tudi to ni nič novega. Tudi to je zmeraj bilo in zmeraj bo! Le večina medijev nam to zdaj predstavlja kot konec sveta. Prej nam mediji pač niso kazali slik najbolj shiranih, večinoma starih ljudi, s cevkami v nosu ter skrušenih na koncu svoje življenjske poti, ko so poročali o gripi. In tudi ni bilo slik osebja v grozljivih zaščitnih oblekah, z na pol vesoljskimi maskami, rokavicami ter pokrivali, ki jemljejo brise tako, kot da že sama okužba s tem virusom pomeni gotovo smrt. Pa dobro vemo, da ne! To prikazovanje bi bilo smešno, če ne bi v pravo paniko spravljalo mnogo ljudi, ki jih je zdaj strah živeti.
In tako pridem do števila okužb v primerjavi z gripo. To je kar precej pomembno, če že tako dramatično prikazujemo te številke okužb!
Najprej; v pravilnost rezultatov testov po vsem svetu se že dolgo dvomi. Tudi mnogi strokovnjaki. Mail Online je celo pred dvema dnevoma objavil, da so v Veliki Britaniji »po tihem« umaknili 1,3 mio testov, ker naj bi jih šteli dvakrat. 1,3 milijona! A je poročal o tem kakšen naš medij? Morda delam komu krivico, ker nisem gledal. Pa o resničnosti tega podatka ne bom sodil, ker gre za tujino. Težko pa je razumnemu človeku sprejeti, da voditeljica televizijske informativne oddaje, s katero se seveda poznava, maha po zraku z listi v roki in podaja tako imenovano »izredno novico«, ki jo je pravkar prejela na teh listih; 3 NOVE OKUŽBE V UKC! Pod njene besede je bila položena dramatična glasba in to številko je podajala tako, kot bi govorila o 3-ih mrtvih ljudeh, ki so bili iztrgani iz življenja. Ampak v resnici je govorila o treh ljudeh, ki sploh niso vedeli, da imajo ta virus, dokler jim tako ni pokazal test. Ampak to seveda ne zveni niti malo dramatično. To ne prikuje gledalca na ekran. Ker sem delal nekoč v takšnih redakcijah vem, kako izgleda želja po čim bolj dramatičnem učinku, ki bi gledalca prikoval na ekran.
Ampak, ali ta voditeljica ve, da VSAKO LETO SAMO V SLOVENIJI ZA GRIPO ZBOLI 5-10% PREBIVALCEV? TO POMENI MED 100.000 IN 200.000 LJUDI! Še enkrat? 200.000 ljudi samo v Sloveniji! Vsako leto! Na povprečno leto, mimogrede. Letos pa jih je bilo verjetno precej več, ker jaz, za razliko od večine medijev, nisem pozabil na letošnji januar in februar, ko je v šolah in vrtcih manjkalo več kot pol otrok! Kje je bila drama takrat? Pa takrat otroci niso bili doma, ker bi jim test pokazal, da imajo virus. Dejansko so bili bolni! Jaz vem. Naša dva sta oba 3 dni preležala v postelji z visoko vročino in kašljem. Ni ju bilo lahko gledati. Ker bolezen pač nikoli ni prijetna. Ni bila pred korono in tudi v prihodnosti ne bo. Zdaj si pa predstavljajte, da sta takšna zaradi korone. Ona dva sta naslovnica vseh medijev v tem trenutku. Ampak februarja nista bila. Ker takrat je še bilo normalno, življenjsko zboleti. Takrat si še lahko zbolel, ne da bi te to stigmatiziralo. Potek bolezni je bil tak kot ga ima manjšina pri Koroni. So takrat odredili karanteno, nas pozaprli po domovih, preprovedali prehajanje med občinami? Niso! Zakaj ne? Ker ni potrebe. Ravnateljica Klinike za infekcijske bolezni na Hrvaškem, Alemka Markotić, odkrito priznava, da bodo jeseni po sami klinični sliki težko ločili med gripo in okužbo s korono. Torej, če je potek bolezni enak, samo povzročitelj drug, kje je drama?
MEDIJI
Mediji, vsaj večina (na srečo ne vsi), vam sporočam sledeče: razočaran sem. Razočaran, kako nekritično ter brez raziskovalnega novinarskega pristopa širite paniko. Brez enega omembe vrednega soočenja za in proti. S svojim načinom pri ljudeh povzročate prave psihoze. Dejansko se mi zdi, da je včasih politika celo pod pritiskom in sprejme kakšne odločitve zaradi vas in vašega načina poročanja. Zamerim vam, ker ste dobesedno ugrabili besedo OKUŽEN. Komunicirate jo tako, kot da je OKUŽEN ENAKO MRTEV. To se mi zdi nedopustno. Ker velika, zelo velika večina ta virus odpravi z levo roko.
In to je to, kar res na srce polagam vsem odgovornim; prikazovanje apokalipse v nečem, kar se je izkazalo, da ne odstopa od tega, kar že poznamo, ni prav. Ni odgovorno, če že toliko govorimo o odgovornosti v tem času. Tukaj ne gre za ebolo v novi obliki, ki se prenaša po zraku namesto z dotikom. Pa bi človek mislil, da gre za to, ko gleda vse te ljudi v »skafandrih«.
Ljudje; danes, jutri, naslednji teden ... imejte v mislih; 200.000 okuženih vsako leto z virusom, ki povzroča gripo. Samo v Sloveniji! 200.000! To je bila zmeraj naša realnost. Mi pa delamo dramo iz 3-ih, 10-ih ali pa 30-ih okuženih. In še enkrat; to so vse uradni podatki z NJIZ. Dostopni seveda tudi novinarjem, mimogrede.
ZAKLJUČEK
Zakaj torej potrebujemo novo realnost?
Življenje brez bližine sočloveka, brez objemov, brez stiskov rok, brez druženja, brez spoznavanja novih ljudi, brez brezskrbnih najstniških zbliževanj s simpatijami, brez glasbe, brez športa, brez nasmehov (ki jih zdaj zakrivajo maske)... to ni življenje. Zavračam to novo, temačno realnost. Ne morem in ne želim se sprijazniti z njo. Ne zase, še manj za svoje otroke. Ker za njo preprosto ni razloga!
Zato odločevalci, govorci in mediji... prosim vas. Premislite. Ne zatekajte se k zapiranju ali ga podpirajte. Polagam vam na srce;
- Dovolj je bilo karanten, groženj in žuganj kot da smo majhni otroci
- Dovolj je bilo odvzemanja pravic ter svobode
- Spustite naše otroke v šole in v vrtce normalno ter jim ne povzročajte psihoz oziroma nočnih mor z maskami, s prepovedovanjem stikov s prijatelji ali objemov z njimi; socializacija je nekaj najbolj pomembnega v času odraščanja
- Ne prenašajte na otroke nerazumnih, nečloveških ter neživljenjskih zahtev
Povedano drugače; ne vzemite nam življenja, otrokom pa ne otroštva. Z vsem tem naštetim se kot starš enostavno ne bi nikoli sprijaznil. Zaradi nečesa, kar nas ne ogroža nič bolj kot veliko drugih stvari, ki jih poznamo že od nekdaj, zagotovo ne.
Če pa bi dejansko prišel smrtonosni virus, ki bi resno ogrožal recimo vsaj 5% povprečnega prebivalstva, torej ne zgolj najbolj ranljivih skupin, pa verjemite, da starši sami ne bi spustili otrok iz naših domov.
Namesto tega predlagam, da naredimo vse, da zaščitimo ranljive skupine. Predvsem domove za ostarele. Brezpogojno se strinjam, da k babici v dom pridem na obisk v popolni zaščitni obleki, če boste tako rekli. Ker tam to ima smisel. Pa tudi maske lahko nosijo ljudje, ki to želijo. Ki se bodo tako počutili bolj varne. Nimam nič proti temu. Sicer pa ne pričakujte, da bomo vsi zaradi tega virusa, ki nas življenjsko ne ogroža, prenehali živeti.
Ker ne bomo.
Hvala. In res vse dobro vsem.

Evo vam cel Potrčev roman. Rojdi so mu stopili še tistih par možganskih celic, ki jih je imel.

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 5 urami:


Po drugi strani pa smo globalno danes prebili 800 tisoč mrtvih zaradi tega virusa. 1 milijon in več bo očitno realnost, vse dokler ne bo cepivo na voljo. Takrat pa se bo smrtnost začela zmanjševat in bo zadeva na ravni nove gripe.

Uradna cifra.

 

Neuradna je IMO vsaj 50% večja. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...