Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 21 minutami:

Daj si malo preračunaj, še vedno imajo 2x manj mrtvih glede na število prebivalstva. Brez ukrepov in po 2 mesecih.

Tole kaže samo, da so nekaj tednov za nami. Število mrtvih na dan se bo v naslednjih tednih najbrž precej povečalo.

Povezava do prispevka
Death reče pred 4 minutami:

Tole kaže samo, da so nekaj tednov za nami. Število mrtvih na dan se bo v naslednjih tednih najbrž precej povečalo.

torej hočeš povedati, da je dosedanji lockout brez učinka, ker se ta širi v vsakem primeru enako

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 6 minutami:

torej hočeš povedati, da je dosedanji lockout brez učinka, ker se ta širi v vsakem primeru enako

Ne. Eksponentna krivulja pomeni neovirano širjenje bolj položne variante pa kažejo vpliv različnih ukrepov. Hrvatom pa iz priloženega grafa kar lepo raste število okužb in hospitaliziranih, umrli pa pridejo s časovnim zamikom v odvisnosti od hospitaliziranih. Skratka več hospitaliziranih pomeni posledično več umrlih. Je pa seveda odvisno v katerem obdobju epidemije.

uredilo bitje Death
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 4 minutami:

Ne. Eksponentna krivulja pomeni neovirano širjenje bolj položne variante pa kažejo vpliv različnih ukrepov. Hrvatom pa iz priloženega grafa kar lepo raste število okužb in hospitaliziranih, umrli pa pridejo s časovnim zamikom v odvisnosti od hospitaliziranih. Skratka več hospitaliziranih pomeni posledično več umrlih. Je pa seveda odvisno v katerem obdobju epidemije.

in zakaj ni bilo epidemije, če niso imeli nobenih ukrepov

 

mi imamo skoraj 2 meseca zaprto državo, pa še vedno smo dosti slabši kot oni

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

VGji širijo korono v Avstriji

 

Navedek

Sicer pa razburja izjava avstrijskega kanclerja Sebastiana Kurza, ki je na tiskovni konferenci med drugim izjavil, da se je povišalo število okužb zaradi "potnikov, ki so se vračali, še posebej tistih, ki so poletje preživeli v svojih domovinah in okužbe vnesli nazaj". Pri tem je imel v mislih priseljence iz držav Balkana in Turčije.

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 27 minutami:

in zakaj ni bilo epidemije, če niso imeli nobenih ukrepov

 

mi imamo skoraj 2 meseca zaprto državo, pa še vedno smo dosti slabši kot oni

1 mesec in ne.

 

Plato oz. upočasnjena rast (2 %):

1.JPG.b29ba5fe50326fa7bd4b3c890742bac0.JPG

 

Vidna rast se nadaljuje:

2.JPG.d8db41f07e74d5a9c241b724bf1e3c04.JPG

 

Je pa oziranje na druge države popolnoma brezpredmetno. Že v prvem valu smo lahko videli, da padanje števila okužb traja zelo dolgo, ko se virus močno razširi v populaciji. Na Hrvaškem so očitno dlje časa uspešno "živeli z virusom" (ali pa je pomagalo dejstvo, da so številke okužb začele rasti že poleti).

Povezava do prispevka
Marvin reče pred 6 minutami:

1 mesec in ne.

 

Plato oz. upočasnjena rast (2 %):

1.JPG.b29ba5fe50326fa7bd4b3c890742bac0.JPG

 

Vidna rast se nadaljuje:

2.JPG.d8db41f07e74d5a9c241b724bf1e3c04.JPG

 

Je pa oziranje na druge države popolnoma brezpredmetno. Že v prvem valu smo lahko videli, da padanje števila okužb traja zelo dolgo, ko se virus močno razširi v populaciji. Na Hrvaškem so očitno dlje časa uspešno "živeli z virusom" (ali pa je pomagalo dejstvo, da so številke okužb začele rasti že poleti).

Iz te primerjave se super vidi, da smo bili v Sloveniji na eksponentni rasti pred tem, ko so ukrepi začeli delati, sedaj smo pa na konstanti, medtem ko se pri Hrvatih lepo vidi isti eksponentni trend nekje v sredini oktobra, potem pa so kot kaže sprejeli nekaj ukrepov (ne spremljam in nisem šel gredat), da so prišli z eksponentne na linearno rast, še vedno pa pošteno raste.

Povezava do prispevka
Navedek

Vlada sicer poudarja, da so bili vsi ukrepi za obvladovanje epidemije sprejeti na podlagi strokovnih podlag ter da so nujni zaradi reševanja življenja ljudi in ohranjanje njihovega zdravja. Sprejeti pa so bili na transparenten način, ustrezno predstavljeni in objavljeni.

a mi kdo najde strokovno podlago za policijsko uro, zapiranje občin in nošenje mask na prostem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

Ne. Eksponentna krivulja pomeni neovirano širjenje bolj položne variante pa kažejo vpliv različnih ukrepov. Hrvatom pa iz priloženega grafa kar lepo raste število okužb in hospitaliziranih, umrli pa pridejo s časovnim zamikom v odvisnosti od hospitaliziranih. Skratka več hospitaliziranih pomeni posledično več umrlih. Je pa seveda odvisno v katerem obdobju epidemije.

 

Verjetno so v isti fazi epidemije, saj pa niso na drugi strani sveta. Pa ukrepov nimajo nobenih, a mi jih šišamo brez problema in to po dveh mesecih zaprtja države. 

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 8 minutami:

 

Verjetno so v isti fazi epidemije, saj pa niso na drugi strani sveta. Pa ukrepov nimajo nobenih, a mi jih šišamo brez problema in to po dveh mesecih zaprtja države. 

Niso! Tudi Bergamo ni bil v isti fazi kot Slovenija spomladi. Dokler obstajajo meje, je pretočnost kljub vsemu manjša kot recimo iz Celja do Ljubljane, tako da definitivno prihaja do razlik.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 urami:

Samo osebni prevzem, ce sem prav razumel :D 

 

Evo, zato sem spraševal, če to velja tudi za trgovine. Ker v trgovini osebno vzamem flašo gina, jo osebno nesem na blagajno, osebno plačam in pol tudi osebno nesem v avto.

 

Če to ne velja za trgovine, kaj je sploh point te prepovedi osebnega prevzema alkohola, če bo pol folk namesto v gostilni šel prej osebno v trgovino in si nesel ven s sabo v bundi par pirov v žepih? Bo pač tolko več folka še dodatno - namesto le v gostilno - šlo prej še v trgovino po alko, kar bo kvečemu povečalo možnost okužbe in prenosa.

 

Res, kot da se niso ničesar naučili iz one omejitve prodaje alkota po desetih, zaradi katere je mladina pač pol šla po liter dobrovoljčka ob devetih. Big whoop.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Jaz podpiram pa da se ljudstvu prepove kupovati alkohol. Klošarji eni. Zaprejo trgovine mal v marcu pa ko kure brez glave letate v trgovine po odvajala pa plenice

 

Takrat se je razširil virus med celotno populacijo, še pomnite kako ste se gužvali nerazkuženi in brez mask po trgovinah

 

Potem blo poletje pa turistični boni folk ni bil tok bolan,

 

pol pa vlada zdej pozim neki zapira gospodarstvo, da folk še bolj bolan

 

EDIT: kok smo polet testov delali, 30 na dan? Pa še to kr mal poprek

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Včeraj smo dobili barvno lestvico kako kaj odpirati, danes pa to izjavo:

"V kolikor bi dosledno upoštevanje ukrepov pokazalo vidni napredek pri zajezitvi širjenja epidemije covida-19, bi že prihodnji teden lahko začeli z odpiranjem trgovin z oblačili in obutvijo ter avtosalonov in nekaterih storitvenih dejavnosti. Že januarja pa bi bilo lahko, s pomočjo izvajanja hitrih testov pred vstopom v trgovine in salone, omogočeno tudi obsežnejše odpiranje gospodarskih dejavnosti," so sporočili z ministrstva.

WTF?!

Povezava do prispevka
Navedek

"Dodatnih 26 milijonov evrov je od oktobra omogočilo zaposlitev 367 ljudi, ki so prišli na pomoč obremenjenim zaposlenim v domovih."

 

Okej, da preverim svoje osnovnošolsko znanje osnovnih matematičnih operacij.

 

Če bo teh 367 ljudi delalo 6 mesecev, bo njihova povprečna bruto plača 11.807e na mesec. Ni bad, js sem pa dobil ponudbo za 13 ur na dan prostovoljnega dela. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Kaj se čudiš? Lepo nam že dollllggggoooo časa iz dneva v dan kažejo, da nimajo pojma kaj delajo :D

Imaš prav. Pol pa poslušam kako je Kacin danes razlagal in po malem jecljal, kako mora ta načrt odpiranja še stroka dokončno potrditi ali nekaj v tem smislu. Banana republika do konca.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 11 minutami:

 

Okej, da preverim svoje osnovnošolsko znanje osnovnih matematičnih operacij.

 

Če bo teh 367 ljudi delalo 6 mesecev, bo njihova povprečna bruto plača 11.807e na mesec. Ni bad, js sem pa dobil ponudbo za 13 ur na dan prostovoljnega dela. 

 

Jaz sem eden izmed teh pa bom samo 2 meseca delal... Upam pa da kaj tega denarja dobijo tudi sodelavke v DSO. Glede na to da tam še edino logično da bolane doma ostanejo, so te zdrave res pod hudimi urniki in količino dela

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 3 minutami:

 

Jaz sem eden izmed teh pa bom samo 2 meseca delal... Upam pa da kaj tega denarja dobijo tudi sodelavke v DSO. Glede na to da tam še edino logično da bolane doma ostanejo, so te zdrave res pod hudimi urniki in količino dela

 

Piše, da je DODATNIH 26 milijonov omogočilo zaposlitev 367 ljudi. To je zelo veliko denarja za zelo malo novih zaposlitev. 

 

Povezava do prispevka

Piše da allah svet ustvaril

Pust kaj piše

 

Drgač so pa verjetno objavili razpis za minimalca da delaš polovico časa dopoldne, polovico popoldne, polovico zvečer. S tem da skrbiš za ljudi ki so odvisni od tebe.

 

Dodatno moraš bit pa v tej Covid pandemiji še posebno pozoren

 

Pa se zdej čudijo da se 300 ljudi prjavlo.

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...