Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Virus se je omejil na zelo majhno stevilo ljudi, katerim so lahko efektivno sledili epidemilogi in odrejali karantene njim in ljudem ki so bili v stiku z njimi.

Na koncu poletja je prislo ogromno ljudi iz hrvaske in drugje, zabave, migrantski delavci kjer je sledit stikom tezko ce ne nemogoce, kar pomeni da jim je sistem sledenja razpadel in imamo kar imamo.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 6 minutami:

Virus se je omejil na zelo majhno stevilo ljudi, katerim so lahko efektivno sledili epidemilogi in odrejali karantene njim in ljudem ki so bili v stiku z njimi.

Na koncu poletja je prislo ogromno ljudi iz hrvaske in drugje, zabave, migrantski delavci kjer je sledit stikom tezko ce ne nemogoce, kar pomeni da jim je sistem sledenja razpadel in imamo kar imamo.

Ne mi rečt, da misliš, da je možno slediti vsakemu okuženemu in jih večina sploh ni bila identificiranih, pri takem virusu s tolikšnim številom asimptomatičnih in rahlo prehlajenih. A ni bila spomladi še celo narejena neka raziskava na protitelesa, kjer so ugotovili, da je imelo virus najmanj 60k ljudi?

Povezava do prispevka
hordak reče Pravkar:

Ne mi rečt, da misliš, da je možno slediti vsakemu okuženemu in jih večina sploh ni bila identificiranih, pri takem virusu s tolikšnim številom asimptomatičnih in rahlo prehlajenih. A ni bila spomladi še celo narejena neka raziskava na protitelesa, kjer so ugotovili, da je imelo virus najmanj 60k ljudi?

Ne rabis vsakemu, rabis samo dovoljsnemu stevilu. Asimptomaticni so tudi manj likely da bodo virus raznasali ze iz preprostega principa da ne kasljajo, se pravi da je kapljicni doseg manjsi in nizji potencial sirjenja. Za simptomaticne je vecja verjetnost da so se testirali in se nato tudi izolirali.

Cifra je kolikor je meni znano 20k (vsaj tako pise danes na covid sledilniku), ampak to ne pomeni 20k konec maja temvec tekom celega poteka prvega vala, na koncu maja je bila ta cifra konkretno manjsa. Na tistem testu 3000 ljudi mislim da je bilo zgolj prgisce pozitivnih, tako da bi rekel da je 20k (ki je 1%) dokaj realna stevilka.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 7 minutami:

Ne rabis vsakemu, rabis samo dovoljsnemu stevilu. Asimptomaticni so tudi manj likely da bodo virus raznasali ze iz preprostega principa da ne kasljajo, se pravi da je kapljicni doseg manjsi in nizji potencial sirjenja. Za simptomaticne je vecja verjetnost da so se testirali in se nato tudi izolirali.

Cifra je kolikor je meni znano 20k (vsaj tako pise danes na covid sledilniku), ampak to ne pomeni 20k konec maja temvec tekom celega poteka prvega vala, na koncu maja je bila ta cifra konkretno manjsa. Na tistem testu 3000 ljudi mislim da je bilo zgolj prgisce pozitivnih, tako da bi rekel da je 20k (ki je 1%) dokaj realna stevilka.

 

To se vse lepo sliši, realnost pri nas pa je na žalost popolnoma drugačna.

 

Ko sem jaz zbolel sem dobil klic iz NIJZ. Lepo sem razložil, da sem se okužil ali na delu pri stranki (podjetje) ali pri starših. Pa niso vprašali ne, v katerem podjetju sem bil ne za ime staršev in niti za imena članov gospodinjstva. Kaj šele, da bi jih kdo poklical ali preveril.

 

Kot drugo, če niso sposobni slediti stikom enega človeka, ki ima povrh vsega nek eksotično nevaren sev (tega Safari zdravnika), potem res ne vem, kaj se sploh grejo neko sledenje.

 

Aplikacija je tudi za en drek. Vnesel sem TAN kodo, med izolacijo menjal telefon, TAN kode pa ne moreš vnesti 2x. Nove ti pa živ bog ne da več. Tako da mojega telefona aplikacija več ne vidi, ker je popolnoma neuporabna. Itak pa TAN kodo dobiš, ko je obdobje največje kužnosti že zdavnaj mimo.

 

Pa sem mnenja, da se je treba paziti in da virus ni glih občina gripa. Samo obstaja pa velika razlika med "se paziti po zdravi pameti" in "slepo slediti vsakemu debilnemu ukrepu", sploh, ker večina ne pomaga ama nič.

 

 

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ta nesposobnost je seveda velik del problema, v teoriji deluje, v praksi je pa polomija v vecjem delu, se posebej ko se jim nabere. Moja punca je tudi prisla iz rdece drzave in ji bilo receno da mora v karanteno, odlocbo pa dobila 3 dni po tem ko je poteklo 14 dni. Efektivnost je seveda v tem primeru nizka.

Se popolnoma strinjam da je delez ukrepov neumnih in tudi nemogoce enforcat, tako da prihaja samo do frustracij in majhnega ucinka.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 17 minutami:

 

To se vse lepo sliši, realnost pri nas pa je na žalost popolnoma drugačna.

 

Ko sem jaz zbolel sem dobil klic iz NIJZ. Lepo sem razložil, da sem se okužil ali na delu pri stranki (podjetje) ali pri starših. Pa niso vprašali ne, v katerem podjetju sem bil ne za ime staršev in niti za imena članov gospodinjstva. Kaj šele, da bi jih kdo poklical ali preveril.

 

Kot drugo, če niso sposobni slediti stikom enega človeka, ki ima povrh vsega nek eksotično nevaren sev (tega Safari zdravnika), potem res ne vem, kaj se sploh grejo neko sledenje.

 

Aplikacija je tudi za en drek. Vnesel sem TAN kodo, med izolacijo menjal telefon, TAN kode pa ne moreš vnesti 2x. Nove ti pa živ bog ne da več. Tako da mojega telefona aplikacija več ne vidi, ker je popolnoma neuporabna. Itak pa TAN kodo dobiš, ko je obdobje največje kužnosti že zdavnaj mimo.

 

Pa sem mnenja, da se je treba paziti in da virus ni glih občina gripa. Samo obstaja pa velika razlika med "se paziti po zdravi pameti" in "slepo slediti vsakemu debilnemu ukrepu", sploh, ker večina ne pomaga ama nič.

 

Pač komunalo je presentilo že dva meseca vnaprej napovedano sneženje, iz popolnoma istih razlogov kot tokrat NIJZ. K je enkrat začelo spet sranje je praktično instant zmanjkalo ljudi in resursov in so bolj k ne sam še roke fuknli v zrak, ker se na pripravljenosti sistemov ni delalo 0.

Povezava do prispevka

Exactly, pac tukaj je najvecji fail vlade da so poletje preziveli da so si ga drkali, obracunavali z opozicijo, si postiljali postelje, pocitnikovali po krku in obenem zugali ljudem kako so poredni, namesto da bi se pripravili na karkoli. Glede na prvi val je svoje vrste umetnost kako jim je ratalo naredit popoln obrat in zajebat da smo bili dolgo casa na vrhu najslabsih drzav.

Povezava do prispevka

Ne vem tudi zakaj rabiš doktorat, da bi popisal stike vsakega okuženega, ko tako jamrajo da jih je premalo, da bi spremljali. Zaposli par tisoč študentov in nezaposlenih naj kličejo okoli in zapisujejo te stike. 

 

Pri pomladnem valu je izdatno pomagalo poletje. Covid poleti dejansko ne obstaja, če ne testiraš. Zelo redki imajo simptome, sploh težje. Tako kot gripa. 

Povezava do prispevka

V Posavju, Beli Krajini in na Dolenjskem bodo sprostili terase barov

 

AMPAK!!!!

 

"Vendar je treba poudariti, da ta sprostitev prinaša odgovornost. V kolikor bodo, po sprostitvi ukrepov, v teh regijah okužbe narasle, bo ponujanje gostinskih storitev na terasah prepovedano za rumeno fazo," je na Facebook zapisal minister za gospodarski razvoj Zdravko Počivalšek.

 

:rofl: 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...