Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

opflipo reče pred 6 minutami:


seveda cepljenje je prostovoljno

 

se pa na nek nacin prosto gibanje (glede na dane omejitve) pogojuje s cepljenjem, za vse ostale palcka v nos ali prst v rit. 
 

to je tisto kar precej folka triggerira, ker ce nekdo nima zaupanja v cepivo kaj je to drugega kot oblika prisile? dalo bi se debatirat, da je oblika prisile tudi, ce si bolj zelis it v druzbo, na koncerte, na dogodke ipd. kot pa se bojis samega cepiva. mas dost takih, ki se nikdar ne bi sli cepit, ce se jim ne bi pogojevalo druzabnega zivljenja. a je to prostovoljno ali je izzsiljeno cepljenje? nasel se bo nekdo, ki bo rekel, da je to sestavni del zivljenja in je res - vzroki, pogoji in izpeljane posledice. stvar je le v tem, kje se potegne crto.


drgac razumem kaj zelis povedat in zakaj se ti obnasanje nekaterih v tvojem sluzbenem okolju zdi egoisticno in menim, da je glede na opisano tvoja ocena pravilna. glede zaupanja v cepivo - je tocno to zaupanje. v tej besedi se odnos do stvari izmika otipljivemu in preverjenemu kot je primer s cepivi - dobesedno v realnem casu se spoznava narava delovanja cepiva, efektivnost, morebitne posledice. vsekakor gre za svojevrsten fenomen, ce za cepivo velja “cez 3 mesece bomo vedeli vec” in tako naprej na vsake tri mesece. zato je beseda zaupanje zelo na mestu. 
 

 

 

Se strinjam z vsem. Sicer pa mislim, da se res nihče, ampak RES nihče ne bi smel cepiti izključno zaradi "ugodnosti", ki jih to prinaša. Ker nekdo, ki ne verjame v efektivnost cepiva in se gre cepiti samo v ta namen, ima res pomešane ideje v glavi.

 

Tukaj se potem pokaže egoizem ljudi, nikoli se ne bi cepil z eksperimentalnim cepivom, če lahko s tem zavarujejo ogrožene skupine soljudi, ampak takoj pa bi se, če grem potem lahko na dopust. 

 

Ne vem no, meni se zdi, da res nekaj ne štima z današnjim razmišljanjem folka.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 urama:

 

Zdravilo ni enako cepivu če mene vprašaš. Kot drugo pa nobeden ne vsiljuje nič, še vedno se lahko testiraš. Ne vem po mojem se preveč negativno gleda na vse skupaj in meša dejansko zdravstveno krizo s pokvarjeno politiko, kot je že en uporabnik prej napisal 

 

To je res, zdravila so malo drugacna od cepiv. Po drugi stranipa je ta nova tehnologija cepiv tudi popolnoma drugacna od prejsnjih. In ko se omenja genetsko terapijo je delovanje dejansko bolj podobno temu in tudi proizvajalci teh cepiv niso furme ki bi se ukvarjale s cepivi ampak ki razvijajo genetsko terapijo. Naprimer moderna zdravljenje genskih napak in biontech zdravljenje raka na nacin da bi telo samo prepoznalo in odstranilo rakaste celice.

Tako da zadeva je nova, in lahko ji recemo kakor zelimo detajli pa povedo zakaj.

In ravno zaradi tega ker je toliko nova inedinstvena tehnologija, je to po eni strani izjemen dosezek in korak v smer ki odpira nove poti v zdravstvu/farmaciji, na drugi strani pa toliko vecji razlog da smo previdni glede varnosti.

 

Drugace pa se strinjam,mesa se zdravstveno krizo in politiko, mesa se realne probleme in interese in ravno zaradi zabrisane meje med vsem tem si ljudje tako razlicno razlagajo zadeve in razlicno verjamejo kaj je res.

 

Glede testiranja pa ja, se mi zdi nek kompromis, ce bo res testiranje povsod dosegljivo in brezplacno ko ga bos rabil. Ker ce bos na vsakem koraku potreboval najvec 24 star test, skoraj dvomim da bo izvedljivo taksno testiranje, ali pa bos hodil vsak dan in nekje cakal v vrsti, da bos lahko naslednji dan naprimer sel jest v restavracijo... 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 urami:

 

Kot drugo pa nobeden ne vsiljuje nič, še vedno se lahko testiraš. Ne vem po mojem se preveč negativno gleda na vse skupaj in meša dejansko zdravstveno krizo s pokvarjeno politiko, kot je že en uporabnik prej napisal 

 

Ni vsaka prisila to, da te par tipov prime, en ti pa vbrizga cepivo. Tole kar se grejo zdaj je tudi neke vrste prisila. Sicer bolj prikrita, ampak vseeno.

 

Recimo če hočeš it v restavracijo na kosilo, se moraš bodisi cepit in potem lahko normalno hodiš, bodisi pa vnaprej vedet, da se kdaj boš šel, da se greš vnaprej testirat. Kar uniči spontanost, porabi čas za brez veze in vsakič tvegaš da boš lažno pozitiven (https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/nove-tezave-zaradi-lazno-pozitivnih-hitrih-testov-v-mariboru-kar-v-80-odstotkih/580458) in imel še s tem probleme. Da ne omenjamo absurdnosti, da test ti za službo velja 1 teden, za privatno življenja pa 48 ur. Se pravi če hoče natakar jest v gostilni kjer dela, ne sme.

 

Aja, lahko pa odpreš sp in virus izgine :lol:

 

Za čez mejo podobno. S tem da za potovanje so te lažno pozitivni še večji problem. Pa čisto nobene logike ni za tem, da ne bi smel prosto potovat med državami v katerih je približno enako število okuženih.

Povezava do prispevka
seventhson reče pred 7 urami:

Samo mi je zanimivo, kako te lahko nekdo prijavi, brez da te prej vpraša. Oz. druga možna varianta je, da so pač začeli vabit folk, tudi če se ni prijavil in upajo, da jih bo prišlo čim več.

 

https://www.gospodar-zdravja.si/dispensary/524/vaccinations/request

https://zvem.ezdrav.si/cepljenje

 

Čisto vsak te ravno ne more, potrebuje kar nekaj podatkov. 

Sporoči če boš kdaj pogruntal kako je do tega prišlo. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 14 urami:

Recimo če hočeš it v restavracijo na kosilo, se moraš bodisi cepit in potem lahko normalno hodiš, bodisi pa vnaprej vedet, da se kdaj boš šel, da se greš vnaprej testirat. Kar uniči spontanost, porabi čas za brez veze in vsakič tvegaš da boš lažno pozitiven (https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/nove-tezave-zaradi-lazno-pozitivnih-hitrih-testov-v-mariboru-kar-v-80-odstotkih/580458) in imel še s tem probleme. Da ne omenjamo absurdnosti, da test ti za službo velja 1 teden, za privatno življenja pa 48 ur. Se pravi če hoče natakar jest v gostilni kjer dela, ne sme.

 

Aja, lahko pa odpreš sp in virus izgine :lol:

Pač to. 

 

S takšnimi pogoji, ki si nikjer niti malo niso enotni, si potem počasi prisiljen v to, da se prostovoljno cepiš, čeprav imaš kao "opcijo" testiranja, ki pa to ni zares. 

Povezava do prispevka

Ena stvar mi ni jasna, glede na to, da se dela taka scena s prebolevniki in cepljenjem, ker so (tako sem do sedaj misl tudi sam), diskriminirani, ker večina držav ne tretira slednjih enako kot cepljenih z dvema odmerkoma.

 

No jaz sem cepljen prebolevnik in na potrdilu o cepljenju z ezdravja mi piše, da sem cepljen, pod "odmerek" pa "2". Saj to je potem popolnoma enako kot pri nekom, ki se je 2x cepil. Nič jasno.

Povezava do prispevka
shure reče pred 7 urami:

Sem se prijavil v nedeljo še na zvem (prej sem bil pri osebni zdravnici) in so me danes klicali, da imam jutri cepljenje s Pfeizerjem. Ne vem, če je kaj pomagalo, sem pa zadovoljen.

 

že dva meseca delam izključno od doma in posledično se mi nikamor ne mudi s cepljenjem. odločil sem se izvest 'zdravstveni eksperiment' :D

 

predhodno sem se pred dobrima dvema mesecema in pol prijavil preko euprave, takoj ko je bilo mogoče, sem se prijavil še preko ezvema. namenoma nikoli nisem klical svoje osebne zdravnice.

 

poziva na cepljenje do tega trenutka še nisem prejel.

 

medtem so recimo cepili že oba moja nečaka (27 let in 23 let, oba zdrava, oba sta težila osebni zdravnici), sovrstniki iz mojega okraja so prav tako v glavnem že vsi cepljeni (vsi so težili osebnim zdravnikom). 

 

prejšnji teden sta se sodelavka in sodelavec ISTOČASNO prijavila ne ezvem, oba sta zdrava, zatorej sta obkljukala iste postavke. sodelavec je bil cepljen že pretekli petek, sodelavka še do danes ni prejela poziva. :rofl:

 

enostavno. ne. štekam. dobesedno neumno je vse skupaj.

 

 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 6 urami:

zanimivo kako so najprej trdili da zaščite ni, potem da je 3 mesece, ...

 

skoraj kot da nam lažejo

 

A ni to s protitelesi čisto odvisno od človeka? Eni razvijejo ful protiteles, drugi skoraj nič, itd.

 

Pa tudi pred cepljenjem bi najbrž morali testirati folk na protitelesa, ker če jih imaš dosti, je verjetno cepljenje nepotrebno.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 4 urami:

 

A ni to s protitelesi čisto odvisno od človeka? Eni razvijejo ful protiteles, drugi skoraj nič, itd.

 

Pa tudi pred cepljenjem bi najbrž morali testirati folk na protitelesa, ker če jih imaš dosti, je verjetno cepljenje nepotrebno.

 

 

Tako je. Glede na to da ti testi obstajajo bi lahko bili v neko pomoč, ampak o njih ni nič kaj veliko slišati, da bi to uporabljali. Poleg tega mora biti nek delež ljudi ki sploh ne bodo zboleli (s tem ne govorim o imunosti, ki jo dobiš s cepivi ali sploh o kakšni imunosti) oziroma ne bodo zboleli kljub medijskemu pretiravanju o nalezljivosti virusa. Pač ne bodo zboleli sploh in ne potrebujejo nobene imunosti. Eni bodo zboleli in imeli blažje simptome, nekateri bodo zboleli in umrli. Virusi ne obstajajo zato da pobijejo vse kar se da, ampak so mehanizmi narave, da narava ohranja ravnotežje v nekem okolju. Vsi vsebujemo vse in tudi virusi so že v nas  - kary Mullis izumitelj PCR tehnologije je rekel, da ko je pogruntal PCR tehnologijo in ko je ugotovil česa je zmožna, je  omenil da je začenjal verjeti v Budistično idejo, da je vse vsebovano v vsem. To reče v tem videu pri 6:55 minuti. Se pa splača pogledat od 6:17 naprej kjer odlično razloži "naravo" PCR tehnologije.

Se pravi človek je zelo povezan z okoljem in kar je zunaj njega je hkrati tudi znotraj njega in  ko človek tako poseže v naravo, da poruši ravnotežje, hkrati poruši tudi ravnotežje v sebi in takrat se aktivirajo virusi, ki poskrbijo za balans naravnega ravnotežja. V glavnem kar jaz spremljam ves tale kaos glede tega in več stvari ko sem preštudiral, ne morem mimo občutka, da je tole prenapihnjeno in da se bolj obrača kapital,  kot karkoli drugega. Ljudi se pa zavaja, da ne vedo kaj točno je res in s tem se lahko v ozadju marsikaj izvede. Zanimivo je, da vedno kadar izbruhne kakšna taka kriza imaš vedno dva ekstremna tabora, takoimenovane reševalce problema (zdravstvo, farmacija, politika) in pa takoimenovane teoretike zarot (v to poimenovanje padejo tisti, ki so apriori proti reševalcem in včasih preveč pretiravajo in pa potem hitro notri padejo tudi navadni ljudje ki raziskujejo informacije in ne verjamejo kar na slepo reševalcem). Ker je pri reševalcih ponavadi vmešana politika, hitro zavohajo kje se da hitro služit enormne količine denarja, ponavadi sterorizirajo zdravstveno stroko in s svojim vodilnim kadrom (predvsem političnim) prevzamejo nadzor (če se kateri od stroke upira, ga odstranijo) in tako politično monetarno nadzorujejo "zdravstveno krizo", kjer služijo na zaščitnih sredstvih in kot trenutno posiljujejo oziroma izsiljujejo s cepljenjem, uvajajo eksperimentalni testni program genske terapije na subjekte, ki bi radi bili v tem poskusni zajčki (spet dobijo še dodatno provizijo od farmacevtskih firm).  Ker je prvo vprašanje politika pri vsaki zadevi  - Kaj je tukaj zame? in ne - Kako lahko pomagam da bo skupnost prosperirala? pridemo v situacijo v kateri smo zdaj - vsaj po mojem mnenju. Torej tisto kar se res dogaja je nekje na sredi in ne na ekstremističnih koncih teh interesnih skupin reševalcev in teoretikov zarot - le ti ponavadi tudi širijo totalno nepreverjene informacije, poleg tega reševalci sami ustvarjajo skupine teoretikov zarot z res nebuloznimi informacijami, da vedno lahko diskreditirajo teoretike zarot (ravna zemlja, shapeshifting reptili, anunnakiji, .............). Potem pa še mi ki raziskujemo ne vemo točno kaj je res, ker vseh informacij ne moreš preverit, pa tudi dohtarji oziroma mikrobiologi z izkušnjami nismo. Seveda se lahko jaz zelo motim in je ravno obratno, da sem jaz narobe ocenil situacijo in je zunaj res virus, ki nas bo vse pobil, če se ne cepimo. To bo pa pokazal čas. Aja, pa zelo velika problematika je tudi v samih političnih opcijah, ki se kregajo glede na uvajanje ukrepov in njihovo efektivnost. Tudi tukaj je pizdarija, ker poteka tekmovanje med političnimi opcijami, katera bo prišla do oblasti in h kateri opciji bo pritekal denar. Zato npr. leva opcija apriori nasportuje ukrepom desne in skuša prevzeti oblast in tako naprej........kar je še dodatna zmešnjava in nihče ne ve več kaj deluje in kaj ne in kako se testira in kaj pomaga in kaj ne in vsaj tisto kar je  zdravstvene krize določeni izkoriščajo v politične namene. Ludnica v glavnem in takrat kadar je kaos je najlaže da se določeni ljudje okoriščajo.

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče Dne, 18. 5. 2021 at 1:25:

 

https://www.gospodar-zdravja.si/dispensary/524/vaccinations/request

https://zvem.ezdrav.si/cepljenje

 

Čisto vsak te ravno ne more, potrebuje kar nekaj podatkov. 

Sporoči če boš kdaj pogruntal kako je do tega prišlo. 

 

Sem kontaktiral osebno zdravnico in pravi, da oni nikogar ne prijavljajo. Samo potrjujejo svoje že prijavljene paciente, da nimajo kake kritične alergije. Zame pravi, da niti tega niso naredili.

Firma, kjer delam, tudi ne prijavlja ljudi. Samo vzpodbuja in pošilja linke za prijavo na mail.

Torej, nimam pojma, kako sem prišel noter. Očitno sem še ena od mnogih anomalij v našem cepilnem sistemu.

Povezava do prispevka

  

lynx reče pred 2 urama:

pod teorija 1 je narobe

 

pozitiven pcr ne pomeni nujno da je v vzorcu res virus, lahko so tudi neaktivni kosi virusa

 

pod teorija 4 je spet mal tko, v nekaterih državah jemljejo tudi samo iz žrela, tako da očitno je tudi tisto dovolj

Povezava do prispevka
Navedek

Teorija 5. Izumitelj tehnike PCR Kary Mullis je trdil, da PCR ni primeren za diagnostiko.

Sploh ni pomembno, ali je to rekel. Mullis je dobil genialno zamisel, ki je vsekakor vredna Nobelove nagrade. Reakcija PCR v izvirni različici res ni bila primerna za diagnostiko, ker je bila premalo specifična, je zelo rada nagajala, bila mukotrpna za izvedbo in nevarna za zdravje laborantov. Včasih je pridelala pozitivne rezultate, kar sama od sebe. Ampak od tistih časov do danes je tehnika PCR prestala neskončno izboljšav, ki so posledica genialnosti in velikih naporov številnih drugih kemikov, biokemikov in biotehnologov. Primerjava PCR testov takrat in danes, je kot bi primerjali prvi model in zadnji model mercedesa. Tudi prvemu mercedesu ne bi zaupali, da vas bo zanesljivo pripeljal na morje. Danes ta tehnologija rešuje življenja, saj je nepogrešljiva pri diagnostiki in razvoju zdravil.
Njegovo trditev danes lahko obujamo v istem stavku kot trditve nekoč eminentnih strokovnjakov, ki so med neuporabne izume uvrščali železnico, telefon, žarnico, letalo, avtomobil, kino, radio, zvočni film, televizijo, internet …

 

Zgoraj v prejšnjem postu sem prilimal video kjer Kary Mullis pove nekaj o PCR tehnologiji.  In to kar ta Petra Vovko piše se tudi ne sklada najbolj z njegovimi besedami. Recimo ona piše Reakcija PCR v izvirni različici res ni bila primerna za diagnostiko, ker je bila premalo specifična. Včasih je pridelala pozitivne rezultate, kar sama od sebe??????? Kakšen način razlaganja je to? Ne vem tisti, ki se res pozanima kaj je Mullis rekel, nekako ne more biti zadovoljen s takšnim odgovorom.  V videu ki sem ga prilimal zgoraj Mullis pove: It's not really an estimation, it's really a quantitative thing. It tells you something about nature and about what's there. It allows you to take a very miniscule amount of anything and make it measurable and then talk about it and make it, as it is important. So that's not a misuse, but misinterpretation. These tests are all based on things that are invisble, so all results are INFERRED in a sense. PCR is just a process to make a whole lot of something, out of something. Se pravi odgovor te Vovkotove je zelo slab, ker fora te tehnologije ni v tem da bi bila točna, ampak samo da amplificira material. In fora je v tem, da tisti ki test izvaja določi kaj išče. Vprašanje je pa samo preko koliko ponovitvenih ciklov mora iti test, da to stvar najde. Okej, zdaj ni razložila koliko je to napredovalo in kako, samo če je že v osnovi bistvo to, kar je rekel Mullis, ne vem kako to lahko "izboljšaš", da bo po njenih besedah zdaj "točno", če to nikdar ne more biti točno, ker je vse skupaj stvar interpretacije in števila ponovitvenih ciklov???????  Mah ne vem no. Ta njen odgovor je za otroke v vrtcu, ki jih bodo čim prej vakcinirali, ne vem pred čem sicer.

Povezava do prispevka
seventhson reče pred 1 uro:

 

Sem kontaktiral osebno zdravnico in pravi, da oni nikogar ne prijavljajo. Samo potrjujejo svoje že prijavljene paciente, da nimajo kake kritične alergije. Zame pravi, da niti tega niso naredili.

Firma, kjer delam, tudi ne prijavlja ljudi. Samo vzpodbuja in pošilja linke za prijavo na mail.

Torej, nimam pojma, kako sem prišel noter. Očitno sem še ena od mnogih anomalij v našem cepilnem sistemu.

 

Ful velika anomalija se mi zdi, ker le rabijo tvojo telefonsko pa številko zdravstvene pa še kaj.

Jaz bi kontaktiral še informacijsko pooblaščenko, da malo razišče. Ker se le nekdo izdaja zate. Razumem pa, če se ti ne bo dalo naprej ukvarjati.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...