Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

hordak reče pred 23 urami:

1. julija jim poteče pogodba, po kateri ne bodo več poslovali "brezprofitno"

 

 

EU ne bo več dobavljala AZ cepiva od junija naprej. Ker ne bodo obnovili pogodbe (prejšna veljala za pol leta) +tožba na sodišču

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 1 uro:

Ja lej mn so dans sestre prajle u bolnici sg, da se jih večina cepi zato, da ne rabijo testa ob prehodu meje itd. 
A se to cepijo zarad ugodnosti al skrbi za zdravje?

Mnja, tvoj stavek zgoraj se da dvoumno razumet. Torej da se NE cepijo zaradi ugodnosti. Zato sprašujem kakšne so ugodnosti če se ne cepiš :D

 

Also, končno sem dobila termin za cepljenje, aleluja! Pfeizer.

In ne, letos nimam namena zapuščati države.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 5 minutami:

Mnja, tvoj stavek zgoraj se da dvoumno razumet. Torej da se NE cepijo zaradi ugodnosti. Zato sprašujem kakšne so ugodnosti če se ne cepiš :D

 

Also, končno sem dobila termin za cepljenje, aleluja! Pfeizer.

In ne, letos nimam namena zapuščati države.

 

aja. ja, če se ne cepiš, nimaš 5G čipa ane :D

pa mn, ko se nisn (še) cepo, mi wifi ne dela glih sam u moji dnevni sobi. povsod drugod po hiši je 5 črtic :D

uredilo bitje Bumbar s kanglico
Povezava do prispevka

A je druga doza Pfizerja po vaših izkušnjah/vedenju vedno striktno 3 tedne po prvi dozi ali je lahko drugače? Jaz jih par poznam, ki so imeli drugo dozo točno 21 dni po prvi. Pa 2 tedna po drugem odmerku imaš potrdilo, da lahko spet živiš?

 

Nekaj kalkuliram glede dopusta. V kolikor se mi časovno ne izide ne vidim smisla, da se cepim pred poletjem. Če se jeseni cepim se mogoče ognem 3.odmerku

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 10 minutami:

 

aja. ja, če se ne cepiš, nimaš 5G čipa ane :D

pa mn, ko se nisn (še) cepo, mi wifi ne dela glih sam u moji dnevni sobi. povsod drugod po hiši je 5 črtic :D

Mam tut težave z wifi sprejemom v spodnjem štuku bajte.

Upam da bo cepljenje res pomagalo pri tem.

Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

A je druga doza Pfizerja po vaših izkušnjah/vedenju vedno striktno 3 tedne po prvi dozi ali je lahko drugače? Jaz jih par poznam, ki so imeli drugo dozo točno 21 dni po prvi. Pa 2 tedna po drugem odmerku imaš potrdilo, da lahko spet živiš?

 

Nekaj kalkuliram glede dopusta. V kolikor se mi časovno ne izide ne vidim smisla, da se cepim pred poletjem. Če se jeseni cepim se mogoče ognem 3.odmerku

Mama ma rok tocno 21 dni po prvem čipiranju.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 23 urami:

sej, a so se sploh kdaj držali tega svojega semaforja?

 

epidemologi (no, v bistvu nehajmo belefirat, ker vsi vemo, kdo ima glavno besedo ;)) so kot trenerji; najprej (na)povedo vzročnoposledične ukrepe, po pretečenem času pa pojasnujejo razloge, zakaj njihove obljube niso uresničljive.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 14 urami:

epidemologi (no, v bistvu nehajmo belefirat, ker vsi vemo, kdo ima glavno besedo ;)) so kot trenerji; najprej (na)povedo vzročnoposledične ukrepe, po pretečenem času pa pojasnujejo razloge, zakaj njihove obljube niso uresničljive.

boljša primerjava bi bila s klimatologi in ekonomisti

Povezava do prispevka
Navedek

V Slovenijo lahko brez negativnega testa na novi koronavirus in brez napotitve v karanteno od danes vstopajo tudi otroci do 15. leta starosti, ki potujejo v organizirani skupini.

zakaj smo potem imeli zaprte šole, če otroci ne širijo virusa

 

Navedek

Po novem za pripadnike policije ali uslužbence državnega organa, ki se vračajo z napotitve na delo v tujini, ter uslužbence državnih organov in akreditirane novinarje na službeni poti v tujini ni več obvezno testiranje po vstopu v Slovenijo.

sedaj bo Hojs lahko šel z mamo plačevat položnice na Hrvaškem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Sila inteligenten virus ni kaj. Najprej je vedel, da se na verskih obredih ne spodobi siriti potem je znal locevati med navadnim in poslovnim kosilom sedaj pa ze ve, da pred okuzbo pogleda, ce ima oseba slucajno policijsko znacko. Zdaj samo vprasanje, ce se jih ogiba samo ko so v sluzbi ali to velja 24/7?

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

sicer nisem pristaš teorije zarot, a tu si enostavno ne morem pomagat. če držijo informacije, da so trije kitajski znanstveniki zboleli za C19 že konec oktobra oziroma v začetku novembra, potem bi bilo naravnost neverjetno, da območni funkcionarji in vsi relevantni deli partije tega ne bi izvedeli praktično v nekaj dneh in instantno ukrepali. pa vemo, da niso.

 

glede na vložen trud v utiševanje posameznih globokih grl in dajanja nekih (semi)dezinformacij v javnost, bi se mogoče celo upal trdit, da so, ko je bil virus enkrat že zunaj, tega celo namerno izkoristili za neke vrsto hibridnega boja proti zahodnemu svetu. 

 

kdo je najbolje izkoristil nastale razmere in komu je bil ta virus najbolj v prid, dovolj zgovorno pričajo (najmanj) vsi ekonomski kazalci.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

sicer nisem pristaš teorije zarot, a tu si enostavno ne morem pomagat. če držijo informacije, da so trije kitajski znanstveniki zboleli za C19 že konec oktobra oziroma v začetku novembra, potem bi bilo naravnost neverjetno, da območni funkcionarji in vsi relevantni deli partije tega ne bi izvedeli praktično v nekaj dneh in instantno ukrepali. pa vemo, da niso.

 

glede na vložen trud v utiševanje posameznih globokih grl in dajanja nekih (semi)dezinformacij v javnost, bi se mogoče celo upal trdit, da so, ko je bil virus enkrat že zunaj, tega celo namerno izkoristili za neke vrsto hibridnega boja proti zahodnemu svetu. 

če pride do partije, izpade župan mesta xyz (wuhan) nesposoben, ker ne more urediti sam

če se prav spomnim, je bilo na začetku dejansko tako

 

bi se pa po drugi strani najbrž hitro opazilo, da folk umira zaradi "gripe"

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Itak je že dolgo jasno, da so Kitajci delali research za tuje naročnike in jim je virus leaknil po nesreči. Mislim kakšna je verjetnost, da se je to zgodilo ravno v Wuhanu, kjer so na inštitutu raziskovali točno to...poleg tega po letu in pol še vedno nimamo živalskega hosta. Zdaj to niso več teorije zarote, ker so cepiva in passporti dejstvo in je "possible bioweapon" dobra reklama, ki lahko prepriča še več ljudi v nujnost cepljenja.

 

daljinec reče pred 39 minutami:

kitajci so največja grožnja svetovnemu miru

Kitajci niso vpeljali PCR pandemije, masovnega testiranja asimptomatičnih in režim karanten/lockdownov pri nas.

 

  

bainit reče pred 23 minutami:

bi se pa po drugi strani najbrž hitro opazilo, da folk umira zaradi "gripe"

Saj se je, proti koncu 2019 so imeli epidemijo atipične pljučnice. Novembra 2019 so bile svetovne vojaške igre v Wuhanu. Seštej 1+1

 

Povezava do prispevka

Bom se tule pustil, mogoce bo se komu, ki se mora testirati, prislo prav:

 

 

Screenshot_2021-05-30-22-47-03-701_com.google.android.gm.jpg

 

Meni osebno je tole super, ker je, kolikor vem, edina testirna točka, kjer se lahko testiram skoraj vsak dan tudi po 18. uri. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče Dne, 28. 5. 2021 at 16:19:

Mama ma rok tocno 21 dni po prvem čipiranju.

+1, sem dobil takoj zraven datum in uro drugega odmerka. Enako velja tudi za dva frenda, ki sta bila cepljena v istem tednu kot jaz.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
reder reče Dne, 28. 5. 2021 at 15:00:

A je druga doza Pfizerja po vaših izkušnjah/vedenju vedno striktno 3 tedne po prvi dozi ali je lahko drugače? Jaz jih par poznam, ki so imeli drugo dozo točno 21 dni po prvi. Pa 2 tedna po drugem odmerku imaš potrdilo, da lahko spet živiš?

 

Nekaj kalkuliram glede dopusta. V kolikor se mi časovno ne izide ne vidim smisla, da se cepim pred poletjem. Če se jeseni cepim se mogoče ognem 3.odmerku

ni striktno in ti komot prestavijo 

druga doza ti zarad tega ce gres na dopust ne bo izpadla

tocno 3 tedni so bolj posledica organizacije kot karkoli drugega, ker ze od prvi dozi dobis datum in uro druge (odkar nimamo problemov z dobavo)

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...