Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Navedek

V torek smo v Sloveniji potrdili 374 primerov okužbe z novim koronavirusom, od tega četrtino v Ljubljani. Podatki kažejo, da število okužb v Ljubljani že dlje časa ne upada. Tedenski prirast se je še nekoliko zvišal in znaša 19,7 odstotka. "Porast okužb bi lahko bil posledica združevanj. Mineva pet dni od petkovih protestov in vrhunca okužb še nismo dosegli. Pričakujemo lahko, da se bo stvar razvijala," je pojasnil Milan Krek, direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). 

rešitev je preprosta, vlada naj odstopi in tako prvič pripomore k zmanjšanju okužb

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 7
Povezava do prispevka
Avion reče pred 11 urami:

Ma jebejo naj se že s tem ustrahovanjem, v celi Sloveniji je trenutno 7x manj okužb kot v času epidemije, a retorika zastraševanja je ostala nespremenjena. 

 

Naslednjih 14 dni naj se vsi skupaj gonijo v tri pičke materine. 

 

t shirt za anger managment terapijo :D

Povezava do prispevka

pač dokler bomo testirali tisoče ljudi na dan, se bo našlo tudi koga ki je okužen... še posebej če upoštevamo tiste hitre teste, ki imajo en kup lažnih pozitivnih in to da so pri pcrju navili cikle na 40

 

ampak covid je postal velik biznis zato se tega ne bomo več rešili

 

hvala lockdownerji

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 9 urami:

pač dokler bomo testirali tisoče ljudi na dan, se bo našlo tudi koga ki je okužen... še posebej če upoštevamo tiste hitre teste, ki imajo en kup lažnih pozitivnih in to da so pri pcrju navili cikle na 40 

 

ampak covid je postal velik biznis zato se tega ne bomo več rešili

 

hvala lockdownerji

Vse pozitivne hitre teste se ne upošteva pred preverjanjem s PCR testiranjem.

 

Zakaj smo "lockdownerji" tisti, ki zagovarjamo širok obseg testiranja? Prav to je eden izmed ključnih elementov brzdanja epidemije, da ne pride do lockdowna.

 

 

 

Povezava do prispevka

Lockdown je samo smiseln, ko je nizka raven okuženosti, ne ko je že razširjen med prebivalstvom, ker traja predolgo da znižaš številke. Ter mora biti dejanski lockdown, virus magično ne izgine na delovnem mestu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Marvin reče pred 1 uro:

Vse pozitivne hitre teste se ne upošteva pred preverjanjem s PCR testiranjem.

 

Zakaj smo "lockdownerji" tisti, ki zagovarjamo širok obseg testiranja? Prav to je eden izmed ključnih elementov brzdanja epidemije, da ne pride do lockdowna.

 

 

 

ma pusti marvake pa anuse, ker ze leto dni nabiajajo da so lockdowni zaradi testov pa da se ne testirati!

Povezava do prispevka
maksi reče pred 39 minutami:

Lockdown je samo smiseln, ko je nizka raven okuženosti, ne ko je že razširjen med prebivalstvom, ker traja predolgo da znižaš številke. Ter mora biti dejanski lockdown, virus magično ne izgine na delovnem mestu.

Strog lockdown je po mojem mnenju 'zasilna zavora' in ga izpelješ kvečjemu ob visokih številkah, da preprečiš preobremenjenost bolnic. Pri nizkih številkah se da zadevo reševati z drugimi metodami.

Ne razumem logike, da je lockdown smiseln samo ob nizkih številkah??

Povezava do prispevka

Maksi logika, ne se sprasevat.

Lockdown pri nizkih stevilkah bi bil samo smiseln ce bi bila mozna eksterminacija virusa iz populacije. Glede na to da smo sredi celine z polno tranzitnimi povezavami, srecno. To se gre lahko kvecjemu kak otok ala nova zelandija.

Lockdown je pri nas lahko samo kot si omenil, ekstremna opcija da ze zagotovi da se zdravstveni sistem ne sesuje, drugega pa ni mogoce dosezt.

 

 

 

Povezava do prispevka

Mati ima doma korono, jaz pa sem dobil vabilo za cepljenje v nedeljo :D.

 

Včeraj bil na hitrem testu in sem negativen, bom v nedeljo zjutraj naredil še enega za ziher. Tako da domnevam da je ok, če se grem cepit?

 

Tudi nobenega klica nisem dobil ali kaj, da bi moral biti v karanteni, sem se pač sam dal v samoizolacijo zaradi matere.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 7 minutami:

Mati ima doma korono, jaz pa sem dobil vabilo za cepljenje v nedeljo :D.

 

Včeraj bil na hitrem testu in sem negativen, bom v nedeljo zjutraj naredil še enega za ziher. Tako da domnevam da je ok, če se grem cepit?

 

Tudi nobenega klica nisem dobil ali kaj, da bi moral biti v karanteni, sem se pač sam dal v samoizolacijo zaradi matere.

 

Pejt na PCR test pa jim reč da si taprav dec in da bi rad en za zihr test in nej ti ga nardijo recimo s 70 ponovitvenimi cikli in boš zihr pozitiven. Aja, sej res apademija je v upadu, ker grejo politićari na dopust in bo zdej par mesecev mir, ker se bliža čas kislih kumaric, tko da ne rabijo pozitivnih za razne statistike. Ma na testiranju jim reč nej ne bojo škrtice in naj ti naredijo 100 ponovitvenih ciklov, da boš res zihr zihr pozitiven. A pa ma tvoja mati kakšne simptome te bolezni, al je tud ona "zadela" na PCR testu in je asimptomatska?

 

 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Edini simptom (ki v vsakem drugem primeru to ne bi bil) je to da je utrujena. Je pa res da ima tako ali tako težave s pritiskom in ima tudi zdaj dokaj nizkega. Rekla je sicer da je izgubila tudi okus in vonj, vendar, koliko sem jo razumel ne v celoti.

 

Ni pa nobene vročine, nobenega kašlja, nobenih prebavnih motenj, heh.

Povezava do prispevka

Dobil sem sms da sem drug teden na vrsti za cepljenje. Naj bi lahko izbiral med mRNA (Comirnaty ali Moderna) ali vektorsko cepivo Janssen. 

 

V cem je razlika med mrna in vektorskim cepivom. Vem samo da je za janssen dovolj en odmerek in se nagibam k njem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...