Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Jude reče pred 46 minutami:

Se mi zdi, da je predpogoj za igro, ki jo igra Danska, da imaš v igri 2 hrusta, ki se lahko kadarkoli dvigneta iz 10, 11m in razparata mrežo. 

 

Mi pa že od Deniča naprej v 45. minuti (ko se tekma lomi) vedno ostanemo na igrišču z dvema srednjima zunanjima (eden se postavi na levi zunanji) in se zaletavamo v blok čez sredino.

 

Ne vem zakaj je Jan Grebenc izpadu iz reprezentance, men je bil vedno boljši (že ko sta v klubu skupaj igrala) kot Henigman, čeprav je malo nižji. 

Ekipa Danske https://en.m.wikipedia.org/wiki/Denmark_men's_national_handball_team

 

Ekipa Slo https://en.m.wikipedia.org/wiki/Slovenia_men's_national_handball_team

 

Ce primerjam seznama so v povprecju Danci visji, samo imajo le 3 dvometrase mi 5. Pa ce pogledam suterje Danske ni nihce od njih cez 2m. Tko da tole da rabmo hruste da pokajo iz 9m ni glih pravilo, seveda pa je boljse ce so visji. Problem mamo mi se kr v nasi ideologiji igre in ne zmoznosti prilagajanju na sodoben rokomet, kot se igra v bundesligi, ki pa jo kreirajo predvsem skandinavci kot najbolj mnozicno zastopani v nemskih klubih. Kiel, Flensburg ze desetletje furata najboljse skandinavce. Fora je tut v tem da so oni pregovorno hladni in se drzijo svojega zacrtanega sistema pa ni vazno vodis.za 5, 10 al pa gubis za 5. Vedno isto brez velikih oscilacij...seveda ne gre zmeri vse po nacrtu sam zadnja leta so Danci, Norvezani tata mata rokometa. Nasi so pomoje individualno med najboljsimi posamezniki na svetu, sam k je pa repka v igri pa zmeri znova razocaranje in dokler ne dobimo enga severnjaka za selektorja (pravega ne imigranta) pa dokler ne postimajo glave ne bomo nikol osvojil nic vec. 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka

Ja mogoče sem se malo napačno izrazu, se strinjam s tabo 100%. Pri nas tradicionalno pred vsakim prvenstvom govorijo o naši hitri igri, učeri so nas pa 36 letni Egipčani šolal ko so zaključeval napade po max 5 podajah, mi smo pa drkal 10 podaj preden je kdo pogledal proti golu. 

 

Manjka nam neke zdrave agresije v napadu, naši res preveč razmišljajo pa iščejo perfektno podajo. Od kar je pa Vranješ trener se mi zdi, da je pa vse še bolj počasno. 

 

12. 3. se baje že začnejo turnirji za olimpijske igre. Nemčija, Švedska, Slovenija, Alžirija. Prva dva gresta naprej. 

 

Also @vlaho, severnjaka mamo za trenerja, a to šteje :rofl:

uredilo bitje Jude
Povezava do prispevka
wuzi reče pred 12 urami:

 

 

glede tega mi bo vedno ostal v spominu hrvaški komentator na rokometu 2017, "ovo možemo samo mi napravit". :)

isto bi mi rekli, če bi bila situacija obrnjena. naše reprezentance in klubi v izločilnih bojih in igri za medalje praviloma pridejo v tekme kot underdogi, ker imamo pač redko proper širino kadra zaradi majhnosti bazena športnikov. in ko igraš proti boljšemu nasprotniku je pač normalno, da pride v tekmi do nihanj, težko nasprotnika z več kvalitete nadigravaš celotnih 40/60/90 minut. pa daleč od tega da bi bilo to opravičilo za vse fejle, nikakor. so bile definitivno situacije v preteklosti ko so se naši posrali. ampak to se pač dogaja v športu. ko pride do naših smo navijači tok emocionalno v tem, da nam sam to ostane v spominu ampak dogaja se to vsem, mi pač vidimo samo naše neuspehe.

 

in ja, hrvati imajo nore uspehe v ekipnih športih, definitivno. ampak tudi mi smo fenomen glede na širino športov v katere se vlaga in v katerih dosegamo rezultate, žalostno je da na to pozabljamo.

tako kot so oni puhnal tisto tekmo, to so res uno čudežni preobrati, ki jih lahko piše samo šport. 

 

Se strinjam s tabo glede omejenosti kadra in bazena iz katerega črpamo igralce in kvazi strokovnjake. Problem pri nas je predvsem nezmožnost kritičnega razmišljanja/sodbe novinarske sfere in odgovornih na različnih zvezah. Vedno samo beremo da je treba ohladit glave in potem temeljito analizirat, noben pa si ne upa v javnosti rečt da so bli za kurac in da to ni način, vedno se nekako olepšuje zadeve, novinarji pa retardirano vedno vse sprašujejo po občutkih po tekmi? Pizda a se sme sploh kej kritičnega rečt al pa vprašat pa da ne bi bil takoj nekdo užaljen? Poglej si včerajšnje izjave hrvatov po debaklu. 

 

Musa:U ime cijele ekipe želim se ispričati za ovaj turnir i utakmicu Nismo bili pravi, šteta pogotovo zbog rezultata prošle godine jer nismo nastavili u tom smjeru. Teško je i treba izvući pouke, treba pomoći mladim igračima da ovo više nikad ne dožive. Ja to nisam nikad doživio, a eto, ne želim njima da ponovno dožive.

 

Duvnjak: 

Prvo se želim u ime cijele ekipe ispričati hrvatskoj javnosti na ovom turniru. Od prve utakmice nismo bili pravi, nismo bili ona Hrvatska od ranije. Prvo poluvrijeme je bilo OK, a drugo poluvrijeme smo nestali s terena. Danci su nas pretrčali i lako pobijedili", rekao je Duvnjak pa dodao:

"Morat ćemo napraviti pravu analizu. Od prve utakmice nismo bili pravi. Ne znam zašto. Ovo je najlošiji moj turnir u hrvatskoj reprezentaciji i kao kapetan preuzimam dio odgovornosti.

 

Pr nas pa izjave tipa še dobro je blo kok je blo, ponosno smo zastopal slovenijo, takoj iskanje izgovorov zaradi viroze pa sodniškega kriterija itd... In tako je pri nas v vseh zvezah..NZS, KZS, RZS zmeri isto, isti folk se vlači po stolčkih isti funkcionarji in tuki nimajo fantje kej naredit, samo iz tu največkrat izvira problem. 

 

Da pa ne bom sam kurcal :D pa seveda, kakšne uspehe smo potegnli iz limitiranega bazena pa samo :ododava:. Nikol ne bom pozabu zlata basketa, 2x srebro odbojka, srebro rokomet, bron rokomet, OI v hokeju ( se mi zdi da se tuki še najboljš vidi kok majo hokejisti srca k smo za AK11 pa nekimi kekci in bazenom igralcev ene zakotne kanadske vasice pršli do četrtfinala) itd..

Jude reče pred 11 urami:

Ja mogoče sem se malo napačno izrazu, se strinjam s tabo 100%. Pri nas tradicionalno pred vsakim prvenstvom govorijo o naši hitri igri, učeri so nas pa 36 letni Egipčani šolal ko so zaključeval napade po max 5 podajah, mi smo pa drkal 10 podaj preden je kdo pogledal proti golu. 

 

Manjka nam neke zdrave agresije v napadu, naši res preveč razmišljajo pa iščejo perfektno podajo. Od kar je pa Vranješ trener se mi zdi, da je pa vse še bolj počasno. 

 

12. 3. se baje že začnejo turnirji za olimpijske igre. Nemčija, Švedska, Slovenija, Alžirija. Prva dva gresta naprej. 

 

Also @vlaho, severnjaka mamo za trenerja, a to šteje :rofl:

a se ni neki Zarabec hvalu po tistem remiju z coklarji da bodo na SP eksplodirali? kje so te eksplozije razen na wcju hotela ne bi vedel. Naši imo lahko dajo kr TM na to svojo igro po sredini brez kril in posiljevanje žoge na pivota. To počnemo že zadnjih 15 let, vmes smo mel pač srečo da jih je Vujo mal nahrulil pa so dobil mal inspiracije da so čudežno tist bron dobil, sicer pa skos isto, nobene polnosti v igri, vse mi deluje na silo in prepočasi

 

Tele Q za OI pa če pridejo Nemci in Švedi v popolni postavi nimamo šans..s tako igro in pristopom sigurno ne.

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 16 urami:

Drgac pa ne ponizujem sam zgodovinsko gledano je nam ze veckrat ratal luzersko sami sebe premagat kljub ze dobljeni tekmi pa nima veze v katerem sportu, plus hrcki majo v ekipnih sportih nore uspehe glede na to da jih je enkrat vec kot nas. Js bom vedno navijal za nase ker glava se bo ohladila sam se pa ene zadeve vlecejo ze predeolgo da bi lahk blo naklucje 

 

Basket Slovenija-Grčija, EP 2007, never forget :wacko:

 

Vodili 58:42 sedem minut pred koncem, pa 61:49 dve minuti in 40s do konca...

 

Tisto bi mogli prav športni psihologi imet posneto in analizirat ko textboox primer razpada ekipe, ko se kolektivno userje in dela najbolj začetniške napake (ne uspeš spravit žoge čez sredino, zgubljene žoge in kontre s trojkami, random neizdelani hail mary meti iz strahu in obupa po nekaj sekundah napada...). Epski chokejob.

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 6 urami:

tako kot so oni puhnal tisto tekmo, to so res uno čudežni preobrati, ki jih lahko piše samo šport.

 

jasno. kar sem jaz hotel povedat sta nekako pokazala z razom. slovenci na tisto tekmo gledamo kot čudežni preobrat, ki se dogaja v športu, na pušiono na eurobasketu pa kot epski chokejob kjer so luzerski igralci zreli za psihiatrijo, če lahko malo karikiram.

 

seveda je bil chokejob, ni dileme sploh. ampak to bo slovencem bliskalo pred očmi na vsaki basket tekmi kjer bo nasprotnik naredil 7-0 run. vključno z mano, pipana bom pomojem mrzil do smrti zarad tega. :lol:

a roko na srce se to dogaja na tedenski bazi, da ekipa ne da koša 3 minute je relativno reden pojav. olympiakos je ravno prejšnji teden v zadnjih 1:50 fasal 9-0 delni izid in popušil za 2, pa dvomim da bo to čez par mesecev še kdo v grčiji omenjal. basket je pač igra runov, ekipa se razleti po par dobrih akcijah, našim se je žal to zgodilo na eni ključnih tekem zlate generacije.

Povezava do prispevka
wuzi reče pred 1 minuto:

 

jasno. kar sem jaz hotel povedat sta nekako pokazala z razom. slovenci na tisto tekmo gledamo kot čudežni preobrat, ki se dogaja v športu, na pušiono na eurobasketu pa kot epski chokejob kjer so luzerski igralci zreli za psihiatrijo, če lahko malo karikiram.

 

seveda je bil chokejob, ni dileme sploh. ampak to bo slovencem bliskalo pred očmi na vsaki basket tekmi kjer bo nasprotnik naredil 7-0 run. vključno z mano, pipana bom pomojem mrzil do smrti zarad tega. :lol:

a roko na srce se to dogaja na tedenski bazi, da ekipa ne da koša 3 minute je relativno reden pojav. olympiakos je ravno prejšnji teden v zadnjih 1:50 fasal 9-0 delni izid in popušil za 2, pa dvomim da bo to čez par mesecev še kdo v grčiji omenjal. basket je pač igra runov, ekipa se razleti po par dobrih akcijah, našim se je žal to zgodilo na eni ključnih tekem zlate generacije.

kaj potem rečeš na tekmo z nemčijo na ep 2005?

Povezava do prispevka
wuzi reče pred 1 uro:

 

jasno. kar sem jaz hotel povedat sta nekako pokazala z razom. slovenci na tisto tekmo gledamo kot čudežni preobrat, ki se dogaja v športu, na pušiono na eurobasketu pa kot epski chokejob kjer so luzerski igralci zreli za psihiatrijo, če lahko malo karikiram.

 

seveda je bil chokejob, ni dileme sploh. ampak to bo slovencem bliskalo pred očmi na vsaki basket tekmi kjer bo nasprotnik naredil 7-0 run. vključno z mano, pipana bom pomojem mrzil do smrti zarad tega. :lol:

a roko na srce se to dogaja na tedenski bazi, da ekipa ne da koša 3 minute je relativno reden pojav. olympiakos je ravno prejšnji teden v zadnjih 1:50 fasal 9-0 delni izid in popušil za 2, pa dvomim da bo to čez par mesecev še kdo v grčiji omenjal. basket je pač igra runov, ekipa se razleti po par dobrih akcijah, našim se je žal to zgodilo na eni ključnih tekem zlate generacije.

Seveda se dogajajo preobrati in to v vsakem sportu in v vseh ligah. En prvih kar se ga spomnem je bla neka francoska liga k je ekipa vodla 4-0 se mi zdi pa na konc zgubila 4-5. Pa un nor comeback Warforda proti Leicestru, ki ga se vedno od casa do casa zavrtim. Pa Celje PL proti Ademar Leonu...Ampak bolj sem zelel izpostaviti nase, ki se jim epski chokei dogajajo na kljucnih tekmah in to bi rekel skorajda vedno na nacionalnem nivoju. Fuzbal evropsko, fuzbal proti Svici (zmaga bi nas takrat mocno priblizala Epju al Spju ne vem tocno), basket kot se ze omenja pa verhetno sem se kaj pozabu al se pa ne spomnem zdej...point je da nam veckrat rata choknt ze dobljeno kot pa uprizorit epski comeback :D

Povezava do prispevka

hja, jz pa pravim da je razlika med nami in hrvati to, da mi govorimo o jugoslaviji in švici, hrvati bi govorili pa o tem da so se 2000 in 2002  uvrstili na EP/SP z bejsikli zahotom in random lešniki, ki so igrali po raznih ciprskih ligah al pa so greli klopco. :D

 

za vsako jugoslavijo se najde kijev. pa tudi če ne vsako, definitvno ni tako hudo kot ti in še marsikdo drug hočete predstavit.

Povezava do prispevka

Ko ti je sosed svetovni podprvak pa tretji na SP v nogometu z malce vecjim bazenom igralcev kot ga imas sam se pocutim dokaj jadno ko gledam nase kekce kako se tresemo proti ciprom in moldavijam. Pac mislim da ni vse v kvaliteti je tut v mentaliteti in psihi pa tudi srcnosti, tuki pa slovenci sepamo

Povezava do prispevka

Sej razumem kaj hoces povedat in skos nekje skacemo iz rdece niti pogovora ampak ja vcasih res prevec navijasko takoj po neki trapariji delujemo v afektu in ne racionalno analiziramo,sam iskreno kot pravim mam dovolj te korektnosti pa floskul po teh blamazah..evo to

Povezava do prispevka

 

vlaho reče pred 3 minutami:

Sej razumem kaj hoces povedat in skos nekje skacemo iz rdece niti pogovora ampak ja vcasih res prevec navijasko takoj po neki trapariji delujemo v afektu in ne racionalno analiziramo,sam iskreno kot pravim mam dovolj te korektnosti pa floskul po teh blamazah..evo to

glih tok premalo smo balkanci da bi nekdo po tekmi vse v kurac poslal in glih tok premalo severnjaki, da bi imeli jajca bit brutalno iskreni brez da bi zamerice padale. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...