Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Smoki reče pred 19 urami:

 

Kaj se tej ti sekiras za denar, saj ni tvoj. Ce so Messija sterali res ne vem komu ga Koeman vlece, da je se na klopi. 

 

Drugac pa Setienu tut se dolgujejo odskodnino, vprasanje kaj je bilo z Valverdejem, tko da ni glih, da bi bil Koeman edini, ki brez kesa ostal. 

 

Kdorkol bo steral te lenuhe iz kluba je dobrodosel, Koeman tega pac ni sposoben. Al pa tega namerno ne naredi, ker Laporta. Saj se bo hitro videlo kako  in kaj, tekma ali dve se, ce lepo rejeni Nizozemec ostane na klopi, pol vemo kok je ura. 

 

1. Se ne sekiram, samo sprašujem, če ne bi bilo boljše, da bi se keš investiralo v igralca, ki bi nam lahko bolj pomagal kot pa da se izplača Koemana in dobi nekoga od trenutno razpoložljivih trenerjev, ki ne bo ravno nadgradnja oz. kaj lahko, da bomo celo šli iz dežja pod kap, kot se je zgodilo ob prehodu iz Valverdeja na Setiena. Letošnja sezona je itak izgubljena z rezultatskega vidika, edini cilj je top 4, ki pa bi ga morali doseči, tudi če gre zaraf za trenerja. 

 

2. Setienova zadeva je še na sodišču, Valverde se je pa kot pravi gospod odpovedal svoji odpravnini. 

 

3. Kapetane mora iz kluba nagnat predsednik, ne trener. Eno je, da trener pove prišlekom, kot je Pjanić ali pa mulcem ala Puig, da na njih ne računa, kar je Koeman naredil, drugo je pa isto narediti s klubskimi legendami. Meni se zdi bolj problematično, da ima Laporta močan La Masia bias in še vedno misli, da so Buskec, Pique in Roberto lahko koristni igralci in se je zadovoljil s tem, da so zdaj znižali plače. Po drugi strani pa tudi razumljivo, ker 1.) ti igralci nočejo iz kluba in 2.) jih noben klub noče ob njihovih plačah, tudi če bi jih dali zastonj, tako da bodo pač ostali do izteka pogodb. In dokler bodo v klubu se po mojem ne bo nič bistvenega spremenilo, pa če bi bil trener Pep, Klopp ali Tuchel.  

 

Kakarotto reče pred 19 urami:

Da in da. Koeman je veliko slabša verzija Valverdeja, ki je že vsem presedel, ta rdeči majmun je pa dobesedno nesposoben.Pri Valverdeju je imelo vsaj nek rezlutat brezoblično igranje, tle pa še tega ni. Čimprej enega pripeljati, ki bovrnil se na tirnice filozofije. Sezona je zafukana tako ali tako, treba delati na prihodnosti za kar pa IMO z vsakim dnem, ko trenira prvo ekipo tale majmun, podaljšujemo izhod iz institucionalne krize.

 

Pa daleč od tega da sem za to, da se kapetane kar odfuka in naj gre čez sezono z mulci, ker bi bila to čista katastrofa, treba je primerno uporabiti vsakogar. A Komean ne zna uporabiti niti tistega, ki ga je prav sam zahteval kaj šele koga drugega. In s tem vse potenciale, ki jih v prihodnosti morda Barca bo imela duši in duši. Ko Pique javno pove po Bayernu po pravici, da je to to kar se lahko od te Barce pričakuje, s čimer je posledično povedal... delali smo kot je rekel trener in tega se lahko nadejate tudi naprej, je lepo obsedel in prišel v igro igrat štango v napadu z Luukom. Fak kake bedarije ta rdeči majmun dela no.

 

1. In kdo naj bi bil ta trener? Mislim, da je več kot očitno, da se Xavi (če nanj staviš) ne bo vrnil v klub v trenutni situaciji. Bodisi ker tako hoče sam ali ker Laporta misli, da (še) ni prava izbira ali pa kar oboje. Če bi bil obojestranski interes bi bil že zdavnaj nazaj. Druge opcije, ki se omenjajo so pa bodisi

 

a.) nerealne, ker so pod pogodbo z drugimi reprezentancami (Martinez z Belgijo do 2024) ali klubi (Bielsa z Leedsom) - tudi sicer ne verjamem, da je kdo od njiju primerna dolgoročna rešitev. Ten Hag bi morda lahko bil, a sem prepričan, da (če ga Laporta hoče) ga ne bo pred naslednjim poletjem 

b.) sicer odličen trener, ampak nikakor ne fit za Barco - Conte

c.) strel v prazno, ki ima potencial iti po poti Setiena - Pirlo, Cocu

d.) interne rešitve - Sergi Barjuan (lol), Jordi Cruyff (je že nekajkrat zavrnil ponudbo Laporte, da prevzame ekipo), Larsson (se ni ravno znašel doslej kot trener), Schreuder (kot bivši asistent Ten Haga in Nagelsmanna bi bil verjetno od teh še najboljša izbira)

 

Ali imaš mogoče še kak drug pameten predlog?

 

Kot sem včeraj namignil, se meni zdi Gallardo še najbolj zanimiva realno dosegljiva izbira, ampak nanj bi bilo treba še počakat tri mesece, ker dvomim, da bi zapustil River sredi njihove sezone.

 

In da bom jasen - nisem fan Koemana (Valverde mi je bil precej bolj všeč in sem že ob njegovem odhodu omenil, da ga bomo mogoče nekega dne celo pogrešali, kar ob dejstvu, da smo bili sposobni pripeljati dva slabša trenerja in da ob trenutnih imenih, ki se povezujejo z Barco nimam upanja, da bi tudi tretji bil kaj boljši niti ni tako daleč od resnice, pa karkoli si že kdo misli o EV), a menjat trenerja samo zato, da ga menjaš, če nimaš boljše alternative mi je tudi brezveze. Sploh zato, ker mislim, da bi bil glavni vzrok za menjavo Koemana ne toliko rezultati/igra kot skrhan odnos med njim in Laporto, ker imata oba velik ego in se (ne)posredno zbadata po medijih, namesto da bi se pogovorila na štiri oči.

 

2. Se načeloma strinjam, da je treba boljše koristiti, kar imaš na voljo in da bi moral recimo lani Koeman več/boljše koristiti igralce kot Pjanić, Puig, Trincao,... po drugi strani sem pa glede kapetanov že nekaj časa na točki, ko mislim, da nam čisto nič ne dodajo. Kaj pomagajo njihove izkušnje, če so fizično in/ali mentalno vsi na dnu in redno med slabšimi na igrišču. Namesto da bi se lahko mulci naslonili na njih, da bi jim pomagali, je kvečjemu obratno in morajo mlajši še več delat, da se prikrije slabosti veteranov (predvsem FDJ in Pedri na sredini, da pokrivata luknje za Busijem). Noben od njih tudi nima vodstvenih sposobnosti in si ne zaslužijo biti K od kapetanov, da bi to vsaj nekako pokompenziralo njihove predstave, ki niso več na nivoju.

 

Ok, Alba je pogojno še lahko koristen proti slabšim nasprotnikom, na velikih tekmah ga vedno psiha izda. Bo pa brez Messija vedno bolj izgubljen in ko izgubi hitrost (ki je še njegova edina preostala odlika), kar se bo slejkoprej zgodilo, je konec z njim.

 

Roberto kot 4. ali 5. vezist, ki pride s klopi zadnje pol ure je tudi še lahko včasih koristen, čeprav bi raje videl, da te minute dobijo mlajši igralci s prihodnostjo v klubu. Nima pa več kaj delat kot starter in sploh ne na RB. Bo pa zdaj podaljšal do 2024, tako da očitno ga klub še vedno vidi kot nekoga, ki lahko pomaga skozi ta rebuild. Vseeno upam, da ga zdaj, ko bo znižal plačo in če bo imel vsaj približno zdravo in solidno sezono, drugo leto uspemo nekako prodat, pa karkoli že dobimo zanj. 

 

Pique ne sme biti več fix starter, a v paru z Araujom še lahko igra, ker Urugvajec kompenzira za njegovo počasnost, nikakor pa ne more igrati z Garcio (sicer ju še nismo videli skupaj na resni tekmi, a oba sta pač prepočasna) ali Lengletom (kar smo več kot dovoljkrat videli v zadnjih letih). Z drugimi besedami, dokler je Araujo zdrav bo obramba vsaj približno ok, čeprav bomo seveda še vedno dobili neumne gole (kar je pa tudi posledica sredine, ne samo obrambe). Brez njega smo pa izgubljeni. Bi pa sam raje videl, če lahko Araujo in Garcia vzpostavita medsebojno kemijo in razumevanje z rednim igranjem skupaj. V Arauja imam veliko zaupanje, da je lahko pomemben člen ekipe tudi, ko bomo spet konkurenčni najboljšim, glede Garcie imam določene dvome, ampak vseeno boljše, da v tej tranzicijski sezoni, ko je zame edini cilj priti v top 4 v ligi (izpada CL denarja si klub nikakor ne more privoščit) igra on kot odsluženi Pique.

 

Busquets je pa itak poglavje zase. Zame konstantno najšibkejša točka ekipe zadnje 3-4 sezone in glavni (seveda pa ne edini) krivec za vedno več blamaž, ne samo v Evropi, ampak tudi doma. Njegov čas se je že zdavnaj iztekel. Dokler bo starter se ne bo nič spremenilo neglede na to, kdo je trener. Niti ni več vredno izgubljat besed. Hvala za vse, kar je dal klubu v zlatih letih ampak dlje kot je v klubu, bolj bo večina izgubila spomine na njegove dobre dni in manj kot ga vidim v postavi, rajši ga imam.

 

3. Ne vem, če namiguješ, da je bil Pique na klopi zaradi svojih izjav po tekmi z Bayernom? Po mojem je pač šlo za rotacijo ker bomo zdaj igrali tekme vsake 3 dni (tudi v katalonskih cajtungih je bilo omenjeno, da je obsedel na klopi v dogovoru s Koemanom pred tekmo) in sem prepričan, da bo jutri proti Cadizu in v naslednjih tekmah spet v postavi. Bi pa bil vesel, če se je res zameril Koemanu in ne bo več starter, dokler bo on trener. A kot rečeno, ne verjamem. Da ga je dal na koncu v napad se pa tudi ni izkazalo za povsem napačno potezo, ker je sodeloval pri golu. 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 12 urami:

Ajax letos

 

3x5:0, 1x2:0, 1x9:0, 1x5:1 in 1x 1:1

 

V sedmih tekmah so dal 35 kosov pa dobil sam 2

 

Wat??? :ododava:

 

Eredivisie pač. :D 

 

Aja, Atleti so se pa spet izvlekli v zadnjih minutah. Fakin Lojz. :D No, saj boljše, ker drugače se bi že skoraj lahko čestitalo Realu za naslov. 

 

Zvečer pa Sevilla-Valencia, zna biti dobra tekma. 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 5 urami:

1. In kdo naj bi bil ta trener? Mislim, da je več kot očitno, da se Xavi (če nanj staviš) ne bo vrnil v klub v trenutni situaciji. Bodisi ker tako hoče sam ali ker Laporta misli, da (še) ni prava izbira ali pa kar oboje. Če bi bil obojestranski interes bi bil že zdavnaj nazaj. Druge opcije, ki se omenjajo so pa bodisi

 

a.) nerealne, ker so pod pogodbo z drugimi reprezentancami (Martinez z Belgijo do 2024) ali klubi (Bielsa z Leedsom) - tudi sicer ne verjamem, da je kdo od njiju primerna dolgoročna rešitev. Ten Hag bi morda lahko bil, a sem prepričan, da (če ga Laporta hoče) ga ne bo pred naslednjim poletjem 

b.) sicer odličen trener, ampak nikakor ne fit za Barco - Conte

c.) strel v prazno, ki ima potencial iti po poti Setiena - Pirlo, Cocu

d.) interne rešitve - Sergi Barjuan (lol), Jordi Cruyff (je že nekajkrat zavrnil ponudbo Laporte, da prevzame ekipo), Larsson (se ni ravno znašel doslej kot trener), Schreuder (kot bivši asistent Ten Haga in Nagelsmanna bi bil verjetno od teh še najboljša izbira)

 

Ali imaš mogoče še kak drug pameten predlog?

 

Kot sem včeraj namignil, se meni zdi Gallardo še najbolj zanimiva realno dosegljiva izbira, ampak nanj bi bilo treba še počakat tri mesece, ker dvomim, da bi zapustil River sredi njihove sezone.

 

In da bom jasen - nisem fan Koemana (Valverde mi je bil precej bolj všeč in sem že ob njegovem odhodu omenil, da ga bomo mogoče nekega dne celo pogrešali, kar ob dejstvu, da smo bili sposobni pripeljati dva slabša trenerja in da ob trenutnih imenih, ki se povezujejo z Barco nimam upanja, da bi tudi tretji bil kaj boljši niti ni tako daleč od resnice, pa karkoli si že kdo misli o EV), a menjat trenerja samo zato, da ga menjaš, če nimaš boljše alternative mi je tudi brezveze. Sploh zato, ker mislim, da bi bil glavni vzrok za menjavo Koemana ne toliko rezultati/igra kot skrhan odnos med njim in Laporto, ker imata oba velik ego in se (ne)posredno zbadata po medijih, namesto da bi se pogovorila na štiri oči.

 

2. Se načeloma strinjam, da je treba boljše koristiti, kar imaš na voljo in da bi moral recimo lani Koeman več/boljše koristiti igralce kot Pjanić, Puig, Trincao,... po drugi strani sem pa glede kapetanov že nekaj časa na točki, ko mislim, da nam čisto nič ne dodajo. Kaj pomagajo njihove izkušnje, če so fizično in/ali mentalno vsi na dnu in redno med slabšimi na igrišču. Namesto da bi se lahko mulci naslonili na njih, da bi jim pomagali, je kvečjemu obratno in morajo mlajši še več delat, da se prikrije slabosti veteranov (predvsem FDJ in Pedri na sredini, da pokrivata luknje za Busijem). Noben od njih tudi nima vodstvenih sposobnosti in si ne zaslužijo biti K od kapetanov, da bi to vsaj nekako pokompenziralo njihove predstave, ki niso več na nivoju.

 

Ok, Alba je pogojno še lahko koristen proti slabšim nasprotnikom, na velikih tekmah ga vedno psiha izda. Bo pa brez Messija vedno bolj izgubljen in ko izgubi hitrost (ki je še njegova edina preostala odlika), kar se bo slejkoprej zgodilo, je konec z njim.

 

Roberto kot 4. ali 5. vezist, ki pride s klopi zadnje pol ure je tudi še lahko včasih koristen, čeprav bi raje videl, da te minute dobijo mlajši igralci s prihodnostjo v klubu. Nima pa več kaj delat kot starter in sploh ne na RB. Bo pa zdaj podaljšal do 2024, tako da očitno ga klub še vedno vidi kot nekoga, ki lahko pomaga skozi ta rebuild. Vseeno upam, da ga zdaj, ko bo znižal plačo in če bo imel vsaj približno zdravo in solidno sezono, drugo leto uspemo nekako prodat, pa karkoli že dobimo zanj. 

 

Pique ne sme biti več fix starter, a v paru z Araujom še lahko igra, ker Urugvajec kompenzira za njegovo počasnost, nikakor pa ne more igrati z Garcio (sicer ju še nismo videli skupaj na resni tekmi, a oba sta pač prepočasna) ali Lengletom (kar smo več kot dovoljkrat videli v zadnjih letih). Z drugimi besedami, dokler je Araujo zdrav bo obramba vsaj približno ok, čeprav bomo seveda še vedno dobili neumne gole (kar je pa tudi posledica sredine, ne samo obrambe). Brez njega smo pa izgubljeni. Bi pa sam raje videl, če lahko Araujo in Garcia vzpostavita medsebojno kemijo in razumevanje z rednim igranjem skupaj. V Arauja imam veliko zaupanje, da je lahko pomemben člen ekipe tudi, ko bomo spet konkurenčni najboljšim, glede Garcie imam določene dvome, ampak vseeno boljše, da v tej tranzicijski sezoni, ko je zame edini cilj priti v top 4 v ligi (izpada CL denarja si klub nikakor ne more privoščit) igra on kot odsluženi Pique.

 

Busquets je pa itak poglavje zase. Zame konstantno najšibkejša točka ekipe zadnje 3-4 sezone in glavni (seveda pa ne edini) krivec za vedno več blamaž, ne samo v Evropi, ampak tudi doma. Njegov čas se je že zdavnaj iztekel. Dokler bo starter se ne bo nič spremenilo neglede na to, kdo je trener. Niti ni več vredno izgubljat besed. Hvala za vse, kar je dal klubu v zlatih letih ampak dlje kot je v klubu, bolj bo večina izgubila spomine na njegove dobre dni in manj kot ga vidim v postavi, rajši ga imam.

 

3. Ne vem, če namiguješ, da je bil Pique na klopi zaradi svojih izjav po tekmi z Bayernom? Po mojem je pač šlo za rotacijo ker bomo zdaj igrali tekme vsake 3 dni (tudi v katalonskih cajtungih je bilo omenjeno, da je obsedel na klopi v dogovoru s Koemanom pred tekmo) in sem prepričan, da bo jutri proti Cadizu in v naslednjih tekmah spet v postavi. Bi pa bil vesel, če se je res zameril Koemanu in ne bo več starter, dokler bo on trener. A kot rečeno, ne verjamem. Da ga je dal na koncu v napad se pa tudi ni izkazalo za povsem napačno potezo, ker je sodeloval pri golu. 

1. Kdorkoli je pripravljen se vrniti nazaj v tirnice ki jih je začrtal Cruyff. Nekdo ki bo vrnil v igralce željo po zabitju gola. Ker tega vsaj v našem napadu očitno ni. Araujo ima več te želje kot naši "napadalci". Kdo bi bil to? Zaradi mene Conte, samo ne valda on ni pravi za kaj takega. Uprava se more zavedati, da letos rezultatsko ne bomo dosegli ama nič od nič. Če se tega ne zaveda naj takoj odstopi. In mora delati dolgoročno, razviti igralce v nekaj kar bo špilalo prihodnje.  In za to rabiš tudi takega trenerja, ki jih bo nekaj PRAV navadil ne pa takega, ki jih bo navadil vsega narobe. Poglej kaj zdaj dela z Robertom... tlači ga na sredino, a valda nima pojma kaj tam delati. Zato je tako slab, ne zato ker bi bil dejansko tako slab. Obnaša se kot bek in dela živčno sredino namesto da bi žogo umiril, zadržal, dajal samozavest ekipi s tehniko in pregledom. 

 

Ti si dosti spremljal Barco B pod Pimiento. A on pa ni opcija al kaj? Res so ga grdo odfukali, a če mu ponudijo službo bo sprejel takoj. In kot logični prevzemnik mladcev, ki jih je že treniral se zdi pametna rešitev. Razen, če je delal vse narobe in to res ni to.

 

2. Jaz sem ravo obratnega mnenja. Kapetani naj začnejo in naj z izkušnjami umirijo nasprotnika, pripeljejo do drugega polčasa rezultat do enakovrednosti. Potem pa v napad z malimi, ki se morajo izkazati bemu boga. Pa ne tako kot Puig v torek, ko si zafuka sam prihodnost, če misli tako igrati in tudi jaz kot trener bi mu po taki igri zmeraj manj minut dajal.

 

Ne vem no, Pique je pa zame še vedno OK (ja ne za fix starterja je pa lahko za 70% tekem starter) in tudi Alba je dober (ajd, njemu pike za očmi falijo, samo atletsko in igralsko je še na nivoju za 70 minut). Busquets se pa strinjam, da ne bi smel začenjat, Roberto pa za drugam kot na beka ni.

Povezava do prispevka

Fantje če se komu da nas mal boostat in podpret naš crowdfunding projekt namizne igre s katerim gremo na sejem v Nemčijo čez 3 tedne. 

 

 

458030747_unnamed(2).thumb.jpg.268b150191518d95e25c9cabb7403aef.jpg
Hvala vam vsem v naprej in sorry za off topic spam :)


Še kratka navodila če bi se komu slučajno dalo:
 

1. Ustvarite si profil na BGG (je res ekspres ekspres postopek)
2. Na linku stisnete na levi strani okvirček 👍,
3. Na sredini stisnete okvirček "Must have"
4. Potem pa kliknete na naslednji link igre in zraven okvirčka "Subscribe" srčkate še dodatno...'cause you are awesome ❤
uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 5 minutami:

Po parih letih Zidanovega Reala je prav užitek gledati trenutno igro belega baleta. Plus Carlo dejansko daje ogromno šans mladim igralcem, ZZ bi verjetno še naprej neprestano fural isto postavo.

Se ne bi mogel bolj strinjati. Ni mucenja zoge, mulci dobivajo minute in tudi starte od zacetka, dajemo gole, kemija je super, Vini je kot noc in dan naprem lanski sezoni. Edino kar je treba se popravit je obramba, tam se pa plava k na Iliriji

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 8 urami:

Po parih letih Zidanovega Reala je prav užitek gledati trenutno igro belega baleta. Plus Carlo dejansko daje ogromno šans mladim igralcem, ZZ bi verjetno še naprej neprestano fural isto postavo.

 

Ko pride Kross nazaj, bomo spet gledali Kross-Casemiro-Modrić na vsaki tekmi in vse bo po starem. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 9 urami:

Ole - 1 sansa za kanto

prva moja dolgoročna napoved se je že uresničla :P debatirali smo še pred ronaldon kaj bo, ti si trdil da bomo šli po ta češki pokal. problem je IMO da dno našega squada nima dobre mentalitete. trenutno je marsikdo že frustriran zaradi ocene dolgoročne minutaže ali neposrečenega fita v ekipi. dvb-lingard-martial-mata-sancho ... trije so brez volje, en ima raje west ham ko man u, en pa nogometno ni baš pozitivn v ekipi trenutno (sancho). da tu dodaš matiča pol pa tak. ta ekipa nobenga ne premaga.

dokler pogledam lestvico in imamo isto pik kot prvi sm čisto tih in zadovoljen. tudi pričakujem da atalanto in villareal bojo hudo naribal, ene 3 atalanti, 2-3 realu

Povezava do prispevka

Zakaj ni igral Cavani? 

 

Največji problem je imo Martial, kot vedno. Tip je impotenten, podaja pred golom namesto da bi streljal. Lingardu težko očitaš da ni borben, včeri je še prevečkrat poskušal, obramba je bla pa itak yolo in bi west ham kamot še enega dal. Je pa res menjal celotnih 11, od prvega do zadnjega :D

 

 

 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 20 urami:

1. Kdorkoli je pripravljen se vrniti nazaj v tirnice ki jih je začrtal Cruyff. Nekdo ki bo vrnil v igralce željo po zabitju gola. Ker tega vsaj v našem napadu očitno ni. Araujo ima več te želje kot naši "napadalci". Kdo bi bil to? Zaradi mene Conte, samo ne valda on ni pravi za kaj takega. Uprava se more zavedati, da letos rezultatsko ne bomo dosegli ama nič od nič. Če se tega ne zaveda naj takoj odstopi. In mora delati dolgoročno, razviti igralce v nekaj kar bo špilalo prihodnje.  In za to rabiš tudi takega trenerja, ki jih bo nekaj PRAV navadil ne pa takega, ki jih bo navadil vsega narobe. Poglej kaj zdaj dela z Robertom... tlači ga na sredino, a valda nima pojma kaj tam delati. Zato je tako slab, ne zato ker bi bil dejansko tako slab. Obnaša se kot bek in dela živčno sredino namesto da bi žogo umiril, zadržal, dajal samozavest ekipi s tehniko in pregledom. 

 

Ti si dosti spremljal Barco B pod Pimiento. A on pa ni opcija al kaj? Res so ga grdo odfukali, a če mu ponudijo službo bo sprejel takoj. In kot logični prevzemnik mladcev, ki jih je že treniral se zdi pametna rešitev. Razen, če je delal vse narobe in to res ni to.

 

2. Jaz sem ravo obratnega mnenja. Kapetani naj začnejo in naj z izkušnjami umirijo nasprotnika, pripeljejo do drugega polčasa rezultat do enakovrednosti. Potem pa v napad z malimi, ki se morajo izkazati bemu boga. Pa ne tako kot Puig v torek, ko si zafuka sam prihodnost, če misli tako igrati in tudi jaz kot trener bi mu po taki igri zmeraj manj minut dajal.

 

Ne vem no, Pique je pa zame še vedno OK (ja ne za fix starterja je pa lahko za 70% tekem starter) in tudi Alba je dober (ajd, njemu pike za očmi falijo, samo atletsko in igralsko je še na nivoju za 70 minut). Busquets se pa strinjam, da ne bi smel začenjat, Roberto pa za drugam kot na beka ni.

 

1. Meni se ne zdi, da gre za pomanjkanje ŽELJE, ampak bolj manjko kvalitete ob vseh poškodbah spredaj. A misliš, da Lukec ni hotel zabiti tistega zicerja? :D IMO bi tudi Pep imel velike probleme kaj sčarat v napadu, če bi imel od napadalcev na izbiro samo Memphisa in LDJ (druga stvar je, da slednjega on nikoli ne bi zahteval). Vem, da polagamo veliko upanja na mulca, ki je imel eno dobro sezono in zdaj eno leto ni igral in na drugega, ki ima konstantno težave ostati zdrav in ko igra je vedno toplo-hladen, a napad bo z zdravima Fatijem in Dembelejem izgledal drugače. Skoraj sigurno boljše (ker slabše bo težko), vsekakor pa drugače, če bomo imeli več talenta in hitrosti spredaj. Kun bo tudi definitivno upgrade na Luuka, če bo kadarkoli zdrav. Kvaliteta pri njemu ni vprašanje, prav tako bi moral biti boljši fit v to ekipo. Leta in poškodbe so pač druga zadeva.

 

Drugače se verjetno ne boš strinjal (Laporta kot zaprisežen cruyffist pa še manj, tako da iz tega itak ne bo nič), ampak po mojem bi bil čas, da se vsaj nekoliko odstopi od Cruyffovih smernic. Zato sem tudi predlagal Gallarda za trenerja, ki bi prinesel drugačen pridih/filozofijo ekipi (bi pa še vedno ostal v okvirih possesion fuzbala, da zadovolji navijače, ki želijo/zahtevajo predvsem to) in klub nekoliko odmaknil od Ajaxove/nizozemske šole, ki jim s krajšimi izjemami tu in tam sledimo že 30 let. Po drugi strani je pa Laporta tudi pokazal zanimanje za nemške trenerje (Flick in Nagelsmann sta bila oba na njegovem seznamu, čeprav nerealni tarči, ker sta v času, ko naj bi jih klical že imela dogovor z nemško zvezo oz. Bayernom in tudi sicer dvomim, da bi kdo od njiju prišel v trenutno Barco namesto precej boljših/bolj znanih opcij), ki bi tudi prinesli drugačno mentaliteto v ekipo.

 

No, saj če bo na koncu Laporta res izbral Martineza bomo tudi šli izven običajnih okvirjev po katerih se izbira trenerje (bivši igralec, trener z izkušnjami iz La Lige in/ali Nizozemec). Sicer je rojen Katalonec, a nima nobenih preteklih povezav s klubom, nikoli ni treniral v Španiji in tudi svojo igralsko kariero z izjemo začetkov pri Zaragozi je preživel na Otoku, tako da je precej bolj EPL kot La Liga manager. Sam sem skeptičen glede njega, mu bom pa dal šanso. 

 

 

Se ne strinjam glede Roberta. IMO je na sredini boljši, ampak zgolj kot joker s klopi. Prav tako ne v navezi z Buskecom. Pedri/Gavi-FDJ-Roberto je precej bolj dinamična sredina kot pa karkoli, kar lahko postavimo z Busijem v postavi. Za našega dragega kapetana bi bila po mojem še najbolj primerna vloga Xavija ali Inieste iz njune zadnje sezone, ko pride v igro zadnje pol ure ob vodstvu kot pa da starta vsako tekmo. 

 

Pimienta je odličen mentor za mulce in stilistično bi vsekakor igral fuzbal, ki ga navijači želijo videti. Kako uspešno, je pa drugo vprašanje, ker z izjemo nekaj tekem ob koncu sezone v Segundi, ko je zamenjal Gerarda Lopeza še nikoli ni redno treniral nad nivojem Segunde B (3. lige), tako da nima nobenih izkušenj taktičnega prilagajanja proti vrhunskim ekipam/trenerjem in to (če bi bil resen kandidat, kar ni) bi bil zame tudi glavni pomislek proti njegovemu imenovanju za trenerja. Drugi je pa ta, da je vprašanje, kako bi obvladoval preostale velike egote. Čeprav smo se znebili najbolj toksičnega karakterja - Suareza - in tudi Messija, za katerega pač vemo, da večinoma dela stvari po svoje je garderoba še polna preplačanih igralcev, ki mislijo, da so boljši kot so. Npr. Pique, ki se že napol igra predsednika in bi imo zlahka prevzel nadzor nad trenerjem, ki je doslej treniral samo "poslušne mulce.".

 

Prav tako kot si omenil je jasno, da je moralo med Pimiento in Laporto nekaj močno pokniti (ne vem, koliko je resnice na tem, a bile so špekulacije, da je Pimi pričakoval biti v ožjem krogu kandidatov za zamenjavo Koemana poleti, pa se mu je Laporta samo nasmejal) da je odšel na tak način kot je, tako da ni nobenih šans, da bi se vrnil. ČE bi se pa že vrnil v klub, bi ga pa raje nazaj za vodenje Barce B kot pa prve ekipe.

 

2. Kaj ti njihove izkušnje pomagajo, če nasprotnik umiri in premaga njih, ne obratno? Ok, Bayern ni ravno dober primer, ker so top ekipa in bi to trenutno Barco premagali, kogarkoli od razpoložljivih igralcev bi Koeman poslal na igrišče, ampak tudi če jih relativno dobro zadržiš prvih 60 minut ti bodo še vseeno dali 2-3 gole (gladko bi jih tudi več, če bi na polno igrali). In potem ne moreš pričakovati od mulcev, da bodo prišli noter in naredili preobrat. Tako fizično kot psihično (po eni strani razumljivo, da po vseh blamažah v zadnjih letih gredo v tekme s top nasprotniki s polnimi hlačami) so na dnu in vztrajati z njimi po letih failov in pričakovati drugačne rezultate je pač neumno. Naj se mulci učijo iz svojih napak in se vidi, kdo od njih ima talent in KARAKTER (ki smo ga pri rekrutiranju igralcev skoraj povsem zanemarili, zato lepo videt, ko ga igralci kot Araujo kažejo), da dolgoročno ostane v klubu in se gradi okrog njih, ostale se pa lahko proda in jih nadomesti z drugimi.

 

Je pa res, da imamo izrazito "generacijsko luknjo" v ekipi in pomanjkanje igralcev, ki so v najboljših letih (tam od 24-28) ali pa v njih prihajajo. Memphis pri 27. je odličen primer za to, ker trenutno verjetno igra najboljši fuzbal v svoji karieri in upajmo, da bo še obdržal nivo dokler bo v klubu. Potem imamo Frenkieja pri 24., ki bi moral biti eden od vodij naslednje ekipe (če se ne bo naveličal vsega skupaj in zahteval prodaje). Dembele tudi vstopa v prava leta, ampak nanj se pač ne da resno računat in njegov razvoj je tudi utrpel nenadomestljivo izgubo zaradi vseh poškodb, tako da nikoli ne bo to, kar bi mogoče lahko postal. Potem je pa še Lenglet (26), ki je trenutno samo četrti CB v ekipi. Bomo videli, če se bo njegova vloga kaj spremenila z morebitnim prihodom Martineza, sploh če bomo (spet) redno igrali 3-4-3 bi lahko dobil več minut, sicer se ga bo pa najbrž prodalo drugo leto. In seveda ne smemo pozabit Umtitija (27), ki bi moral biti steber obrambe (zdrav Umtiti + Araujo bi bila imo odlična kombinacija), a se je pač odločil zafurati celotno kariero za naslov SP, klub pa plačuje davek tega.

 

Nekoliko starejši, a še vedno na pravi strani tridesetih so Coutinho, ki je pred dvema mesecema dopolnil 29. let in bi moral biti eden nosilcev ekipe v zadnjih letih, a vemo, da se to nikoli ni in ne bo zgodilo, tudi če ga bo zdaj Koeman, dokler bo še tukaj forsiral. MATS je tudi istih let in za golmana v bistvu še mlad, a tudi na njegov račun je vedno več kritik (koliko so upravičene naj vsak sam pri sebi presodi). Roberto tudi, a kot rečeno kaj več kot univerzalen backup ne more/sme biti. Ostali so pa bodisi 30+ ali pa U23 mulci, ki se bodo morali še marsikaj naučit, čeprav nekateri že bolj ali manj redno igrajo, kar bo seveda prispevalo k njihovemu nabiranju izkušenj.

 

Saj super, če bomo imeli finance, da se pripelje mladega a že vrhunskega igralca kot so Haaland, Kounde,... ali pa še kakšnega top talenta ala Pedri za drobiž in se jih doda k trenutni zbirki mulcev,  po drugi strani je pa imo za uspešno dokončanje rebuilda tudi treba poiskati nove Rakitiće (njegovo 2014 verzijo jasno, ne sedanje). Ne govorim o profilu igralca ali še manj o natančni poziciji, ampak o igralcih, ki so relativno poceni, stari okrog 25, že imajo dovolj izkušenj (če so te iz La Lige in ne bodo rabili dodatnega privajanja na in izven igrišča - učenje jezika ipd. -  še boljše, ne sme pa to biti glavni pogoj, s katerim se omejuje nakup igralcev, saj se sicer lahko hitro zgodi, da pri izbiri med 2-3 igralci na seznamu na koncu pripelješ slabšega) in lahko takoj prevzamejo odgovornost, da ne bo treba forsirat 30+ letnikov in se nekoliko razbremeni mlajše.

 

Navsezadnje je tudi Laporta v svojem prvem mandatu v uvodnih dveh letih pripeljal R10 (23), Marquez (24), Eto'o (23) in potem nekoliko za protiutež Deco (27), Giuly, Edmilson in Belletti (28). Kuna se pa lahko po starosti primerja s takratnim Larssonom, bomo pa videli, kak učinek bo imel na igrišču, ko/če bo zdrav. Ne gre pa tudi pozabiti na Davidsa, ki je prišel sredi prve sezone, ko se je Franku stolček že pošteno majal. Če bi tudi letos januarja lahko naredili kaj podobnega bi bilo super. In spet ne govorim toliko o sami poziciji kot bolj o impact igralcu (naj bi imeli na voljo denar za zapravljanje pozimi), čeprav je jasno, da bi "razbijač" tipa Davids na sredini takoj izboljšal celotno ekipo. 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Vse so fair pointi, se sicer z njimi ne strinjam, ker imam drugačen pogled in prepričanje, a če bi se kaj želelo spremeniti in prilagoditi trenutni situaciji bi najbrž morali res narediti orto obrat kot si ga napisal ti. A take Barce jaz ne bi sprejel, fuck it. Postati en Juve... Ne hvala. Za Juve naj navijajo drugi, ki jim je to všeč, jaz bom pa za Barco. In takoj podpišem, da se to in še naslednje tri sezone zafuka in dela na rebuildu, a da se na koncu čez par let gleda morda ne take Barce kot pod Pepom ampak recimo da se približa Enriquejevi bi mi bilo kul. Pa da imamo spet tehnicarje not z mehkobo na žogi ne pa to kar je sedaj, ko je žal 3/4 ekipe hlodovine. 

 

In Roberto boljše na sredini kot na boku? Resno? Pa vse težave ki jih imamo zdaj so zaradi sredine, ne zaradi česa drugega. In takoj za Bukovem gladko najbolj faila ravno Roberto. On tega enostavno več ne more igrati... Mogoče če se z njim trmari co leto bi bilo še kaj z njim naslednje leto. Ampak tu je vlak imo že odpeljal in več kot universal squad igralec ne sme biti. Na boku bi proti slabim lahko bil starter ali za rotacijo, za sredino pa samo za predihat ob koncu tekme. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 15 urami:

Vse so fair pointi, se sicer z njimi ne strinjam, ker imam drugačen pogled in prepričanje, a če bi se kaj želelo spremeniti in prilagoditi trenutni situaciji bi najbrž morali res narediti orto obrat kot si ga napisal ti. A take Barce jaz ne bi sprejel, fuck it. Postati en Juve... Ne hvala. Za Juve naj navijajo drugi, ki jim je to všeč, jaz bom pa za Barco. In takoj podpišem, da se to in še naslednje tri sezone zafuka in dela na rebuildu, a da se na koncu čez par let gleda morda ne take Barce kot pod Pepom ampak recimo da se približa Enriquejevi bi mi bilo kul. Pa da imamo spet tehnicarje not z mehkobo na žogi ne pa to kar je sedaj, ko je žal 3/4 ekipe hlodovine. 

 

In Roberto boljše na sredini kot na boku? Resno? Pa vse težave ki jih imamo zdaj so zaradi sredine, ne zaradi česa drugega. In takoj za Bukovem gladko najbolj faila ravno Roberto. On tega enostavno več ne more igrati... Mogoče če se z njim trmari co leto bi bilo še kaj z njim naslednje leto. Ampak tu je vlak imo že odpeljal in več kot universal squad igralec ne sme biti. Na boku bi proti slabim lahko bil starter ali za rotacijo, za sredino pa samo za predihat ob koncu tekme. 

 

Kdo pravi, da moramo postati "en Juve"? 

 

Kar sam želim je, da ekipa in igra postane bolj raznovrstna in bodo znali zmagat na več načinov. Vedno ne moreš dominirat nasprotnikov s posestjo in pripeljati žoge v gol. Časi, ko smo bili tako tehnično superiorni (in tudi taktično dovršeni), da smo lahko tudi boljše ekipe premagovali praktično s pol moči so žal mimo in težko, da se bodo kdaj vrnili. Pa tudi takrat se je občasno rabilo "srečo" ali individualni preblisk (npr. gol Inieste proti Chelseaju). 

 

Včasih je treba tudi zabiti na silo oz. "grdo" zmagat. Imeti bolj zanesljivo obrambo, ki bo omogočila, da na dan, ko napadu ne bo šlo, lahko še vseeno zmagaš 1-0 brez pretiranega naprezanja in živciranja ni isto kot Atleti, ki se večino tekme branijo na svoji polovici z 10 igralci in na koncu tudi skoraj vedno uspejo, ker je Simeone pač izpopolnil ta način igre. Barca tega nikoli ne bo naredila, a vseeno se ne bi smeli tresti za zmago proti na papirju precej slabšim nasprotnikom, če bi zabili "samo" en gol. Mogoče pri vodstvu tudi postavit obrambo nekoliko nižje na svojo polovico, da jih vsaj lahko loviš na ofsajd namesto da naivno vseh 10 igralcev stoji na nasprotnikovi polovici in je vsakič, ko pridejo na našo polovico nevarno za gol. Ne vem, če je še kakšna druga ekipa tako neumna, da ob vodstvu nekaj minut pred koncem prejema gole iz konter, kot se nam je v zadnjih letih pogosto dogajalo.

 

Po drugi strani biti bolj nevaren iz lastnih konter. Biti sposoben priti v položaj za izdelano šanso/strel iz 3-4 potez (torej ja, nekaj podobnega kot v časih Enriqueja, ampak z relativno slabšimi igralci, ker bo individualno kvaliteto MSN in hkrati njihovo medsebojno razumevanje na igrišču težko ponoviti; vseeno pa lažje kot Xaviesto) ne pa da se mora vsak igralec 5x dotaknit žoge in se potem zaletavaš v postavljeno obrambo (ko se pa to že zgodi pa imeti enega ali dva igralca - krilna, ni pa nujno - ki sta sposobna invididualno prebiti branilca 1 na 1). Na ta način te bodo tudi top nasprotniki kot Bayern bolj "spoštovali" in ne bodo konstantno igrali visokega presinga ker vedo, da jih lahko ogroziš, če prebiješ njihovo prvo linijo presinga ne pa kot zdaj ko jim ne predstavljaš čisto nobene nevarnosti v protinapadih, če ti spredaj igra LDJ. 

 

In v sodobnem fuzbalu rabiš ob vseh tehničarjih tudi več fizične moči in hitrosti, če hočeš parirat trenutnim najboljšim ekipam, ki vse to imajo, tako da tudi nekaj igralcev tovrstnih profilov je treba pripeljati v ekipo, ker jih nimamo. Ok, v obrambi je Araujo, na sredini in v napadu pa nič. Navsezadnje je že Pep imel Keitaja za težje tekme. 

 

In zadnjič, čeprav verjetno najbolj pomembno. Psihološki efekt in odprava te luzerske mentalitete iz zadnjih let, ko Alba ob zaostanku 1-0 ob polčasu toči krokodilje solze v garderobi :lol: in so tekme proti boljšim ekipam (sploh v CL) praktično izgubljene še preden se začnejo. Mogoče bo ta miselnost odšla skupaj z veterani, ki so doživeli vse te sramote, bojim pa se, da se je bodo (če se je nekateri že niso) "nalezli" tudi mlajši igralci, ki bodo predolgo igrali ob njih. Tako da ob trenerju, ki bo imel dovolj osebnosti se rabi tudi nekaj igralcev (po možnosti iz ekip, ki so (bile) uspešne, čeprav bo te težko dobiti), ki so navajeni igrati in zmagovati pod pritiskom, da bodo mulci dobili boljši zgled in podporo, kot jo imajo zdaj.  

 

To je v grobem to, kar si želim, ne pa imeti ekipo, ki bo mučila žogo do onemoglosti, imela 75% posest brez resnega strela na gol, na drugi strani bodo pa dvakrat kasirali, ko bo nasprotnik trikrat prišel čez polovico. Vem, da stvari ne delujejo tako, a sam takoj zamenjam 5-10% impotentne posesti za 2-3 bolj nevarne priložnosti za gol na vsaki tekmi. In želim si trenerja ter igralce, ki bodo to sposobni narediti.

 

 

Za Roberta sem pa napisal, da ga vidim predvsem kot igralca s klopi in ja, na sredini lahko v tem primeru imo prispeva več kot na RB. Ne bi pa smel biti starter, a kot rečeno, sam si predvsem želim Buskeca izven postave, tako da bi tudi gledal Pedri-FDJ-Roberto sredino, če bi bilo treba, da se to zgodi. Smo pa lahko brez skrbi, da se ne bo. Buskec je pač nepogrešljiv za Koemana in sem siguren, da bo tudi za Martineza ali kdorkoli bo naslednji trener. Če bo pa prišel trener, ki ga bo dal na klop bo pri meni takoj dobil ogromno plus pik, tudi če se morebiti ne bom strinjal z njegovimi ostalimi potezami.

uredilo bitje ronaldinho
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ronnie, vse lepo in prav, a kar opisuješ je točno en Juve oziroma nek drug klub kot je Barca. Razen če to pišeš za 20% tekem, ker to se povsem strinjam. A za 20% tekem je težko imeti ravno take igralce za plan b in c da ta plan še na koncu mirno uspe. Vsak gradi ekipo za slog igre ki ga misli igrati večino časa, in prehudih zasukov za taktično širino si noben ne more privoščiti. Razen kak PSG seveda... 

 

Pa še to, meni tudi ni za gledat possesion brez veze. Sem za bolj direkten pristop in mi je res bil všeč Enriquejev slog. Tam se mi zdi da je bila neka zdrava mera kompromisov sprejeta za všečno in učinkovito igro. Tam ene 70% časa je bilo tako, kar se mi zdi super. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
SpaWn reče Dne, 22. 9. 2021 at 20:26:

Zmaga :limona:, še 35 pik in je obstanek v ligi zagotovljen.


casi dobrega juveta so k en distantni spomin, malo me tole spominja na prvo allegri sezono k so jo spreobrnili po zmagi nad torinom 3-2 2016, samo dvomim da bo letos tako sploh ker so druge ekipe par nivojev visje. filing je podoben kot pri 2010-2011 sezoni

Povezava do prispevka
Burned Fox reče Dne, 22. 9. 2021 at 22:03:

Done and done

 

Kak je igrat v dvoje?

 

Hvala ti za support!
 

2 različna mode-a sta za dvoje.
Competitive in pa Cooperative. Tu se razlikuje.


Competitive:
Pri competitive je meni vedno bolje igrati v več, že ker je več tekmecev in sem vedno vse take igre rad igral z večimi. 
V dvoje je nekaj manj interakcije, kar je pa recimo pozitiva je pa, da ko igraš v 2 se res "posvetiš" lahko temu kar dela drugi igralec, ker je samo en nasprotnik in lahko slediš kaj se dogaja z njim in njegovim characterjem lažje kot če jih je več in pa igra je seveda krajša.

Cooperative
Je pa drugačni mode igranja. Tu imata Scenarije in neke vrste "mini puzzle" kako zmagati scenarij in preprike ovire, ki vama jih igra vrže.
 

Competitive lahko že na polno testiraš online. Cooperative bodo pa prvi scenariji vrjetno na voljo v Novembru. Ravnokar končujemo z uploadanjem prvega Solo scenarija, ki bo vrjetno tudi za 2 igralca. Scenarijo: Olm Infestation :)

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...