Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Sleipnir reče pred 1 uro:

Člani ponavadi igrajo eno tekmo na kvalifikacijski termin v Palermu, ostale vse na severu (Firence, Torino, Rim, Milano). Manj pomembne tekme se igrajo na random stadionih isto po severu

Iskreno ne vem, kje bi lahko igrali v Apuliji (nazadnje so 2010 na Sv. Nikolaju). Verjemi sem bil tam, ... Kalabrija pa sploh ne vem, če ima kak primeren stadion za mednarodni nogomet z izjemo Granilla, kjer so tudi igrali otvoritveno prijateljsko tekmo leta 2000.

 

Zadnji davčni bonbonček je bil sprejet letos in sicer, da penzionerji, ki imajo prihodke iz tujine na jugu ne plačajo davkov z namenom, da bi privabili izseljence iz ZDA in 10 letno neplačevanje davkov za Italijane, ki se preselijo na jug 


Konkretno Napoli kot klub profitira sledeče: klubi iz severa plačujejo 30% davka na plače za tuje žogobrcarje, klubi na jugu 15% . Imajo nižji davek na dobiček. 

 

Napoli kot mesto je dobil v zadnjih dveh letih 72 milijonov od eu (kohezija) za obnovo mesta,  111 za pristanišče in ne vem koliko milijonov (ziher 150 plus) za vlake in infrastrukturo. Ob enem so še vedno koristili subvencije Rima za nerazvite regije

 

 

Tudi Grčija je prav te dni reagirala na to.

 

https://greekcitytimes.com/2020/07/13/greece-introduces-a-single-tax-rate-of-7/

 

Navedek

The government is formally inviting foreign pensioners to shift their tax residence to Greece with the introduction of a single tax rate of 7% for their entire income obtained abroad.

The scheme is expected to rival those of fellow southern European Union countries.

As soon as a foreign pensioner’s application is approved, the sum of their income obtained abroad will be taxed at a flat rate of just 7% for the next 10 years.

 

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 2 urama:

konretno Napoli kot klub profitira sledeče: klubi iz severa plačujejo 30% davka na plače za tuje žogobrcarje, klubi na jugu 15% . Imajo nižji davek na dobiček. 

 

Napoli kot mesto je dobil v zadnjih dveh letih 72 milijonov od eu (kohezija) za obnovo mesta,  111 za pristanišče in ne vem koliko milijonov (ziher 150 plus) za vlake in infrastrukturo. Ob enem so še vedno koristili subvencije Rima za nerazvite regije

 

lepa, tega o davku za nogometne klube z juga pa nisem vedel. berem pa vsako leto, ko se zdruzenje francoskih prvoligasev razburja zaradi Monaca, ki ima podobno prednost pred ostalimi. 

 

ampak a ves kaj teh 72 in 111 miljonov pomeni v Kampanji? ko pridejo do naslovnika denarja ni vec, ampak so ze dolzni 5 miljonov. :avadodo:

 

sicer je pa res noro lepo mesto z zelo zanimivim, nevsakdanjim vajbom. skoda, ker so taki cigarini.

 

Kosinus reče pred 56 minutami:

Tudi Grčija je prav te dni reagirala na to.

 

...ene par miljonckov na racunu, lepo Grkinjo za zeno, pa si set for life. 

 

aja, pa ce bi kdaj zivel v Grciji, bi imel ziher 110kg+. ker tista njihova hrana pa...brez besed. dobesedno samo zrl bi.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 3 urami:

mimogrede, Osimhen bojda uradno v Napoli za fakin 81 miljonov. s tem je podrl francoski prodajni rekord Nicolasa Pepeja za 1 miljon.

 

očitno Koulibaly res odhaja. dvomim, da bi bila zgolj prodaja Milika zadosti, da bi si napolitanci lahko privoščili skeširati takšen denar.

Bo treba počakat na uradne podatke, nekaj se govori, da bi šel Ounas po napihnjeni ceni v Lille...

 

ronaldinho reče pred 2 urama:

Ravno ti se oglašaš, ki bi tudi rad na gnoj. ;) 

Niti ne, bi raje videl bol aktiven preostanek foruma. Razen Šilc teme, ne vem kaj ima gnoj sploh za ponudit.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 19 urami:

 

lepa, tega o davku za nogometne klube z juga pa nisem vedel. berem pa vsako leto, ko se zdruzenje francoskih prvoligasev razburja zaradi Monaca, ki ima podobno prednost pred ostalimi. 

 

ampak a ves kaj teh 72 in 111 miljonov pomeni v Kampanji? ko pridejo do naslovnika denarja ni vec, ampak so ze dolzni 5 miljonov. :avadodo:

 

sicer je pa res noro lepo mesto z zelo zanimivim, nevsakdanjim vajbom. skoda, ker so taki cigarini.

 

 

...ene par miljonckov na racunu, lepo Grkinjo za zeno, pa si set for life. 

 

aja, pa ce bi kdaj zivel v Grciji, bi imel ziher 110kg+. ker tista njihova hrana pa...brez besed. dobesedno samo zrl bi.

Mja, Monaco je privlačen vsem, vključno z ženami nogometašev :D Napoli in Lecce, ki trenutno to koristita v Serie A pa niti ne tok :D Sicer je Lecce prečudovito mestece v katerega se instantno zaljubiš, samo dvomim, da je kljub nizkim davkom, klub sposoben plačat kaj več kot sok in sendvič.

 

Drugače pa je realnost taka, da je vse tam dol financirano z EU denarjem, vsak vlak od Ferrovie Appulo Lucane je bil časten s strani EU s tem, da so neki stari in neudobni vlaki (sicer točni) in vsak drugi  FSE isto. Kljub temu ga je pa itak morala TrenItalia rešit. Na vsakem smetnjaku v malih mestecih maš EU zastavo, da so bili darilo EU, na vsaki drugi obnovljeni stavbi je napis, da ga je obnovila EU, na vsaki mašineriji v pristaniščih, da je častila EU ....

So pa čudoviti kraji in ti res toplo priporočam, ko gre Korona mimo :) Ostuni, Trani, Monopoli, Lecce, Otranto, Galipoli, Polignano, Matera, Bari Vecchia ... Edino Brindisi lahko spustiš, da te ne bodo pojedli

Palermo je isto hud in pet dni je premalo, če želiš vse videt. Se boš pa moral navaditi na druge higienske standarde, to pa 

 

 

uredilo bitje Sleipnir
Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 13 minutami:

Brindisi lahko spustiš, da te ne bodo pojedli

 

haha, okrcal si edini kraj na italjanski vzhodni obali, kjer sem dejansko bil. prijatelj Sleip, take lepotice, krasotice in manekenke, kot sem jih videl tisti dan tam, nisem videl nikoli več nikjer. dopuščam možnost, da so prirejali kakšno lepotno tekmovanje, ker taka koncentracija lepote na enem mestu bi bila zločin proti človeštvu.

 

če ne bi bili naokrog čudni modeli, ali pa bi imel več jajc, bi to tud obeležu s sliko ali dvema. tako sem se pa samo slinu. :cry:

 

sicer sem pa bolj ljubitelj zahodne italjanske obale. predvsem severozahod mi je waawaawiiwwaaaaa.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

V Brindisiju? Ne vem, jaz sem videl polulane ulice, smeti, ščurke in policijo, ki fura taksi službo ter razbite šipe namesto oken, na glavni ulici pa kraljuje Eurospin. 

Pa vse se jim sesuva

Sem pa srečal carskega 84 letnega brivca

 

Moram reč, da sem pri morju, nedaleč stran od rimskega strebra, ob pogledu na enega izmed gradov in ogromni svetilnik pil najbolj carski ristretto za 70 centov. Pa kosila in pice v mestu so 5€

 

Iskreno nisem kaj preveč žensk gledal, ker je vsepovsod preveč druge lepote :) ampak ti povem eno brindisančanko, ki ti bo verjetno všeč - cosmary fasanelli :D

 

pojedli sem pa mislil, da si idealna tarča za te, ki prosijo in nadlegujejo turiste, ker ti na čelu piše lepi in bogati nemec :D do mene je pristopil samo en afričan in me vprašal kaj sem ker nisem ne bel ne črn :D kar rasistično tbh, ...

 

 

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 56 minutami:

Ne vem, jaz sem videl polulane ulice, smeti, ščurke in policijo, ki fura taksi službo ter razbite šipe namesto oken, na glavni ulici pa kraljuje Eurospin. Pa vse se jim sesuva.

 

Moram reč, da sem pri morju, nedaleč stran od rimskega strebra, ob pogledu na enega izmed gradov in ogromni svetilnik pil najbolj carski ristretto za 70 centov. Pa kosila in pice v mestu so 5€

 

Iskreno nisem kaj preveč žensk gledal, ker je vsepovsod preveč druge lepote :) ampak ti povem eno brindisančanko, ki ti bo verjetno všeč - cosmary fasanelli :D

 

da si idealna tarča za te, ki prosijo in nadlegujejo turiste, ker ti na čelu piše lepi in bogati nemec :D kar rasistično tbh, ...

 

 

 

heh, men se zdi ta italjanski jug nekako povsod isti,- tak, kot ga opisuješ. OK, so neke lokalne posebnosti od regije do regije, ampak srž je povečini povsod nekak enaka. 

 

Via Appia? heh, tam sem požrl pol kile sladoleda za 3,5€. :avadodo: btw, veš komu oziroma v imenu koga so postavili tisti svetilnik? :ninja:

 

jaz bi ti takoj pustil, da mi zrihtaš kakšno punco. :whistle:

 

heh, dejansko imam take profilacijske težave povsod na jugu. pogledi ki me spremljajo so nekak podobni tistim na Ferskih otokih, ko se mimo njih sprehodi kakšen črnec.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 23 minutami:

 

heh, men se zdi ta italjanski jug nekako povsod isti,- tak, kot ga opisuješ. OK, so neke lokalne posebnosti od regije do regije, ampak srž je povečini povsod nekak enaka. 

 

Via Appia? heh, tam sem požrl pol kile sladoleda za 3,5€. :avadodo: btw, veš komu oziroma v imenu koga so postavili tisti svetilnik? :ninja:

 

jaz bi ti takoj pustil, da mi zrihtaš kakšno punco. :whistle:

 

heh, dejansko imam take profilacijske težave povsod na jugu. pogledi ki me spremljajo so nekak podobni tistim na Ferskih otokih, ko se mimo njih sprehodi kakšen črnec.

Pojma nimam kdo ga je postavil ne kdaj, sedaj ti verjetno misliš oni spomenik mornarjem, ki je po grdoti iz časa fašizma. Itak ne moreš spregledati tega "neoklasicizem sreča brutalizem" "hočemo oživeti rim stila" :D samo ajde, tam vsaj ne kazi mestnega jedra kot kje drugje. Nekaj je s prvo vojno povezano, ful je po mestu spomenikov na prvo vojno, ...

20190730-115547.jpg

Evo ene slikice, predstavljaj si, da si fant na jugu, ne govoriš jezika in te pošlejo v jeben sneg

 

Via Appia, da :)


Drugače je ful arhitekturnih pa kulturnih razlik, da ne rečem še jezikovnih, ...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...