Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

 

 

 

 

 

Saj pravim, FM legend. :D 

 

Predvsem za nekoliko manjše klube oz. v slabših ligah in seveda zelo poceni. Sicer ga še nikoli nisem kupil, ampak večina pravi, da se razvije v najboljšega target mana v igri. Pač za folk, ki izkorišča korner taktike ali pa veliko igra na predložke, meni je to brezveze. :) Sicer sem imel Luiza Thiaga (regen) v Barci (kakih 10 let prej sem ga kot mulca tudi sam odkril v Braziliji in pripeljal v Norwich), ki je čez 190 cm in dober v zraku, pa sem ga uporabljal kot deep lying forward, ker je imel dober passing in vision.

 

Vertical tiki taka 4-4-2 diamond mi super deluje. Z Barco v 2041 zmagal vse tekme v La Ligi (že dve sezoni prej sem bil neporažen, a imel dva remija), dali čez 150 golov pa v CL tudi 50+ golov pri ubranitvi naslova. Med drugim v skupinskem delu premagali Xavijev United 8-3 (saj so nam potem vrnili v zadnji tekmi, ko smo že dobili skupino ter igrali z rezervisti in so zmagali 4-1, kar je bil tudi edini poraz v celi sezoni) in v polfinalu npr. Bayern 5-0.

 

Zdaj sem štiri leta v klubu. Predtem sem 16 let čakal, da so sackali Xavija, ki je serijsko zmagoval ligo, v CL pa skoraj nič naredil. Mislim, da je samo enkrat prišel do finala in ga izgubil. Sam sem imel pa journey man kariero iz slovenske 2. lige preko Madžarske, Norwicha, Atalante, Liverpoola, Dortmunda, Lille-a (zdaj so oni powerhouse s sugar daddyjem in dominirajo Ligue 1 - z njimi smo tudi zmagali CL, letos sem jih pa z Barco premagal v finalu. PSG na drugi strani je dolgo imel 30+ letne resnične igralce - wonderkide ala Bellingham in so med drugim 5 ali 6x zmagali CL, potem pa šli v racku, ko so se ti postarali, ekipe pa niso osvežili; drugače je pa CL ob PSG v teh 20 letih pričakovano bila v dominanci EPL klubov) in nazadnje eno leto bil tudi v Bilbau, ko je Barca končno imela slabo sezono (končali kot 4., z Baski smo bili 2.) in so se odločili zamenjati Xavija.

 

Verjetno bo naslednja sezona zadnja, ker istočasno zadnja leta vodim tudi francosko reprezentanco, s katero smo že osvojili Euro in dvakrat Ligo narodov. Če v 2042 zmagamo še SP verjetno končam save, ker bom res osvojil vse, kar je mogoče na klubski in reprezentančni ravni - vseh top 5 lig, večino pokalov (mislim, da z Dortmundom nisem dobil nemškega, a se ne sekiram preveč :D ) - zaenkrat 4 CL (1x Lille, 1x L'pool, 2x Barca)

 

Drugače pa mogoče, da bom še potegnil do naslednjega SP, ampak brez kluba, da bo šlo hitreje. Čeprav bo težko, ker je večina najboljših igralcev v reprezentanci že čez 30 in bi moral narediti rebuild, nekih mladih pa presenetljivo nimajo. Sploh na CB in sredini, nekaj napadalcev in bočnih je. PSG skoraj nima Francozov, leto ali dve nazaj so imeli v ekipi od njih samo 37-letnega Camavingo, ki se je medtem upokojil (tudi sam sem ga do zadnjega uporabljal v reprezentanci, ker je bil še vedno beast). Lille jih ima nekaj, a so večinoma tudi stari, edino Lyon je od večjih klubov ok, ampak tudi ne igrajo toliko, kot bi morali. Sem že razmišljal, da bi kupil nekaj mladih Frenčijev in jih potem poslal na posoje v klube, kjer bi igrali, ampak se mi zdi malo cheatanje. :D 

 

Pa če bom še igral naprej bo tudi zanimivo videt, kako bo Barca zafurala to ekipo, ki sem jo gradil. :D Res da imamo 3-4 starejše ključne igralce, ki so že malo čez 30 (z izjemo enega se vsem drugo leto tudi izteče pogodba, tako da se bom moral odločit, kaj z njimi), a večina preostalih je mlada in bi morali prevzeti večjo odgovornost, ko bodo ti šli. Sem tudi na veliko rotiral, da so vsi redno igrali in se razvijali. Plus nekaj kvalitetnih igralcev na posojah, ki se jih bo počasi lahko uvajalo v ekipo, če bom koga prodal (nekaj igralcev je takšnih, ki se mi že zdaj zdijo na previsokih plačah glede na njihov status pa mi težijo, da si zaslužijo novo pogodbo, tako da se ve, kaj bo sledilo, pa čeprav si lahko privoščim, da jim dam več :D) pa letos imam itak že čez 200m za transferje in bom verjetno pripeljal še nekaj U20 wonderkidov za prihodnost. Doslej sem dejansko resno zapravljal samo prvo sezono, ko sem moral prenoviti ekipo, predvsem obrambo, kjer je bilo polno 30+ letnikov, katerih se že po defaultu vedno odkrižam, ko pridem v novo ekipo. :D V zadnjem prestopnem roku sem recimo kupil samo norveškega wonderkid napadalca za 8m, potem ko sem zgoraj omenjenega Thiaga prodal v PSG za 48m.

 

also, Real je res katastrofalen v tem save-u in so lani celo igrali v konferenčni ligi, naslednjo sezono bodo pa v ligi Europa, najresnejši konkurenti (če jim lahko tako rečemo) v zadnjih letih so Valencia, Villarreal in občasno Atletico. Tudi pri financah ne vem, kaj delajo, ko sem pred kratkim gledal sponsorship money so dobili okrog 70m, Barca pa čez 250m. No, verjetno je to pač posledica rezultatov.

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 13 urami:

menjaj Radovan, menjaj

In koga bi dal v igro?

 

Z izjemo 35- letnega Kronavetra ter Božića, ki se vrača po poškodbi je klop porazna, ker je "športni direktor" Šuler spal celo zimo ter poletje.

 

Ostali na klopi so dva golmana, dva leva beka, en štoper, en mladinec, Maher ki je lani skupaj zbal 73 min in pred tem bil na posoji ter bil rezerva v Bravu ter Laušić, ki ni teden dni minlo odkadar je prišel v klub. Tu je pa še Šturm, ki je kot edini winger ampak Karanović raje igra Guericca, ki je levi bok na wingerju.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Včeraj so meni navijači bili smešni. Žvižgali so Karanoviću. A je Šuler totalo zjebal ekipo in trenerja.

 

zaradi poškodbe Milca smo igrali z desnim bekom, ki je en teden v klubu ter bil rezerva v Domžalah. Kriv je pa Šuler, ker je že od začetka lanske sezone Milec edini pravi desni bek v ekipi ter do tega sploh nebi smelo prit. V vezi tudi ni menjav. Kot sem rekel Maher je rupa. Božičković je mladinec, Pihler poškodovan. Vidaković ko je včeraj igral je pa tudi šele teden dni v klubu. Krila imamo tri za dve mesti. Brnić je dober, Šturm očitno odpisan, da raje vse druge igra kot menjavo Brniču ter Laušić, ki je komaj prišel.

 

Sredi kvalifikacij se ne sestavlja ekipe.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...