Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Ko sem prihajal na stadion in mi je bilo že jasno, da bo tole Balkan, kar mi je blo že malo lulz. Pol sem pa naletel še na prizore ko so neki randoti na klopcah prodajal srbski merch iz rugzakov. Sem si potrdil da je to Balkan. Potem sem se ozrl še naokoli in videl razpadajočo okolico preraslo z tujerodnimi invazivnimi rastlinami in mi je blo še bolj jasno, da je to Balkan. Tekma je bila super, zelo balkanska, Kosovo je srce Srbije in ostale naci fore. Čudovit povratek naših, dve krasni podaji in lepa gola. Sedel sem zraven enga srbskega fotra, ki na srečo ni bil nek huli in sva si lepo po tekmi segla v roko in tudi med tekmo zgledno navijala. Redko grem na fuzbal, ampak včeri je blo dobr. Nima veze a so bli sami Srbi tam, kot da je res NZS kriva za to. Bolje to kot prazen stadion. Pic related.

 

 

IMG_20220612_201321.jpg

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Saj vem, da je konec sezone in vsem že dol visi za to ligo narodov, ampak vseeno

 

Italija :rofl:

Anglija :rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Pa en velik :avadodo:vzhodnim (in tudi južnim za zmago nad Frenčiji) sosedom. Ko bodo naše primadone šle na Wembley (ja, vem, da niso tam igrali) ali Stade de France in odčitale lekcijo nogometni velesili (no ja, čeprav bi se dalo razpravljat o tem pri Angležih :ninja:), se pa lahko upravičeno trkajo po prsih (in grabijo za druge dele telesa). Ampak vemo, da se bo to zgodilo ob svetem Nikoli. :D

Povezava do prispevka

Bordeaux, ki je izpadel iz Ligue 1 je bil zaradi finančnih težav zdaj administrativno relegiran v tretjo ligo. Imajo 7 dni za pritožbo.

 

Se še naprej nabirajo klubi za FM23. :D Deportivo že imam na seznamu (letos so ostali 10 minut oddaljeni od vrnitve v Segundo) pa K'Lautern (ki se je vrnil v 2. Bundesligo). 

 

Pred nekaj dnevi sem tudi začel reševanje Derbyja iz Championshipa. Zaenkrat mi ne gre ravno dobro. :D No, saj naslednje leto znajo biti še bolj zanimivi, če ne bodo našli kupca, ostali pod transfer embargom in imeli samo 5 igralcev prve ekipe pod pogodbo. Plus še kakšne minus pike v League 1. :D

Povezava do prispevka

Točno to smo rabili, Sandi. 

 

L’Équipe report tonight that UEFA will introduce a new yearly pre-season tournament before the start of the Champions League campaign from 2024, that will see four European clubs including the previous year’s winner face each other.

 

The document given to broadcasters as part of the call for bids for the 2024-27 period, obtained by L’Équipe, describes an opening tournament that will have four games – semi-finals, a final and a third place match, but it has also been indicated that the full details would be released “in due time”.

 

The tournament is very likely to be played in the USA, with the aim being to promote the Champions League as well as bringing in substantial revenue.

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 1 minuto:

Pa ja, saj klubi že zdaj igrajo prijateljske v Murici, zakaj ne bi še Uefa nekaj zaslužila s tem?  

 

Ker so tisto prijateljske, tole naj bi se šlo pa za neko kvazi lovoriko podobno kot pri Ligi Nacij. Počasi bi morali začeti top igralci bojkotirati te neumnosti, je šlo čez mejo. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 5 minutami:

 

Ker so tisto prijateljske, tole naj bi se šlo pa za neko kvazi lovoriko podobno kot pri Ligi Nacij. Počasi bi morali začeti top igralci bojkotirati te neumnosti, je šlo čez mejo. 

odigra druga ekipa pa nej se Sandi lepo jebe

Povezava do prispevka
reder reče pred 15 minutami:

 

Ker so tisto prijateljske, tole naj bi se šlo pa za neko kvazi lovoriko podobno kot pri Ligi Nacij. Počasi bi morali začeti top igralci bojkotirati te neumnosti, je šlo čez mejo. 

 

Točno to je bil moj point. Sandi pač vidi, da zdaj klubi služijo za prijateljske in hoče, da še Uefa dobi svoj delež. Ja, isto sranje kot LN, saj je že KDB povedal, kaj si misli o tem in sigurno ni edini.

 

Lahko je reči, naj bojkotirajo, izvedba tega pa precej težja.. Če boš bojkotiral reprezentanco, te bodo vsi rojaki grdo gledali in imeli za divo, izdajalca in še kaj hujšega. Zato igralci pač pridejo tja in se sprehajajo po igrišču, kar je v bistvu še slabše.

 

V klubu, ki te bolj ali manj mastno plačuje si pa tudi noben igralec ne more privoščit, da bo rekel, da te in te tekme na drugem koncu sveta ne bi igral, ker se mu ne zdi pomembna. Če tega noče on, bo klub pač našel drugega. Edini, ki bi se lahko tem dodatnim tekmovanjem uprli so klubi, ampak oni tudi dobijo svoj kos denarne pogače in so zadovoljni s tem.

 

Čakam samo še, da bo FIFA res naredila SP vsaki dve leti in bodo top igralci vsako leto igrali po 70 tekem. Pač tisti redki, ki so tega tempa zmožni (vemo, da bo naš vrli kapetan sigurno eden od njih). In to bo mogoče 2-3 leta, potem bodo pa še najbolj "jekleni" med njimi začeli imeti težave s poškodbami in se bodo odločali za nogometno upokojitev še pred začetkom 30. let. Najprej od reprezentanc (in seveda bodo pristaši le-teh skakali v zrak, zakaj je egoistični XY zvezdnik pustil svojo ekipo na cedilu), naslednji korak bo pa, da bodo iz top klubov/lig šli v kakšno MLS ali Katar/Japonsko, kjer bodo še vedno dobro služili, a igrali v bolj normalnem ritmu.

 

Pač to je smer, v katero UEFA/FIFA, ki vidita samo denar, peljeta fuzbal. Saj kot navijač bi tudi sam rad videl, da bi Barca igrala 100 tekem na sezono (no, zdaj ko smo zanič ne toliko, ko smo bili na vrhuncu pa sigurno), a je jasno, da je to pač neizvedljivo, če se hoče obdržati nek nivo. Igralci so še vedno ljudje iz mesa in krvi, ne pa stroji za generiranje denarja, kot jih vidijo tisti, ki vlečejo niti v ozadju in se v javnosti delajo lepe z izjavami, kako nam hoče nekaj milijarderjev uničit fuzbal (ironično sedeč zraven enega od teh milijarderjev), zraven so pa sami še bolj požrešni in hočejo s kvantiteto tekem nadoknaditi manjko kvalitete le-teh namesto da bi razmišljali o tem, kako zmanjšati število tekem, zaščititi najboljše igralce in tiste tekme, ki se bodo igrale narediti bolj zanimive in gledljive in na ta način pripeljati nove navijače in posledično več denarja. Nimam neke čarobne palice, da bi vedel, kaj in kako je najboljše, sem pa siguren, da dodatno obremenjevanje že tako preveč obremenjenih igralcev z nekimi novimi kvazi-tekmovanji ni prava rešitev.

 

 

Povezava do prispevka

No najprej moramo razčistiti, da se mi ne smilijo sami igralci. Igrati tekme na vsakih nekaj dni za velike milijone je vseeno precej boljše od tega kar delamo mi za delček njihovega zaslužka. :D Je pa dejstvo, da telesa tega ne zdržijo in ne bodo mogli v nedogled povečevati števila tekem. Pa ne samo to, tudi do zasičenosti pri navijačih bo slej kot prej prišlo podobno kot v kakem NBA ko je redni del popolnoma razvodenel, ker se igra toliko tekem in šteje le playoff. Najprej so povečali število tekem na SP/EP, potem Liga Nacij, Španski superpokal, sedaj bo podoben evropski superpokal, z 2024 se poveča število tekem v LP, vse več se govori o SP na 2 leti in tudi to jim bo enkrat uspelo...Kdaj bo dovolj? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...