Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

Vučko reče pred 2 urama:

 

Ce se lotevas 7b plat ti more bit 6a sprehod :D kok mas drgac top sajt/redpoint? 

 

Hehehe.

Eh, to je samo za firbec potešit, je pa res, da mi je cilj, da točno to smer zlezem, ker mi izgleda noro lepa linija.

Gre za smer Profil iz Buncovih skal, ki je deklariran na 7a+, ampak ko sem govoril z vsemi, ki so smer že preplezali, pravijo, da je preblago ocenjena in je vsaj 7b (če greš direkt, obstaja varianta z enim desnim robom, ki pa res vzame še tisti + stran).

 

Sam plezam suvereno na pogled 5c, v 6a če nimam "bete" znam poknit dol, 6b+ je pa zaenkrat največ, kar sem napeljal in sem potreboval 3 poskuse. Gre pa za precej kratko (9m) in boldersko smer s 4. težkimi zaporednimi gibi.

Preplezal sem tudi 3 zaporedne gibe 6c smeri, za celo pa niti približno nimam dovolj vzdržljivosti, ker že do detajla (na višini cca. 9-10m) pridem skurjen :D

 

Torej omenjena smer je trenutno čisto vesolje, je pa zelo tehnična in mi je zanimivo, da "študiram" gibe in iščem ravnotežni položaj, kar se precej pozna tudi iz takšnih smeri, kako sem v letošnjem letu napredoval v tehniki.

Včeraj sem imel pa po plezanju še to priložnost, da je en dečko smer preplezal, pokazal beto in da imam posneto. Morda že samo zaradi tega pridem naslednjič še kak gib višje :D 

 

Sicer pa mi je najpomembnejše, da sem se spravil na tak nivo, da v plezanju že res uživam. Nikoli nisem plezal za ocene, so neko gonilo, ampak bolj mi je pomembna varnost (v blesavi 4. se še vedno ne počutim varno, raje zarinem direkt v lep 6a recimo :D ) in da konec dneva vseeno nekaj preplezam in se imam fajn.

Povezava do prispevka

Evo: 

 

Lokacije plezanja po Ljubljani:

1. Tivoli (Info točka – rdeča skulptura)
2. Rimski zid
3. Waldorfska šola
4. Poljanska cesta 20
5. Foculus
6. Plečnikov podhod
7. Jakopičeva Galerija
8. Plezalni center Ljubljana
9. Balvanija
10. Bolder scena

 

https://www.therockljubljana.com/novice/2020/08/27/info-za-tekmovalce-info-for-competitors-2/?fbclid=IwAR1kOCFBOO186_meGRs8cCNHfuuYDaDcy0vxRAn2Zf8V4DsTxq44NTH9pWs

Povezava do prispevka

Če še nisi kupu plezalk, ti svetujem, da si jih za enkrat raje sposojaš. Da se mal navadiš pa vidiš kaj pa kako potem pa kupi nekaj kar ti bo sedlo na nogo. 

 

Da ne boš ponovil moje napake k sem v decathlonu kupu prve plezalke misleč "ah saj so dobre" potem pa po 3 mesecih vidiš, da bi blo lažje bos plezat. 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 3 urami:

Če še nisi kupu plezalk, ti svetujem, da si jih za enkrat raje sposojaš. Da se mal navadiš pa vidiš kaj pa kako potem pa kupi nekaj kar ti bo sedlo na nogo. 

 

Da ne boš ponovil moje napake k sem v decathlonu kupu prve plezalke misleč "ah saj so dobre" potem pa po 3 mesecih vidiš, da bi blo lažje bos plezat. 

 

Pred zimo sem ravno v decathlonu nabavil plezalke za 50€, ki so kopija La Sportiva Katane na ježke. Katana plezalk mi je bilo škoda za na plastiko in tudi spomladi, ko sem jih imel na popravilu, so tiste iz decathlona zelo dobro služile v skali.

 

EDIT: sem se pa danes zelo presenetil, kak sem tiste plate v Mislinji preplezal. 

Za ogrevanje smo šli en 5c in takoj 6a zraven, potem pa spodaj kar po vrsti 6a, 6b in na koncu še en 6b+, za katerega nismo vedli ocene. Naprej preverit smo pa spustili enga malega, da oceni, če zlezeva še s kolegom :D

Ta 6b+ je pa za prste obliznit - A je to smer.

 

Če vam ni predaleč, toplo priporočam, ker je res fenomenalna plezarija na platah. Vsak si najde kaj zase.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

Kje kupujete plezalnike?

Malo brskam in Slovenija je zelo bogo založena s plezalniki. 

 

V Grazu je kakšna večja in bolj založena trgovina? 

Iščem si La Sportivine Katane na vezalke in ne dobiš. Je res, da je menda nek drugi model menjal Katano (Kataki in Otaki?), ampak v celi Sloveniji ni enega para 43 št.

Povezava do prispevka

Katana je za začetnike ane? Ko sem ponovno začel plezat sem kupil La Sportiva Finale pa sem hitro ugotovil da potrebujem malo bolj zahtevne. Nekaj kjer lahko haklam peto/prste brez problema. Vzel sem Otaki-je in so mi služili eno leto zelo dobro. Se mi zdi da se noga hitro navadi? Tako agresivne pa spet niso. Mel sem jih za bolderje notri ter zunaj za športne smeri tudi večraztežajne.

 

Menjal sem zdej za Scarpa VSR ker so še malo bolj agresivne in je še lažje prste pohaklat. 

 

Aja pa eno leto sem rabil da sem naredil luknjo skozi njih, pa še to samo zato ker sem lezel zunaj na frišni res ostri skali

 

Povezava do prispevka

Katana je menda nek tak all-round čevelj.

Ko sem nehal plezat, sem v njih preplezal mogoče 5 smeri, pred tem pa z Mythos (najstarejši "moderni" model plezalnika) vse smeri.

Zdaj ker sem za plezalca precej debeli :D plezam večinoma primerne bolj tehnične smeri (plate), kjer je vse bolj drobno in bi nabavil še Katano na vezalke, ki imajo ojačan podplat, da ne izgubi oblike.

Kataki se pa bojim, ker je malo bolj agresiven od Katane, da bom jokal od bolečin.

 

Kurac je, ker fucking Iglu ima 2 plezalnike v moji velikosti (0 v MB, da bi dal na nogo). Narod gorništva in v svetovnem vrhu plezanja nima trgovine, ki bi držala nekaj št. plezalnikov več :D

Povezava do prispevka

Probaj še finale. Sej katane tut nimajo neke hude pete, pa če si bolj na platah potem pet itak ne rabiš neki ful. 

Drugač pa ne se bat sprobat kakšnih bolj agresivnih plezalk. Sam sem šel iz Katan na Otakije in je blo to čisto razsvetlenje ker ful lažje stopaš na manjše stope, bolj so natančni, veš kaj se dogaja pod prsti. No potem so po enem letu dejansko razpadle (strgal sem vse tiste gumaste tetive na peti). Zdaj sem pa na drugih Dragotih, to je pa najbolj udoben plezalni čevelj kar jih je. Je pa res da je guma zelo mehka in jo moram na ene 2 mesca menjat (pac plastika je smrt za gumo). 

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 uro:

Priporocam miure, na jezka ali velcro. Sam mam oboje in je top :D

 

Na vezalke sem probal na nogo in je preozek čevelj zame. Takrat sem vzel Katane, ker sem tudi iskal bolj univerzalen plezalnik.

Zdaj sem bližnjo poslovalnico prosil, da bi Kataki probal na tačke in bodo probali dobit.

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 8 urami:

@Mrhovinar sej sm jst tud šunka

 

Mal roke nabildaš pa je :sorcerer:

 

Sem bil sicer precej priden, kar se teže tiče. Poknil nekje od decembra 7 kil dol in pridelal zagotovo kakšno kilo mišic.

Je pa res, da ko sem nehal plezat pred leti, sem jih imel še vseeno 10 manj in bistveno več moči, tako da letos je bil bolj trening na tehniki.

Previsi pa itak že zaradi višine niso najbolj zame (190) in trenutno je še teža dodatna ovira (90).

 

Vučko reče pred 7 urami:

Evo zarad corone propali velki plani. Dva dni kotecnika, en dan ospa (jutranja) pa se velika bicikel tura jutri :D ni svoh slovenija

 

Jutri krene kolega za 2 dni v Osp, lušte so, ampak smo se za hribe prej dogovorili.

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 15 urami:

 

Lezla sta slovensko. Se mi je zdel da bosta šla, karkol druzga je plezalno že mal bl zamudno, v slovenski maš pa enepar mest za poplezat pa mal se za povarovat, drugač pa za enga k ma z alpinizmom in plezarijo mal izkušenj je to sprehod.

 

Pa preden se začne folk oglašat "kok je to na izi če je jj šel tam"... Mejte v mislih da ogromno folka uspe tud v slovenski smeri zalutat da ne vejo ne naprej ne nazaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...